Peelingi Anti-Aging

PEELINGI ANTI-AGING (ODMŁADZAJĄCE) w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Głęboka przebudowa skóry przy zminimalizowaniu inwazyjności – to najnowszy trend w peelingach anti-aging. Zaawansowane technologicznie peelingi odmładzające: głęboko penetrują skórę, prowokują jej przebudowę i stymulują do odnowy, ale równie ważny jest komfort pacjenta. Maksymalny efekt, minimalizowanie nieprzyjemnych odczuć podczas zabiegu i jak najmniej widoczne złuszczanie – to właśnie cechy nowoczesnych peelingów anti-aging.

Jak działają peelingi anti-aging?

Dlaczego peelingi anti-aging opóźniają procesy starzenia i odmładzają?

Po pierwsze: peelingi osłabiają połączenia jonowe wewnątrz korneocytów, czyli martwych komórek naskórka w warstwie rogowej, co umożliwia odłączenie się górnej, zalegającej warstwy rogowej. Skóra może swobodnie oddychać, jest oczyszczona, gładsza, wyrównuje się jej tekstura i koloryt.

Po drugie: składni aktywne, często w formie nanosomalnej, penetrują naskórek i skórę właściwą, dochodzi do przebudowy skóry: pobudzenia procesów naprawczych skóry i powstawania nowych, młodych komórek.

Po trzecie: peelingi zwiększają aktywność czynników wzrostu naskórkowy i skórnych, a te z kolei uruchamiają proces biostymulacji fibroblastów. Następuje produkcja nowego kolagenu i elastyny, zwiększa się ilość kwasu hialuronowego.

Dr Iwona Gnach-Olejniczak, kreator UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna: „Celem peelingów anti-aging jest nie tylko regeneracja naskórka, lecz także przebudowa głębszych warstw skóry, zwiększenie poziomu nawilżenia skóry, słowem: odmłodzenie skóry. Ale skóra dojrzała jest bardzo wymagająca, a zmarszczki to zwykle nie jest jej jedyny problem. Bardzo często boryka się z przebarwieniami, nadreaktywnymi naczynkami, rozszerzonymi porami, problemy z trądzikiem dorosłych. Dlatego dobór peelingów anti-aging to prawdziwa sztuka! W Unident Union tę umiejętność opieramy na znajomości najnowszych trendów, nowoczesnych technologii i procedur w zakresie stosowania peelingów i na subtelnościach w działaniu peelingów, które dla kondycji skóry mają kolosalne znaczenie.”

 

Rodzaje peelingów anti-aging wykonywane w Unident Union Medycyna Estetyczna

Vi Peel

Vi Peel

To może być najlepszy peeling w Twoim życiu!

Nie bez przyczyny w Hollywood nazywany jest „Miracle Peel” , czyli cudownym peelingiem.

Jego działaniem zachwyciły się między innymi Demi Moore, Sharon Stone, Madonna, Kim Basinger, Eva Longoria.

Dlaczego ten peeling nowej generacji został tak doceniony przez kobiety na całym świecie? Przecież preparatów, tzw. kwasów, są na rynku setki!

To proste, Vi Peel daje szybkie efekty – już po tygodniu skóra jest wygładzona i odmłodzona. Na poprawę jakości skóry nie trzeba czekać miesiącami (jak przy Cosmelanie), złuszczanie trwa tylko 2-3 dni. A sam zabieg nie daje negatywnych odczuć i przeczy zasadzie „nie ma bólu, nie będzie efektu”.

Wskazania

Potrzeba poprawy wyglądu i tekstury skóry, zmarszczki, przebarwienia, plamy starcze, piegi, redukcja blizn potrądzikowych, stymulacja produkcji kolagenu.

Nowoczesny peeling Vi Peel jest zalecany nawet dla skór wrażliwych, naczyniowych i suchych.

Jest bezpieczny dla okolicy oczu, dekoltu, szyi i dłoni.

Działanie

Oparte jest na współdziałaniu składników takich jak TCA, fenol, kwas salicylowy, kwas tretoinowy, kwas kojowy, witamina C, minerały, które nie tylko powodują złuszczanie naskórka, ale działają na poziomie komórkowym.

Efekt

Poprawa jędrności poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny, redukcja powierzchniowych zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, plam starczych, melasmy. Redukcja blizn potrądzikowych i przebarwień pozapalnych.

Bezpieczeństwo i skuteczność Vi Peel potwierdził podczas badań klinicznych renomowany ośrodek International Services Research, Inc. Po czterech tygodniach monitorowania pacjentów o różnych typach skór i zaawansowaniu zmarszczek, International Research Services stwierdził, że:

 • Vi Peel jest całkowicie bezpieczny (podczas użytku zgodnie przeznaczeniem),
 • Kurze łapki uległy znacznemu spłyceniu,
 • Zaobserwowano znaczne zmniejszenie ilości powierzchownych zmarszczek,
 • 71% uczestników odnotowało znaczącą poprawę jędrności skóry,
 • Lekkie podrażnienie po zabiegu szybko ustępuje,
 • Uczestnicy zaobserwowali zmniejszenie zawartości melaniny oraz wzrost zawartości kolagenu w skórze,
 • Zaledwie dwa tygodnie po zabiegu Vi Peel uczestnicy wykazali wzrost hemoglobiny, co sugeruje, zwiększony przepływ krwi do obszarów poddanych leczeniu.

