Peelingi na trądzik

PEELINGI NA TRĄDZIK w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Nowoczesne złuszczanie to obecnie jeden z filarów skojarzonych terapii skóry z trądzikiem. Peelingi głęboko oczyszczają skórę, wyciszają stany zapalne, regulują pracę gruczołów łojowych i regulują nadmierne rogowacenie. Nowoczesne formuły i zaawansowane technologie gwarantują szybkie efekty i wysoką skuteczność terapii.

Problemy z trądzikiem już dawno przestały dotyczyć tylko nastolatków. Coraz częściej do naszej kliniki trafiają pacjenci z objawami trądziku dorosłych. Taka skóra bardzo często wymaga nie tylko terapii anti-acne, ale także antystarzeniowej. W Unident Union Medycyna Estetyczna leczymy trądzik terapiami skojarzonymi i zawsze staramy się dotrzeć do sedna problemu, czyli przyczyny trądziku, by działać wszechstronnie. Peelingi są jednym z pierwszych i podstawowych zabiegów, które zlecamy przy skórze trądzikowej, żeby jej ulżyć. Równorzędnie zajmując się problemem holistycznie.

Jak działają peelingi na trądzik?

 • DZIAŁANIE KERATOLITYCZNE – rozluźnianie połączeń keratynowych pomiędzy komórkami naskórka na tyle silnie, że zaczynają się one złuszczać, oznacza to usunięcie martwych komórek naskórka i odblokowanie porów (GŁĘBOKE OCZYSZCZANIE), i UREGULOWANIE PROCESU ROGOWACENIA NASKÓRKA, regularnie przeprowadzane peelingi nie dopuszczają do nadmiernego rogowacenia.
 • DZAŁANIE KOMEDOLITYCZNE – czyli przeciwzaskórnikowe, działają tak substancje, które rozpuszczają zanieczyszczenia i odblokowują pory, udrażnianie ujść gruczołów łojowych.
 • DZIAŁANIE SEBOSTATYCZNE – regulują pracę gruczołów łojowych, obniżają poziom wydzielania łoju.
 • DZIAŁANIE BAKTERIOSTATYCZNE – działają antybakteryjnie, łagodzą aktywne stany zapalne, hamują rozwój bakterii przez ograniczanie rozwoju mikroflory.

OGÓLNA POPRAWA KONDYCJI SKÓRY: złuszczanie skóry ma też inne zalety. Regularnie stosowane peelingi pobudzają skórę do regeneracji, rozjaśniają przebarwienia, spłycają blizny. Skóra jest widocznie odmłodzona, odświeżona, nabiera blasku, a jej koloryt jest znacznie poprawiony.

Dr Iwona Gnach-Olejniczak, kreator UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna: W Unident Union mamy bardzo dobre efekty terapii wspierających leczenie trądziku, ponieważ wiemy, że to problem, którego przyczyny są złożone. Podchodzimy do tematu kompleksowo i holistycznie. W swojej ofercie zgromadziliśmy najbardziej zaawansowane, najbardziej doceniane i najskuteczniejsze peelingi wspierające leczenie trądziku.

Wskazania do peelingów na trądzik

TWARZ

 • Trądzik aktywny
 • Trądzik nieaktywny
 • Zaskórniki
 • Skóra zanieczyszczona, wymagająca odświeżenia i dotlenienia
 • Blizny i przebarwienia potrądzikowe
 • Matowa, ziemista cera
 • Utrata jędrności
 • Nierówna struktura skóry

