Peelingi

Najnowsze trendy w peelingach chemicznych w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

PROMUJEMY ŚWIATOWE TRENDY W PEELINGACH!

Już nie musisz się obawiać inwazyjnych zabiegów, które wiążą się z koniecznością wykluczenia z życia społecznego. Już nie musisz brać urlopu i chować twarzy przed bliskimi, by wyglądać lepiej.

UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna wprowadza do Polski najnowsze światowe trendy, które pokazują, że regularnie wykonywane, powierzchowne peelingi medyczne, dają długotrwałą i efektywną poprawę jakości skóry przy maksymalnym bezpieczeństwie bez ograniczenia normalnej aktywności.

TREND NR 1 – Peelingi bez podrażnienia melanocytów

Takie podejście do peelingów promuje guru medycyny estetycznej, dr Romulo Mene z Brazylii, który od ponad 30 lat tworzy znane na całym świecie peelingi, wśród których jest słynny Yellow Peel.

Na staż do kliniki dr. Romulo Mene została zaproszona dr Katarzyna Leśniowska, lekarz medycyny estetycznej w naszej klinice. Ekspert UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna specjalizuje się w terapiach odmładzających i rozjaśniających przebarwienia za pomocą peelingów chemicznych marki MeneMoy, stworzonej przez dr. Mene.

 • UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna stosuje peelingi medyczne, współpracując i stosując się do zaleceń światowej sławy lekarza medycyny estetycznej dr. Romulo Mene
 • Koncentrujemy się na określeniu stopnia wrażliwości skóry na kwasy, tak by nie doprowadzić do nadreaktywności melanocytów. Stosujemy najniższe stężenia preparatów, dzięki czemu nasi pacjenci nie muszą obawiać się efektów ubocznych
 • Wzmacniamy skuteczność peelingów za pomocą odpowiednio dobranej suplementacji

TREND NR 2 – Peelingi bez złuszczania – SKIN PEEL-OF

W Unident Union Medycyna Estetyczna jesteśmy przekonani, że peelingi są dziś fundamentalnym elementem nowoczesnej profesjonalnej pielęgnacji! Mamy to sprawdzone na własnej skórze – regularne korzystanie z peelingów przynosi urodzie same korzyści!

Ale uwaga! Peelingi nie zawsze muszą wiązać się z silnym złuszczaniem!

Najnowszy światowy trend to peelingi niezłuszczające i drobno-otrębiaste, czyli wywołujące minimalne, drobne łuszczenie, praktycznie niezauważalne w ciągu dnia. Peelingi SKIN PEEL-OF stosujemy u naszych pacjentów, którym zależy na przebudowie skóry, a którzy nie mogą sobie pozwolić na ograniczenie aktywności np. zawodowej. Nowoczesne peelingi typu PEEL-OF pozwalają poprawić jakość skóry, osiągnąć efekt anti-aging i jednocześnie wyglądać doskonale w trakcie terapii.

3 POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO STOSOWAĆ SERIE PEELIGNÓW

PEELINGI POPRAWIAJĄ OGÓLNĄ KONDYCJĘ CERY

Już samo powierzchniowe działanie składników aktywnych na skórę sprawia, że poprawia się jej koloryt, wyrównuje tekstura, skóra jest głęboko oczyszczona, odświeżona, rozjaśniona i pełna blasku, a pory – zwężone. Peelingi, usuwając martwe komórki naskórka, poprawiają działanie płaszcza hydo-lipidowego, którego rolą jest ochrona. Bariera skóry staje się więc bardziej szczelna, dzięki czemu jest ona odporniejsza na wyparowywanie wody i bardziej wytrzymała na działanie czynników zewnętrznych. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Peelingi są niezwykle korzystne dla urody, ponieważ powodują namnażanie się żywych komórek naskórka, co czyni skórę bardziej odporną na działanie czasu (gruba skóra wolniej się starzeje). Wnikając głębiej, pobudzają komórki do regeneracji – wzrasta produkcja kolagenu, elastyny i zwiększa się zawartość w skórze naturalnego kwasu hialuronowego. A to oznacza, że procesy starzenia zwalniają, a skóra dłużej pozostanie młoda.

