FAQ

1. Czy wybielanie jest dla wszystkich?

Wszyscy się między sobą różnimy, posiadamy inne cechy więc i nasze zęby się różnią. Niektóre zęby nie reagują, lub słabo reagują na materiały stosowane do wybielania zębów. Zaleca się, aby skontaktować się z dentystą przed przeprowadzeniem wybielania zębów.

Pamiętać należy o tym, ze klasyczne metody wybielania nie znajdują zastosowania w przypadku zębów martwych. Można je jednak wybielić innymi sposobami. Swojego odcienia nie zmieniają plomby, koronki i mosty.

2. Czy efekty wybielania są wieczne?

Efekt będzie utrzymywał się dłużej, im wyższa jakość techniki wybielania. Standardowo, zęby pozostają białe do roku czasu. Wiele w tej kwestii zależy od Pacjenta i tego czy przestrzega On wszystkich zaleceń, które otrzymał od lekarza tuż po zabiegu.

3. Co zrobić, gdy zęby nie dają się wybielić?

Jeżeli zęby są trwale przebarwione lub gdy proces ten dotyczy pojedynczego zęba, można nakleić licówkę porcelanową, czyli cieniutki płatek porcelany. Licówka ma wszechstronne zastosowanie: można nią skorygować kształt zęba, dokonać korekty jego ustawienia czy zmniejszyć szpary między zębami.

4. Czy pasty wybielające pomogą usunąć osad i drobne przebarwienia, ale nie zmienią koloru szkliwa?

Pasty wybielające zawierają w sobie substancje ścierne, tlenki fluoru bądź naturalne ekstrakty, a ich działanie opiera się na mechanicznym bądź chemicznym usuwaniu osadów, które zbierają się na powierzchni szkliwa. Możemy pozbyć się dzięki nim świeżej płytki ale nie zmienimy koloru szkliwa. Pasta nie pomoże nam również z kamieniem nazębnym, który można usunąć jedynie podczas skalingu.

5. Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

W Klinice Unident Union Dental Spa, zespól specjalistów nieustannie monitoruje kwestię bezpieczeństwa zabiegu wybielania zębów. Wyniki badań, testów i licznych wywiadów z Naszymi Pacjentami jednoznacznie dowodzą Braku Negatywnego Oddziaływania wybielania na szkliwo zębów.

na zdjęciu: Monika Olejniczak, studentka stomatologii Akademii Medycznej we Wrocławiu, córka Iwony Gnach-Olejniczak