Efekty działania peelingów na zmiany trądzikowe

 • Wyciszenie stanów zapalnych
 • Głębokie oczyszczenie skóry
 • Unormalizowanie pracy gruczołów łojowych
 • Wygładzenie skóry
 • Spłycenie blizn pozapalnych
 • Zahamowanie hiperpigmentacji
 • Poprawienie kolorytu, rozjaśnienie przebarwień
 • Wzmocnienie działania bariery skórno-naskórkowej, zmniejszenie odparowania wody, uodpornienie na czynniki zewnętrzne
 • Nawilżenie – przez stymulowanie powstawania kwasu hialuronowego
 • Wygładzenie skóry
 • Uregulowanie rogowacenia naskórka
 • Odmłodzenie skóry, rewitalizacja,
 • Spłycenie zmarszczek
 • Wyrównanie struktury skóry
 • Zwężenie porów

Ważne przed zabiegiem

Przed zabiegiem nie zaleca się opalania i stosowania samoopalaczy przez około 2 tygodnie. Większość peelingów nie wymaga specjalnego przygotowania w domu. Jeśli pacjent umawia się na peeling, który takiego przygotowania wymaga, jest o tym informowany przez recepcję.

Jak wygląda zabieg?

Peelingi klasyczne: W zależności od preparatu zabieg polega na oczyszczeniu skóry i nałożeniu peelingu (specjalnym pędzelkiem lub patyczkami kosmetycznymi). Peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę (w zależności od produktu). Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.

Peelingi nanosomalne: wymagają przygotowania do zabiegu specjalnym preparatem (w zależności od typu skóry) – przygotowanie jest kluczowe w procesie w terapii. Następnie nakładany jest preparat. W zależności od produktu peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę. Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.

Ważne po zabiegu

Podczas każdego zabiegu pacjent indywidualnie jest informowany o zaleceniach pozabiegowych.

W przypadku peelingów, po których występuje złuszczanie, niezwykle ważne jest, żeby w żaden sposób nie przyspieszać tego procesu: nie stosować peelingów ziarnistych, nie zdrapywać i nie odrywać łuszczącej się skóry.

UWAGA! Bez względu na rodzaj peelingu zaleca się chronienie wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Rekomendowana liczba zabiegów

Liczba rekomendowanych zabiegów powtórzenia serii są uzależnione od stosowanego preparatu.

Odczuwalność zabiegu

Zabiegi w większości są bezbolesne, niektóre mogą powodować pieczenie. Peelingi nie wymagają znieczulenia.

Przeciwwskazania

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Alergie na składniki aktywne, zawarte w preparacie
 • Opryszczka
 • Brodawki

Bezpieczeństwo

W Unident Union Medycyna Estetyczna stosujemy tylko dokładnie przebadane preparaty, których jakość jest potwierdzona certyfikatami CE dla wyrobów medycznych. Stawiamy na najlepszych, doświadczonych, godnych zaufania producentów i renomowane marki.

O trądziku dorosłych mówimy już w tedy, gdy na twarzy (ramionach, plecach) pojawi się zaledwie kilka niepokojących zmian? Trądzik dorosłych różni się od trądziku nastolatków tym, że najczęściej przybiera formę bolących czerwonych grudek i pojawia się w wielu przypadkach w okolicy żuchwy.

 

Rodzaje peelingów na trądzik wykonywane w Unident Union Medycyna Estetyczna

Vi PEEL Acne

Vi PEEL Acne

Vi Peel otrzymał miano „Miracle peel”. Świat zakochał się w jego ekspresowych wszechstronnych efektach, bezbolesnej procedurze i minimalnym złuszczaniu. Vi Peel Acne to wersja cudownego peelingu dla skóry trądzikowej, której kłopotem są też przebarwienia i potrądzikowe blizny.

Wskazania

Stany zapalne, trądzik dorosłych, przebarwienia i blizny potrądzikowe, skóra dojrzała, zmarszczki, uszkodzenia posłoneczne.

Działanie

Podstawowy skład VI Peel: TCA, fenol, kwas salicylowy, kwas tretoinowy, witamina C, minerały, został wzbogacony o wzmacniający proces rozjaśniania kwas kojowy oraz działający anty-trądzikowo i regulująco nadtlenek benzoilu. Dzięki temu peeling zachowując swoje właściwości odmładzające i rozjaśniające, działa przeciwzapalnie.

