Magdalena Merena

Magdalena Merena

Lekarz stomatolog Magdalena Merena jest doświadczonym ekspertem stomatologii zachowawczej. W UNIDENT UNION Dental Spa zajmuje się również wysoko-estetycznymi odbudowami kompozytowymi, bezinwazyjną kompozytową rekonstrukcją zębów startych, ukruszonych etc. (w technice tzw. bondingu). w połączeniu z terapią ortodontyczną jak i bez. W jej kompetencjach znajdują się wszystkie zabiegi endodontyczne: jednowizytowe leczenia kanałowe, skomplikowane przypadki powtórnego leczenia kanałowego (reendo), usuwaniem złamanych narzędzi, wkładów, zapatrzeniem perforacji . Wszystkie te zabiegi wykonuje z największą precyzją, w powiększeniu mikroskopowym, z użyciem narzędzi ręcznych i rotacyjnych oraz najnowszych materiałów endodontycznych.

Dr Magdalena Merena należy do zespołu kliniki, który realizuje interdyscyplinarne plany leczenia metodą Dental Face Lifitng®, stworzoną i opatentowaną w Polsce przez dr Iwonę Gnach-Olejniczak. Zajmuje się m.in. przedortodontyczną rekonstrukcją uzębienia za pomocą kompozytowych bondingów w technice non-prep (bez dotykania tkanek zębów wiertłem).

W dziedzinie protetyki dr Magdalena Merena realizuje pełne spektrum zabiegów: od pojedynczych koron i onley’ów (nakładów), aż po najbardziej zaawansowane technologiczne pełne rekonstrukcje uzębienia oparte na zębach własnych i implantach z wykorzystaniem koron, mostów i protez zębowych.

W stomatologii estetycznej przeprowadza metamorfozy uśmiechu z zastosowaniem licówek, poprzedzone projektowaniem przy pomocy wax-upów,mock-upów i wizualizacji.

W kompetencjach dr Magdaleny Mereny znajduje się również opieka lekarska nad pacjentami z chorobami przyzębia. Diagnozuje i prowadzi pacjentów z tzw. paradontozą. W periodontologii współpracuje ściśle z higienistkami kliniki, które wykonują zabiegi higienizacyjne i inne zalecone przez lekarza.