Ważne informacje

Przez dwa dni po zabiegu wymagane jest stosowanie chusteczek post-peelingowych, które katalizują proces zabiegu. Zabieg wiąże się ze złuszczaniem naskórka – zaczyna się zwykle 3 dnia i trwa do 6 dnia po wizycie w gabinecie. Po peelingu zalecamy wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Już jeden zabieg daje efekty anti-aging, które mogą okazać się wystarczające. Zalecamy stosowanie Vi Peel raz w miesiącu do otrzymania oczekiwanych rezultatów, dla potrzymania efektu zaleca się od 2 do 4 zabiegów w roku.

Vi Peel występuje w czterech odmianach: Vi Peel, Vi Peel Precision, Vi Peeli Precision Plus, Vi Peel Acne.

Przed i 7 dni po peelingu Vi Peel

Przed i 7 dni po peelingu Vi Peel

 

VI Peel Precision

Peeling Vi Peel o wzmocnionym działaniu przeciwstarzeniowym polecany o 25%. Polecany jako silna terapia anti-aging wygładzająca drobne linie i zmarszczki, przywracająca jej równomierny koloryt, wygłądzający jej teksturę.

Przed i 7 dni po peelingu Vi Peel Precision

Przed i 7 dni po peelingu Vi Peel Precision

 

Vi Peel Precision Plus

Doskonały w usuwaniu posłonecznych uszkodzeń i fotostarzenia. Silne działanie anti-aging i jednocześnie alternatywa dla terapii depigmentacyjnych. Przeznaczony dla skór dojrzałych z widocznymi oznakami starzenia i przebarwieniami odpornymi na inne kuracje.

Przed i 7 dni po peelingu Vi Peel Precision Plus

Przed i 7 dni po peelingu Vi Peel Precision Plus

 

Retises CT Retinol Yellow Pell (Mediderma)

Złoty standard w peelingach! Oparty na odmładzającej sile retinolu oraz propianianu retinylu (bardziej stabilna forma estru) i najbardziej stabilnej witaminy C. Retises CT działa silnie na przebarwienia, rozjaśnia koloryt, złuszcza nadmiar zrogowaciałego naskórka i odmładza głębokie warstwy skóry.

Wskazania

Produkt dla skóry dojrzałej, matowej o nadmiernym rogowaceniu, której problemy to nie tylko widoczne objawy starzenia (wiotkość, zmarszczki fotostarzenie), ale także przebarwienia (melasma, hiperpigmentacja).

Działanie

Opiera się na cudownej mocy witaminy A w postaci retinolu (4%) o udokumentowanych właściwościach odmładzających (przyspiesza mitozę, odżywia skórę, spłyca zmarszczki, poprawia elastyczność, reguluje pracę melanocytów, normalizuje rogowacenie. Działanie anti0-aging zawdzięcza także stabilnej 10% witaminie C w formie glukozydu askorbylu, która działa silnie antyoksydacyjnie oraz 5% witaminy B, wspierającej syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, zwiększającej produkcję ceramidów i zapewniającej lepsze nawilżenie skóry.

Efekty

Zagęszczenie i pogrubienie skóry, rozjaśnienie przebarwień hormonalnych i pozapalnych, spłycenie zmarszczek, zwiększenie nawilżenia skóry, usunięcie nadmiaru zrogowaciałego naskórka i normalizacja keratynizacji, poprawa owalu twarzy, lekki lifting powiek, przywrócenie prawidłowego stężenia witaminy A.

Ważne informacje

Preparat jest usuwany z twarzy pacjenta po 1-12 godzinach od nałożenia (zmywa się go wodą w domu). Jeśli wykonujemy zabieg wieczorem, twarz zmywamy dopiero rano. W czasie penetracji skóry przez składniki Retises CT Retinol Yellow Peel nie nakładaj na twarz makijażu. Przez około dobę skóra może być napięta i podrażniona, stosuj więc kremy kojące i natłuszczające. Po 2 dniach zacznie się łuszczyć, proces oczyszczania zajmie 3-4 dni. Zalecamy stosowanie peelingu Retises CT w seriach 4-6 zabiegów w miesięcznych odstępach.

 

Easy TCA (Skin Tech)

Easy TCA (Skin Tech)

Oceniany, jako jeden najbezpieczniejszych, najskuteczniejszych preparatów zawartością TCA na rynku. Opatentowana technologia daje głęboką penetrację i przebudowę skóry.

Wskazania

Widoczne oznaki fotostarzenia, niewielkie zmarszczki, przebarwienia, ostuda, skóra trądzikiem i bliznami potrądzikowymi, rozstępy.

