Peelingi na trądzik zaskórnikowy

PEELINGI NA TRĄDZIK ZASKÓRNIKOWY w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Zaskórniki – w UNIDENT UNION podchodzimy do nich z należytą uwagą, bo wiemy, czym może skończyć się ich bagatelizowanie. Z pozoru niegroźne zmiany, mogą przekształcić się w formę zapalną, zwłaszcza, jeśli – zamiast leczyć – będziemy je przykrywać makijażem i stosować niewłaściwą pielęgnację. Pod wpływem namnażających się bakterii w zanieczyszczonych i zatłuszczonych ujściach gruczołów łojowych może dojść do powstania trądziku zapalnego.

Wyselekcjonowane przez nas peelingi do skóry z tendencją do zaskórników to preparaty działające w pierwszym kroku na sam problem, czyli powodują usunięcie zaskórników, ale jednocześnie w sposób delikatny i bezpieczny zapobiegają powstawaniu nowych zaskórników i rozwinięciu się schorzenia. A i to nie jedyna korzyść dla skóry! Po naszych peelingach, odpowiednio dobranych do potrzeb cery, skóra będzie zrewitalizowana, wygładzona, widocznie odmłodzona.

Jak działają peelingi na trądzik ZASKÓRNIKOWY?

Zaskórniki to niezapalne zmiany punktowe w obrębie mieszka włosowego. Ich powstawanie spowodowane jest trzema czynnikami:

 • Patologiczną proliferacją komórek (nadmiernym namnażaniem)
 • Nieprawidłowym złuszczaniem korneocytów (martwych komórek)
 • Nadmierną produkcją i gromadzeniem sebum

W wyniku tych trzech procesów dochodzi do powstania zaczopowanej zmiany. Jeśli ujście mieszka się nie domyka, mieszanka rogowo-łojowa pod wpływem kontaktu z powietrzem utlenia się i na powierzchni skóry powstaje czarny punkt (ZASKÓRNIK OTWARTY). Gdy zawartość zaskórnika nie może wydostać się na zewnątrz, na zewnątrz widocznych jest przeświecający przez skórę biały czop ropny (ZASKÓRNIK ZAMKNIĘTY).

Usuwanie zaskórników i zapobieganie ich powstawaniu wymaga cierpliwości, regularności i… nowoczesnych preparatów, które skutecznie uporają się z problemem, nie wysuszając skóry i dbając o jej ogólną kondycję, czyli o pobudzenie do odnowy, nawilżenie, wygładzenie, wyrównanie kolorytu.

Takie właściwości mają peelingi, które w Unident Union Medycyna Estetyczna wybraliśmy do walki z zaskórnikami. To zaawansowane technologicznie preparaty, których działanie oparte jest na znanych, sprawdzonych substancjach w nowych formułach.

Nasze peelingi na trądzik zaskórnikowy:

 • ZŁUSZCZAJĄ – pomagają w oddzieleniu się nadmiernie zrogowaciałego naskórka, który blokuje pory
 • ODBLOKOWUJĄ PORY – udrażniają ujścia gruczołów łojowych
 • DZIAŁAJĄ BAKTERIOSTATYCZNIE – hamują rozwój bakterii, które mogłyby doprowadzić do powstania zmian zapalnych
 • POPWRAWA WYGLADU SKÓRY – pobudzenie jej do regeneracji, wyrównanie kolorytu, odmłodzenie

Dr Iwona Gnach-Olejniczak, kreator UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna: „Nasi eksperci przestrzegają przed samodzielnym usuwaniem zaskórników w warunkach domowych. Pacjenci, którzy nie mogą się powstrzymać, prędzej czy później trafią do nas z pozapalnymi przebarwieniami czy aktywną, zapalną formą trądziku. Zawsze polecam, aby wykorzystać pojawienie się zaskórników i potraktować ten problem jak „okazję” do kompleksowego zadbania o skórę. Stosując najnowsze osiągnięcia biochemiczne możemy nie tylko pozbyć się tej nieprzyjemnej tendencji, ale równocześnie zyskać piękną, promienną, młodszą skórę.”

