Ortodoncja dorosłych

Dorośli pacjenci często zadają sobie pytanie, czy nie jest już za późno na leczenie ortodontyczne?

W UNIDENT UNION Dental Spa przekonujemy, że nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla terapii ortodontycznych.

  • Jeśli chciałeś, ale nie mogłeś leczyć wady zgryzu w młodości...
  • Jeśli terapie ortodontyczne poprawią kondycję Twoich dziąseł lub umożliwią wszczepienie implantów i odbudowę protetyczną...
  • Jeśli korekta zgryzu wywoła efekt odmłodzenia...
  • Jeśli terapia ortodontyczna zahamuje rozwój paradontozy

Teraz jest najlepszy czas na ortodoncję! Bez względu na wiek.

Zespół UNIDENT UNION Dental Spa specjalizuje się w spektakularnych metamorfozach uśmiechów dorosłych pacjentów za sprawą ortodoncji bezekstrakcyjnej (jeden z etapów Dental Face Liftingu®).

Czy ktoś zdawał sobie sprawę, że ortodoncja może rozwiązać tyle problemów dorosłych?

  • Za pomocą ortodoncji leczymy paradontopatie, które są konsekwencją wady zgryzu. Diagnozę przyczyn schorzeń przyzębia przeprowadzamy w naszym CENTRUM LECZENIA PRZYZĘBIA podczas konsultacji.
  • Aparaty ortodontyczne i specjalne techniki leczenia wad zgryzu często przygotowują dorosłych pacjentów do wszczepienia implantów, zwłaszcza w przypadku tzw. późnej implantacji. (Patrz: Ortodoncja przedimplantologiczna)
  • Ortodoncja przygotowuje także dorosłych do leczenia protetycznego, gdy z powodu nieprawidłowych prac protetycznych lub nieuzupełnionych na czas braków w uzębieniu doszło do zmiany wysokości zwarcia i zaburzeń zgryzu. (Patrz: Ortodoncja przedprotetyczna)
  • Leczenie ortodontyczne dorosłych jest często konieczne z powodu nieprawidłowych wypełnień stomatologicznych, tak zwanych plomb, które gdy są zbyt płaskie i nie odbudowują guzków zębowych także prowadzą do obniżenia wysokości zwarcia. Leczenie polega na zastosowaniu aparatu równolegle z prawidłową odbudową zębów za pomocą wypełnień odtwarzających anatomiczną architekturę zębów, umożliwiającą ich prawidłowe zaguzkowanie w triadach. Dodatkowo, gdy zmiany w zgryzie doprowadziły do starcia zębów przednich, terapia wymaga zastosowania bondingu również w zakresie tych zębów. (Patrz: Bonding)
  • Przywrócenie prawidłowej wysokości zwarcia, a także częsta rozbudowa łuków zębowych i harmonijne ułożenie zębów to nasz sposób na naturalną i trwałą poprawę wyglądu bez skalpela. Dzięki przywróceniu prawidłowego zgryzu pacjenci odzyskują radosny wyraz twarzy, bez opadających kącików, tendencji do tworzenia się bruzd nosowo-wargowych, opadających fałdów skóry policzków. Usta odzyskują prawidłowe podparcie kostne, stają się bardziej napięte i uwydatnione. (Czytaj więcej: Ortodoncja a DFL®)

na zdjęciu: Anna Urbańska, asystentka implantologii i ortodoncji w klinice UNIDENT UNION Dental Spa