Działanie

Polega na progresywnej odnowie komórek i mobilizacji fibroblastów. Zawarte w preparacie TCA ma specjalną formułę - maski chelatowej, która pozwala na jednolitą i głęboką penetrację naskórka na poziomie strefy granicznej ze skórą właściwą. Kwasy askorbinowy i cytrynowy, ułatwiają penetrację TCA w głąb naskórka, kokamid chroni skórę, a saponiny przyspieszają gojenie. Na zakończenie zabiegu nakładana jest maska neutralizująca, która koi, przyspiesza gojenie i działa antyoksydacyjnie.

Efekt

Regeneracja i widoczne odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, zahamowanie hiperpigmentacji, poprawienie kolorytu, znaczne rozjaśnienie przebarwień, spłycenie blizn.

Ważne informacje

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania skóry. Po 2-3 dniach, naskórek zmienia barwę na brązową i zaczyna się łuszczyć. Cały proces trwa około 7 dni. Po zabiegu warto stosować krem i maskę IPLase Mask marki Skin Tech, żeby złagodzić niedogodności.

Zaleca się przeprowadzanie serii czterech zabiegów w tygodniowych odstępach. Cykl należy powtórzyć raz na pół roku.

 

Easy TCA Pain Control (Skin Tech)

Easy TCA Pain Control (Skin Tech)

Easy TCA Pain Control ma udoskonaloną technologicznie formułę, koncentrującą się na komforcie dla pacjenta. Dzięki temu osiągamy efekty porównywalne do jednego z najsilniejszych i najskuteczniejszych peelingów anti-aging, czyli Easy TCA, ale bez negatywnych odczuć podczas zabiegu.

Easy TCA Pain Control jest skuteczniejszy w leczeniu przebarwień i drobnych zmarszczek (średnio o 20%).

Działanie Easy TCA Pain Control koncentruje się na progresywnej odnowie komórek skóry. Preparat pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej. Stosowana w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna dedykowana zabiegowi maska Post Peel Mask ma właściwości silnie stymulujące, antyoksydacyjne i wspomagające gojenie skóry po zabiegu.

Protokoły stosowania są takie same jak w przypadku Easy TCA.

Easy TCA Pain Control – przed i po zabiegu

Przed i po zabiegu

 

Easy Droxy Complex Pell (Skin Tech)

Szara i ziemista cera, tzw. „skóra palacza”, drobne zmarszczki, wczesne oznaki fotostarzenia, a także łojotok i trądzik dorosłych mają teraz skutecznego pogromcę. Easy Droxy Complex Peel to nowa technologia peelingów kompleksowo korygujących niedoskonałości, koloryt i strukturę skóry.

Inteligentna formuła: zmiana koloru wskazuje zakończenie procesu neutralizacji. Postać gęstego żelu sprawia, że preparat wolniej przenika przez skórę i jest bardzo bezpieczny w stosowaniu.

Easy Droxy Complex Pell

Wskazania

Wczesne oznaki fotostarzenia, zapobieganie uszkodzeniom skóry spowodowanym nadmierną ekspozycją na promieniowanie UVA/UVB, powierzchowne zmarszczki, cera palacza, matowa i ziemista cera, trądzik, skóra łojotokowa. Idealne sprawdza się także przy skórze suchej.

Działanie

W składzie peelingu Easy Droxy Complex Peel jest pięć różnych kwasów AHA, których właściwości uzupełniają się wzajemnie:

 • Kwas glikolowy – regeneruje istymuluje komórki;
 • Kwas mlekowy - nawilża i regeneruje skórę;
 • Kwas salicylowy – ma działanie komedolityczne iprzeciwzapalne;
 • Kwas cytrynowy – działa antyoksydacyjne;
 • Kwas kojowy -hamuje działanie tyrozynazy i redukuje przebarwienia.

Efekt

Widocznie odmłodzona, jędrniejsza skóra o unormowanej pracy gruczołów łojowych, poprawa kolorytu.

Ważne informacje

Peeling nadaje się do wszystkich typów skóry o różnej grubości, w tym skóry wrażliwej. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, warto stosować krem i maskę IPLase Mask marki Skin Tech, łagodzące te objawy i przyspieszające proces regeneracji.

 

Ultra Peel II (PCA Skin)

Ultra Peel II

Innowacyjny peeling ultra-nawilżający o działaniu złuszczającym. Genialnie wyrównuje koloryt i teksturę skóry. Zalecany dla takich osób, u których objawem starzenia jest przede wszystkim pogorszenie tekstury, odwodnienie i niejednolity koloryt. W UNIDENT UNION Medycyna estetyczna stosujemy go jako odrębną procedurę lub po peelingach złuszczających PCA Skin.

Wskazania

Skóra sucha, odwodniona, płytkie zmarszczki i linie

Działanie

Skutecznie współpracują tu nawilżający kwas mlekowy z odmładzającym retinolem (10%) oraz stymulującymi polifenolami, antyoksydantami, witaminami oraz składnikami rozjaśniającymi. Zawiera w swoim składzie genistetinę, związek z grupy izoflawonoidów, która stymuluje fibroblasty do budowy nowych włókien kolagenowych oraz dodatkowo zwiększa nawilżenie.