Wskazania do peelingów na trądzik zaskórnikowy

TWARZ, DEKOLT, PLECY

 • Zaskórniki
 • Trądzik aktywny i nieaktywny
 • Skóra zanieczyszczona, wymagająca odświeżenia i dotlenienia
 • Blizny i przebarwienia potrądzikowe
 • Matowa, ziemista cera
 • Utrata jędrności
 • Nierówna struktura skóry/li>

Efekty działania peelingów na trądzik zaskórnikowy

 • Oczyszczona cera
 • Wyregulowana praca gruczołów łojowych
 • Zwężenie porów
 • Uregulowanie rogowacenia naskórka
 • Pogrubienie skóry poprzez namnażanie żywych komórek
 • Wygładzenie skóry, wyrównanie kolorytu, rozjaśnienie przebarwień
 • Wzmocnienie płaszcza hydro-lipidowego, zmniejszenie odparowania wody, uodpornienie na czynniki zewnętrzne
 • Nawilżenie – przez stymulowanie powstawania kwasu hialuronowego
 • Odmłodzenie skóry, rewitalizacja
 • Spłycenie zmarszczek
 • Wyrównanie struktury skóry

Ważne przed zabiegiem

Zalecamy, aby na dwa tygodnie przed zabiegiem zrezygnować z opalania i stosowania samoopalaczy. Peelingi nie wymagają specjalnego przygotowania w domu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na oczyszczeniu skóry i nałożeniu peelingu (specjalnym pędzelkiem lub patyczkami kosmetycznymi), w zależności od preparatu i potrzeb skóry specjalista usta indywidualnie liczbę warstw i czas pozostawienia preparatu na skórze. Peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę (w zależności od produktu). Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.

Ważne po zabiegu

Podczas każdego zabiegu pacjent indywidualnie jest informowany o zaleceniach pozabiegowych.

W przypadku peelingów, po których występuje złuszczanie, niezwykle ważne jest, żeby w żaden sposób nie przyspieszać tego procesu: nie stosować peelingów ziarnistych, nie zdrapywać i nie odrywać łuszczącej się skóry.

UWAGA! Bez względu na rodzaj peelingu zaleca się wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Rekomendowana liczba zabiegów

Liczba rekomendowanych zabiegów powtórzenia serii są uzależnione od stosowanego preparatu.

Odczuwalność zabiegu

Zabiegi w większości są bezbolesne, niektóre mogą powodować lekko odczuwalne pieczenie w trakcie wykonywania zabiegu. Peelingi nie wymagają znieczulenia.

Przeciwwskazania

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Alergie na składniki aktywne, zawarte w preparacie
 • Opryszczka
 • Brodawki

Bezpieczeństwo

W Unident Union Medycyna Estetyczna stosujemy tylko dokładnie przebadane preparaty, których jakość jest potwierdzona certyfikatami CE dla wyrobów medycznych. Stawiamy na najlepszych, doświadczonych, godnych zaufania producentów i renomowane marki.

Czy wiesz, że...?

Pory są elementem skóry, który spełnia bardzo ważne funkcje i ZAWSZE będą widoczne! Źle funkcjonujące zbytnio się rozszerzają i mają tendencję do zatykania. Zadaniem profesjonalnej pielęgnacji jest ich oczyszczenie i zwężenie, ale nie zamknięcie.

 

Rodzaje peelingów na przebarwienia wykonywane w Unident Union Medycyna Estetyczna

Mesopeel Salicylic AS30% (Mesoestetic)

Inteligentne wykorzystanie właściwości lipofilnych kwasu salicylowego. Peeling Mesopeel Salicylic AS 30% to idealne rozwiązanie dla skóry z zaskórnikami i niedoskonałościami, zlokalizowanymi także w obrębie ramion i pleców. Silna penetracja ujść gruczołów łojowych, przy jednoczesnym łagodnym działaniu na skórę.

Wskazania

Zaskórniki, rozszerzone pory, także trądzik w formie aktywnej, łojotok, sucha skóra z zaskórnikami, blizny i przebarwienia potrądzikowe. Zmiany na ramionach, plecach.

Działanie

Kwas salicylowy jest beta-hydroksykwasem, który skutecznie atakuje zaskórniki. Po pierwsze, ułatwia pozbycie się martwych, zalegających komórek naskórka. Po drugie, odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, ponieważ jako substancja lipofilna („tłuszczolubna”), ma zdolność wnikania w komórki tłuszczowe, jednocześnie kontroluje wydzielanie sebum.

Efekt

Głęboko oczyszczona skóra, redukcja zaskórników, ograniczenie rogowacenia naskórka, wyleczenie stanów zapalnych, poprawa napięcia skóry.

Ważne informacje

Profesjonalny peeling dedykowany skórze z zaskórnikami, także z zamkniętymi, może być stosowany nawet w przypadku skór suchych, ponieważ nie ma właściwości wysuszających. W przypadku, gdy problem występuje miejscowo, na przykład w strefie T, może być używany miejscowo. Dodatkowo niweluje drobne linie i zmarszczki.

