Peelingi na trądzik

PEELINGI NA TRĄDZIK w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Nowoczesne złuszczanie to obecnie jeden z filarów skojarzonych terapii skóry z trądzikiem. Peelingi głęboko oczyszczają skórę, wyciszają stany zapalne, regulują pracę gruczołów łojowych i regulują nadmierne rogowacenie. Nowoczesne formuły i zaawansowane technologie gwarantują szybkie efekty i wysoką skuteczność terapii.

Problemy z trądzikiem już dawno przestały dotyczyć tylko nastolatków. Coraz częściej do naszej kliniki trafiają pacjenci z objawami trądziku dorosłych. Taka skóra bardzo często wymaga nie tylko terapii anti-acne, ale także antystarzeniowej. W Unident Union Medycyna Estetyczna leczymy trądzik terapiami skojarzonymi i zawsze staramy się dotrzeć do sedna problemu, czyli przyczyny trądziku, by działać wszechstronnie. Peelingi są jednym z pierwszych i podstawowych zabiegów, które zlecamy przy skórze trądzikowej, żeby jej ulżyć. Równorzędnie zajmując się problemem holistycznie.

Jak działają peelingi na trądzik?

 • DZIAŁANIE KERATOLITYCZNE – rozluźnianie połączeń keratynowych pomiędzy komórkami naskórka na tyle silnie, że zaczynają się one złuszczać, oznacza to usunięcie martwych komórek naskórka i odblokowanie porów (GŁĘBOKE OCZYSZCZANIE), i UREGULOWANIE PROCESU ROGOWACENIA NASKÓRKA, regularnie przeprowadzane peelingi nie dopuszczają do nadmiernego rogowacenia.
 • DZAŁANIE KOMEDOLITYCZNE – czyli przeciwzaskórnikowe, działają tak substancje, które rozpuszczają zanieczyszczenia i odblokowują pory, udrażnianie ujść gruczołów łojowych.
 • DZIAŁANIE SEBOSTATYCZNE – regulują pracę gruczołów łojowych, obniżają poziom wydzielania łoju.
 • DZIAŁANIE BAKTERIOSTATYCZNE – działają antybakteryjnie, łagodzą aktywne stany zapalne, hamują rozwój bakterii przez ograniczanie rozwoju mikroflory.

OGÓLNA POPRAWA KONDYCJI SKÓRY: złuszczanie skóry ma też inne zalety. Regularnie stosowane peelingi pobudzają skórę do regeneracji, rozjaśniają przebarwienia, spłycają blizny. Skóra jest widocznie odmłodzona, odświeżona, nabiera blasku, a jej koloryt jest znacznie poprawiony.

Dr Iwona Gnach-Olejniczak, kreator UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna: W Unident Union mamy bardzo dobre efekty terapii wspierających leczenie trądziku, ponieważ wiemy, że to problem, którego przyczyny są złożone. Podchodzimy do tematu kompleksowo i holistycznie. W swojej ofercie zgromadziliśmy najbardziej zaawansowane, najbardziej doceniane i najskuteczniejsze peelingi wspierające leczenie trądziku.

Wskazania do peelingów na trądzik

TWARZ

 • Trądzik aktywny
 • Trądzik nieaktywny
 • Zaskórniki
 • Skóra zanieczyszczona, wymagająca odświeżenia i dotlenienia
 • Blizny i przebarwienia potrądzikowe
 • Matowa, ziemista cera
 • Utrata jędrności
 • Nierówna struktura skóry

Efekty działania peelingów na zmiany trądzikowe

 • Wyciszenie stanów zapalnych
 • Głębokie oczyszczenie skóry
 • Unormalizowanie pracy gruczołów łojowych
 • Wygładzenie skóry
 • Spłycenie blizn pozapalnych
 • Zahamowanie hiperpigmentacji
 • Poprawienie kolorytu, rozjaśnienie przebarwień
 • Wzmocnienie działania bariery skórno-naskórkowej, zmniejszenie odparowania wody, uodpornienie na czynniki zewnętrzne
 • Nawilżenie – przez stymulowanie powstawania kwasu hialuronowego
 • Wygładzenie skóry
 • Uregulowanie rogowacenia naskórka
 • Odmłodzenie skóry, rewitalizacja,
 • Spłycenie zmarszczek
 • Wyrównanie struktury skóry
 • Zwężenie porów

Ważne przed zabiegiem

Przed zabiegiem nie zaleca się opalania i stosowania samoopalaczy przez około 2 tygodnie. Większość peelingów nie wymaga specjalnego przygotowania w domu. Jeśli pacjent umawia się na peeling, który takiego przygotowania wymaga, jest o tym informowany przez recepcję.

Jak wygląda zabieg?

Peelingi klasyczne: W zależności od preparatu zabieg polega na oczyszczeniu skóry i nałożeniu peelingu (specjalnym pędzelkiem lub patyczkami kosmetycznymi). Peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę (w zależności od produktu). Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.

Peelingi nanosomalne: wymagają przygotowania do zabiegu specjalnym preparatem (w zależności od typu skóry) – przygotowanie jest kluczowe w procesie w terapii. Następnie nakładany jest preparat. W zależności od produktu peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę. Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.

Ważne po zabiegu

Podczas każdego zabiegu pacjent indywidualnie jest informowany o zaleceniach pozabiegowych.

W przypadku peelingów, po których występuje złuszczanie, niezwykle ważne jest, żeby w żaden sposób nie przyspieszać tego procesu: nie stosować peelingów ziarnistych, nie zdrapywać i nie odrywać łuszczącej się skóry.

UWAGA! Bez względu na rodzaj peelingu zaleca się chronienie wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Rekomendowana liczba zabiegów

Liczba rekomendowanych zabiegów powtórzenia serii są uzależnione od stosowanego preparatu.

