Wybielanie

"UŚMIECH SKRACA DYSTANS MIĘDZY LUDŹMI..."

Ale czy aby na pewno zawsze jest naszym sojusznikiem w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich? Czy uśmiech pozwala nam czuć się pewnie, kiedy tak bardzo liczy się pierwsze wrażenie? Naturalnie śnieżnobiałe zęby, które są niezaprzeczalnym atutem urody, należą niestety do rzadkości, dlatego współczesna stomatologia estetyczna wychodzi naprzeciw pacjentom, dla których uśmiech jest istotnym elementem zdrowia i własnego wizerunku.

Obecnie Pacjenci oczekują nie tylko skuteczności, ale także wymiernych efektów w niedługim czasie. W Klinice Unident Union Dental Spa zabieg wybielania zębów przebiega w dynamiczny sposób. Kluczem do jego powodzenia jest dobranie metody- dostosowanej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Pacjenta.

Wybielanie zębów - poznaj najskuteczniejsze metody

Wybielanie zębów to jeden z wielu zabiegów, jakie obejmuje stomatologia estetyczna. To z pewnością bardzo skuteczny dział medycyny pozwalający w dość szybki sposób uzyskać satysfakcjonujące efekty. Dlatego wszelkie problemy związane ze zgryzem oraz kolorem uzębienia warto skonsultować ze specjalistą posiadającym doświadczenie w stomatologii estetycznej. Pacjenci bardzo często są zainteresowani wybielaniem uzębienia, gdyż śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu z nas. Niestety bardzo rzadko efekt ten utrzymuje się w naturalny sposób. Z pomocą przychodzi wspomniana stomatologia estetyczna, oferująca wiele sprawdzonych metod. Tak spora różnorodność usług sprawia, że sposób wybielania można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta oraz oczekiwań Klienta. W ten sposób efekty są szybko zauważalne, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowych zębów.

Wybielanie zębów w Klinice Unident Union Wrocław

Wybielanie zębów w Klinice Unident Union Wrocław to między innymi: domowe wybielanie zębów metodą nakładkową, wybielanie z wykorzystaniem światła, czy wybielanie bez aktywacji światła. Proponowane metody różnią się między sobą techniką wykonania wybielania zębów oraz dostępnością dla Pacjenta. Do metody nakładkowej Klient przygotowywany jest w gabinecie, aby finalnie w zaciszu domowym móc przeprowadzić zabieg. Wybielanie z wykorzystaniem światła i bez aktywacji światła to zabiegi, które musi wykonać lekarz stomatolog w gabinecie dentystycznym.
Bez względu na dobór metody, każdy zabieg jest dość szybką i bezpieczną metodą dla Pacjenta. Konieczna jest oczywiście konsultacja, obejmująca badanie uzębienia oraz poznanie indywidualnych oczekiwań Klienta. Dzięki temu można uzyskać efekt śnieżnobiałego uśmiechu na długi czas. Poznaj najistotniejsze szczegóły dotyczące każdej z metod wybielania zębów, jakie dostępne są w Klinice Unident Union Wrocław.

Wybielanie zębów, a metoda nakładkowa

Metoda nakładkowa to wybielanie zębów, do którego Pacjent musi zostać odpowiednio przygotowany w gabinecie stomatologicznym na terenie Kliniki Unident Union. Wspomniana metoda nocnego wybielania nakładkowego składa się z trzech etapów, mianowicie:

  • stomatolog przeprowadza badanie zębów, a następnie wykonuje wycisk górnej i dolnej szczęki,
  • na podstawie przygotowanego odlewu przygotowywane są elastyczne nakładki,
  • Pacjent otrzymuje od stomatologa szczegółowe informacje dotyczące stosowania metody nakładkowej, aby była ona bezpieczna i skuteczna.

Warto zauważyć, że wybielanie metodą nakładkową nie jest skomplikowane i czasochłonne. Jest to jednocześnie bardzo komfortowy zabieg, umożliwiający uzyskanie pięknego i naturalnie wyglądającego uśmiechu. Długość zabiegu to dwa do trzech tygodni, ponieważ metodę tą stosuje się w czasie wieczornej toalety.

Wybielanie zębów - z wykorzystaniem światła i bez aktywacji światła

Kolejną metodą na skuteczne wybielanie zębów, jaką oferuje Klinika Unident Union Wrocław, jest wybielanie z wykorzystaniem światła jako aktywatora. Czas wykonania zabiegu jest zredukowany do minimum, natomiast efekty są widoczne natychmiast po jego zakończeniu. Wszystko to sprawia, że procedura cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Pacjentów pragnących cieszyć się pięknym uśmiechem. Wysoka jakość świadczonych usług pozwala na osiągnięcie niespotykanego poziomu komfortu podczas wykonywania zabiegu, a doświadczenie naszych specjalistów gwarantuje pełną kontrolę podczas przebiegu całej procedury oraz bezpieczeństwo dla Pacjentów. W trakcie wybielania wykorzystywany jest specjalny żel wybielający, który podczas procesu naświetlania lampą ulega utlenieniu.

Wybielanie można także przeprowadzić bez aktywacji światła. Wówczas konieczne jest wykorzystanie żelu o bardzo wysokim stężeniu. Z uwagi na specyfikę stosowanego środka, zabieg powinien odbywać się wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza stomatologa. Nakłada on żel na powierzchnię zębów, a następnie usuwa go po upłynięciu odpowiedniej ilości czasu. Jeśli efekt nie jest w pełni satysfakcjonujący, całą procedurę można powtórzyć kilkakrotnie nawet podczas tej samej wizyty. Następnie zaleca się odpowiednie postępowanie Pacjenta, w celu utrwalenie osiągniętego rezultatu. Nie powinien on spożywać posiłków oraz napojów poza wodą mineralną przez okres wynoszący około 2 godzin. Pierwsze 72 godziny należy także unikać pokarmów barwiących, ponieważ zęby będą w tym czasie wrażliwe na ponowne wchłanianie barwników. Chodzi przede wszystkim o produkty takie, jak kawa, herbata, czerwone wino, buraki lub jagody. Pacjenci muszą pamiętać również o regularnym usuwaniu kamienia nazębnego oraz piaskowaniu. W codziennej pielęgnacji uzębienia można wspomagać się także stosowaniem past wybielających.

Śnieżnobiały uśmiech można zapewnić sobie dzięki prawidłowo wykonanym zabiegom stomatologii estetycznej. Doświadczenie Kliniki Unident Union pozwala na osiągnięcie doskonałego rezultatu. Przemawia za tym wiedza oraz posługiwanie się najnowocześniejszymi technologiami. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Patrz: Tajemnice wybielania

na zdjęciu: Monika Olejniczak, studentka stomatologii Akademii Medycznej we Wrocławiu, córka Iwony Gnach-Olejniczak