 

Maska glikolowa 25 % (Fenice)

Oczyszcza, pobudza, odżywia i nawilża. Maska glikolowa 20% profesjonalnie kontroluje wydzielanie sebum. Oczyszcza pory, pobudza do odnowy, odżywia skórę i zwiększa jej napięcie. Jest idealnym rozwiązaniem dla każdego typu skóry z zaskórnikami.

Wskazania

Zaskórniki, nadmierna produkcja sebum, trądzik, skóra mieszana, wrażliwa, zaskórniki, trądzik, przebarwienia, objawy fotostarzenia.

Działanie

Kwas glikolowy ma właściwości ściągające, redukuje warstwę rogową i odblokowuje ujścia gruczołów łojowych. Regularnie stosowany pogrubia skóra, która z wiekiem ulega ścieńczeniu

Efekt

Głębokie oczyszczenie, odświeżenie i unormowanie pracy gruczołów łojowych, zmobilizowanie skóry do odnowy: zwiększenie napięcia, redukcja zmarszczek, zwiększenie poziomu nawilżenia.

Ważne informacje

Zalecamy wykonywanie maski w seriach 6-8 zabiegów co 12-15 dni, częściej, jeśli zabieg ma kontrolować tłustość skóry. Po aplikacji preparatu może pojawić się rumień, który zniknie po ok. 4 dniach, może wystąpić delikatne łuszczenie się skóry.

W Unident Union Medycyna Estetyczna stosujemy maskę glikolową 25% jako zabieg samodzielny oraz jako pre-peeling w terapiach anti-aging.

 

Pyruvic 40% (Mediderma)

Pyruvic Peel 40% (Mediderma)

Pyruvic Peel zawiera dwa kluczowe składniki do walki z zaskórnikami. Zaawansowane technologicznie peeling łączy intensywne działanie kwasu pirogronowego i nawilżające właściwości kwasu mlekowego. Dzięki temu głęboko oczyszcza bez ryzyka nadmiernego wysuszenia.

Wskazania

Zaskórniki, skóra zanieczyszczona, wymagająca odświeżenia, Trądzik zapalny i niezapalny, blizny i przebarwienia potrądzikowe, łojotok, skóra mieszana.

Działanie

Formuła skojarzona wykorzystująca działanie dwóch kwasów:

 • Kwas pirogronowy:
  • Powierzchniowo – prowokuje złuszczanie warstwy rogowej naskórka i reguluje wydzielanie sebum,
  • W skórze właściwej – dzięki małej masie cząsteczkowej wnika głęboko, pobudza syntezę kolagenu i elastyny na poziomie skóry właściwej.
 • Kwas mlekowy – poprawia nawilżenie, dzięki niemu na skórze powstaje nawilżający film ochronny.

Efekty

Głębokie oczyszczenie, pobudzenie skóry i nawilżenie skóry, zwiększenie jej napięcia, ograniczenie stanów zapalnych, ogólna poprawa jakości skóry.

Ważne informacje

Po zabiegu może wystąpić rumień i delikatny obrzęk, który ustępuje po kilku dniach. Zalecamy serię 3-6 peelingów w dwutygodniowych odstępach. Serię należy powtórzyć dwa razy w roku. Preparat odpowiedni także przy skórach z rumieniem.

 

Maska terapeutyczna Clarify (PCA Skin)

Maska terapeutyczna Clarify (PCA Skin)

Nowa generacja masek dermatologicznych do profesjonalnego użycia – alternatywa dla głębokich peelingów złuszczających! Detoksykacja i maksymalne uspokojenie skóry w jednym. Efekty jej stosowania mówią same za siebie – jasna, oczyszczona, pełna energii skóra.

Wskazania

Skóra zanieczyszczona, zaskórniki, nierówny koloryt, skóra przetłuszczająca się z tendencja do trądziku.

Działanie

Maska działająca w oparciu o skonsolidowane działanie składników aktywnych:

 • Kwas salicylowy (20 %) – beta-hydrokwas (BHA ), który dzięki swoim lipofinym właściwościom (rozpuszcza się w tłuszczach) ma zdolność oczyszczania porów,
 • Ekstrakt z Candida Saitoana – rodzaj grzybów, które naturalnie występują w skórze i wspierają jej detoksykację,
 • Wyciąg z kory drzewa kaskarylowego i dzikiej słodkiej wiśni, zapewniają uspokojenie skóry i działają antyoksydacyjnie,
 • Witamina E ( tokoferol) – przeciwutleniacz zmiękczający skórę.

Efekty

Oczyszczona i uspokojona skóra, zredukowanie zaskórników, zabezpieczanie skóry przed powstawaniem nowych zaskórników.

Ważne informacje:

W Unident Union Maska terapeutyczna Clarify stosowana jest także jako uzupełnienie bardziej inwazyjnych zabiegów.

Przed i po zabiegu