Peelingi na przebarwienia

PEELINGI NA PRZEBARWIENIA w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Leczenie przebarwień to jedno z największych wyzwań medycyny estetycznej. Dobór odpowiedniej terapii determinuje rozpoznanie rodzaju przebarwień, ich etiologia, a także typ skóry i towarzyszące jej problemy. Skuteczność w dużej mierze zależy więc od wiedzy i doświadczenia lekarzy i kosmetologów. W Unident Union Medycyna Estetyczna mamy to!

Wszystkie terapie na kłopoty z przebarwieniami znamy od podszewki, bo mamy zwyczaj testowania ich na własnej skórze. Do naszej oferty włączyliśmy tylko najskuteczniejsze i najnowocześniejsze terapie depigmentacyjne do różnych typów skóry i na różne problemy z pigmentacją, które jednocześnie są bardzo wszechstronne – tak by zaoszczędzić czas naszych pacjentów i dać im rozwiązanie na kilka problemów jednocześnie.

Jak działają peelingi na przebarwienia?

Problemy pigmentacyjne spowodowane są zaburzeniami syntezy i rozmieszczenia w skórze naturalnego barwnika – melaniny. Jest wiele powodów, które mogą te problemy wywołać: zmiany hormonalne, nadmierna ekspozycja skóry na słońce, wiek, przyjmowanie leków, są to też piegi, znamiona barwnikowe, plamy soczewicowate.

Jak działają terapie depigmentacyjne?

ROZJAŚNIAJĄ – hamują syntezę melaniny i blokują transport melanosomów

ZATRZYMUJĄ HIPERPIGMENTACJĘ – składniki aktywne hamują aktywność TYROZYNAZY, enzymu, który bierze udział w procesie melanogenezy, czyli produkcji barwnika melaniny, której nadmiar i złe rozmieszczenie powoduje powstawanie przebarwień.

USUWAJĄ KOMÓRKI BARWNIKOWE – poprzez złuszczanie naskórka na różnym poziomie, czyli usunięcie zabarwionych komórek

ODMŁADZAJĄ – w przypadku terapii ukierunkowanych na depigmentację odmłodzenie skóry jest niejako bonusem do kuracji. Poddana penetracji składników aktywnych skóra jest nie tylko pozbawiona przebarwień, ale widocznie młodsza. W przypadku terapii wszechstronnych działanie anti-aging jest równie pożądanym efektem, na równi z rozjaśnieniem przebarwień.

 

Dr Iwona Gnach-Olejniczak, kreator UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna: „Nidy nie zatrzymujemy się w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań na problemy naszych pacjentów. Doceniamy i stosujemy złote standardy, ale wykorzystujemy też zupełnie nowe podejścia, które zawsze wnikliwie badamy i testujemy. Tak też jest w przypadku terapii na przebarwienia. W swojej ofercie mamy sztandarowe, niezawodne metody, ale równocześnie wprowadzamy nowe trendy i wdrażamy innowacyjne protokoły zabiegowe. Tak jak na przykład w przypadku Yellow Peel, który stosujemy według najnowszych zaleceń twórcy preparatu, guru od peelingów, dr Romulo Mene. Wprowadziła je do naszej kliniki dr Katarzyna Leśniowska, która odbyła staż w klinice mistrza.”

 

Rodzaje peelingów na przebarwienia wykonywane w Unident Union Medycyna Estetyczna

 

Cosmelan (Mesoestetic)

Cosmelan (Mesoestetic)

TOP peeling w terapiach na przebarwienia – skuteczny i niezawodny. To dwuetapowe zwycięstwo w walce z przebarwianiami. Ma jednak poważny skutek uboczny – efekt odmłodzenia.

Wskazania

Peeling przeznaczony dla skóry przebarwieniami, szczególnie o podłożu hormonalnym (melasma).