 • Retinol (witamina A) 10% - zwiększa odnowę komórkową oraz zawartość wody w skórze. Stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, hamuje aktywność tyrozynazy, dzięki czemu dochodzi do regulacji procesu melanogenezy, normalizuje rogowacenie.
 • Kwas L-ascorbinowy (witamina C) -silny antyoksydant, wzmaga syntezę kolagenu, poprawia koloryt skóry, reguluje proces melanogenezy, zapobiega przebarwieniom
 • Galaktoarabian -pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia w skórze oraz działa jako dodatkowy składnik wspomagający keratynizację naskórka.
 • Izoflawony sojowe -bogate źródło antyoksydacyjnych fitohormonów-genisteiny. Hamują działanie kancerogenne składników chemicznych i promieni UV na skórę, przeciwdziałają starzeniu się skóry a także uszkodzeniom wynikającym z działania UVB.
 • DHEA (dehydroepiandrosteron) - tzw. hormon młodości, który ochrania skórę przed starzeniem. Skutecznie wpływa na kondycję skóry, poprawia sprężystość komórek, co wpływa na jędrność skóry.

Efekty

Zwiększenie głębokiego nawilżenia, wygładzenie tekstury, złagodzenie zmarszczek, odświeżenie i rozjaśnienie kolorytu skóry.

Ważne informacje

W UNIDENT UNION Medycyna estetyczna stosujemy Ultra Peel II jako odrębną procedurę lub po peelingach złuszczających PCA Skin.

 

PQ Age – peeling liftingujący (Croma)

PQ Age – peeling liftingujący (Croma)

For Princess and Queen!

Innowacyjny peeling liftingujący, głęboko rewitalizujący skórę bez złuszczania i innych efektów pozabiegowych. Oferta dla pacjentów, którym zależy na szybkim odmłodzeniu za pomocą nieinwazyjnych zabiegów. PQ Age to uniwersalny peeling, wykonywany także latem, nie tylko na twarzy, ale także do skóry ciała. Bez złuszczania!

Wskazania

 • Utrata jędrności i napięcia skóry, nie tylko twarzy, lecz także ciała
 • Rozstępy i blizny
 • Przebarwienia
 • Zaskórniki i nierówna tekstura skóry

Działanie

Kompozycja kwasu TCA z koenzymem Q10, kwasem kojowym i nadtlenkiem mocznika, który nie dopuszcza do silnego „frostu” (zbielenia naskórka) i powstania stanów zapalnych pomimo wysokiego stężenia kwasu. Silne działanie preparatu nie wiąże się ze skutkami ubocznymi.

Efekty

Natychmiastowe działanie odmładzające, ujędrnienie i „wypełnienie” zmarszczek jak po mezoterapii, dotlenienie skóry, poprawienie napięcia, rozjaśnienie przebarwień, spłycenie blizn i rozstępów, redukcja zaskórników.

Ważne informacje

Zabieg nie powoduje złuszczania. Zalecamy wykonanie 2-5 zabiegów w odstępie 10 dni, w zależności od grubości skóry.

 

Lip & Eyelid (Skin Tech)

Lip & Eyelid

Wystarczy jeden zabieg! Efekty są rewelacyjne i utrzymują się do 10 lat. To zalety głębokiego działania peelingu fenolowego Lip & Eyeild. Peeling stworzony z myślą o okolicy oczu i ust, gdzie występują głębokie zmarszczki (utrwalone mimiczne), tzw, kurze łapki i zmarszczki palacza, często w towarzystwie elastozy posłonecznej.

Wskazania

Głębokie zmarszczki i efekty fotostarzenia w okolicy oczu i ust.

Działanie

Peeling fenolowy to jeden z najmocniejszych peelingów na rynku. Działa agresywnie, głęboko penetrując skórę. Preparat stymuluje do odnowy skórę na poziomie warstwy siateczkowej. Powoduje jednolite wyszronienie i silne złuszczanie.

Efekty

Porównywalne z laserami i głęboką dermabrazją, redukcja zmarszczek i odnowa skóry, utrzymująca się do 10 lat.

Ważne informacje

Peeling fenolowy jest zabiegiem jednorazowym. Powoduje silne złuszczanie i wymaga wyłączenia się z życia na około 10 dni. Po tym okresie nadal może występować zaczerwienienie.

Peeling fenolowy - przed i po zabiegu

 

Yellow Peel (Fenice)

Yellow Peel

Światowy hit w terapiach peelingowych opracowany przez dr Romulo Mene z Brazylii. Uwielbiany przez pacjentów za niezawodność, przez lekarzy za wszechstronność i możliwość wdrażania protokołów w zależności do potrzeb skóry pacjenta.

