Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej to integralna część Dental Face Liftingu® - metody, która koncentruje się na poprawie wyglądu całej twarzy i tym różni się od pojedynczych zabiegów, wykonywanych przez lekarzy różnych specjalizacji. Terapia opatentowana przez UNIDENT UNION Dental Spa w Polsce ma na celu osiągnięcie efektu synergii, poprzez połączenie i wzmocnienie technik z zakresu interdyscyplinarnej stomatologii i medycyny estetycznej. Co ważne, zabiegi estetyczne kondycjonujące skórę wykonywane są w trakcie leczenia stomatologicznego i stanowią ważny filar całej terapii. W zależności od sytuacji wyjściowej mają one na celu:

ODMŁODZENIE RYSÓW TWARZY

Zmiany odpowiedzialne za starzenie związane są zarówno z migracja tkanek miękkich (zmarszczki, obwiśnięcia, utrata konturu) jak i przesunięciami w zakresie fundamentu kostnego twarzy. Już samo porównanie twarzoczaszki osoby młodej i starszej pokazuje, jak potężnym procesem jest starzenie oraz jak kompleksowo należy działać, by spowalniać ten proces. Stomatologia to jedyna dziedzina, która - za pomocą rozbudowy łuków i odtworzenia brakujących zębów - potrafi w trwały sposób wzmocnić fundament kostny starzejącej się twarzy. Ale skóra, którą ten fundament podpiera także wymaga specjalnego traktowania, tylko wtedy zachowa młody i atrakcyjny wygląd. Dlatego równolegle z metamorfozą stomatologiczną w ramach DFL® wykonujemy zabiegi estetyczne, kondycjonujące skórę. Pacjenci UNIDENT UNION Dental Spa przechodzą liftingi termiczne, których celem jest zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Autorskie techniki wykonywania Zaffiro wzmacniają efekt liftingujący. W planach leczenia uwzględniamy terapie mikronakłuwania skóry, także po to by pozbyć się wiotkości, zagęścić ją i zmobilizować do autoregeneracji. W panelu medycyny estetycznej stosujemy mezoterapie igłowe i bezigłowe, przy nadmiernej mimice włączamy terapię toksyną botulinową. Po zakończeniu leczenia ortodontycznego koncentrujemy się na efekcie finalnym, stosując zabiegi wolumetryczne, które mają na celu dodatkowe uniesienie rysów twarzy. Dzięki temu, że w ramach DFL® działamy także na głębszych piętrach twarzy, zabiegi z użyciem wypełniaczy są dyskretne i stanowią kropkę nad i metamorfozy.

ZMIANA RYSÓW TWARZY

Wielu pacjentów przechodzących Dental Face Lifting® to osoby młode, którym zależy na korekcie nieatrakcyjnych rysów twarzy. Musimy zdać sobie sprawę, że braki w uzębieniu, ale także wady zgryzu wpływają bardzo mocno na wygląd całej twarzy. Położenie żuchwy względem szczęki, wielkość i kształt łuków zębowych rzutują na to, jaką mamy mimikę, jak się śmiejemy, jak mówimy. W efekcie układ zębów przekłada się na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie, a nawet jakie cechy charakteru są nam przypisywane. Gapowaty wyraz twarzy, zacięty profil, krzywy uśmiech – to częste konsekwencje wad zgryzu, które rzutują na emocjonalny odbiór osób, cierpiących na przodożuchwie, tyłozgryz itd. DFL® w spektakularny sposób zmienia wizerunek, nadając twarzy symetryczny i harmonijny wygląd. Dzięki tej metodzie pacjenci zwalczają kompleksy. By efekt terapii był jak najlepszy, łączymy interdyscyplinarną stomatologię z medycyną estetyczną. W zależności od rodzaju wady stosujemy takie zabiegi estetyczne na skórę, by zniwelować niekorzystne zmiany w mimice, wzmocnić lub odbudować symetrię twarzy, uwypuklić zbyt wąskie usta itd. Celem ostatecznym korekcji jest całościowa poprawa wyglądu twarzy, na wszystkich jej piętrach.

Dlaczego łączymy stomatologię z medycyną estetyczną?

Lekarz stomatolog, który zajmuje się też ortodoncją i implantologią, ma gigantyczną wiedzę na temat budowy środkowego i dolnego piętra twarzy. Na co dzień obserwuje zachowanie tkanek w tym obszarze. Jest praktykiem, który regularnie wykonuje zabiegi z zakresu mikrochirurgii (implantologia), wiele razy dziennie znieczula pacjentów za pomocą precyzyjnych iniekcji. W jego zawodzie wymagane są zdolności manualne. Gdy doda się do tego wiedzę i wyczucie piękna, otrzymujemy idealne predyspozycje do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej.

Na synergii korzysta pacjent, który otrzymuje w jednym miejscu holistyczną usługę, która nie koncentruje się na poprawie wyglądu jednego elementu twarzy, ale łączy interdyscyplinarną stomatologię z medycyną estetyczną, by osiągnąć cel: harmonijne i atrakcyjne rysy całej twarzy.