Działanie

Czynniki aktywne zawarte w Cosmelanie blokują enzym tyrozynazę, który pełni kluczową rolę w procesie wytwarzania melaniny (barwnika skóry). Zabieg składa się z dwóch etapów:

Etap I to część gabinetowa – po przygotowaniu skóry z pomocą płynu odtłuszczającego, na skórę nakładana jest Maska Cosmelan 1, która zwiera składniki o działaniu depigmentacyjnym.

Etap II to terapia domowa z wykorzystaniem specjalnego Kremu Cosmelan 2 – preparat podtrzymuje efekty terapii i wzmacnia usuwanie przebarwień, zapobiega hiperpigmentacji oraz reguluje pracę gruczołów łojowych, zamyka pory i działa przeciwstarzeniowo.

Efekt

Skuteczne rozjaśnienie przebarwień, odmłodzenie skóry. Redukcja przebarwień o 95% potwierdzona w 99% pacjentów.

Ważne informacje

Czas w jakim widoczne są efekty terapii zależne są od typu skóry. Osoby z ciemną skórą (fototyp IV i V) zauważą zanikanie plam po 8-10 dniach, nadal kontynuując domową terapię preparatem Cosmelan 2. Przy skórze o fototypie I-III na zanikanie przebarwień trwa średnio 8-21 dni. Terapia nie chroni przed hiperpigmentacją, jedynie ją przerywa.

UWAGA: Jeśli leczenie preparatem Cosmelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie.

Leczenie preparatem Cosmelan

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • opryszczka,
 • aktywne zmiany na skórze,
 • alergia na substancje zawarte w preparatach,
 • tendencja do powstawania bliznowców,
 • infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza w miejscu planowanego zabiegu.

 

Dermamelan (Mesoestetic)

Dermamelan (Mesoestetic)

Jedna z najbardziej znanych i najczęściej wykonywanych terapii redukujących przebarwienia w około 20 dni, działając równocześnie odmładzająco. Idealne rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć pozbywanie się plam z działaniem anti-aging.

Wskazania

Ostuda, znamiona barwnikowe, przebarwienia posłoneczne i pozapalne.

Działanie

To terapia dwuetapowa. Pierwszy z nich pacjent przechodzi w gabinecie – lekarz nakłada maskę DERMELAN. Drugi etap to kontynuowanie leczenia w domu, polega na stosowanie kremu Dermamelan. Peeling nie zwiera czynników złuszczających.

Składniki aktywne

 • kwas azelainowy i kojowy – hamują syntezę tyrozynazy, enzymu biorącego udział w powstawaniu melaniny, działają antybakteryjnie, regulują pracę gruczołów łojowych łoju,
 • α-arbutyna – hamuje syntezę tyrozynazy,
 • Rumex canadensis (occidentalis) – wyciąg ze szczawiu, z prerii północnej Kanady o silnych właściwościach hamowania tyrozynazy, działaniu przeciwrumieniowym,
 • kompleks Tyrosinol - inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny,
 • wyciąg z aloesu – działa łagodząco, łagodzi podrażnienia, odmładza,
 • wyciąg z lukrecji gładkiej – czynnik przeciwbakteryjny, przyspieszający gojenie stanów zapalnych,
 • niacynamid – działa przeciwzapalnie,
 • bisabolol – składnik o działaniu odmładzającym,
 • etoksydiglikol- działa odmładzająco, ułatwia penetrację pozostałym składnikom aktywnych,
 • kwas salicylowy – działa antybakteryjnie,
 • witamina E – działanie antyoksydacyjne,
 • witamina A – odmładza, zwiększa odnowę komórkową,
 • witamina C – antyoksydant, stymulujący syntezę kolagenu i wzmacniający naczynia krwionośne.

Efekty

Rozjaśnienie przebarwień widoczne już w pierwszym miesiącu.

Ważne informacje

Czas kuracji to 3 miesiące, nie wolno przerywać terapii – grozi to nawrotem przebarwień.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • opryszczka,
 • aktywne zmiany na skórze,
 • alergia na substancje zawarte w preparatach,
 • tendencja do powstawania bliznowców,
 • infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza w miejscu planowanego zabiegu.