Efekt

Redukcja stanów zapalnych, zaczerwienień, głębokie oczyszczenie skóry, rozjaśnienie pozapalnych przebarwień, spłycenie blizn po trądziku, ogólna poprawa wyglądu skóry – pobudzenie do regeneracji, zwiększenie napięcia, spłycenie zmarszczek.

Bezpieczeństwo i skuteczność

Vi Peel potwierdził podczas badań klinicznych renomowany ośrodek International Services Research, Inc.

Ważne informacje

EFEKTY ZABIEGU SĄ UZALEŻNIONE OD ZACHOWANIA ODPOWIEDNIEJ PIELĘGNACJI PO ZABIEGU. Przez dwa dni po zabiegu wymagane jest stosowanie chusteczek post-peelingowych, które katalizują proces zabiegu. Przez tydzień, skóra powinna być myta delikatnym preparatem np. Vi Derm Cleanser, a każdego ranka pacjent powinien nakładać krem Post Peel Protectant i zabezpieczać skórę wysokim filtrem. Po zabiegu występuje złuszczanie – zaczyna się zwykle 3. dnia i trwa do 6. dnia po wizycie w gabinecie. Zalecamy stosowanie Vi Peel Acne raz w miesiącu do otrzymania oczekiwanych rezultatów, dla potrzymania efektu zaleca się od 2 do 4 zabiegów w roku.

Peeling Vi Peel Acne, w przypadku dużych przebarwień i głębokich blizn łączymy z Vi Peel Precision Plus.

Przed i po 1 zabiegu Vi Peel Acne i 2 zabiegach Vi Peel Precision Plus

Przed i po 1 zabiegu Vi Peel Acne i 2 zabiegach Vi Peel Precision Plus

 

Mesopeel Salicylic AS30% (Mesoestetic)

Mesopeel Salicylic (Mesoestetic)

Wykorzystanie siły kwasu salicylowego w do wyeliminowania problemów skóry z tendencja do trądziku i zaskórników, nie tylko w obszarze twarzy. Zaawansowana technologia, wysoka skuteczność i bezpieczeństwo, to jego znaki rozpoznawalne.

Wskazania

Trądzik zapalny, łojotokowe zapalenie skóry, nadmierne rogowacenie, rozszerzone pory, blizny i przebarwienia pozapalne po trądziku, sucha skóra z zaskórnikami, fotostarzenie, zmiany na ramionach, plecach.

Działanie

Wykorzystanie silnego działania złuszczającego, komedolitycznego, przeciwzapalnego i antybakteryjnego kwasu salicylowego, należącego do beta-hydroksykwasów. Preparat rozluźnia cement międzykomórkowy i powoduje złuszczanie warstwy rogowej ora pogrubienie żywej warstwy naskórka. Ponieważ kwas salicylowy jest rozpuszczalny w tłuszczach, przenika przez warstwę łojową w głąb mieszków włosowych, odblokowuje pory, zapobiega tworzeniu wyprysków i zaskórników. Dlatego sprawdza się w terapii skór skłonnych do zanieczyszczonych porów i trądziku. Ponieważ nie ma działania wysuszającego, jest wskazany dla cer suchych z problemem zanieczyszczonych porów skóry, zwłaszcza w tzw. linii T.

Efekt

Zmniejszenie rogowacenia naskórka, złagodzenie stanów zapalnych, redukcja zaskórników i wyprysków, normalizacja skóry w strefie T, poprawa napięcia skóry.

Ważne informacje

Po zastosowaniu peelingu Mesopeel Salicylic 30% pamiętaj o fotoprotekcji, unikaj słońca i stosuj filtr SPF 50. zgodnie z zaleceniem personelu zabiegowego.

