Stomatologia estetyczna

W dzisiejszym świecie stare powiedzenie, że "piękno jest postrzegane oczami patrzącego" jest prawdziwsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Wraz z postępem komunikacji i swobody podróżowania współczesny człowiek jest wręcz zalewany różnymi wyobrażeniami na temat tego, czym jest piękno.

Daremnym jest próba ustanowienia i narzucania jednoznacznego standardu piękna w stomatologii estetycznej. W Klinice Unident Union Dental Spa proponujemy nowy rodzaj piękna:

KONCEPCJĘ ŁĄCZĄCĄ NATURALNY WYGLĄD Z DĄŻENIEM DO PERFEKCJI, ZWANĄ UŚMIECHEM KALIFORNIJSKIM

W sztuce i stomatologii estetycznej słowo "sztuczny" może być kojarzone z niezdolnością do odtworzenia stanu naturalnego, czyli z pracą protetyczną, o której mówi się, że jest nienajwyższej jakości. Słowo sztuczność nie przychodzi nam nigdy na myśl, gdy zastanawiamy się nad pojęciem piękna.

Trzy najczęściej pojawiające się problemy podczas wykonywania prac estetycznych dotyczą koloru, pasowania do pozostałych zębów i symetrii. Nasi Pacjenci chcą mieć zęby jasne, o jednolitym odcieniu, zapewniające ładny wygląd, chcą uśmiechać się pełni wiary w swoją wartość i z poczuciem, że emanują zdrowiem i pięknem.

Kalifornijski Uśmiech to uśmiech biały, zdrowy bez oznak stanów chorobowych czy nieatrakcyjności.

Jego celem jest nie tylko spełnienie wymogów estetycznych estetyki, lecz także zapewnienie zdrowia jamy ustnej i potrzeb emocjonalnych.

Dążenie do piękna, które jest częścią składową Kalifornijskiego Uśmiechu to nie akceptacja skrajnych rozwiązań w kolorze i strukturze.

Oznacza raczej zrównoważenie koncepcji prawdziwego piękna z indywidualnymi potrzebami pacjenta.

Chodzi o osiągnięcie jasności i jednolitości w tonacji i kolorze, ale z uwzględnieniem złożoności i głębi tonów zębów naturalnych oraz stanu zdrowia jamy ustnej pacjenta. W dążeniu do idealnego piękna nie chodzi zatem o SZTUCZNOŚĆ, ale raczej o udoskonalanie PIĘKNA NATURALNEGO, by uśmiech wyglądał zdrowo i estetycznie, ale nigdy sztucznie.

Pacjenci nasi są informowani, że im bardziej naciskają na osiągnięcie tzw. "stanu idealnego", tym większe jest ryzyko uzyskania wyglądu sztucznego. Dążenia do osiągnięcia zbytniej perfekcji prowadzą jedynie do uzyskanie nienaturalnego efektu.

Kluczem w kreowaniu KALIFORNIJSKIEGO UŚMIECHU jest zachowanie równowagi pomiędzy tym, co możliwe i niemożliwe, między tym co zdrowe i niezdrowe oraz między tym, co sztuczne i naturalne.

Narzędziem w tworzeniu Kalifornijskiego Uśmiechu są techniki z zakresu stomatologii estetycznej, które łączę w sobie:

  • wybielanie zębów,
  • wykonanie licówek porcelanowych,
  • wykonanie koron pełnoceramicznych,
  • wszczepienie implantów,
  • zastosowanie procedur periodontologicznych, wśród których prym wiodą:
    1. Likwidacja Gummy Smile - Dziąsłowego Uśmiechu
    2. Zabiegi chirurgii plastycznej na dziąsłach
  • ortodoncje dorosłych, jako jeden z najistotniejszych elementów w budowaniu nowego uśmiechu.

Wszystko jednak zaczyna się od analizy uśmiech SMILE DESIGN.

Stomatologia estetyczna - klucz do pięknych i naturalnie wyglądających zębów

Dbanie o piękny uśmiech obejmuje przede wszystkim zabiegi z zakresu higieny osobistej. Jej uzupełnieniem są zarówno usługi stomatologii zachowawczej, jak i innych dziedzin. Wśród nich należy wymienić dział medycyny, jakim jest stomatologia estetyczna. Specjalizacja ta obejmuje szereg zabiegów, których celem jest poprawienie wyglądu zębów. Dla Pacjentów kłopotliwy bywa osad nazębny, przebarwienia nazębne oraz wygląd zgryzu. Pojawiające się niezadowolenie z wyglądu zębów sprawia, że coraz rzadziej się uśmiechamy i nabieramy dystansu do otoczenia. Tym samym maleje radość z życia oraz pogarsza się codzienne samopoczucie. Doskonałym rozwiązaniem tych problemów jest wizyta w Klinice Unident Union Wrocław, gdzie każdy Klient może skorzystać z profesjonalnej konsultacji stomatologicznej oraz wysokiej jakości usług medycznych. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty usług dostępnych w Klinice Unident Union.

Stomatologia estetyczna w Klinice Unident Union Wrocław

Stomatologia estetyczna w Klinice Unident Union Wrocław to rodzaj usług, obejmujących różnorodne zabiegi stomatologiczne. Czynności z zakresu stomatologii estetycznej pozwalają poprawić kształt zęba, ale i ich kolor. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów należy wymienić: wybielanie, zakładanie licówek, piaskowanie oraz skaling. Usługi te charakteryzuje odmienna metodyka, również wskazania i przeciwwskazania. Dodatkowo ze względu na indywidualne oczekiwania oraz problemy natury estetycznej, sposób wykonania zabiegu stomatologicznego może być odmienny. Dlatego niezbędne jest spotkanie z lekarzem specjalistą, który oceni stan uzębienia oraz pozna oczekiwania każdego Pacjenta. W czasie takiej wizyty konieczne może się okazać wykonanie analizy uśmiechu, czyli smile design. Tylko w ten sposób można uzyskać pożądany efekt, jakim jest piękny i zdrowy uśmiech!

Stomatologia estetyczna, a smile design

Stomatologia estetyczna uwzględniająca przedni odcinek uzębienia w Klinice Unident Union obejmuje także wykonanie analizy uśmiechu, czyli smile design. Analiza wykonywana jest przede wszystkim w celu udokumentowania stanu uzębienia na początku leczenia. Jej wykonanie ułatwia również określenie celów leczenia oraz zabiegów, jakie należy wykonać. W czasie analizy uwzględnia się między innymi płeć, ponieważ kobiety i mężczyźni mają różny kształt zębów. Dodatkowo: symetrię (zwaną linią pośrodkową), położenie punktów stycznych, kąty międzysieczne, długość siekaczy, kształt poszczególnych zębów, punkty zenitu zębów, ustawienie osi długich zębów (tj. siekaczy, kłów i przedtrzonowców), wiek, wargi oraz osobowość.
Tak dokładna analiza pozwala uzyskać wiele cennych informacji, których poznanie jest niezbędne dla przeprowadzenia prawidłowego i kompleksowego leczenia. Tylko w ten sposób można zadbać o indywidualne potrzeby każdego pacjenta, aby w możliwie szybki i bardzo profesjonalny sposób zadbać o piękny uśmiech.

na zdjęciu: Monika Olejniczak, Weronika Pióro i Adriana Jaworek – pacjentki i pracownice UNIDENT UNION Dental Spa