 

Nomelan Cafeico (Mediderma)

Nomelan Cafeico (Mediderma)

Rewolucyjne podejście do złuszczania i depigmentacji. Połączenie siły składników aktywnych o różnych wspierających się właściwościach zaskutkowało powstaniem efektywnego peelingu, który jest łagodniejszą alternatywą dla intensywnych zabiegów z fenolem.

Wskazania

Hiperpigmentacja, przebarwienia pozapalne, związane z wiekiem, piegi, nierówny koloryt, skóra palacza, fotostarzenie, trądzik, łojotok.

Działanie

Pochodne fenolowe: kwas kawowy i kwas ferulowy (antyoksydanty działające ochronnie na komórkowe DNA i hamujące aktywność tyrozynazy) współpracują tu z rozjaśniającym kwasem rozmarynowym, pobudzającym odnowę komórek retinolem i TCA i oczyszczającym kwasem salicylowym daje efekt rozjaśnienie przebarwień i wszechstronnej poprawy kondycji skóry.

Aktywne składniki peelingu Nomelan Cafeico

 • kwas kawowy – jest pochodną fenolu i posiada właściwości antyoksydacyjne. Chroni DNA komórkowe i hamuje tyrozynazę, enzym uczestniczący w procesie melanogenezy. Reguluje zmiany immunologiczne i jest silnym środkiem przeciwgrzybicznym.
 • kwas kojowy – ma działanie antybakteryjne, w związku z tym znajduje zastosowanie w leczeniu miejscowym trądziku – redukuje P. Acnes obecne w mieszkach włosowych. Hamuje syntezę melaniny. Przeciwdziała uszkodzeniom oksydacyjnym, ma zdolność wyłapywania reaktywnych form tlenu (wolnych rodników) uwolnionych w komórkach lub tkankach, a także wykazuje właściwości blokujące promienie słoneczne.
 • kwas glikolowy – kwas AHA wywołuje szereg zmian w naskórku i w brodawkowatej warstwie skóry właściwej. Stymuluje proliferację naskórkową, co wpływa na neokolagenezę i wzrost GAG w brodawkowatej warstwie skóry właściwej, przyczyniające się do naprawy fotouszkodzeń skóry.
 • kwas salicylowy – kwas BHA o właściwościach keratolitycznych i komedolitycznych. Daje efekt złuszczenia powierzchniowych korneocytów.
 • kwas fitowy.
 • kwas migdałowy – kwas AHA tradycyjnie stosowany jest do leczenia fotostarzenia i nieregularnej pigmentacji. Odpowiedni dla skóry wrażliwej gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze a więc penetracja przez warstwę rogową jest wolniejsza i nie wywołuje szczypania ani podrażnienia.
 • kwas ferulowy – antyoksydant, chroniący skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, wzmacnia działanie witamin C i E. Daje ochronę skóry przed promieniowaniem UVB i UVA i minimalizuje uszkodzenia wywołane przez słońce i chroni DNA komórkowe. Kontroluje aktywność tyrozynazy przeciwdziałając powstawaniu przebarwień i rozjaśniając istniejące.
 • kwas retinowy.

Efekty

Zniwelowanie przebarwień, ujednolicenie kolorytu, oczyszczenie skóry, intensywny efekt odmłodzenia.

Ważne informacje

Po zabiegu zauważalny jest efekt frostu (zbielenia naskórka). Następnie naskórek zmienia kolor na brązowy (nie powinno niepokoić odczucie skorupy na twarzy). W 2-3 dniu od zabiegu zaczyna się złuszczanie i trwa około 3-4 dni. Zalecamy wykonywanie peelingu w serii 3 – 4 zabiegów 1 raz w miesiącu, w zależności od potrzeb i kondycji skóry. Jednorazowo wykonany regeneruje naskórek.

