Ortodoncja przedimplantologiczna

Gdy na czas nie uzupełnisz luki w uzębieniu, zęby sąsiednie powoli będą przechylać się w stronę braków zębowych, tracąc swoją prawidłową wysokość w zgryzie. Pojawi się szparowatość pomiędzy dalszymi zębami, wysunięcia w pionie w górę i w dół spowodowane brakiem zębów antagonistów i inne zaburzenia w położeniu zębów oraz – co najważniejsze zaburzenia w wysokości zwarcia.

Tak powstanie nabyta wada zgryzu, którą trzeba będzie wyleczyć zanim dojdzie do odbudowy utraconych zębów za pomocą implantów i koron protetycznych na implantach.

Skąd będziesz wiedzieć, że luka w uśmiechu spowodowała obniżenie wysokości zwarcia i wskazane jest leczenie ortodontyczne przed odbudową zęba na implancie?

Oprócz widocznych zmian w położeniu zębów sąsiednich oraz antagonistów (zębów przeciwstawnych w zgryzie) pacjent może uskarżać się na:

  • starte, ukruszone lub popękane zęby przednie,
  • nadwrażliwość zębową,
  • bóle całych partii zębów,
  • dolegliwości bólowe w stawach skroniowo-żuchwowych,
  • bóle głowy, karku, pleców.

W klinice UNIDENT UNION Dental Spa za pomocą ortodoncji podnosimy obniżone zwarcie, które działa destrukcyjnie na zęby przednie oraz wywołuje nieanatomiczne przeciążenia w zgryzie i w stawach skroniowo-żuchwowych.

Równolegle planujemy implantację oraz odbudowy prawidłowych wysokości startych zębów za pomocą bondingu i innych technik protetycznych (licówki, korony).

Kompleksowy plan leczenia uwzględniający wszystkie dyscypliny stomatologiczne daje pacjentom wyjątkową usługę medyczną: najlepszą pod względem anatomicznym, funkcjonalnym i estetycznym odbudowę uśmiechu. W przypadku ortodoncji przedimplantologicznej jest ona częścią terapii połączonej z implantologią, implantoprotetyką oraz protetyką i bondingiem.