Dr Iwona Gnach-Olejniczak:
„Z mocy peelingów, jako elementu pielęgnacji, możemy korzystać już od wczesnej młodości. Oczywiście na każdym etapie życia, skóra ma inne potrzeby, dlatego należy oddać się w ręce eksperta, który precyzyjnie dobierze preparat do kondycji skóry. W wieku:

 • poniżej 25. roku życia będziemy przede wszystkim wspierać peelingami terapię trądziku młodzieńczego,
 • 25+ będą to prawdopodobnie preparaty odświeżające, regulujące pracę gruczołów łojowych,
 • w wieku 35 + zwiększające jej nawilżenie, działające opóźniająco na procesy starzenia,
 • 45+ peelingi, które pobudzają skórę do intensywnej przebudowy,
 • 55+ i 65+ – preparaty, które kondycjonują skórę, zwiększają jej zagęszczenie.

Warto pamiętać, że nawet najlepiej dobrana pielęgnacja domowa nie zapewni nam korzyści, jakie dają peelingi medyczne wykonywane przez specjalistę w profesjonalnym gabinecie.”

PEELINGI SĄ WAŻNYM ELEMENTEM TERAPII ANTI-AGING

Zdolności anti-aging peelingów ujawniają się już podczas ich powierzchniowego działania – peelingi rozluźniają powiązania między komórkami naskórka i powodują oddzielenie się keranocytów, czyli martwych komórek, mobilizując jednocześnie powstawanie nowych, żywych komórek. Dzięki takiemu działaniu skóra staje się grubsza i bardziej odporna na starzenie, drobne zmarszczki są wygładzane. Nowoczesne peelingi wnikają głębiej, podrażniając i częściowo niszcząc komórki skóry, wywołują procesy naprawcze. Dochodzi do powstawania nowych komórek skóry, a fibroblasty, czyli komórki, które pełnią kluczową rolę w procesie starzenia są mobilizowane do syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Zmarszczki, nawet głębokie zacznie się spłycają, skóra jest jędrna i sprężysta o naturalnym równym kolorycie.

Dr Iwona Gnach-Olejniczak:
„Wystarczą regularne serie peelingów odpowiednio dobranych do skóry, mniej więcej co poł roku, żeby skóra wyglądała o kilka lat młodziej. W zasadzie terapię anti-aging u pacjentów w okolicy trzydziestego roku życia, opieram przede wszystkim na indywidualnie dobranych planach peelingowch, w połączeniu z mezoterapią. Dla pacjentów 40+, którym zależy na młodym wyglądzie, peelingi to must have, który nie tylko pobudza i odmładza skórę, ale jest też wstępem do innych zabiegów z zakresu anti-aging.”

PEELINGI WSPERAJĄ WALKĘ Z NIEDOSKONAŁOŚCIAMI

Łojotok, trądzik, przebarwienia, rumień, trądzik różowaty – to problemy skórne, w których terapii peelingi mają niebagatelne znaczenie. Prawidłowo dobrane, przeprowadzone w optymalnych seriach potrafią znacznie ograniczyć problem.

Dr Iwona Gnach-Olejniczak: „Jestem przekonana, że wszelkie problemy ze skórą to sygnał od naszego organizmu. Niedoskonałości mogą być objawem chorób, zaburzeń hormonalnych, bywają spowodowane nadmiaru stresu, nieodpowiednią dietą np. nietolerancje pokarmowe, złego trybu życia np. brak ruchu. Zależy mi na tym, żebyśmy wspólnie z pacjentem znaleźli przyczyny. Jednocześnie stawiamy na szybką pomoc w problemie i załagodzenie zmian. Peelingi to „pierwsza” pomoc, po którą sięgam w terapii niedoskonałości, dają dobre efekty w szybkim czasie, a przy jednoczesnej terapii holistycznej umożliwiają całkowite wyleczenie.”

Dlaczego peelingi w Unident Union Medycyna Estetyczna?