 

Easy TCA Pain Control (Skin Tech)

Easy TCA Pain Control (Skin Tech)

Easy TCA Pain Control to o 20% większa skuteczność w usuwaniu przebarwień ( w porównaniu do klasycznego TCA) i udoskonalona technologicznie formuła, koncentrująca się na komforcie dla pacjenta. Daje efekty anti-aging porównywalny do jednego z najsilniejszych i najskuteczniejszych peelingów.

Easy TCA Pain Control głęboko penetruje naskórek i skórę właściwą, koncentrując się na progresywnej odnowie komórek skóry. W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna stosujemy najlepsze, nowoczesne formuły klasycznych peelingów. TCA Pain Control to jeden z naszych przebojów w walce z przebarwieniami

Wskazania

Przebarwienia o różnym pochodzeniu, nierówny koloryt, widoczne oznaki fotostarzenia i niewielkie zmarszczki,

Działanie

TCA w specjalnej formule maski chelatowej wnika w naskórek w sposób jednolity i głęboki, aż na poziomie strefy granicznej ze skórą właściwą. Zawarte w peelingu kwasy askorbinowy i cytrynowy, ułatwiają penetrację TCA w głąb naskórka, dodatkowo kokamid chroni skórę, a saponiny przyspieszają gojenie. Po peelingu dedykowaną zabiegowi maskę Post Peel Mask, która działa stymulująco, antyoksydacyjnie, a także wspomaga regenerację skóry.

Efekt

Redukcja przebarwień, zahamowanie hiperpigmentacji, poprawienie kolorytu skóry. Peeling ma dobre wyniki w spłycaniu blizn.

Ważne informacje

Zabieg nie wymaga przygotowania skóry. Zaraz po peelingu skóra jest napięta i daje odczucie „skorupki”. Po 2-3 dniach zaczyna się proces złuszczania, który trwa około 3-4 dni. Rekomendujemy, aby po zabiegu stosować krem i maskę IPLase Mask marki Skin Tech, żeby złagodzić nieprzyjemne odczucia.

Zaleca się wykonanie serii czterech zabiegów w 7 dniowych odstępach. Serię należy powtórzyć raz na pół roku.

Easy TCA Pain Control – przed i po zabiegu

Przed i po

 

Ultra Peel I (PCA Skin)

Ultra Peel I

Preparat stworzony przez firmę PCA Skin – guru na rynku innowacyjnych i zaawansowanych peelingów chemicznych. ULTRA PEEL to wyjątkowa formuła dedykowana do pielęgnacji skóry dojrzałej i odwodnionej, dla której poważnym problemem są przebarwienia.

Wskazania

Skóra dojrzała, odwodniona, z widocznymi oznakami starzenia i przebarwieniami.

Działanie

Oparte na synergistycznym działaniu skutecznie redukującego zmarszczki i pobudzającego do regeneracji TCA, nawilżającego kwas mlekowego, kwasu azelainowego, który reguluje procesy melanogenezy z antybakteryjnego i działającego rozjaśniająco kwasu kojowego.

Efekty

Ujednolicenie kolorytu i rozjaśnienie przebarwień, wzrost nawilżenia skóry i ogólna poprawa jej kondycji.

Ultra Peel I - przed i po zabiegu

 

Migdałowy – Mesopeel Mandelac 30% (Bio-Profil)

Migdałowy – Mesopeel Mandelac

Delikatna penetracja i dobre efekty – rozwiązanie dla osób ze skórą z powierzchniowymi przebarwieniami, która potrzebuje także odświeżenia i oczyszczenia.

Wskazania

Skóra z oznakami starzenia i przedwcześnie się starzejąca (fotostarzenie) z zaburzeniami pigmentacji; gruba skóra przetłuszczająca się.

Działanie

Kwas migdałowy otrzymywany jest z hydrolizy gorzkich migdałów. Jest ekstraktem, który powoduje minimalne podrażnienie skóry. W stężeniu 30% znacznie rozjaśnia przebarwienia i działa ujędrniająco, uelastycznia skórę, a także reguluje pracę gruczołów łojowych.