W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna stosujemy się do najnowszych zaleceń twórcy Yellow Peel, którego zdaniem regularnie wykonywane, powierzchowne peelingi medyczne dają lepsze efekty i są bezpieczne dla skóry. Uczestnikiem stażu w klinice dr Mene w Brazylii był nasz lekarz medycyny estetycznej dr Katarzyna Leśniowska. Dlatego:

 • UNIDENT UNION Dental Spa stosuje peeling medyczny Yellow Peel, stosując się do zaleceń twórcy, światowej sławy lekarza medycyny estetycznej dr Romulo Mene – protokoły wprowadziła do naszej kliniki dr Katarzyna Leśnowska, która odbyła staż u dr Mene.
 • Koncentrujemy się na określeniu stopnia wrażliwości skóry na kwasy, tak by nie doprowadzić do nadreaktywności melanocytów. Stosujemy bezpieczne stężenia preparatów, dzięki czemu nasi pacjenci nie muszą obawiać się efektów ubocznych
 • Wzmacniamy skuteczność peelingów za pomocą odpowiednio dobranej suplementacji.

Wskazania

Drobne zmarszczki, skóra mieszana, zaburzenia łojotokowe, wiotkość skóry, przebarwienia.

Działanie

W Unident Union Medycyna Estetyczna stosujemy najnowsze protokoły dla peelingu Yellow Peel, rekomendowane przez dr Mene. Dzięki temu, że wprowadziła je do naszej kliniki dr Katarzyna Leśniowska, która odbyła staż w klinice dr Mene, osiągamy najlepsze możliwe efekty i chronimy skórę przed pobudzeniem melanogenezy i pojawieniem się przebarwień.

Efekty

Pobudzenie skóry do regeneracji, wzrost napięcia i jędrność, rozjaśnienie przebarwień, ujednolicenie struktury.

Ważne informacje

Yellow Peel w naszej wersji nie wymaga wyłączenia z życia, pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych czynności.

 

Jessner modyfikowany

Jessner modyfikowany

Przebarwienia, łojotok, zatkane pory – idealnie „zadania” dla roztworu Jessnera. A co jeśli skóra jest wrażliwa, delikatna i jasna? Mamy rozwiązanie – zmodyfikowany roztwór Jessnera w formie peelingu.

Wskazania

Objawy fotostarzenia, przebarwienia, zmiany trądzikowe, skóra łojotokowa i mieszana, wrażliwych na działanie hydrochinonu.

Działanie

Unikatowa formuła nawilżającego kwasu mlekowego, delikatnie złuszczającego kwasu salicylowego, rozjaśniającego przebarwienia kwasu kojowego oraz antyoksydacyjnego kwasu cytrynowego.

 • Kwas salicylowy – zmniejsza łojotok, wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Redukuje rozszerzone pory, drobne zmarszczki i przebarwienia, zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia koloryt.
 • Kwas mlekowy –poprawia nawilżenie skóry, zwiększa syntezę ceramidów w naskórku oraz włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej, ujędrni i pogrubia skórę.
 • Kwas cytrynowy – ma działanie rozjaśniające i antyoksydacyjne. Zapobiega procesom starzenia się skóry poprzez wspomaganie syntezy glikozaminoglikany, kolagenu oraz elastyny. Nawilża i wygładza.

Efekty

Widoczne odmłodzenie i spowolnienie procesów starzenia, rozjaśnienie przebarwień, znormalizowanie pracy skóry.

Ważne informacje

Skóra po peelingu Jessnerem modyfikowanym wymaga wysokiej ochrony UV. Zalecamy stosowanie peelingu roztworem Jessnera w serii 6 powtórzeń co 2 tygodnie.

 

Mandelac Peel 50 % (Xylogic)

Xylogic

Synonim łagodności i uniwersalności wśród peelingów chemicznych. MANDELAC PEEL to powierzchniowy peeling chemiczny, stworzony za pomocą nowoczesnej technologii. Może być wykonywany o każdej porze roku, ponieważ nie ma działania fotouczulającego. Ambasadorem innowacyjnych produktów Xylogic w Polsce jest aktorka Danuta Stenka.

Wskazania

Skóra nosząca znamiona fotostarzenia, niejednolity koloryt, płytkie przebarwienia, powierzchniowe zmarszczki, rozszerzone pory, skóra mieszana.

Działanie

Peeling działa delikatnie i powierzchniowo poprawiający poprawę kondycji skóry, reguluje pracę gruczołów łojowych i działa antybakteryjnie

Efekty

Rozświetlona, wygładzona bardziej napięta skóra, zmniejszenie problemu z przetłuszczaniem się

Ważne informacje

Peeling Mandelac Peel 50% jest bardzo delikatny, nie wymaga żadnego przygotowania, po zabiegu występuje niewidoczne gołym okiem mikrozłuszczanie, które daje szybki efekt – miłej w dotyku i gładkiej skóry.

 

Retix C (Xylogic)

Retix C (Xylogic)

Peeling Retix C to intensywna i innowacyjna terapia anti-aging z maksymalnym wykorzystaniem właściwości odmładzających retinolu w niskim stężeniu. Retix C oczyszcza, wygładza, odmładza i nawilża.

Wskazania

Skóra starzejąca się, niedoskonałości skóry, rozstępy.

