Autorska ortodoncja dr Iwony Gnach-Olejniczak

Gwiazdy znane z pierwszych stron gazet, pacjenci z całej Polski i zagranicy przyjeżdżają do wrocławskiej kliniki Unident Union Dental Spa na leczenie ortodontyczne. Jak magnes działają na nich rewelacje o szybkim leczeniu wad zgryzu i spektakularnej poprawie wyglądu twarzy. A wszystko to BEZ USUWANIA ZĘBÓW!

Leczenie ortodontyczne można porównać do Formuły 1, najlepsze rozwiązania technologiczne, najlepszy sprzęt, a tak naprawdę wszystko zależy od kierowcy. Twórczynią autorskiej metody leczenia ortodontycznego, stosowanej z sukcesem przez zespół UNIDENT UNION Dental Spa jest dr Iwona Gnach-Olejniczak.

W czym tkwi tajemnica sukcesu autorskiej metody?

Dr Iwona Gnach-Olejniczak: Na pewno nie jest to tylko efekt stosowanych przeze mnie aparatów. Aparat nie leczy sam, jest narzędziem w ręku ortodonty. Jego doświadczenie, wiedza i wyobraźnia pozwalają na osiągnięcie optymalnych efektów w jak najkrótszym czasie.

Na czym polega dobrze zaprojektowane leczenie ortodontyczne?

IG-O: Ortodoncję można porównać do pracy architekta i ekipy budowlanej. Trzeba niczym architekt mieć odważną wizję pięknego uśmiechu, ale także stabilnego i funkcjonalnego jak dobrze zaprojektowany budynek. Wyobrazić sobie to jedno, ale potem trzeba umieć ten uśmiech stworzyć – zbudować go z poszczególnych małych kroków. By był piękny nie tylko na ekranie komputera, w formie modelu 3D, ale także w rzeczywistości – by zachwycał i dobrze służył pacjentowi przez lata. Jako ortodonta muszę być więc dobrym rzemieślnikiem, sprawnie zarządzać ekipą budującą nowy uśmiech i w dodatku mieć architektoniczną wizję. W tym sensie ortodoncja jest bliska designowi, projektujemy terapię medyczną, dającą zachwycający efekt, ale nasze dzieło ma też doskonale działać – jak najbardziej ergonomiczne i wygodne krzesło.

Autorska metoda dr Iwony Gnach-Olejniczak, członka International Association for Orthodontics, święci triumfy, ponieważ mimo delikatnych sił zastosowanych w systemach samoligaturujących i braku ekstrakcji, daje niesamowitą poprawę wyglądu całej twarzy. Pacjenci widzą, że po zdjęciu aparatu mają ładniejszy profil, pełniejsze usta, odmłodzone rysy twarzy, uśmiech wypełniony harmonijnym uzębieniem bez tzw. czarnych korytarzy. Stosowana w klinice ortodoncja estetyczna to ważny filar Dental Face Liftingu®, metody opatentowanej w Polsce przez dr Gnach-Olejniczak.

Pacjenci wybierają ortodoncję w naszej klinice, ponieważ:

  1. W 99,9% przypadków nie usuwamy zdrowych zębów, żeby wyleczyć wadę zgryzu. Tworzymy harmonijny uśmiech dzięki rozszerzeniu łuków za pomocą samoligaturujących systemów bez dodatkowych pierścieni i innych metalowych elementów. Jeśli zlecamy usunięcie zębów (a zdarza się to niezwykle rzadko), to tylko wtedy gdy profil jest zbyt pełny i ekstrakcja poprawi wygląd twarzy. (Ortodoncja bez usuwania zębów)
  2. Leczymy wady zgryzu szybko, średnio w 10-18 miesięcy. U ok. 10% pacjentów czas leczenia może być dłuższy ze względu na wysoki stopień skomplikowania wady.
  3. Specjalizujemy się w ortodoncji dorosłych, w tym w ortodoncji przedprotetycznej i przedimplantologicznej. (Ortodoncja dorosłych)
  4. Ortodoncja jest przez nas wykorzystywana z sukcesem w terapiach chorób przyzębia (tzw. paradontozy) o podłożu zgryzowym.
  5. Leczymy ortodontycznie bruksizm, schorzenia stawów skroniowo-żuchwowych. Klinika specjalizuje się w likwidacji uporczywych bólów głowy, karku, pleców, które także są częstą konsekwencją wad zgryzu.
  6. Poprawiamy wygląd całej twarzy oraz odmładzamy za pomocą leczenia ortodontycznego, które jest elementem Dental Face Liftingu®.

Jako główny projektant uśmiechów dr Gnach-Olejniczak osobiście konsultuje i tworzy plan leczenia pacjentów ortodontycznych, następnie wykonuje montaż aparatu oraz kontroluje przebieg zaplanowanej terapii oraz zleca kolejne działania terapeutyczne podczas wizyt kontrolnych. Techniczną stroną terapii – awaryjnym klejeniem odklejonych zamków, wymianą łuków itp. – zajmuje się personel asystujący kliniki.