 

Azelac Ru (Mediderma)

Azelac Ru (Mediderma)Zaawansowana technologia w walce z niedoskonałościami skóry. Peeling liposomalny, który wnika głęboko, czyli tam, gdzie ma szansę działać skutecznie, ale nie powoduje przy tym zbędnego podrażnienia skóry. Wszechstronnie poprawia kondycję skóry z trądzikowej ze skłonnością do przebarwień, nadmiernego rogowacenia, przetłuszczania się – nawet tej wrażliwej.

W Unident Union Medycyna Estetyczna do walki z trądzikiem stosujemy Azelac Ru w połączeniu z peelingiem Azelac M.

Wskazania

Trądzik, zaskórniki, przebarwienia posłoneczne i pozapalne, rumień, trądzik różowaty, objawy fotostarzenia

Działanie

Liposomy to zaawansowana technologia przenoszenia składników aktywnych. Dzięki temu substancje czynne mają lepsze zdolności wnikania w głąb skóry i działają dokładnie tam gdzie są najskuteczniejsze. Azelac Ru to peeling na bazie kwasu azelainowego, który działa regulująco na produkcję sebum, normalizuje proces rogowacenia i działa bakteriostatycznie, z dodatkiem:

 • kwasu migdałowego (działanie rozjaśniające, antybakteryjne , seboregulacyjne
 • kwasu fitowego (zapobiega nadmiernej pigmentacji, rozjaśnia przebarwienia, nawilża),

Efekt

Uregulowanie nadmiernego rogowacenia, redukcja stanów zapalnych, uspokojenie cery, zniwelowanie grudek, rozjaśnienie przebarwień, wygładzenie skóry.

Ważne informacje

Peeling Azelac Ru zalecamy w seriach 4-6 zabiegów co 14-30 dni.

 

Azelac M (Mediderma)

Azelac M (Mediderma)Skóra trądzikowa też może być wrażliwa! Azelac M to delikatne i skuteczne złuszczanie w formie peelingu liposomalnego. Użyty wraz z Azelac Ru tworzy silny front przeciwko problemom z zaskórnikami i trądzikiem, nawet przy skórze bardzo wrażliwej, nietolerującej innych peelingów chemicznych.

Wskazania

Trądzik, objawy fotostarzenia, trądzik różowaty, problemy z pigmentacją, nadmierne pogrubienie warstwy rogowej naskórka związane z nadmiernym rogowaceniem (hiperkeratoza), objawy fotostarzenia.

Działanie

Zamknięte w liposomach składniki aktywne zapewniają większą stabilność formuły połączonego działania kwasu azelainowego o regulujących pracę skóry właściwościach, złuszczającego i przeciwzapalnego kwasu salicylowego, oraz bakteriostatycznego i rozjaśniającego kwasu migdałowego.

Efekt

Redukcja aktywnego trądziku, wygładzenie skóry, wyciszenie rumienia, rozjaśnienie przebarwień, uregulowanie racy skóry.

Ważne informacje

Peeling zalecany w seriach 4-6 zabiegów co 14-30 dni.

 

Azelac Peel AZ (Mediderma)

Azelac Peel AZ (Mediderma)

Wyjątkowo łagodnie działający peeling dzięki połączeniu normalizujących właściwości kwasu azelainowego z nawilżającym kwasem mlekowym. Idealny sposób na pozbycie się zapalenia mieszków włosowych, powodującego powstawanie zaskórników.

Wskazania

Trądzik różowaty, zapalenie mieszków włosowych, łuszczyca, przebarwienia.

Działanie

Efektywne połączenie właściwości kwasu azelainowego, kwasu mlekowego i wyciągu z ostropestu. Uzyskanie dzięki temu preparatu, który reguluje pracę skóry, działa anti-aging i antyoksydacyjnie nawet przy najbardziej wrażliwej skórze.

