Piękny uśmiech w niespełna 1,5 roku

Piękny uśmiech to więcej niż proste zęby

Dostępność różnych systemów ortodontycznych dla wielu ortodontów jest jednakowa, jednak ich zastosowanie oraz sposób leczenia różnią się znacząco. W klinice UNIDENT UNION Dental Spa, przy wykorzystaniu np. systemu Damona, kształtujemy pełne, naturalne uśmiechy ukazujące piękną linię zębów. Terapie odbywają się przy wykorzystaniu słabych sił biologicznych dla poprawy nie tylko zdrowia i estetyki uśmiechu, ale także ogólnego wyglądu twarzy każdego pacjenta.

W leczeniu ortodontycznym lekarze UNIDENT UNION Dental Spa wykorzystują systemy samoligaturujące.

 • Są to nowoczesne systemy ortodontyczne umożliwiające wyraźne skrócenie czasu trwania zarówno poszczególnych wizyt, jak i całego leczenia!
 • Samoligacja to kolejny krok w rozwoju ortodoncji polegający na zamykaniu łuku w szczelinie zamka za pomocą specjalnej klapki lub zatrzasku, a nie przywiązywaniu go gumką (tzw. ligaturą). Łuk przesuwa się swobodnie, eliminując znacznie tarcie, zwłaszcza w początkowej fazie leczenia. Unikatowa budowa zamków minimalizuje nieprzyjemne odczucia dla pacjentów oraz sprzyja utrzymaniu idealnej higieny jamy ustnej (patrz: Film Damona).
 • Bez względu na to czy uśmiech wymaga niewielkiej korekty, czy też bardziej rozległego leczenia, wykorzystując System Damona, leczymy nawet najtrudniejsze przypadki, osiągając wysokiej jakości wyniki w znacznie krótszym czasie i w sposób bardziej komfortowy dla pacjenta niż leczenie konwencjonalnymi aparatami ortodontycznymi.

JUŻ PO 3 MIESIĄCACH OD ROZPOCZĘCIA LECZENIA MOŻNA ZAUWAŻYĆ ZMIANY W USTAWIENIU ZĘBÓW!

 • Stosowany w naszej klinice System Damona doceniany jest szczególnie przez tych dorosłych, którzy chcą wyglądać młodziej.
 • Średni czas leczenia waha się od 10-18 miesięcy. Zdarzają się pojedyncze przypadki Pacjentów, gdzie wymagany jest dłuższy okres leczenia, o czym Pacjent jest informowany przed rozpoczęciem leczenia.
 • System Damon to nie jest kolejny rodzaj aparatu stałego, ale nowa filozofia leczenia ortodontycznego, filozofia oparta na "współpracy z naturą", w której komfort pacjenta i końcowy efekt stoją na pierwszym miejscu. Dla pacjenta leczonego w klinice UNIDENT UNION Dental Spa stosowanie najnowszych technik ortodontycznych oznacza:
  • Brak ekstrakcji,
  • Krótszy czas leczenia,
  • Mniej wizyt kontrolnych,
  • Brak dodatkowych aparatów, np. ekspandera podniebiennego, Hyrax-a,
  • Mniejszy ból i dyskomfort,
  • Doskonały efekt końcowy - pełny profil, brak czarnych korytarzy w uśmiechu, lepiej podparte wargi, młodszy wygląd.

Przy zastosowaniu nowoczesnych technik ortodontycznych poprawa uśmiechu stała się łatwiejsza w porównaniu do innych dostępnych na rynku "ekstremalnych" procedur kosmetycznych i stanowi jedną z najbardziej cennych inwestycji, jakie można zrealizować w celu poprawy ogólnej estetyki wyglądu, która pozostanie niezmienna do końca życia.

na zdjęciu: Anna Urbańska, asystentka implantologii i ortodoncji w klinice UNIDENT UNION Dental Spa