Zamiast ortodoncji

Bonding jest traktowany jako substytut ortodoncji, gdy pacjent oczekuje zmian estetycznych, ale nie akceptuje założenia aparatu ortodontycznego.

Istnieje grupa pacjentów, która - z różnych powodów - nie decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego. Dla takich osób bonding może być rodzajem tricku, który pozwoli ukryć lub zmniejszyć widoczność wad w ułożeniu zębów.

DR IWONA GNACH-OLEJNICZAK WYKONUJE BONDING JAKO SUBSTYTUT LECZENIA ORTODONTYCZNEGO, W PRZYPADKU NIEWIELKICH WAD ZGRYZU, NAJCZĘŚCIEJ ZWIĄZANYCH TYLKO Z NIEPRAWIDŁOWYM USTAWIENIEM POJEDYNCZYCH ZĘBÓW

UWAGA!

Należy pamiętać, że taka terapia zastępcza umożliwia jedynie estetyczną poprawę wyglądu uzębienia i nie ma wpływu na niwelację wad, wpływających na czynnościowe zaburzenia w pracy układu stomatognatycznego.

Za pomocą bondingu zespół UNIDENT UNION Dental Spa:

  • Niweluje widoczność asymetrii w ustawieniu zębów
  • Zmniejsza widoczność rotacji poszczególnych zębów
  • Poprawia harmonię uśmiechu, mimo wady zgryzu
  • Umożliwia pacjentom z wadą zgryzu akceptację własnego wyglądu

Kamuflaż wad zgryzu najczęściej polega na łączeniu bondingu z techniką konturowania zębów, czyli zeszlifowania niewielkiej ilości szkliwa w miejscach, gdzie zęby są za długie lub mają asymetryczny kształt. Dyskretna zmiana odbywa się tylko w obrębie szkliwa i jest całkowicie bezpieczna dla uzębienia. Daje natomiast często bardzo duży efekt estetyczny.