Ortodoncja a DFL®

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która jest jednym z filarów Dental Face Liftingu® (DFL®).

 • Ortodoncja w Dental Face Liftingu® prowadzi  do zdecydowanej, korzystnej zmiany w profilu, a co za tym idzie do całościowej poprawy wyglądu twarzy pacjenta.
 • U dorosłych korekta ortodontyczna to nie zawsze i nie tylko leczenie wad zgryzu, ale również inne, bardziej estetyczne ustawienie zębów, które będą:
  • bardziej widoczne spod górnej wargi,
  • wypełniać czarne korytarze w uśmiechu,
  • tworzyły prawidłową linie uśmiechu podążającą za krzywizną dolnej wargi (tak zwana prawidłowa linia uśmiechu).
 • Niejednokrotnie w wyniku zabiegów ekstruzji i intruzji jesteśmy w stanie podnieść wysokość dolnego pietra twarzy, co powoduje relaksację mięśni otaczających stawy skroniowo-żuchwowe oraz prawidłowe ustawienie głów w panewkach stawu skroniowo-żuchwowego, lecząc tym samym uporczywe, migrenowe bóle głowy. Usunięcie wspomnianych dolegliwości powoduje zmianę "zmęczonego" wyrazu twarzy na bardziej promienny i wypoczęty.

Dental Face Lifting® opiera się na najnowszych technologiach zabiegowych wszystkich dziedzin stomatologii (patrz: Dental Face Lifting®), które w zaprojektowanym przez nas procesie leczenia wzajemnie się uzupełniają, dając efekt w postaci poprawy (m.in. odmłodzenia) wizerunku twarzy.

 • Nowoczesne możliwości prostowania zębów pozwalają na poprawę rysów twarzy bez konieczności ekstrakcji zębów.
 • W porównaniu z innymi skrajnymi metodami poprawy estetyki uzębienia (korygującymi tylko same zęby, bez wpływu na inne składowe profilu twarzy czyli np. policzki, okolicę podnosową, wysokość dolnego piętra twarzy) DFL® pozwala osiągnąć więcej. Zintegrowane techniki ortodontyczno-implantologiczne oraz stomatologia estetyczna i medycyna estetyczna  prowadzą do lepszego podparcia warg i skóry policzków, osiągając tym samym młodszy wygląd.

Leczenie technikami ortodontycznymi w klinice UNIDENT UNION Dental Spa w wielu przypadkach trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. W tym czasie zęby ulegają przemieszczeniu w pożądanych kierunkach, łuki zębowe rozszerzają się, budując uśmiech i nowy profil twarzy. Po tym okresie zęby najczęściej poddane zostają procesom wybielania (patrz: Wybielanie), pojedyncze zęby lub grupy zębów pokrywane są licówkami ceramicznymi (patrz: Licówki porcelanowe).  Po leczeniu ortodontycznym lub w trakcie jego trwania może wystąpić konieczność uzupełnienia braków zębowych implantami (patrz: Implantologia), niejednokrotnie niezbędne są również procedury augmentacyjne, których efektem jest większa objętość kości, a co za tym idzie lepsze podparcie warg i policzków (patrz: Implanty przy zanikach kostnych).

na zdjęciu: Anna Urbańska, asystentka implantologii i ortodoncji w klinice UNIDENT UNION Dental Spa