Efekty

Rozświetlona, rozjaśniona, wygładzona cera o zdrowym kolorycie, uregulowane wydzielanie sebum, zwężenie porów.

Ważne informacje

To wygodny zabieg, po którym pacjent może wrócić do codziennej aktywności, złuszczanie jest niewielkie, łatwe do ukrycia.

 

Yellow Peel (Fenice)

Yellow Peel (Fenice)

Światowy bestseller wśród terapii peelingowych opracowany przez dr Romulo Mene z Brazylii. W UNIDENT UION w nowym protokole stosowania na przebarwienia, zaprojektowanym zgodnie z rekomendacjami twórcy. Wiedzę i umiejętności w zakresie nowego podejścia do stosowania Yellow Peel mamy z pierwszej ręki – nasz lekarz medycyny estetycznej dr Katarzyna Leśniowska, uczestniczyła w stażu bezpośrednio w klinice dr Mene w Rio de Janeiro.

Wskazania

Przebarwienia, płytkie drobne zmarszczki i wiotkość skóry, skóra mieszana, łojotok.

Działanie

Zdaniem twórcy Yellow Peel regularne, powierzchowne peelingi medyczne dają lepsze efekty i są bezpieczne dla skóry – nie powodują nadreaktywności melanocytów, a dzięki odpowiednio dobranym stężeniom pacjenci nie odczuwają skutków ubocznych.

W UNIDENT UNION stosujemy najnowsze protokoły dla peelingu Yellow Peel, rekomendowane przez dr Mene, które wprowadziła dr Katarzyna Leśniowska, stażystka w klinice guru od peelingów drobnootrębiastych. Dzięki temu osiągamy oczekiwane efekty, a jednocześnie chronimy skórę przed pobudzeniem melanogenezy i pojawieniem się przebarwień.

Efekty

Skuteczne rozjaśnienie przebarwień, wygładzenie, wzrost napięcia skóry, poprawa jędrności.

Ważne informacje

Yellow Peel w naszej wersji nie ograniczenia codziennych aktywności.

 

Alpha Beta & Complex

Alpha Beta & Complex gel

Zgrany duet kwasu glikolowego i salicylowego, jako rozwiązanie skóry z tłustej z przebarwieniami. Niewielkie złuszczanie i wszechstronne działanie.

Wskazania

Melasma twarzy, dekoltu, ramion, cera wymagająca odświeżenia, trądzik, zapalnie mieszków.

Działanie

Połączenie działania kwasu glikolowego i salicylowego w celu usunięcia przebarwień i unormalizowania pracy skóry.

Efekty

Skuteczne rozjaśnienie przebarwień, unormowanie pracy gruczołów łojowych, zniwelowanie stanów zapalnych, rozświetlona, bardziej napięta skóra.

Ważne informacje

Zabieg jest krótki, twa ok. 30 min. Po peelingu może wystąpić lekki obrzęk, proces złuszczania następuje 3-5 dni po peelingu. Częstotliwość wykonywania peelingu ustalana jest indywidualnie.

 

Retix C (Xylogic)

Retix C (Xylogic)

Intensywna i nowoczesna terapia anti-aging, która daje świetne efekty w rozjaśnianiu przebarwień. Połączenie idealne dla skóry dojrzałych z plamami. Maksymalne wykorzystanie właściwości odmładzających retinolu w niskim stężeniu.

Wskazania

Skóra dojrzała z niedoskonałościami w postaci przebarwień i nie tylko! Skóra wymagająca wygładzenia, oczyszczenia i nawilżenia.

Działanie

Główną rolę gra tu Matrix – stabilny i nowoczesny polimerowy kompleks, w którym zamknięty został 2% retinol, dzięki czemu wykazuje on wydłużoną i zwiększoną penetrację skóry. Witamina C 8%, w postaci lewoskrętnego steroizomeru kwasu askorbinowego oraz antyoksydanty wzmacniają jego działanie.

