Peelingi dla skóry naczyniowej, z rumieniem, trądzikiem różowatym

Peelingi dla skóry naczyniowej, z rumieniem, trądzikiem różowatym

Skóra naczyniowa wymaga szczególnej troski. Ale mitem jest, że powinna unikać peelingów chemicznych! Odpowiednio wyselekcjonowane przez Unident Union Medycyna Estetyczna peelingi do skóry naczyniowej i z trądzikiem umożliwiają osobom z rumieniem w pełni korzystać z nowoczesnej pielęgnacji, która jednocześnie wspiera leczenie problemów skóry.

Pacjenci ze skórą naczyniowa i trądzikiem różowatym mieli prawo czuć się poszkodowani. Mówiono im, że mogą korzystać tylko z niewielkiej grupy peelingów o bardzo ograniczonym działaniu. Czas obalić mity! Nowoczesne podejście do pielęgnacji tego typu cery to z jednej strony wykorzystanie najnowocześniejszych osiągnięć w dziedzinie peelingów, nie tylko do wzmacniania i uszczelniania nadreaktywnych naczyń, ale do trenowania ich wytrzymałości, poprzez kontrolowane podrażnianie (gimnastykowanie) skóry. Z drugiej strony, stosowanie preparatów na bazie zaawansowanych technologicznie czynników aktywnych, umożliwiających bezpieczną rewitalizację skóry.

Jak działają peelingi na skórę z naczyniową, z rumieniem lub z trądzikiem różowatym?

 • Wzmacniają kruche naczynia krwionośne. Rumień spowodowany jest histeryczną reakcją naczyń krwionośnych na czynniki zewnętrzne. Składniki zawarte w peelingach dla tego typu skóry, uszczelniają naczynia, wzmacniają je jednocześnie, zaprawiając w walce z niekorzystnymi warunkami.
 • Łagodzą stany zapalne. To częsty problem skóry z trądzikiem różowatym, powstawanie zmian charakterystycznych: drobnych, grudkowatych, niekiedy wypełnionych wydzieliną, swędzących. Składniki wybranych przez nas peelingów działają łagodząco i bakteriostatycznie, hamują dzięki temu nieprzyjemne objawy.
 • Regulują procesy keratynizacji. Skóra naczyniowa, a szczególnie ta dotknięta trądzikiem różowatym ma problem z nadmiernym rogowaceniem naskórka, w efekcie tworzą się grudki i stany zapalne mieszków włosowych. Dzięki regularnemu poddawaniu skóry peelingom procesy rogowacenia się normują, skóra jest wygładzona, zapobiegamy w ten sposób powstawaniu stanów zapalnych.

Skóra naczyniowa i ze skłonnością do trądziku różowatego potrzebuje także dopasowanych terapii anti-aging. Włączyliśmy więc do naszej oferty starannie wyselekcjonowane peelingi o działaniu głęboko penetrującym skórę, pobudzającym ją do odnowy, czyli peelingi anti-aging.

Dr Iwona Gnach-Olejniczak, kreator UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna: „W Unident Union Zmieniamy podejście do nowoczesnej pielęgnacji skóry naczyniowej! W naszej ofercie dla osób z tego typu skórą jest klasyka gatunku, czyli peelingi na bazie kwasu migdałowego i azelainowego, ale w zupełnie nowej technologicznej odsłonie. Są też wyselekcjonowane peelingi z kwasem retinolowym, których formuła pozwala na bezpieczną głęboką przebudowę skóry i uzyskanie efektu odmłodzenia nawet przy skórze naczyniowej.”