Działanie

Oparte jest na synergistycznym wykorzystaniu mocy trzech składników aktywnych retinolu (2%) w postaci stabilnego i innowacyjnego kompleksu polimerowego Matrix, który wykazuje wydłużoną i zwiększoną penetrację skóry, witaminy C 8%, w postaci lewoskrętnego steroizomeru kwasu askorbinowego oraz Antyoksydanty 30%.

Efekty

Widocznie odmłodzona: zagęszczona, jędrniejsza, napięta i nawilżona, mniej widoczne zmarszczki; ujednolicona kolorystyka cery (rozjaśnienie przebarwień); ochrona przed fotouszkodzeniami, dzięki prawidłowemu pozimowi wit. A.

Ważne informacje

Po zabiegu w gabinecie, pacjent wychodzi do domu z maską retinolową, nałożoną na twarz. Maska powinna pozostać na skórze od 6 do 8 godzin. Po tym czasie, pacjent samodzielnie, używając wody, zmywa maskę w domu.

 

Cosmelan (Mesoestetic)

Cosmelan (Mesoestetic)

Jedna z najbardziej znanych i najskuteczniejszych terapii na przebarwienia. Zawiera czynniki rozjaśniające, które mają intensywne działanie. Jednocześnie Cosmelan 2 ma działanie przeciwstarzeniowe i stymulujące skórę do przebudowy.

Wskazania

Peeling przeznaczony dla osób, które borykają się z problemem przebarwień, szczególnie o podłożu hormonalnym (melasma)

Działanie

Czynniki aktywne zawarte w Cosmelanie blokują enzym tyrozynazę, który pełni kluczową rolę w procesie wytwarzania melaniny (barwnika skóry). Zabieg składa się z dwóch etapów:

 • Etap I to część gabinetowa – po przygotowaniu skóry z pomocą płynu odtłuszczającego, na skórę nakładana jest Maska Cosmelan 1, która zwiera składniki o działaniu depigmentacyjnym.
 • Etap II to terapia domowa z wykorzystaniem specjalnego Kremu Cosmelan 2 – preparat podtrzymuje efekty terapii i wzmacnia usuwanie przebarwień, zapobiega hiperpigmentacji oraz reguluje pracę gruczołów łojowych, zamyka pory i działa przeciwstarzeniowo.

Efekt

Znaczne rozjaśnienie przebarwień, odmłodzenie skóry. W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%.

Ważne informacje

Szybkość terapii zależy od typu skóry i rodzaju przebarwień. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8-10 dniach, a pacjent kontynuuje terapię w domu preparatem Cosmelan 2. Osoby o fototypie I-III na zanikanie przebarwień czekają średnio 8-21 dni. Terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

UWAGA: Jeśli leczenie preparatem Cosmelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie.

Cosmelan - przed i po zabiegu

 

Dermamelan (Mesoestetic)

Dermamelan (Mesoestetic)

Najbardziej popularna – obok Cosmelanu – terapia usuwająca istniejące przebarwienia w mniej niż 20 dni, działaj jednocześnie intensywnie odmładzająco. Wiele pacjentek UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna traktuje pielęgnację domową Dermamelan jako stałą ochronę anti-aging.

Wskazania

Melasma, znamiona barwnikowe, przebarwienia posłoneczne i potrądzikowe.

Działanie

Terapia składa się z dwóch etapów. Pierwszy to nałożenie maski w gabinecie lekarskim. Drugi to kontynuacja terapii w domu, poprzez stosowanie kremu Dermamelan. Po zabiegu zachowana jest barierę naskórkową, ponieważ peeling nie zawiera typowych czynników złuszczających.

Składniki aktywne

 • kwas azelainowy i kojowy – hamują syntezę tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie powstawania melaniny, działają antybakteryjnie, regulują wydzielanie łoju,
 • α-arbutyna – hamuje syntezę tyrozynazy
 • Rumex canadensis (occidentalis) – wyciąg ze szczawiu, rośliny z prerii północnej Kanady o silnych właściwościach hamowania tyrozynazy, działa przeciwrumieniowo
 • kompleks Tyrosinol - inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny
 • wyciąg z aloesu – działa kojąco, łagodzi podrażnienia, odmładza
 • wyciąg z lukrecji gładkiej – działa przeciwbakteryjnie i przyspiesza gojenie stanów zapalnych
 • niacynamid – posiada właściwości przeciwzapalne
 • bisabolol – działa odmładzająco
 • etoksydiglikol- działa odmładzająco, zwiększa penetrację pozostałych składników aktywnych
 • kwas salicylowy – działa antybakteryjnie
 • witamina E – antyoksydant
 • witamina A – odmładza, zwiększa odnowę komórkową,
 • witamina C – działa antyoksydacyjnie, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne.

Efekty

Rozjaśnienie przebarwień widoczne już w pierwszym miesiącu

Ważne informacje

Czas kuracji to 3 miesiące, nie wolno przerywać terapii – grozi to nawrotem przebarwień.

 

Milk Peel (Dermaceutic)

Milk Peel (Dermaceutic)

Idealny peeling anti-aging dla zapracowanych! Dziesięciominutowy protokół, niewielkie złuszczanie, świetne efekty. I bonus – zwiększenie efektywności preparatów do codziennej pielęgnacji!