Efekty

Zniwelowanie przebarwień przy jednoczesnym zauważalnym wyraźnym odmłodzeniu skóry, która jest zagęszczona, jędrniejsza, napięta i nawilżona. Peeling zapewnia ochrona przed fotouszkodzeniami, dzięki przywróceniu prawidłowego poziomu witaminy A.

Ważne informacje

Z gabinetu pacjent wychodzi z nałożoną maską retinolową. Powinna ona zostać na skórze przez 6 do 8 godzin, a następnie powinna być zmyta czysta wodą.

 

Retises CT Retinol Yellow Pell (Mediderma)

Retises CT Retinol Yellow Pell (Mediderma)

Jedna z najpopularniejszych terapii nowej generacji! Peeling oparty na odmładzającej sile retinolu oraz propianianu retinylu, czyli bardziej stabilnej formie estru, oraz najbardziej stabilnej formuły witaminy C. Retises CT działa silnie na przebarwienia, ujednolica koloryt, złuszcza nadmiar zrogowaciałego naskórka i odmładza głębokie warstwy skóry.

Wskazania

Produkt dla skóry dojrzałej z widocznymi oznakami starzenia, która ma problem z przebarwieniami spowodowanymi starzeniem, zmianami hormonalnymi, kontaktem ze słońcem na z przebarwieniami.

Działanie

Opiera się na sile witaminy A w postaci retinolu (4%) o udokumentowanych właściwościach odmładzających (przyspiesza mitozę, odżywia skórę, spłyca zmarszczki, poprawia elastyczność, reguluje pracę melanocytów, normalizuje rogowacenie. Działanie anti-aging zawdzięcza także stabilnej 10% witaminie C w formie glukozydu askorbylu, która działa silnie antyoksydacyjnie oraz 5% witaminy B, wspierającej syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, zwiększającej produkcję ceramidów i zapewniającej lepsze nawilżenie skóry.

Efekty

Rozjaśnienie przebarwień, wyrównanie kolorytu, wygładzenie skóry. Efekt „uboczny” – widoczne odmłodzenie skóry (poprawa owalu, lift powiek), zwiększenie poziomu nawilżenia i przywrócenie prawidłowego stężenia witaminy A.

Ważne informacje

Preparat jest pacjent samodzielnie usuwa z twarzy po 1-12 godzinach od nałożenia. Jeśli zabieg wykonany jest wieczorem, zmywamy ją dopiero rano. W czasie działania peelingu nie wolno nakładać makijażu. Przez około dobę skóra może być napięta i zaczerwieniona, należy ją pielęgnować stosując kremy kojące i natłuszczające. Po około 2 dniach zaczyna się proces złuszczania, który trwa zwykle przez. Peelingu Retises CT daje najlepsze efekty wykonywany w seriach 4-6 zabiegów w miesięcznych odstępach.

 

Pyruvic 40% (Mediderma)

Pyruvic Peel 40% (Mediderma)

Prosty skład, maksimum efektów. Dwuskładnikowy peeling do zadań specjalnych: złuszcza bez wysuszania.

Wskazania

Skóra z przebarwieniami, która ma problemy z trądzikowymi stanami zapalnymi, łojotokiem i bliznami potrądzikowymi.

Działanie: kwas pirogronowy działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Rozluźnia połączenia pomiędzy korneocytami i przeciwdziała zgrubieniom warstwy rogowej. Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy hydrolizuje kwas mlekowy w alfa-hydroksykwas o właściwościach nawilżających, dzięki temu na skórze tworzy się film chroniący ją przed odwodnieniem.

Efekty

Redukcja przebarwień, redukcja stanów zapalnych.

Ważne informacje

po peelingu może wystąpić rumień Zalecane jest wykonywanie 3-6 zabiegów w odstępie co 14 dni, dwa razy do roku.

 

Mela Peel (Dermaceutic)

Mela Peel (Dermaceutic)

Udowodniona 83% skuteczność w wyrównywaniu kolorytu skóry i likwidacji przebarwień. Wysoko skoncentrowana kombinacja składników aktywnych, która sprawdza się przy każdym typie skóry. Mela Peel to komfort podczas zabiegu i długotrwale efekty.

