Ortodoncja przedprotetyczna

  • Nieuzupełnione na czas braki w uzębieniu oraz zła protetyka zmieniają zwarcie –  pogłębiają  zgryz. Ma to destrukcyjny wpływ na układ szczęki względem żuchwy i prowokuje wiele dolegliwości bólowych w rejonie głowy, karku i pleców, ponieważ zaburza pracę stawów skroniowo-żuchwowych (Leczenie bólu głowy). Pacjenci z obniżoną wysokością zwarcia obserwują u siebie m.in.ścieranie zębów przednich.
  • Aby odbudować braki zębowe oraz wymienić prace protetyczne, trzeba najpierw zmienić warunki zgryzowe na prawidłowe. Tylko wtedy można mówić o sanacji uzębienia. Wykonanie protetyki bez podniesienia wysokości zwarcia to błąd w sztuce, który będzie skutkował dalszą destrukcją zębów i degeneracja stawów skroniowo-żuchwowych.

W naszej klinice pacjenci z obniżoną wysokością zwarcia przed leczeniem protetycznym zakładają aparaty ortodontyczne.

  • Przeprowadzana razem z ortodoncją terapia protetyczna powoduje, że wszystkie zęby (własne i korony) są prawidłowo zaguzkowane w triadach, nie ulegają ścieraniu, przesuwaniu, pękaniu.
  • Pacjenci po podniesieniu wysokości zwarci a przestają narzekać na bóle głowy, pleców, karku, ponieważ dochodzi do dekompresji w stawach skroniowo-żuchwowych.

UNIDENT UNION Dental Spa zachęca  pacjentów do regularnej kontroli zgryzu oraz do szybkiego uzupełniania braków w uśmiechu. Zbędna zwłoka może uniemożliwić potem szybkie i sprawne leczenie protetyczne, ponieważ przed wykonaniem mostów czy koron trzeba będzie najpierw odtworzyć prawidłowy zgryz za pomocą ortodoncji przedprotetycznej.

Podobnie z najwyższą starannością należy wykonywać prace protetyczne, tak by nie prowokowały one patologicznych zmian zgryzowych, wymagających założenia aparatu. To kolejny argument za tym, by powierzyć opiekę nad swoim uśmiechem  klinice UNIDENT UNION Dental Spa, która przeprowadza terapie kompleksowo dbając o wszystkie aspekty uśmiechu dzięki  interdysyplinarnej stomatologii, czyli łączącej wiedzę i doświadczenie we wszystkich dyscyplinach stomatologicznych:  implantologii, protetyce, ortodoncji, periodontologii, stomatologii zachowawczej, chirurgii, a także w Dental Face Liftingu®, unikatowej usłudze opatentowanej przez naszą klinikę, łączącej stomatologię z medycyną estetyczną i terapiami anti-aging.

Chcesz wiedzieć więcej o naszej protetyce? Patrz: Protetyka