Efekt

Redukcja stanów zapalnym, wygładzenie, uregulowanie procesów rogowacenia, normalizacja pracy gruczołów łojowych, nawilżenie skóry

Ważne informacje

Peeling zalecany w seriach 4-6 zabiegów co 14-30 dni.

 

Maska glikolowa 20% (Fenice)

A nie 25%? Taka jest u producenta.

Profesjonalna kontrola tłustości skóry. Pobudzenie do odnowy, odżywienie skóry i oczyszczenie porów oraz zwiększenie napięcia skóry. Idealny peeling dla każdego typu cery.

Wskazania

Skóra z nadmierną produkcja sebum, skóra mieszana, wrażliwa, zaskórniki, trądzik, przebarwienia.

Działanie

Szybki zabieg wykorzystujący właściwości kwasu glikolowego, który działa ściągająco, co ma wpływ na redukcję warstwy rogowej naskórka i zmniejszenie produkcji łoju.

Efekt

Wygładzenie skóry, uregulowanie pracy gruczołów łojowych, odświeżenie i wzrost napięcia skóry.

Ważne informacje

Peeling zalecany w seriach 6-8 zabiegów co 12-15 dni, częściej, jeśli zabieg a spełniać regulatora skóry tłustej. Po aplikacji preparatu może pojawić się rumień, który zniknie po ok. 4 dniach, może wystąpić delikatne łuszczenie się skóry.

W Unident Union Medycyna Estetyczna stosujemy Maskę glikolową 25% (Fenice) jako wstępny peeling powierzchniowy przy terapiach anti-aging.

 

Detox Gel (PCA Skin)

Detox Gel (PCA Skin)

Głęboka detoksykacja porów. Rewelacyjny sposób na powracające, nieestetyczne czarne punkciki, czyli tzw. wągry i zaskórniki. Odpowiednio zintegrowana mieszanka trzech kwasów, które pomagają uzyskać oczyszczoną jasną cerę, bez względu na jej typ.

Wskazania

Zaskórniki, trądzik, zatkane pory, skóra nadmiernie się przetłuszczająca, wymagająca odświeżenia, ziemista, nawilżenia i wzmocnienia antyoksydacyjnego.

Działanie

Podczas peelingu działają skojarzone czynniki aktywne:

 • Kwas glikolowy alfa-hydrokwas (AHA ), który doskonale działa na skórę tłustą i mieszaną
 • Kwas salicylowy - uspokajający lipofilny beta-hydrokwas ( BHA ), który pomaga w osiągnięciu promiennej, rozjaśnionej cery
 • Kwas mlekowy – alfa-hydrokwas (AHA ) składnik naturalnego czynnika nawilżającego skóry (NMF), nawilża skórę
 • Totarol - to wyciąg z drzewa Totara z Nowej Zelandii, łagodny przeciwutleniacz i środek oczyszczający
 • Gluthation - endogenny przeciwutleniacz, który jest naturalnie wytwarzany przez organizm
 • Nadtlenek wodoru - źródło tlenu umożliwiające skuteczne oczyszczenie skóry

Efekt

Redukcja wągrów i zaskórników, zwężone pory, rozjaśniona cera pełna plasku, efekt odświeżonej, pobudzonej skóry.

Ważne informacje

Preparat przeznaczony jest do pielęgnacji każdego typu skóry. Ma także działanie antystarzeniowe.

Detox Gel (PCA Skin) przed i po zabiegu

 

Pyruvic 40% (Mediderma)

Pyruvic 40% (Mediderma)Zrównoważony, dwuskładnikowy zaawansowany technologicznie peeling, który złuszcza nie wysuszając skóry.

Wskazania

Trądzik zapalny i niezapalny, blizny i przebarwienia potrądzikowe, skóra łojotokowa.

