Poprawa estetyki uśmiechu one-step

Bonding to pełnowartościowa metodę poprawy estetyki uśmiechu w systemie one-step.

Jeśli pacjentowi zależy na szybkiej metamorfozie uśmiechu wykonywanej bezpośrednio na fotelu dentystycznym podczas jednej wizyty...

Jeśli pacjent szuka ekonomicznego rozwiązania pod względem ceny...

Jeśli pacjent nie chce, by zabieg wiązał się z ingerencją w szkliwo...

Jeśli stan uzębienia nie wymaga dużej ingerencji (prawidłowy zgryz, kompletne uzębienie itd.)...

DR IWONA GNACH-OLEJNICZAK REKOMENDUJE BONDING JAKO METAMORFOZĘ ONE-STEP

Metoda polega na kamuflażu naturalnych i nabytych wad estetycznych poprzez nałożenie cienkiej warstwy kompozytu na powierzchnię zębów.

Za pomocą bondingu zespół UNIDENT UNION Dental Spa:

 • Niweluje diastemy, czyli tremy między górnymi siekaczami;
 • Niweluje szparowatość uzębienia w strefie uśmiechu;
 • Nadbudowuje i maskuje uszkodzenia mechaniczne zębów (ukruszenia, pęknięcia) w strefie estetycznej;
 • Ujednolica szkliwo i rozjaśnia barwę zębów w strefie uśmiechu (przebarwienia, anomalie szkliwne) tzw. licówki kompozytowe, licówki typu bond;
 • Koryguje kształt zębów widocznych w uśmiechu, by nadać twarzy bardziej harmonijny wygląd.

Materiały kompozytowe nowej generacji łączą się szczelnie ze szkliwem wyłącznie za  pomocą siły adhezji, bez potrzeby nawiercania, tworzenia w nim zaczepów, nie mówiąc już o bardziej inwazyjnych formach łączeń, takich jak ćwieki okołomiazgowe. Do połączenia bondu ze szkliwem WYSTARCZY TYLKO delikatne wytrawienie powierzchni zęba w celu usunięcia osłonki nabytej.

Bonding nowej generacji:

 • Nie wchłania tak łatwo barwników z pożywienia;
 • Nie żółknie tak szybko, jak jego poprzednicy;
 • Jego polerowalność pozwala osiągnąć idealnie gładką powierzchnię, imitującą szkliwo naturalnych zębów;
 • Barwa i transparentność nowoczesnych kompozytów idealnie naśladują wygląd własnego uzębienia.

UWAGA!

Licówki i nadbudowy kompozytowe są trwałe, o ile pacjent nie cierpi na bruksizm, czyli nawykowe zgrzytanie zębami. Przed nałożeniem bondu lekarz dokładnie sprawdza zgryz i stawy skroniowo-żuchwowe, aby wyeliminować to przeciwwskazanie lub zastosować równolegle leczenie bruksizmu (specjalne szyny zakładane na noc, które zmieniają nawyki pacjenta i zabezpieczają zęby przed dalszym odkruszaniem). W trakcie konsultacji lekarz zapyta o zachowania, które są przeciwwskazaniem dla licowania zębów (m.in. obgryzanie paznokci, gryzienie ołówków, ramek okularów itp.).

KONTURING (KONTUROWANIE)

Metamorfoza uśmiechu metodą one-step łączy bonding z KONTUROWANIEM uzębienia. Zabieg wykonywany bezpośrednio na fotelu dentystycznym polega na zeszlifowaniu przez stomatologa niewielkiej ilości nadmiaru szkliwa, w celu nadania uzębieniu bardziej harmonijnego wyglądu. Modelowane są w ten sposób długości i kształty zębów. Dzięki konturowaniu niewielkie wady zostają zniwelowane lub całkowicie usunięte. Efekt kosmetyczny jest uzyskiwany przy całkowitym bezpieczeństwie szkliwa, specjaliści wiedzą dokładnie, jaki nadmiar można zeszlifować, by osiągnąć poprawę wyglądu.

Za pomocą konturingu można m.in.:

 • Złagodzić linię uśmiechu, czyli poprawić kształt i przebieg linii brzegowej brzegów siecznych w szczęce i żuchwie (zbyt spiczaste kły, zbyt wypukłe licówki kłów i przedtrzonowców, zbyt spiczaste guzki przedtrzonowców, zaokrąglenie zbyt kanciastych brzegów siecznych siekaczy);
 • Zniwelować linię odwrotnego uśmiechu;
 • Zmniejszyć dysproporcje między poszczególnymi zębami;
 • Zniwelować delikatne rotacje.

Do konturowania uzębienia stomatolodzy używają wierteł diamentowych, krążków ściernych, tzw. soflexów i finirów, a także pasków diamentowych, past polerskich. Technika konturowania jest bezpieczna dla zębów, ponieważ korekta kształtu odbywa się wyłącznie w obrębie szkliwa.