Makro i mikroestetyka

Leczymy przede wszystkim pacjentów dorosłych, dla których osiągnięcie wyników leczenia ortodontycznego określanych jako NORMA nie jest satysfakcjonujące, PONIEWAŻ NASI PACJENCI ZWYKLE OCZEKUJĄ DUŻO WIĘCEJ!

Dlatego w UNIDENT UNION Dental Spa do podstaw naukowych ortodoncji dodajemy sztukę projektowania – SMILE DESIGN. Zależy nam na tym, by terapie ortodontyczne nie tylko leczyły wadę zgryzu. Nasza ortodoncja równocześnie:

 1. Doprowadza do perfekcji kształt łuków zębowych, przebieg linii brzegowej, estetyki biało-czerwonej oraz rysy twarzy (MAKROESTETYKA)
 2. Dba o idealny kształt i wygląd poszczególnych zębów (MIKROESTETYKA).

Makroestetyka

W UNIDENT UNION Dental Spa stosujemy ortodoncję dorosłych, która bierze pod uwagę spodziewane lub zachodzące u pacjenta efekty starzenia i zapobiega im lub spowalnia ich rozwój. Ponieważ mamy wiedzę na temat procesu starzenia się tkanek miękkich (Medycyna estetyczna), tak planujemy terapię, by za pomocą ortodoncji wpłynąć pozytywnie na rysy twarzy w perspektywie krótko i długoterminowej.

Nasz plan leczenia zawiera elementy koncepcji oceny konturów twarzy, takich jak: położenie brody, warg oraz wysokość dolnego piętra twarzy (LFH, czyli Lower Facial Height). Są to podstawowe składowe tzw. MAKROESTETYKI. Ich obserwacja pozwala na zaplanowanie leczenia ortodontycznego, które zmierza do osiągnięcia pożądanej zmiany w wyglądzie twarzy, a w wielu przypadkach ortodoncji dorosłych przywraca MŁODSZY WYGLĄD.

W naszej klinice stosujemy nowe koncepcje klasyfikacji estetycznej oraz koncepcje "projektowania uśmiechu", które POZWALAJĄ NA OSIĄGNIĘCIE EFEKTÓW LECZENIA ORTODONTYCZNEGO POWYŻEJ NORMY! (czytaj więcej: Smile design)

Mikroestetyka

Jako specjaliści od MIKROESTETYKI koncentrujemy się podczas leczenia ortodontycznego na szczegółach dotyczących kształtów, proporcji i sposobu ustawienia pojedynczych zębów oraz całych grup zębowych.

Po co?

ŻEBY OSIĄGNĄĆ JESZCZE PIĘKNIEJSZY UŚMIECH!

 • Po leczeniu ortodontycznym można zauważyć, że budowa pojedynczych zębów nie jest doskonała. Ich kształt, który zmienił się, tkwiąc w wadzie zgryzu przez wiele lat, wymaga niejednokrotnie korekty, czyli tzw. REKONTURINGU.
 • Nie wszyscy z naszych pacjentów chcą lub mogą sobie pozwolić na założenie licówek porcelanowych, które dają spektakularny efekt estetyczny na wiele lat (patrz: Licówki porcelanowe)

W klinice stosujemy wiele różnorodnych procedur w końcowej fazie leczenia ortodontycznego w celu osiągnięcia lepszej estetyki uśmiechu naszych Pacjentów. Do podstawowych należą:

 • Przebudowa powierzchni stycznych, która pozwala zlikwidować czarne trójkąty przy dziąsłach.
 • Zmiana wypukłości powierzchni wargowej zębów – za pomocą korekty tej wypukłości osiągamy bardziej estetyczny wygląd powierzchni licowej zębów przednich.
 • Konturowanie girland dziąsłowych laserem diodowym ELEXXION Claros (patrz: Lasery w UNIDENT UNION Dental Spa) w celu osiągnięcia lepszej estetyki biało czerwonej (zęby, dziąsła). Należą do nich:
  • likwidacja dziąsłowego uśmiechu (gummy smile),
  • likwidacja dużej dysproporcji w wysokości przebiegu dziąsła pomiędzy poszczególnymi zębami,
  • likwidacja niekorzystnych przerostów dziąseł lub pojedynczych przerośniętych brodawek.

na zdjęciu: Anna Urbańska, asystentka implantologii i ortodoncji w klinice UNIDENT UNION Dental Spa