Mosty porcelanowe na implantach

Most protetyczny, podobnie jak ten drogowy, potrzebuje stabilnych filarów, którymi przy większych lukach w uśmiechu mogą być implanty. Dzięki nim w miejscu gdzie brakuje 3 i więcej zębów powstanie solidne uzupełnienie protetyczne, a ty będziesz swobodnie śmiać się, jeść i rozmawiać. Jednym z mitów, z którymi spotykamy się na co dzień w klinice, jest przekonanie, że trzeba wszczepiać tyle implantów, ile zębów brakuje, Tymczasem podczas konsultacji pokazujemy, że rozwiązań może być kilka i czasem wystarczy wprowadzenie dwóch tytanowych wszczepów w kość szczęki, by estetycznie i funkcjonalnie odtworzyć brakujące uzębienie.

Mosty na implantach są lepsze od szlifowania kolejnych zdrowych zębów pod filary, by na tzw. kikuty założyć korony i na nich oprzeć odbudowę protetyczną. Poświęcamy wtedy bowiem kolejne zdrowe zęby i zwiększamy zasięg protetyki w jamie ustnej. Często niepotrzebnie.

W UNIDENT UNION Dental Spa złotym standardem są porcelanowe mosty na implantach

Mosty pełnoceramiczne – najwyższa estetyka małych uzupełnień

W przypadku krótkich, 3-puntkowych mostów w przednich odcinkach jamy ustnej mamy w ofercie wysoko estetyczne mosty pełnoceramiczne, wykonywane techniką PRESS (tłoczone). Ich jednorodna struktura sprawia, że najpełniej oddają cechy naturalnego uzębienia i wyglądają jak prawdziwe w każdym świetle.

Mosty porcelanowe na cyrkonie – najwyższa wytrzymałość, uniwersalność i wysoka jakość estetyczna

Przy dłuższych mostach, ale także dla 3 punktowych rekomendujemy również mosty porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu, która również ma cechy zbliżone do naturalnego uzębienia, charakteryzuje się jednak najwyższą wytrzymałością. Cyrkonowe podbudowy to obecnie standard światowej protetyki, oferują bardzo dobre efekty estetyczne i najwyższą trwałość.

Mosty porcelanowe na implantach