Wskazania

Skóra z pierwszymi oznakami starzenia, drobne zmarszczki, skóra pozbawiona blasku, matowa, o nierównym kolorycie, ze skłonnością do przetłuszczania się

Działanie

Po oczyszczeniu skóry preparatem z kwasem glikolowym (Foamer 15) nakładany jest peeling właściwy Milk Peel. Zawarte w peelingu składniki aktywne: kwas glikolowy, mlekowy i salicylowy pozostawione na skórze maksymalnie przez kilka minut penetrują naskórek, pobudzając w ten sposób skórę do odnowy i regulują jej pracę.

Efekty

 • 92% pacjentów zauważyło, że ich skóra jest rozjaśniona (efekty kliniczne)
 • 83% pacjentów potwierdziło, że ich skóra nabrała blasku i stała się bardziej promienna (efekty kliniczne)
 • 100% pacjentów zauważyło redukcję głębokości zmarszczek (efekty kliniczne)

* Badania in vivo na skuteczność peelingów Dermaceutic. Europejska Niezależna Organizacja Badań Klinicznych. 2013.

Ważne informacje

Po peelingu można zaobserwować lekkie pieczeni i mrowienie, skóra jest zaczerwieniona. Kilka dni po zabiegu może wystąpić złuszczanie, które z łatwością można przykryć makijażem. Zaleca się wykonanie do 4 zabiegów co dwa tygodnie. W Unident Union stosujemy peeling Milk Peel także jako przygotowanie do zabiegów estetycznych.

Milk Peel - przed i po zabiegu

Przed i po zabiegu

 

Cosmo Peel (Dermaceutic)

Cosmo Peel (Dermaceutic)

Peeling o szerokim działaniu anti-aging, który redukuje zmarszczki, odbudowuje strukturę skóry i pobudza do odnowy, poprawia jej elastyczność i napięcie. Wszystko dzięki buforowanej formule – TCA, delikatnie, ale skutecznie penetruje naskórek.

Wskazania

Skóra starzejąca się, o nierównej teksturze i nierównym kolorycie, ze skłonnością do przebarwień i trądziku.

Działanie

Peeling poprzedzony jest oczyszczeniem skóry preparatem z kwasem glikolowym – Foamer 15. Peeling właściwy Cosmo Peel występuje w czterech różnych stężeniach 12%, 15%, 18% i 20%, co daje lekarzowi duże możliwości w planowaniu leczenia. Buforowana formuła kwasu działa na skórę intensywnie, przy minimalnym podrażnieniu. Peelingi kwasem o stężeniu 12% i 15% działają powierzchniowo, 18% i 20% są peelingami średniogłębokimi. Na zakończenie nakładany jest Cosmo Peel Cream (połączenie składników aktywnych: kwasów mlekowego, salicylowego, cytrynowego, wit. C i retinolu), który ma podtrzymywać efekt zabiegu na dłuższy czas.

Efekty

 • U 94% pacjentów zaobserwowano znaczną redukcję zmarszczek (ocena dermatologiczna)
 • U 88% pacjentów zaobserwowano lepszą kondycję i wygląd skóry starzejącej się (ocena dermatologiczna)
 • 86% pacjentów zaobserwowało znaczną i utrzymującą się poprawę wyglądu skóry i rozjaśnienia przebarwień (efekty kliniczne)

* Badanie skuteczności in vivo na 63 pacjentach. Europejska Niezależna Organizacja Badań Klinicznych. 2013.

Ważne informacje

Pacjent samodzielnie zmywa peeling w domu po 12 godzinach. Po zabiegu pacjent na krótki czas wyłączony jest z codziennych aktywności. W Unident Union zabieg łączymy z zabiegami estetycznymi: botoks, wypełniacze, Dermapen. Zalecamy 4 zabiegi co 2 tygodnie.

 

Glykopeel (Filorga)

Glykopeel (Filorga)

Czteroetapowy peeling doskonały dla skóry z widocznymi oznakami starzenia, która straciła blask. Efekt natychmiastowy: miękka i promienna skóra, z czasem zauważalne jest znaczne spłycenie zmarszczek i rozjaśnienie przebarwień. Zabieg całoroczny!

Wskazania

Zmarszczki, skóra wiotka, pozbawiona blasku, przebarwienia, trądzik dorosłych.

Działanie

18 składników aktywnych działa podczas czterech etapów peelingu:

Etap pierwszy PREPEEL – oczyszczenie skóry

Czynniki aktywne: kwas glikolowy, kojowy, lipoamiokwas, rumianek, oczar wirgilijski, kwas glicyryzonowy.

Etap drugi PEELING – złuszczanie

Mobilizacja skóry do odnowy, produkcji kolagenu i elastyny, korekta niedoskonałości pigmentacyjnych, ochrona przeciw wolny rodnikom i przeciwzapalna.
Czynniki aktywne: kwas glikolowy, kojowy, mącznica lekarska, morwa biała, wit. C, A, E.

