Licówki porcelanowe

CO TO SĄ LICÓWKI?

Licówki porcelanowe to jedna z tych technik poprawiania uśmiechu, która od dłuższego czasu święci tryumfy w świecie zabiegów stomatologii estetycznej, stanowi jej największy filar. Pozwala osiągnąć spektakularne efekty, mimo niewielkiej ingerencji w twarde tkanki zęba.

Jest nieoceniona zarówno u młodych, jak i nieco starszych Pacjentów. Licówki porcelanowe występują jako niezależna procedura poprawiania uśmiechu lub stanowią element składowy tzw. prac kombinowanych (mosty + licówki, korony + licówki, protezy + korony + licówki).

W pełnym łuku najczęściej wykonuje się około 6-8 licówek w przednim odcinku.

Licówki są to cienkie płatki porcelany, które naklejamy na przednie powierzchnie zębów. Ich grubość wynosi przeciętnie od 0.5 do 0.75 mm. Trwałość licówek określa się na 13-15 lat, a dzięki niej ząb nabiera idealnego kształtu i oczekiwanego koloru.

Licówki wykonane są z niezwykle wytrzymałego, półprzezroczystego materiału - porcelany o wyglądzie podobnym pod względem koloru oraz wrażenia dotykowego do naturalnego szkliwa zębów. Licówki nie są podatne na ubytki o charakterze próchnicowym i są odporne na silne przebarwienia, dlatego wraz z upływem czasu nowy uśmiech pozostaje niezmiennie biały przez wiele lat.

czytaj więcej: STOMATOLOGIA ESTETYCZNA - LICÓWKI PORCELANOWE

na zdjęciu: Monika Olejniczak, studentka stomatologii Akademii Medycznej we Wrocławiu, córka Iwony Gnach-Olejniczak