Wskazania

Przebarwienia, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne, skóra o nierównym kolorycie, która straciła blask.

Działanie

Mela Peel to trzyetapowy zabieg z użyciem preparatów o specjalnej kombinacji składników aktywnych. Zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem twarzy pianką z kwasem glikolowym. Następnie na klika minut nakładany jest Active Peel na bazie kwasu salicylowego, azelainowego, ferulowego i kwasu fitowego – w zależności od stanu skóry są to dwie lub trzy warstwy preparatu. Ostatni krok to nałożenie Mela Peel, zintegrowane składniki aktywne działające na tym etapie to: kwas mlekowy, salicylowy, fitowy, kojowy, retinol i arbutyna.

Efekty

Badania wykazują, że:

 • 83 % pacjentów zauważa wyrównany koloryt skóry (dane kliniczne)
 • 66% pacjentów deklaruje rozjaśnienie skóry (dane kliniczne)
 • u 83% pacjentów wykazano redukcje przebarwień i plam (dane kliniczne)

* Badania in vivo sprawdzające bezpieczeństwo i skuteczność peelingu Dermaceutic Mela Peel przeprowadzone na 6 ochotnikach. Niezależne badania kliniczne. 2015.

Ważne informacje

Pacjent samodzielnie zmywa peeling w domu po 6 godzinach. Przez 30 dni należy smarować twarz specjalnym kremem K Ceutic z wysokim filtrem, który stabilizuje efekt, zalecane jest też stosowanie kremu na przebarwienia Mela Cream, zapobiegający powstawaniu nowych przebarwień. Zalecamy powtórzenie zabiegu 2-3 razy w dwutygodniowych odstępach.

Mela Peel - przed i po zabiegu

Mela Peel - przed i po zabiegu

 

Cosmo Peel (Dermaceutic)

Cosmo Peel (Dermaceutic)

Ten sam peeling w 4 stężeniach dla precyzyjnego rozprawienia się z problemem przebarwień, nierównej tekstury skóry i oznakami starzenia. Bezpieczna i kontrolowana penetracja skóry, dzięki specjalnej formule buforowanego TCA.

Wskazania

Przebarwienia związane z wiekiem, przebarwienia posłoneczne i pozapalne, nierówny koloryt skóry w połączeniu z nierówną teksturą, trądzik, skóra palacza, skóra z widocznymi oznakami starzenia.

Działanie

Pierwszy krok to oczyszczenie skóry za pomocą preparatu Foamer 15. Drugi to nałożenie TCA w odpowiednim stężeniu, dopasowanym do skóry i problemu. 12% i 15% peeling działa powierzchniowo, 18% i 20% średniogłęboko. Zawarty w preparacie kwas trójchlorooctowy jest w postaci buforowanej, co oznacza, że powoduje mniejszy uraz powierzchowny i mniejsze podrażnienie, bezpiecznie i na odpowiedniej głębokości penetruje skórę. Po zabiegu nakładany jest Cosmo Peel Cream (kombinacja składników aktywnych: kwasów mlekowego, salicylowego, cytrynowego, wit. C i retinolu), który ma za zadanie podtrzymywać efekt i zapobiegać nowym przebarwieniom.

Efekty

 • 86% pacjentów zaobserwowało znaczną i utrzymującą się poprawę wyglądu skóry i rozjaśnienia przebarwień (dane kliniczne)
 • U 94% pacjentów zaobserwowano znaczną redukcję zmarszczek (ocena dermatologiczna)
 • U 88% pacjentów zaobserwowano lepszą kondycję i wygląd skóry starzejącej się (ocena dermatologiczna)

* Badanie skuteczności in vivo na 63 pacjentach. Europejska Niezależna Organizacja Badań Klinicznych. 2013.