Etap trzeci POSTPEEL – nawilżanie

Czynniki aktywne: gliceryna, dwuwęglan sodu.

Etap czwarty – MGIEŁKA

Działanie przeciwzapalne, mobilizacja do odnowy.
Czynniki aktywne: oczyszczona woda morska, oligosole alg brunatnych, chityna, keratosiarczan morski, kwas glicyryzynowy, witamina B (d-Panthenol), alantoina, sól PCA, mleczan sodu, fruktoza, glicyna, niacynamid, mocznik, inozytol.

Efekty

Zaraz po zabiegu skóra jest pełna blasku i miękka w dotyku. Gdy skóra się zregeneruje zmarszczki są spłycone, przebarwienia rozjaśnione, skóra bardziej napięta. Peeling zwęża pory, reguluje pracę gruczołów łojowych, łagodzi stany zapalne.

Ważne informacje

Zalecamy 4-6 zabiegów w odstępach 8-10 dniowych, serię warto, dla podtrzymania efektów, wykonywać co pół roku. Peeling można wykonywać cały rok, także latem i zimą. W Unident Union często łączymy go z zabiegami estetycznymi np. wypełniaczami, lub zalecamy jego wykonanie przed mezoterapia, dla uzyskania jeszcze lepszych efektów.

 

Wskazania do peelingów anti-aging

TWARZ

 • Zmarszczki
 • Utrata jędrności
 • Matowa, ziemista cera
 • Cera palacza
 • Niedoskonała struktura skóry
 • Przebarwienia związane z wiekiem
 • Oznaki fotostarzenia
 • Rumień i trądzik różowaty
 • Odwodnienie skóry

OCZY

 • Wiotkość skóry
 • Zmarszczki wokół oczu

USTA

 • Oznaki starzenia: wiotkość brak elastyczności skóry
 • Zmarszczki wokół ust, zmarszczki palacza

SZYJA DEKOLT

 • Wiotkość skóry
 • Utrata elastyczności
 • Przebarwienia
 • Oznaki fotostarzenia (siateczka zmarszczek, bruzdy pionowe)

Efekty działania peelingów anti-aging

 • Wzrost napięcia skóry
 • Nawilżenie – w skórze wzrasta m. in. zwartość naturalnego (endemicznego) kwasu hialuronowego
 • Poprawienie działania bariery skórno-naskórkowej, skóra jest odporniejsza na czynniki zewnętrzne, lepiej chroni skórę przed odparowywaniem wody
 • Wygładzenie
 • Rozjaśnienie przebarwień
 • Spłycenie zmarszczek
 • Poprawienie kolorytu
 • Wyrównanie struktury skóry
 • Obkurczenie porów

Ważne przed zabiegiem

Przed zabiegiem nie zaleca się opalania i stosowania samoopalaczy przez około 2 tygodnie. Większość peelingów nie wymaga specjalnego przygotowania w domu. Jeśli pacjent umawia się na peeling, który takiego przygotowania wymaga, jest o tym informowany przez recepcję.

Jak wygląda zabieg?

Peelingi klasyczne: W zależności od preparatu zabieg polega na oczyszczeniu skóry i nałożeniu peelingu (specjalnym pędzelkiem lub patyczkami kosmetycznymi). Peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę (w zależności od produktu). Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.

Niektóre peelingi jak np. Cosmelan czy Dermamelan są dwuetapowe. Pierwszy etap odbywa się w gabinecie, drugi polega na stosowaniu w domu odpowiednich preparatów. W przypadku Yellow Peel pacjent nałożony w gabinecie preparat samodzielnie zmywa w domu.

Peelingi nanosomalne: wymagają przygotowania do zabiegu specjalnym preparatem (w zależności od typu skóry) – przygotowanie jest kluczowe w procesie w terapii. Następnie nakładany jest preparat. W zależności od produktu peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę. Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.

Ważne po zabiegu

Podczas każdego zabiegu pacjent indywidualnie jest informowany o zaleceniach pozabiegowych.

W przypadku peelingów, po których występuje złuszczanie, niezwykle ważne jest, żeby w żaden sposób nie przyspieszać tego procesu: nie stosować peelingów ziarnistych, nie zdrapywać i nie odrywać łuszczącej się skóry.

UWAGA! Bez względu na rodzaj peelingu zaleca się chronienie wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Rekomendowana liczba zabiegów

Liczba rekomendowanych zabiegów jest uzależniona od stosowanego preparatu.

Odczuwalność zabiegu

Zabiegi w większości są bezbolesne, niektóre mogą powodować pieczenie. Peelingi nie wymagają znieczulenia.

Przeciwwskazania

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Alergie na składniki aktywne, zawarte w preparacie
 • Opryszczka
 • Stany zapalne
 • Brodawki

Bezpieczeństwo

W Unident Union Medycyna Estetyczna stosujemy tylko dokładnie przebadane preparaty, których jakość jest potwierdzona certyfikatami CE dla wyrobów medycznych. Stawiamy na najlepszych, doświadczonych, godnych zaufania producentów i renomowane marki.