Dermapen® – odmładzanie przez nakłuwanie

DERMAPEN® - jedna z największych innowacji w odmładzaniu skóry w ofercie medycyny estetycznej UNIDENT UNION Dental Spa.

DERMAPEN® - urządzenie do mikronakłuwania firmy EQUIPMED stosujemy do:

  • spłycenia zmarszczek
  • redukcji blizn potrądzikowych i powypadkowych
  • niwelowania rozstępów
  • zagęszczenia skóry tracącej jędrność

Potwierdzona jakość urządzenia

DERMAPEN - FIRST PLACEDERMAPEN® to nowa jakość w zabiegach mezoterapii. Niezwykły komfort, precyzję i efektywność wykonywania zabiegu docenili lekarze i pacjenci na całym świecie.

DERMAPEN® zdobył prestiżową nagrodę BEST MEDICAL DEVICE na AESTHETIC SHOW w Las Vegas w kwietniu 2012 roku.

Urządzenie łączy w sobie mezoterapię z terapią autoregeneracyjną, co zapewnia wysoka skuteczność działania.

Za pomocą DERMAPENA® lekarz medycyny estetycznej pobudza organizm do odnowy oraz dostarcza mu składników aktywnych. Na skutek uruchomienia biologicznych procesów skóra przebudowuje się sama, co daje naturalny efekt odmłodzenia i poprawy kondycji.

1. AUTOREGENARCJA

DERMAPEN® pobudza skórę do autoregeneracji za pomocą automatycznego nakłuwania systemem pulsujących igieł. Mikrouszkodzenia skóry (na poziomie od 0,25 mm do 2,5 mm) uruchamiają proces naprawczy. To pod ich wpływem organizm zaczyna produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. W efekcie powstaje nowa tkanka pozbawiona mankamentów, które chcemy zlikwidować – bez przebarwień, potrądzikowych blizn czy rozstępów. Cera odzyskuje utraconą gęstość, stając się jędrna i elastyczna. Siłą DERMAPENA® jest regulowana głębokość nakłuć, które mogą być wykonywane nawet na poziomie skóry właściwej. Tak głęboka penetracja gwarantuje najskuteczniejszą przebudowę skóry, niedostępną dla większości dermarollerów stosowanych w gabinetach kosmetycznych.

Dermapen - mechanizm działania

Tak intensywne pobudzenie skóry do autoodnowy jest jednocześnie niezwykle łagodne dla powierzchni skóry. Nie musimy się więc obawiać efektów pozabiegowych, które wyłączą nas z życia. Niewielkie zaczerwienienie można uznać za świeżą opaleniznę lub przykryć za pomocą fluidu i pudru. Dzięki pionowej pracy pulsujących igieł, wierzchnia warstwa naskórka nie jest tak uszkadzana, jak przy terapii za pomocą rolek dermatologicznych.

2. MEZOTERAPIA

Urządzenie DERMAPEN® nakłuwa skórę za pomocą automatycznego systemu pulsujących igieł, dzięki czemu można wprowadzić w jej głąb substancje aktywne. Efektywność przenikania związków czynnych jest wyższa niż w przypadku tradycyjnych mezoterapii. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,25 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku dermarollerów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage. Funkcja automatycznego nakłuwania redukuje do minimum dyskomfort pacjenta oraz skraca czas zabiegu. Dzięki dostarczeniu skórze substancji aktywnych nowa tkanka, która odbuduje się za sprawą mikronakłuć będzie „pełnowartościowa”.

Zalety stosowania urządzenia DERMAPEN®

  • krótki czas zabiegu
  • automatyczna kontrola głębokości iniekcji
  • mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta
  • krótszy czas rekonwalescencji
  • łatwość obsługi
  • sterylność zabiegu (wymienne igły)
 

 

Jedynym i oryginalnym urządzeniem na polskim rynku działającym na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł jest DERMAPEN® firmy EQUIPMED. Urządzenie to posiada certyfikat FDA oraz CE. Firma REVISAGE jest wyłącznym dystrybutorem urządzenia i igieł DERMAPEN® na terytorium Polski.

Equipmed