Działanie

Powierzchniowo kwas pirogronowy powoduje złuszczanie warstwy rogowej naskórka i reguluje wydzielanie sebum. Dzięki małej masie cząsteczkowej kwas jest w stanie działać także w skórze właściwej, na tym poziomie pobudza syntezę kolagenu i elastyny. Zawarty w peelingu kwas mlekowy jest hydrolizowany przez kwas pirogronowy, dzięki czemu powstaje na skórze nawilżający film ochronny.

Efekty

Redukcja trądziku, zmniejszenie rumienia, ograniczenie stanów zapalnych, ogólna poprawa jakości i napięcia skóry, nawilżenie.

Ważne informacje

Możliwe jest wystąpienie rumienia po zabiegu, nie powinien być to sygnał niepokojący. Zalecamy serię 3-6 peelingów w dwutygodniowych odstępach. Serię należy powtórzyć dwa razy w roku.

 

PRX T 33 (Fenice)

PRX T 33 (Fenice)

Głębokie oczyszczenie i intensywna biorewitalizacja skóry bez igieł! Stymulacja i odnowa skóry bez ablacji, czyli bez niszczenia komórek! Komfortowy, szybki, wykonywany nawet latem – idealny preparat dla zapracowanych osób walczących z trądzikiem dorosłych.

Wskazania

Skóra trądzikowa, utrata napięcia skóry, blizny zanikowe związane z trądzikiem, przebarwienia pozapalne, hiperpigmentacja i melasma, wiotkość skóry dekoltu i biustu, rozstępy.

Działanie

Synergistyczne działanie TCA 33% i kwasu kojowego. TCA, bez uszkodzenia skóry pobudza czynniki wzrostu fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny. Skóra jest zmobilizowana do totalnej odnowy. Kwas kojowy działa rozjaśniająco. Zabieg jest absolutnie bezpieczny i bezbolesny.

PRX-T®33 stosujemy w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna dla pacjentów w każdym wieku oraz obu płci. W zależności od problemu, wykonujemy go pacjentom w wieku:

5-12 lat

 • blizny (ospa wietrzna, liszajec)

12-25 lat

 • zastępuje oczyszczanie twarzy w okresie trądziku młodzieńczego, skłonności do łojotoku i przetłuszczania skóry (wygładza skórę i ułatwia redukcję zaskórników)

25-35 lat

 • trądzik dorosłych
 • zaskórniki i łojotok
 • zanikowe blizny potrądzikowe
 • przebarwienia potrądzikowe

35-45 lat

 • trądzik dorosłych
 • biorewitalizacja twarzy
 • biorewitaliazcja ciała
 • profilaktyka procesu starzenia się skóry z trądzikiem
 • przebarwienia potrądzikowe

Efekt

Redukcja zaskórników, głębokie oczyszczenie porów, wygładzenie skóry, rewitalizacja skóry – ujędrnienie, .

Ważne informacje

Zabieg wykonujemy raz w tygodniu w serii 1-5 zabiegów.

W Unident Union Medycyna Estetyczna stosujemy PRX T 33 samodzielnie oraz w terapiach skojarzonych w leczeniu trądzku. Lubimy łączyć ten peeling także z zabiegami estetycznymi np. modelowaniem rysów twarzy za pomocą kwasu hialuronowego oraz z mikronakłuwaniem i zastosowaniem nici.

 

Easy TCA (Skin Tech)

Easy TCA (Skin Tech)

Wszechstronny, jeden z najlepiej ocenianych peelingów z zawartością TCA na rynku. Zabieg idealny dla skóry z trądzikiem dorosłych, która jednocześnie wymaga porządnej rewitalizacji i odnowy. Głęboka penetracja i przebudowa skóry gwarantowana opatentowaną formułą.

Wskazania

Trądzik dorosłych, skóra z oznakami starzenia i fotostarzenia, niewielkie zmarszczki, przebarwienia, ostuda, blizny potrądzikowe.

