Iwona Gnach-Olejniczak

Lekarz stomatolog Iwona Gnach-Olejniczak – ekspert w dziedzinie stomatologii, ortodoncji, implantologii i medycyny estetycznej.

Stworzyła Unident Union w 1992 roku.

W 2010 otrzymała główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie TOP Design dla najlepszej kliniki w Polsce.

Wieloletnie doświadczenie kliniczne, holistyczne spojrzenie na leczenie Pacjentów zaowocowało powstaniem i opatentowaniem autorskiego programu terapeutycznego Dental Face Lifting – DFL® dzięki, któremu osiąga u Pacjentów leczonych w Unident Union trwałą poprawę rysów twarzy za pomocą interdyscyplinarnej stomatologii zintegrowanej z medycyną estetyczną.

Absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej (dziś Uniwersytet Medyczny).

Przez cały okres swojej kariery zawodowej intensywnie zgłębia wiedzę, o czym świadczą dziesiątki ukończonych kursów i specjalistycznych szkoleń implantologicznych, m.in. w USA (Chicago, Floryda, staż w New York University) oraz w europejskich ośrodkach naukowych (Göteborg, Lozanna, Tuluza, Brno). Nowoczesne techniki ortodontyczne doskonaliła m.in. w USA, Hiszpanii iAustrii. Jest ekspertem ortodoncji nieekstrakcyjnej dorosłych za pomocą systemów samoligaturujących amerykańskiej marki Damon®. Kompetencje umożliwiły jej dołączenie do grona członków kilku stowarzyszeń naukowych, wśród których można wymienić Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej oraz Polskie Towarzystwo Ortodontyczne. Należy także do międzynarodowych towarzystw, takich jak European Association for Osseointegration i International Association of Orthodontics.

Aktywny ekspert mediów – często zapraszana do telewizji, audycji radiowych oraz autorka artykułów w czasopismach medycznych, prasie codziennej, kobiecej i popularno-naukowej.

Ulubiony lekarz wielu gwiazd ekranu takich jak Olivier Janiak, Bartosz Porczyk, Karolina Malinowska, Natalia Siwiec i inni.

Jako jedna z pierwszych lekarzy w Polsce zdobyła AKREDYTACJĘ IMPLANTOLOGICZNĄ OGÓLNOPOLSKIEGO STOWARZYSZENIA IMPLANTOLOGII STOMATOLOGICZNEJ oraz MINISTERSTWA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ, uznawane za najwyższe wyróżnienie wśród implantologów oraz potwierdzenie kompetencji w zakresie implantologii oraz implantoprotetyki.

Za wkład w rozwój implantologii nagrodzona tytułem PLATINUM PREFFERED amerykańskiego koncernu Biomet 3i.

Przez szwedzki system Astra Tech uznana za osobowość implantologiczną i nagrodzona statuetką "Krzyształowego Tytana", który jest symbolem najwyższej jakości implantologii stomatologicznej, certyfikowanej przez Dentsply IH.

Otrzymała statuetkę Ekspert Urody Intraceuticals 2013.