Regeneracja kości z zastosowaniem biomateriałów

Prawidłowa odbudowa podparcia kostnego ma kluczowe znaczenie dla tak ważnych w naszej klinice funkcjonalności i estetyki wszczepianych implantów oraz odbudów protetycznych. Jest także elementem leczenia paradontopatii.

Dlatego w UNIDENT UNION Dental Spa wykonujemy wszystkie zabiegi regenerujące ubytki kostne. Oczywiście przy rozległych brakach najlepsze efekty terapeutyczne daje zastosowanie autogennych (własnych) tkanek kostnych (patrz: Przeszczepy kości), ale w wielu przypadkach udaje się nam uniknąć obciążającego pacjenta zabiegu pobrania bloczków czy wiórków kostnych.

Zamiast tego stosujemy regeneracyjne preparaty kościozastępcze, które dają zbliżone efekty lecznicze, a nie wiążą się z dodatkowym działaniem chirurgicznym.

Najbardziej uznanym produktem przeznaczonym do tego celu jest substytut kości Bio-Oss. Zastosowanie membran zaporowych, takich jak np. kolagenowe Bio-Gide lub Osseo-Guard, czy też autogenna PRF (patrz: Gdy brakuje kości – zastosowanie membran), oddzielających i osłaniających uzupełnienie od śluzówki, gwarantują bardzo wysoki odsetek powodzenia i trwałości wykonywanych zabiegów.

Zastosowanie biomateriałów kościozastępczych:

  • W leczeniu chorób przyzębia – odbudowa kości i aparatu wiązadłowego zębów, zniszczonych przez bakterie bytujące w płytce oraz kamieniu nazębnym (wywołujące stany zapalne w obrębie przyzębia) (patrz: Centrum leczenia przyzębia)
  • Terapia zmian okołowierzchołkowych korzeni
  • Po ekstrakcji w celu wypełnienia zębodołu materiałem przyspieszającym odtworzenie prawidłowej struktury kostnej, zwłaszcza przed planowanym wszczepieniem implantu w miejscu ubytku
  • W ramach implantacji w celu zwiększenia grubości i wysokości kości, gdy anatomiczny wyrostek zębodołowy pacjenta nie rokuje do prawidłowego wszczepienia implantu

na zdjęciu: Wojciech Kołosowski i Iwona Gnach-Olejniczak, lekarze stomatolodzy UNIDENT UNION Dental Spa