Ważne informacje

Peeling zmywany jest przez pacjenta w domu po 12 godzinach. Po peelingu pacjent na krótki czas wyłączony jest z codziennych aktywności. W Unident Union zabieg łączymy z zabiegami estetycznymi: botoks, wypełniacze, Dermapen. Zalecamy 4 zabiegi co 2 tygodnie.

Cosmo Peel - przed i po zabiegu

Cosmo Peel - przed i po zabiegu

 

Wskazania do peelingów na przebarwienia

TWARZ

 • Hiperpigmentacja:
  • przebarwienia powstające z wiekiem (ostuda melasma),
  • przebarwienia na tle hormonalnym (np. plamy pociążowe),
  • przebarwienia posłoneczne,
 • Znamiona barwnikowe
 • Matowa, ziemista cera
 • Utrata jędrności
 • Niedoskonała struktura skóry

Efekty działania peelingów na przebarwienia

 • Widoczne rozjaśnienie przebarwień
 • Zahamowanie hiperpigmentacji
 • Poprawienie kolorytu
 • Poprawienie działania bariery skórno-naskórkowej, skóra jest odporniejsza na czynniki zewnętrzne, lepiej chroni skórę przed odparowywaniem wody
 • Nawilżenie – w skórze wzrasta m. in. zwartość naturalnego (endemicznego) kwasu hialuronowego
 • Wygładzenie skóry
 • Uregulowanie rogowacenia naskórka
 • Odmłodzenie skóry, rewitalizacja,
 • Spłycenie zmarszczek
 • Wyrównanie struktury skóry
 • Obkurczenie porów

Ważne przed zabiegiem

Przed zabiegiem nie zaleca się opalania i stosowania samoopalaczy przez około 2 tygodnie. Większość peelingów nie wymaga specjalnego przygotowania w domu. Jeśli pacjent umawia się na peeling, który takiego przygotowania wymaga, jest o tym informowany przez recepcję.

Jak wygląda zabieg?

Peelingi klasyczne: W zależności od preparatu zabieg polega na oczyszczeniu skóry i nałożeniu peelingu (specjalnym pędzelkiem lub patyczkami kosmetycznymi). Peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę (w zależności od produktu). Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.

Niektóre peelingi jak np. Cosmelan czy Dermamelan są dwuetapowe. Pierwszy etap odbywa się w gabinecie, drugi polega na stosowaniu w domu odpowiednich preparatów. W przypadku Yellow Peel pacjent nałożony w gabinecie preparat samodzielnie zmywa w domu.

Peelingi nanosomalne: wymagają przygotowania do zabiegu specjalnym preparatem (w zależności od typu skóry) – przygotowanie jest kluczowe w procesie w terapii. Następnie nakładany jest preparat. W zależności od produktu peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę. Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.

Ważne po zabiegu

Podczas każdego zabiegu pacjent indywidualnie jest informowany o zaleceniach pozabiegowych.

W przypadku peelingów, po których występuje złuszczanie, niezwykle ważne jest, żeby w żaden sposób nie przyspieszać tego procesu: nie stosować peelingów ziarnistych, nie zdrapywać i nie odrywać łuszczącej się skóry.

UWAGA! Bez względu na rodzaj peelingu zaleca się chronienie wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Rekomendowana liczba zabiegów

Liczba rekomendowanych zabiegów powtórzenia serii są uzależnione od stosowanego preparatu.

Odczuwalność zabiegu

Zabiegi w większości są bezbolesne, niektóre mogą powodować pieczenie. Peelingi nie wymagają znieczulenia.

Przeciwwskazania

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Alergie na składniki aktywne, zawarte w preparacie
 • Opryszczka
 • Stany zapalne
 • Brodawki

Bezpieczeństwo

W Unident Union Medycyna Estetyczna stosujemy tylko dokładnie przebadane preparaty, których jakość jest potwierdzona certyfikatami CE dla wyrobów medycznych. Stawiamy na najlepszych, doświadczonych, godnych zaufania producentów i renomowane marki.