Protetyka

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. Do odtworzenia zębów wykorzystuje się uzupełnienia protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (na podbudowie metalowej), protezy nylonowe, a do stałych m.in. uzupełnienia ceramiczne - korony i mosty (porcelana na podbudowie metalowej lub bezmetalowej - bardziej estetyczne).

Aby uzupełnienia protetyczne spełniały wymagania estetyki i piękna należy wziąć pod uwagę bardzo różne kryteria. Najważniejsze jednak jest, aby odtworzone zęby były w naturalnych proporcjach i ich ustawienie było harmonijne w stosunku do dziąsła, warg i twarzy.

Rozwój technologiczny i dostęp do najlepszych urządzeń, oraz wiele lat badań pozwalają nam zaproponować naszym pacjentom najdoskonalsze rozwiązania protetyczne.

Protetyka stomatologiczna jest bardzo istotnym elementem Dental Face Liftingu®. Obok Ortodoncji i implantologii jest fundamentem nowego podparcia dla warg i policzków oraz filarem dla nowej wysokości zwarcia.

Każda praca protetyczna jest indywidualnie dostosowana do potrzeb Pacjentów. Na podstawie szczegółowej analizy każdego przypadku omawiany jest przebieg leczenia. Na tym etapie staramy się zapewnić, aby zastosowane materiały protetyczne były optymalnie dobrane zapewniając tym samym pozytywne i najtrwalsze z możliwych rezultatów. "Zęby dostępne od zaraz" w protetyce nigdy nie będą wyróżniały się wyjątkowością i pięknem. Wymagający Pacjenci mają jasno sprecyzowane oczekiwania: pragną indywidualnego podejścia, wyjątkowości zamiast ujednolicenia.

W Dental Face Liftingu® przy doborze protezy dla Pacjenta przede wszystkim kierujemy się profilem twarzy. Odpowiednio dobrana rekonstrukcja protetyczna pozwala na uzyskanie efektu odmłodzenia. Zmarszczki ulegają spłyceniu, zapadnięty profil wypełnia się.

W DFL® dla pacjentów z bezzębiem proponujemy protezy over denture wsparte na implantach lub na uzębieniu resztkowym bądź suprastruktury protetyczne oparte na wielu implantach.

Pacjentom z brakującymi kilkoma zębami proponujemy mosty z podwyższeniem zwarcia w strefie podparcia, co powoduje poprawę rysów twarzy.

Dla Pacjentów ze wszystkimi zębami, ale z problemami typu :zęby starte, drobne i małe, niskie korony trzonowców, szpary między zębami, proponujemy również podwyższenie zwarcia w strefie podparcia zgryzu poprzez odbudowę zębów na wysokość, a w zakresie zębów przednich ich wydłużenie z zamknięciem szpar.

Nadrzędnym celem leczenia protetycznego jest zaoferowanie rekonstrukcji protetycznych o wyraźnie lepszym standardzie ze spojrzeniem z zupełnie innej perspektywy oraz nowej estetyki poprzez połączenie perfekcji natury i wyobraźni na drodze do doskonałości.

Proponujemy Państwu odtwarzanie zębów w sposób identyczny do naturalnych pod każdym względem. Wszystko, co tworzymy powstaje najpierw w naszych umysłach i jest wielokrotnie modyfikowane.

Naszą aspiracją jest zapewnienie Państwu promiennego uśmiechu.

Naszym zobowiązaniem i motywacją jest spełnianie Państwa oczekiwań.

na zdjęciu: Adriana Jaworek, pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa, leczona ortodontycznie aparatem Damon (1,5 roku)