Implantoprotetyka

Po wszczepieniu implantu, który w pełni odtwarza funkcje korzenia brakującego zęba, zyskujemy doskonałe podparcie pod odbudowę protetyczną. Dla pacjenta to najważniejszy moment terapii, za chwilę pojawi się korona, most lub proteza stabilizowana na implantach, które będą wiernie naśladować i w pełni zastąpią naturalne uzębienie.

Czego tak naprawdę oczekujemy dziś od zabiegów implantologicznych? Bezpieczeństwa? Przecież to już standard!

Dziś chcemy więcej – pełnej funkcjonalności i najwyższej estetyki!

  • Pacjenci wybierają naszą klinikę, ponieważ szukają najlepszego odwzorowania natury za pomocą najwyższej jakości zabiegów implantologicznych i protetycznych.
  • Bezpieczeństwo zabiegu implantologicznego jest w naszej klinice standardem – pacjenci korzystają z usług zespołu o ogromnym doświadczeniu (Iwona Gnach-Olejniczak to jeden z pierwszych akredytowanych implantologów w Polsce), wiedzą też, że UNIDENT UNION Dental Spa pracuje wyłącznie na najlepszych, światowych systemach implantologicznych.
  • Ale nawet najlepiej wykonany zabieg chirurgiczny, polegający na wszczepieniu implantu, może zostać zaprzepaszczony przez nieprawidłową nadbudowę protetyczną. Dlatego tak ważna jest maestria rekonstrukcji protetycznej na implantach. 
  • Pacjenci decydują się na zabiegi implantologiczne w naszej klinice ze względu na synergię chirurgicznych zabiegów implantacji o najwyższej precyzji z doskonałymi pod względem funkcji i estetyki odbudowami protetycznymi.  Efekt końcowy to w pełni funkcjonalne i wysoko estetyczne uzębienie.

Jesteśmy kliniką, która nie tkwi w implantologii w stylu "bone driven" – gdy implantacja w pełni zależała od warunków kostnych – lecz pracujemy metodą "restoration driven", co oznacza, że sposób implantacji zależy przede wszystkim od potrzeb protetycznych.

Co to oznacza dla pacjenta?

Mówiąc wprost, tak projektujemy zabieg wprowadzenia implantów, by zespolone z nimi odbudowy protetyczne nie były kompromisem, lecz zachwycały estetyką i co najważniejsze były doskonałe pod względem funkcjonalnym. Wszczepiamy implanty tam, gdzie jest miejsce dla odbudowy protetycznej, a nie tam, gdzie jest kość!

Planując odbudowy implantoprotetyczne:

  • Wykonujemy prototypy z kompozytu, tak zwane protezy pilotujące estetykę, za pomocą których projektujemy taki sposób implantacji, który pozwoli na funkcjonalną, wygodną i estetyczną odbudowę protetyczną
  • Aby odbudować prawidłowe funkcje i pożądaną estetykę utraconego uzębienia, wykonujemy wszystkie chirurgiczne zabiegi przygotowawcze, w tym zaawansowane sterowane regeneracje kostne (patrz: IMPLANTY PRZY ZANIKACH KOSTNYCH) oraz modelowanie tkanek miękkich pod korony na implantach.
  • Gdy nie ma przeciwwskazań, decydujemy się także na natychmiastowe obciążenia protetyczne. Stosowane w naszej praktyce implanty można w czasie jednego dnia założyć i obciążyć koroną protetyczną.