Protezy na 2-4 implantach

Dlaczego protezy ruchome nie są dobre?

To, co przeszkadza osobom starszym normalnie funkcjonować – wtedy gdy mówią, jedzą, śmieją się, a nawet gdy śpią – to proteza. Statystyki mówią, że prawie połowa Polaków między 65 a 75 rokiem życia nie ma ani jednego zęba. "Trzecie zęby" mają niekorzystny wpływ na ich samopoczucie, ale i zdrowie. Częste są bóle głowy, wywołane destrukcyjnym wpływem niedopasowanej protezy na zanikające podłoże kostne oraz na stawy skroniowo-żuchwowe. Ruchome protezy uciskają i ocierają tkanki miękkie jamy ustnej, wywołując rozmaite zakażenia, zapalenia. Posiadacze protez gorzej się odżywiają. Przez to, że nie mogą gryźć i przeżuwać, ich dieta jest monotonna i uboga np. w surowe warzywa i owoce.

Tendencje światowe są takie, by unieruchamiać protezy całkowite za pomocą implantów.

Nowoczesna proteza opiera się na 2-4 implantach, dzięki czemu jest wygodna, estetyczna i funkcjonalna.

  • Szybka poprawa jakości życia osób cierpiących na bezzębie
  • Jedno z najtańszych rozwiązań w implantologii
  • Zahamowanie zaniku kości poprzez wyeliminowanie protezy osiadającej
  • Utrzymanie gęstości kości szczęki pozwala utrzymać młody profil twarzy (patrz: Dental Face Lifting®)
  • Zabieg o dużej dostępności dzięki wyeliminowaniu większości przeciwwskazań ( w tej chwili nawet osoby po terapiach antynowotworowych mogą wszczepiać implanty).

Wszczepienie już 2 implantów w żuchwie i 4 w szczęce górnej powoduje poprawę komfortu żucia i pewności utrzymania protez na swoim miejscu.

Ostatecznie o liczbie implantów wskazanych do prawidłowej stabilizacji protezy w danym przypadku decyduje lekarz.

W Klinice UNIDENT UNION Dental Spa do stabilizacji i mocowania protez ruchomych na implantach używamy systemu – LOCATOR, koron teleskopowych oraz belek protetycznych.

  • Protezę wspartą i mocowaną na implantach (za pomocą zatrzasków) lub przykręcaną do implantów na stałe montujemy po zakończeniu procesu osteointegracji, czyli wygojeniu dziąseł i całego przyzębia po wszczepieniu 2-4 implantów.
  • Proteza na zatrzaskach może być zdejmowana w każdym momencie.
  • Utrzymanie higieny protezy opartej na implantach jest łatwe, wystarczy szczotkowanie i regularne wizyty kontrolne u stomatologa.
  • I tylko stomatolog będzie wiedział, że piękny uśmiech zawdzięczasz implantom.

Proteza na 4 implantach