Stomatologia estetyczna

W dzisiejszym świecie stare powiedzenie, że "piękno jest postrzegane oczami patrzącego" jest prawdziwsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Wraz z postępem komunikacji i swobody podróżowania współczesny człowiek jest wręcz zalewany różnymi wyobrażeniami na temat tego, czym jest piękno.

Daremnym jest próba ustanowienia i narzucania jednoznacznego standardu piękna w stomatologii estetycznej. W Klinice Unident Union Dental Spa proponujemy nowy rodzaj piękna:

KONCEPCJĘ ŁĄCZĄCĄ NATURALNY WYGLĄD Z DĄŻENIEM DO PERFEKCJI, ZWANĄ UŚMIECHEM KALIFORNIJSKIM

W sztuce i stomatologii estetycznej słowo "sztuczny" może być kojarzone z niezdolnością do odtworzenia stanu naturalnego, czyli z pracą protetyczną, o której mówi się, że jest nienajwyższej jakości. Słowo sztuczność nie przychodzi nam nigdy na myśl, gdy zastanawiamy się nad pojęciem piękna.

Trzy najczęściej pojawiające się problemy podczas wykonywania prac estetycznych dotyczą koloru, pasowania do pozostałych zębów i symetrii. Nasi Pacjenci chcą mieć zęby jasne, o jednolitym odcieniu, zapewniające ładny wygląd, chcą uśmiechać się pełni wiary w swoją wartość i z poczuciem, że emanują zdrowiem i pięknem.

Kalifornijski Uśmiech to uśmiech biały, zdrowy bez oznak stanów chorobowych czy nieatrakcyjności.

Jego celem jest nie tylko spełnienie wymogów estetycznych estetyki, lecz także zapewnienie zdrowia jamy ustnej i potrzeb emocjonalnych.

Dążenie do piękna, które jest częścią składową Kalifornijskiego Uśmiechu to nie akceptacja skrajnych rozwiązań w kolorze i strukturze.

Oznacza raczej zrównoważenie koncepcji prawdziwego piękna z indywidualnymi potrzebami pacjenta.

Chodzi o osiągnięcie jasności i jednolitości w tonacji i kolorze, ale z uwzględnieniem złożoności i głębi tonów zębów naturalnych oraz stanu zdrowia jamy ustnej pacjenta. W dążeniu do idealnego piękna nie chodzi zatem o SZTUCZNOŚĆ, ale raczej o udoskonalanie PIĘKNA NATURALNEGO, by uśmiech wyglądał zdrowo i estetycznie, ale nigdy sztucznie.

Pacjenci nasi są informowani, że im bardziej naciskają na osiągnięcie tzw. "stanu idealnego", tym większe jest ryzyko uzyskania wyglądu sztucznego. Dążenia do osiągnięcia zbytniej perfekcji prowadzą jedynie do uzyskanie nienaturalnego efektu.

Kluczem w kreowaniu KALIFORNIJSKIEGO UŚMIECHU jest zachowanie równowagi pomiędzy tym, co możliwe i niemożliwe, między tym co zdrowe i niezdrowe oraz między tym, co sztuczne i naturalne.

Narzędziem w tworzeniu Kalifornijskiego Uśmiechu są techniki z zakresu stomatologii estetycznej, które łączę w sobie:

  • wybielanie zębów,
  • wykonanie licówek porcelanowych,
  • wykonanie koron pełnoceramicznych,
  • wszczepienie implantów,
  • zastosowanie procedur periodontologicznych, wśród których prym wiodą:
    1. Likwidacja Gummy Smile - Dziąsłowego Uśmiechu
    2. Zabiegi chirurgii plastycznej na dziąsłach
  • ortodoncje dorosłych, jako jeden z najistotniejszych elementów w budowaniu nowego uśmiechu.

Wszystko jednak zaczyna się od analizy uśmiech SMILE DESIGN.

na zdjęciu: Monika Olejniczak, Weronika Pióro i Adriana Jaworek – pacjentki i pracownice UNIDENT UNION Dental Spa