Leczenie kanałowe - jedna wizyta

W klinice UNIDENT UNION Dental Spa, leczenie kanałowe (endodontyczne) to często wykonywana procedura stomatologiczna umożliwiająca utrzymanie "chorego" zęba u jamie ustnej Pacjenta na wiele lat.

Każdy ząb posiada komorę i system kanałów korzeniowych, w których znajduje się tzw. miazga zęba, popularnie nazywana przez Pacjentów nerwem.

W zależności od rodzaju zęba (siekacze, kły, przedtrzonowce, trzonowce), występuje od jednego do pięciu kanałów korzeniowych.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu miazgi (żywej, zmienionej zapalnie lub martwej) z komory i kanałów korzeniowych, dokładnym oczyszczeniu wewnętrznych ścian korzeni zęba, wypłukaniu i odkażeniu wnętrza zęba, osuszeniu i szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych na całej długości.

Wprowadzenie wielu współczesnych metod i systemów stomatologicznych sprawiło, że leczenie kanałowe w klinice UNIDENT UNION Dental Spa jest w 95 % przypadków przeprowadzane zawsze na jednej wizycie! Jest to najbardziej wydajna, skuteczna i pewna terapia endodontyczna.

Czym tak naprawdę jest leczenie kanałowe?

Zanim zdecydujesz się na wybór najlepszej kliniki, która pomoże Ci w leczeniu Twoich zębów, warto dowiedzieć się, czym dokładnie charakteryzuje się leczenie kanałowe. Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o tej formie dbania o pacjenta, zaraz poznasz wszelkie szczegóły. Leczenie kanałowe nazywa jest często endodontycznym. W żargonie dentystycznym nazywa się ten zabieg po prostu endodocją. Na tę metodę leczenie decydują się dentyści w momencie, w którym trzeba wykonać zabiegi na nieodwracalnych zapaleniach miazgi zęba. Bardzo często jest to ostateczna forma leczenia pacjenta. W całym procesie leczenia kanałowego chodzi o to, aby nieszkodliwie usunąć chorobowo zmienioną miazgę zęba z jego kanałów oraz komory. Następne dochodzi o dezynfekcji tych miejsc. Na samym końcu należy uzupełnić niedobory odpowiednim materiałem. Najczęściej dentyści decydują się na użycie gutaperkę. Warto zaznaczyć, że całe leczenie powinno zawsze mieć miejsce pod kontrolą radiologiczną. Zdarza się, że w cięższych i bardziej skomplikowanych przypadkach, należy zdecydować się na wykonywanie zabiegu przy użyciu mikroskopu operacyjnego. Dentyści decydują się na jego użycie w momencie, w którym potrzebują dużego powiększenia leczonego zęba.

Ile musi trwać leczenie kanałowe

Jeśli nadal żyjesz w przeświadczeniu, że leczenie kanałowe oznacza kilka wizyt u dentysty, zaraz bardzo się zdziwisz. Klinika Unident Union charakteryzuje się tym, że lubi załatwiać wszelkie sprawy z pacjentem jak najszybciej. Już teraz możesz przestać obawiać się lekarzy. W wyżej wymienionej placówce wszystkim zależy na tym, aby leczenie kanałowe nie było traumatyczne. Wiele osób nie decyduje się na wizytę i dentysty właśnie ze względu na to, że boją się tego, ile razy będą musieli pojawić się w gabinecie. Unident Union wychodzi naprzód wszystkim swoim pacjentom i informuje, że najbardziej przerażające leczenie kanałowe może zakończyć się podczas jednej wizyty. Warto dodać, że lekarze specjaliści podkreślają, że nie jest to kwestia całego dnia, a dosłownie półtorej godziny. Możesz więc przestać stresować się tym, ile czasu będziesz musiał siedzieć w odpowiednim miejscu, aby wyleczyć swoje uzębienie. Okazuje się, że dzięki nowoczesnym metodom wszystko może skończyć się w parę chwil. Leczenie kanałowe przestaje być największą zmorą ludzi, którzy mają problemy z zębami. Wystarczy, że umówisz się na wizytę kontrolną, zbadasz swoje uzębienie i wszystkiego się dowiesz. Dentyści w klinice słyną ze swojego zdrowego i bardzo dobrego podejścia do pacjenta. Nieważne, czy jesteś dorosłym, czy chcesz zabrać tam swoje dziecko, wszyscy zostaną przyjęci w bardzo przyjazny sposób. Spraw, że w końcu przestaniesz bać się dentysty!

Leczenie kanałowe wcale nie musi boleć!

Na pewno wiele razy słyszałeś historię od swoich znajomych czy rodziny, że nie ma nic gorszego niż leczenie kanałowe. Jednak teraz wszystko może się w Twoim życiu zmienić. Unident Union zasłynęło jeszcze z dodatkowej kwestii. Zapewniają oni zupełnie bezbolesne leczenie kanałowe. Możesz pożegnać się ze swoimi największymi koszmarami i obawami. Zaufaj specjalistom, którzy od wielu lat dbają o uzębienie Polaków i starają się wykonywać wszystko dobrze, szybko i bez niepotrzebnego bólu. Wykonywanie tak skomplikowanego zabiegu, jakim jest leczenie kanałowe, które odbędzie się bezboleśnie, jest możliwe dzięki najbardziej nowoczesnym znieczuleniom. Wyżej wymieniona klinika dba o swoich pacjentów najlepiej, jak tylko potrafi. Właśnie dlatego postawili oni na najlepsze możliwe znieczulenia, które sprawią, że wcale nie poczujesz, że jest wykonywany na Tobie bardzo skomplikowany zabieg. Przekonaj się sam i umów się na wizytę. Zaufaj ludziom, którzy doskonale wiedzą co robią. Nie musisz obawiać się tego, czy Twoje zęby na pewno będą czuły się dobrze po wizycie. Klinika Denta Spa to najlepsze możliwe miejsce na wykonywanie wszelkich zabiegów, szczególnie leczenia kanałowego. Musisz przyznać, że perspektywa wykonania tegoż zabiegu w półtorej godziny i dodatkowo bez bólu, brzmi po prostu fantastycznie!

Zaufaj specjalistom, dobrze wydaj pieniądze i zadbaj o swoje zęby!

Warto podkreślić, że o zęby należy dbać bardzo skrupulatnie i dokładnie. Jeśli jednak wydarzy się sytuacja, że będziesz musiał udać się do lekarza, koniecznie wybierz wyżej wymienioną klinikę. Bezbolesne leczenie kanałowe to ich znak specjalny, z którego zasłynęli. Zaufaj dentystom, którzy doskonale wiedzą co robią i którzy zapewniają, że nie będziesz czuł nic podczas siedzenia na ich fotelu. Nie musisz obawiać się, że przepłacisz i źle ulokujesz swoje pieniądze. Warto podkreślić, że na dbaniu o swój uśmiech nie można oszczędzać. Sprawdź dostępne na stronie ceny i przekonaj się na własne oczy, że są one konkurencyjne i nie przekraczają przyjętych norm. Zdecyduj się na szybkie i bezbolesne leczenie kanałowe. Zadbaj o siebie i swój biały uśmiech! Zdecyduj się na wizytę w Unident Union i nie żałuj!

na zdjęciu: Wojciech Kołosowski, lekarz stomatolog UNIDENT UNION Dental Spa