Odczuwalność zabiegu

Zabiegi w większości są bezbolesne, niektóre mogą powodować pieczenie. Peelingi nie wymagają znieczulenia.

Przeciwwskazania

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Alergie na składniki aktywne, zawarte w preparacie
 • Opryszczka
 • Brodawki

Bezpieczeństwo

W Unident Union Medycyna Estetyczna stosujemy tylko dokładnie przebadane preparaty, których jakość jest potwierdzona certyfikatami CE dla wyrobów medycznych. Stawiamy na najlepszych, doświadczonych, godnych zaufania producentów i renomowane marki.

O trądziku dorosłych mówimy już w tedy, gdy na twarzy (ramionach, plecach) pojawi się zaledwie kilka niepokojących zmian? Trądzik dorosłych różni się od trądziku nastolatków tym, że najczęściej przybiera formę bolących czerwonych grudek i pojawia się w wielu przypadkach w okolicy żuchwy.

 

Rodzaje peelingów na trądzik wykonywane w Unident Union Medycyna Estetyczna

 

 

Easy TCA (Skin Tech)

Easy TCA (Skin Tech)

Wszechstronny, jeden z najlepiej ocenianych peelingów z zawartością TCA na rynku. Zabieg idealny dla skóry z trądzikiem dorosłych, która jednocześnie wymaga porządnej rewitalizacji i odnowy. Głęboka penetracja i przebudowa skóry gwarantowana opatentowaną formułą.

Wskazania

Trądzik dorosłych, skóra z oznakami starzenia i fotostarzenia, niewielkie zmarszczki, przebarwienia, ostuda, blizny potrądzikowe.

Działanie

Zabieg bazuje na progresywnej odnowie komórek i mobilizacji fibroblastów. Opatentowana formuła TCA w postaci maski chelatowej, dogłębnie i jednolity penetruje naskórek na granicy skóry właściwej. Wnikanie do skóry aktywnego TCA usprawniają zawarte w preparacie kwasy: askorbinowy i cytrynowy. Koamid i saponiny pełnią kolejno funkcje ochronne i przyspieszające gojenie. Zabieg kończy się nałożeniem maski neutralizującej, która koi, przyspiesza gojenie i działa antyoksydacyjnie.

Efekt

Wygładzenie skóry, redukcja trądziku, głębokie oczyszczenie porów, widoczne odmłodzenie skóry, spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie plam i poprawienie kolorytu.

Ważne informacje

Zabieg nie wymaga przygotowania skóry w domu. Po 2-3 dniach, naskórek zmienia barwę na brązową i zaczyna się złuszczanie naskórka. Cały proces trwa około 7 dni. Po zabiegu polecamy sięgnąć po krem i maskę IPLase Mask marki Skin Tech, która łagodzi nieprzyjemne odczucia.

Zaleca się przeprowadzanie serii czterech zabiegów w tygodniowych odstępach. Cykl należy powtórzyć raz na pół roku.

 

Cosmo Peel (Dermaceutic)

Cosmo Peel (Dermaceutic)

Wszechstronne podejście do skóry z trądzikiem: leczy zmiany, zapobiega ich powstawaniu, niweluje pozapalne przebarwienia i spłyca potradzikowe blizny. Ale to nie koniec korzyści! Peeling ma doskonałe działanie anti-aging. Słowem idealny zabieg dla dojrzałej skóry z problemami.

Wskazania

Trądzik, dojrzała skóra z trądzikiem, przebarwienia, w tym także pozapalne, zmarszczki, skóra matowa pozbawiona blasku, wymagające regeneracji.

Działanie

Na wstępie skóra jest oczyszczana i przygotowana do jak najbardziej efektywnego wchłonięcia peelingu właściwego. Następnie nakładany jest Cosmo Peel, który występuje w czterech różnych stężeniach 12%, 15%, 18% i 20%. Lekarz dobiera odpowiednie stężenie do stanu skóry. TCA występujący w peelingu ma formułę buforowaną. Buforowana formuła kwasu zapewnia utrzymanie odpowiednio niskiego pH preparatu, przy jednoczesnym minimalnym podrażnieniu skóry. Co oznacza, że peeling działa intensywnie, ale jest to dla pacjenta dużo mniej odczuwalne niż użycie takiego samego stężenia kwasu, w formie niezbuforowanej. Peeling kończy nałożenie na twarz Cosmo Peel Cream (kwas mlekowy, salicylowy, cytrynowy, wit. C i retinol), który ma za zadanie zregenerować skórę po zabiegu i podtrzymać jego efekt.

Efekty

Zmniejszenie stanów zapalnych, przeciwdziałanie w powstawaniu nowych niedoskonałości oraz:

 • 86% pacjentów zaobserwowało znaczną i utrzymującą się poprawę wyglądu skóry i rozjaśnienia przebarwień (efekty kliniczne)
 • U 94% pacjentów zaobserwowano znaczną redukcję zmarszczek (ocena dermatologiczna)
 • U 88% pacjentów zaobserwowano lepszą kondycję i wygląd skóry starzejącej się (ocena dermatologiczna)

* Badanie skuteczności in vivo na 63 pacjentach. Europejska Niezależna Organizacja Badań Klinicznych 2013.

Ważne informacje

Ostatnia warstwa preparatu Cosmo Peel Cream pacjent zmywa samodzielnie w domu po 12 godzinach. Po zabiegu na krótki czas wyłączonym się jest z codziennych aktywności. W Unident Union zabieg łączymy z zabiegami estetycznymi: botoks, wypełniacze, Dermapen. Zalecamy 4 zabiegi co 2 tygodnie.