Chirurgia stomatologiczna

Dziedzinę medycyny zajmującą się leczeniem operacyjnym jamy ustnej oraz twarzoczaszki nazywamy chirurgią stomatologiczną. Początki tej specjalizacji sięgają drugiej połowy XIX wieku. Dziś jest to podspecjalność w stomatologii, która wymaga przygotowania ogólnochirurgicznego.

W Unident Union Dental Spa wykonujemy wszystkie zabiegi chirurgiczne w zakresie jamy ustnej i okolic przyległych, które nie wymagają pozabiegowego pobytu szpitalnego!

Chirurgia stomatologiczna

Zabiegi odbywają się w znieczuleniu miejscowym, wykonywanym przy użyciu specjalistycznego systemu sterowanego komputerem - The Wand.

W zależności od przypadku pacjenta istnieje możliwość wykonania zabiegu w znieczuleniu ogólnym. Klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt anestezjologiczny, niezbędny do tego typu procedur, gwarantujący bezpieczeństwo przeprowadzanej narkozy.

Przeprowadzając zabieg wykorzystujemy klasyczne techniki chirurgiczne, jak również te najnowocześniejsze urządzenia. Należą do nich m.in. Piezosurgery - ultradźwiękowy nóż do cięcia i rozwarstwiania kości oraz laser diodowy Elexxion najnowszej generacji do bezkrwawych zabiegów na tkankach miękkich w jamie ustnej.

W Klinice UNIDENT UNION Dental Spa zabiegi planowane są na podstawie cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej. Zdjęcia panoramiczne, cefalometryczne, stawów skroniowo-żuchwowych, celowane, przednio-tylne czaszki (AP), wykonywane są przy użyciu aparatu cyfrowego Cranex Tome.

na zdjęciu: Wojciech Kołosowski i Iwona Gnach-Olejniczak, lekarze stomatolodzy UNIDENT UNION Dental Spa