Implanty a DFL®

Dr Iwona Gnach-Olejniczak, założycielka UNIDENT UNION Dental Spa, opatentowała w Polsce Dental Face Lifting®, metodę która wykorzystuje wszystkie dyscypliny stomatologiczne i tak sprzęga je z medycyną estetyczną, by osiągnąć efekt trwałego odmłodzenia lub poprawy rysów twarzy. Nikt tak dobrze jak stomatolog nie wie, jak bardzo układ zębów oraz szczęki i żuchwy wpływa na rysy twarzy, jak bardzo prawidłowy zgryz, komplet harmonijnie ustawionych zębów odmładzają, ponieważ stanowią silne podparcie kostne dla skóry.

Sztuką jest umiejętne i pełne zastosowanie wszystkich dostępnych dyscyplin stomatologicznych dla poprawy rysów całej twarzy.

Jednym z filarów odmładzania metodą DFL® jest implantologia.

Implanty zębowe wraz z regeneracją kości przynoszą w DFL® nieocenione korzyści:

  • Mogą odtworzyć wszystkie brakujące zęby,
  • Wraz z regeneracja kości stanowią lepsze podparcie dla warg i policzków, dając efekt anti-aging,
  • mogą stabilizować nowe protezy, które wydatnie podpierają tkanki składające się na młodszy profil twarzy,
  • mogą pomóc odtworzyć grupy zębów, np. mosty na implantach, podwyższając zwarcie (zgryz), poprawiając relacje środkowego i dolnego pietra twarzy (efekt anti-aging).

Chirurdzy plastycy wykonując zabiegi odmładzające, skupiają się tylko i wyłącznie na skórze twarzy, nie ingerując w tkanki głębiej położone, które ją podpierają. Tymczasem działania stomatologa obejmują aż szkielet twarzy w zakresie środkowego i dolnego piętra, czyli od nosa do brody. W obszarze tym znajdują się kości obu szczęk, wraz z wyrostkami zębodołowymi oraz samymi zębami. To na tym odcinku odbywają się największe zmiany w miarę upływu czasu, stwarzając obraz coraz starszego oblicza.

Co się dzieje z twarzą z powodu braku zębów? Przyspieszone starzenie.

  • Cały czas po ekstrakcji postępuje stopniowy zanik wyrostka kostnego.
  • Zapadająca się kość powoduje zapadnięcie się środkowego i dolnego pietra twarzy, przez co skóra traci właściwe podparcie.
  • Pogłębiają się pionowe zmarszczki nad górną i dolną wargą, tworzą głębokie bruzdy nosowo- wargowe, tzw. linie marionetki (biegnące od kącików ust do nasady brody).
  • Zmiany w zakresie dolnego piętra twarzy, pociągają za sobą osłabienie napięcia skóry całej twarzy, która wiotczeje i opada w dół.
  • Mówiąc innymi słowy, utrata zębów a wraz z tkankami otaczającymi, zmienia wygląd całej twarzy, powodując jej szybsze starzenie.

Zatrzymaj ten proces!

Implanty w autorskich technikach Dental Face Liftingu® traktowane są w naszej klinice jako profilaktyka zaniku kości – również dla młodych osób, bowiem implant wszczepiony w kość powoduje, że ta nie zanika i na długo pozostanie stabilnym podparciem naszego profilu.

Wraz z implantami w prawie 60% przypadków niezbędne są do zastosowania zupełnie nowe, rewolucyjne wręcz procedury odtwarzania, odbudowy, przebudowy, ogólnie regeneracji brakującej kości, która w zupełnie nowy sposób podpiera otaczające wargi i policzki, wpływając tym samym na zdecydowanie młodszy wygląd twarzy.

W DFL® implanty i regeneracja kości to równolegle z ortodoncją zabiegi poprawiające wygląd całej twarzy.

na zdjęciu: Wojciech Kołosowski i Iwona Gnach-Olejniczak, lekarze stomatolodzy UNIDENT UNION Dental Spa