Podchodzimy do skóry indywidulanie

Peelingi dobieramy do potrzeb skóry i oczekiwań pacjenta. Staramy się zalecić taki preparat, który maksymalnie wszechstronnie zatroszczy się o kondycję cery. W ten sposób osiągamy najwyższą skuteczność i... oszczędzamy czas naszych pacjentów.

Naszym celem jest Twój komfort

Wiemy, że nasi pacjenci to osoby aktywne, dlatego w naszej ofercie są preparaty, które powodują najmniejsze, jak to możliwe skutki uboczne, w postaci łuszczenia się, pieczenia. Zależy nam, żeby po zabiegu pacjent nie musiał rezygnować z codziennej czynności, a ewentualne wyłączenie z życia trwało jak najkrócej. Udaje nam się to dzięki temu, że pracujemy na innowacyjnych formułach, nanotechnologiach i stosujemy nowoczesne protokoły.

Znamy pilingowe trendy – odczarowujemy strach przed złuszczaniem

Peelingi głęboko przebudowujące skórę, które jednocześnie powodują jak najmniejsze złuszczanie – to silna tendencja w podejściu do peelingów. Zdajemy sobie sprawę, że to nie moda, a potrzeba wynikająca ze stylu życia naszych aktywnych pacjentów. Jeśli wydaje ci się, że jako osoba zapracowana, mająca wiele zadań i ciągły kontakt z ludźmi nie możesz sobie pozwolić na regularne peelingi – jesteś w błędzie! W Unident Union stosujemy nowe formuły, które nie powodują złuszczania, lub jest to złuszczanie drobno-otrębiaste (skóra łuszczy się w formie drobnych łusek, praktycznie niewidzialnie).

Mamy starannie wyselekcjonowaną ofertę

Doskonale znamy branżę peelingów i śledzimy trendy. Dlatego do naszej oferty awansowały tylko najlepsze preparaty i systemy pilingowe! W śród nich są:

 • Pilingowe bestsellery – peelingi znane, sprawdzone, o wysokiej skuteczności, lubiane przez pacjentów. Często w nowych innowacyjnych formułach.
 • Nowości technologiczne – stawiamy na ultranowoczesne podejście do peelingów. W naszej ofercie są więc peelingi liposomowe, nanosomalne, preparaty o bardzo zaawansowanych formułach.
 • Stosujemy najnowsze protokoły zabiegowe

Obserwujemy trendy, słuchamy autorytetów, szkolimy się i wdrażamy nowoczesne podejście w naszej klinice. Jesteśmy zwolennikami stosowania nowego podejścia w peelingach, które polega na zminimalizowaniu złuszczania i stosowaniu, w określonych terapiach, cyklu prepeelingów, zamiast peelingów głębokich.

Radzimy sobie nawet w najtrudniejszych obszarach, najbardziej wrażliwych na działanie preparatów

Okolice oczu to najwrażliwszy obszar. Zabiegi wykonywane w tej okolicy muszą być z jednej strony skuteczne, z drugiej, bezspornie, bezpieczne. W naszej ofercie zebraliśmy preparaty, które pomagają delikatnie i efektywnie walczyć z problemami występującymi w tym obszarze.

Jak stosujemy peelingi w Unident Union Medycyna Estetyczna?

Jako samodzielne zabiegi w ramach nowoczesnej, profesjonalnej pielęgnacji skóry i terapiach anti-aging

Wykonujemy jednorazowe zabiegi, a także tworzymy dla naszych pacjentów indywidualne plany pilingowe.

Jako element terapii niedoskonałości i problemów skórnych

Peelingi są niezwykle ważną częścią leczenia problemów skórnych. W połączeniu kuracją ogólnoustrojową (w razie potrzeby), suplementacją, zmianą diety, trybu życia, dają spektakularne efekty.

Jako wstęp do zabiegów estetycznych

Peelingi świetnie przygotowują skórę do dalszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dzięki temu osiągami jeszcze lepszy efekt, które dłużej się utrzymują.

na zdjęciu: Weronika Pióro – indywidualny doradca pacjenta oraz asystentka implantologii i ortodoncji w UNIDENT UNION Dental Spa