Działanie

Zabieg bazuje na progresywnej odnowie komórek i mobilizacji fibroblastów. Opatentowana formuła TCA w postaci maski chelatowej, dogłębnie i jednolity penetruje naskórek na granicy skóry właściwej. Wnikanie do skóry aktywnego TCA usprawniają zawarte w preparacie kwasy: askorbinowy i cytrynowy. Koamid i saponiny pełnią kolejno funkcje ochronne i przyspieszające gojenie. Zabieg kończy się nałożeniem maski neutralizującej, która koi, przyspiesza gojenie i działa antyoksydacyjnie.

Efekt

Wygładzenie skóry, redukcja trądziku, głębokie oczyszczenie porów, widoczne odmłodzenie skóry, spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie plam i poprawienie kolorytu.

Ważne informacje

Zabieg nie wymaga przygotowania skóry w domu. Po 2-3 dniach, naskórek zmienia barwę na brązową i zaczyna się złuszczanie naskórka. Cały proces trwa około 7 dni. Po zabiegu polecamy sięgnąć po krem i maskę IPLase Mask marki Skin Tech, która łagodzi nieprzyjemne odczucia.

Zaleca się przeprowadzanie serii czterech zabiegów w tygodniowych odstępach. Cykl należy powtórzyć raz na pół roku.

 

Cosmo Peel (Dermaceutic)

Cosmo Peel (Dermaceutic)

Wszechstronne podejście do skóry z trądzikiem: leczy zmiany, zapobiega ich powstawaniu, niweluje pozapalne przebarwienia i spłyca potradzikowe blizny. Ale to nie koniec korzyści! Peeling ma doskonałe działanie anti-aging. Słowem idealny zabieg dla dojrzałej skóry z problemami.

Wskazania

Trądzik, dojrzała skóra z trądzikiem, przebarwienia, w tym także pozapalne, zmarszczki, skóra matowa pozbawiona blasku, wymagające regeneracji.

Działanie

Na wstępie skóra jest oczyszczana i przygotowana do jak najbardziej efektywnego wchłonięcia peelingu właściwego. Następnie nakładany jest Cosmo Peel, który występuje w czterech różnych stężeniach 12%, 15%, 18% i 20%. Lekarz dobiera odpowiednie stężenie do stanu skóry. TCA występujący w peelingu ma formułę buforowaną. Buforowana formuła kwasu zapewnia utrzymanie odpowiednio niskiego pH preparatu, przy jednoczesnym minimalnym podrażnieniu skóry. Co oznacza, że peeling działa intensywnie, ale jest to dla pacjenta dużo mniej odczuwalne niż użycie takiego samego stężenia kwasu, w formie niezbuforowanej. Peeling kończy nałożenie na twarz Cosmo Peel Cream (kwas mlekowy, salicylowy, cytrynowy, wit. C i retinol), który ma za zadanie zregenerować skórę po zabiegu i podtrzymać jego efekt.

Efekty

Zmniejszenie stanów zapalnych, przeciwdziałanie w powstawaniu nowych niedoskonałości oraz:

 • 86% pacjentów zaobserwowało znaczną i utrzymującą się poprawę wyglądu skóry i rozjaśnienia przebarwień (efekty kliniczne)
 • U 94% pacjentów zaobserwowano znaczną redukcję zmarszczek (ocena dermatologiczna)
 • U 88% pacjentów zaobserwowano lepszą kondycję i wygląd skóry starzejącej się (ocena dermatologiczna)

* Badanie skuteczności in vivo na 63 pacjentach. Europejska Niezależna Organizacja Badań Klinicznych 2013.

Ważne informacje

Ostatnia warstwa preparatu Cosmo Peel Cream pacjent zmywa samodzielnie w domu po 12 godzinach. Po zabiegu na krótki czas wyłączonym się jest z codziennych aktywności. W Unident Union zabieg łączymy z zabiegami estetycznymi: botoks, wypełniacze, Dermapen. Zalecamy 4 zabiegi co 2 tygodnie.