Wskazania do peelingów na naczynka

 • Cera wrażliwa, nadreaktywna
 • Rumień napadowy
 • Rumień utrwalony
 • Trądzik różowaty, grudki
 • Przebarwienia skór naczyniowych
 • Zmarszczki skór naczyniowych
 • Utrata jędrności skór naczynkowych
 • Niedoskonała struktura skóry
 • Oznaki fotostarzenia

Efekty działania peelingów

 • Redukcja rumienia
 • Zniwelowanie stanów zapalnych, grudek związanych z trądzikiem różowatym
 • Widoczne odmłodzenie skóry, spłycenie zmarszczek
 • Wzrost napięcia skóry
 • Nawilżenie – w skórze wzrasta m. in. zwartość naturalnego kwasu hialuronowego
 • Wzmocnienie działania bariery skórno-naskórkowej
 • Wygładzenie
 • Rozjaśnienie przebarwień
 • Poprawienie kolorytu

Ważne przed zabiegiem

Większość peelingów nie wymaga specjalnego przygotowania w domu. Jeśli pacjent umawia się na peeling, który takiego przygotowania wymaga, jest o tym informowany przez recepcję. Nie wskazane jest opalanie się i korzystanie z samoopalaczy na 2 tygodnie przed zabiegiem.

Jak wygląda zabieg?

Peelingi klasyczne: W zależności od preparatu zabieg polega na oczyszczeniu skóry i nałożeniu peelingu (specjalnym pędzelkiem lub patyczkami kosmetycznymi). Peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę (w zależności od produktu). Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.

Peelingi nanosomalne: wymagają przygotowania do zabiegu specjalnym preparatem (w zależności od typu skóry) – przygotowanie jest kluczowe w procesie w terapii. Następnie nakładany jest preparat. W zależności od produktu peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę. Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.

Ważne po zabiegu

Podczas każdego zabiegu pacjent indywidualnie jest informowany o zaleceniach pozabiegowych.

W przypadku peelingów, po których występuje łuszczenie się skóry, niezwykle ważne jest, żeby w żaden sposób nie przyspieszać tego procesu: nie stosować peelingów ziarnistych, nie zdrapywać i nie odrywać łuszczącej się skóry.

UWAGA! Bez względu na rodzaj peelingu zaleca się chronienie wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Rekomendowana liczba zabiegów

Liczba rekomendowanych zabiegów jest uzależniona od stosowanego preparatu.

Odczuwalność zabiegu

Zabiegi w większości są bezbolesne, niektóre mogą powodować pieczenie. Peelingi nie wymagają znieczulenia.

Przeciwwskazania

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Alergie na składniki aktywne, zawarte w preparacie
 • Opryszczka
 • Stany zapalne
 • Brodawki
 • Opalanie
 • Używanie samoopalaczy

Bezpieczeństwo

W Unident Union Medycyna Estetyczna stosujemy tylko dokładnie przebadane preparaty, których jakość jest potwierdzona certyfikatami CE dla wyrobów medycznych. Stawiamy na najlepszych, doświadczonych, godnych zaufania producentów.

 

Peelingi do skóry naczyniowej, z rumieniem i trądzikiem różowatym wykonywane w Unident Union Medycyna Estetyczna

Vi Peel

Skóra wrażliwa, z rumieniem nie musi rezygnować z intensywnie działających preparatów, dających spektakularne efekty. Vi Peel ukochany peeling gwiazd między innymi Demi Moore, Sharon Stone, Madonna, Kim Basinger, Eva Longoria to zabieg idealny dla wrażliwców.

Peeling Vi Peel bardzo szybko zyskał uznanie i znalazł się na topowej liście najpopularniejszych peelingów. Dlaczego? Bo nie powoduje bólu i nadmiernego złuszczania, daje wszechstronne i szybkie efekty – JUŻ PO TYGODNIU – i może być stosowany przy wszystkich typach skór, nawet tych najwrażliwszych.

Wskazania

Skóra wrażliwa wymagająca gruntownej odnowy: poprawy wyglądu skóry, wygładzenia tekstury, spłycenia zmarszczek, wyrównania kolorytu, pobudzenia do produkcji kolagenu.

Działanie

To skojarzone działanie składników takich jak TCA, fenol, kwas salicylowy, kwas tretoinowy, witamina C, minerały, które, choć powodują minimalne złuszczanie naskórka, intensywnie działają na poziomie komórkowym.

Efekt

Ogólna poprawa stanu skóry: zwiększenie jędrności, spłycenie pierwszych zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry.

Opinię na temat bezpieczeństwa i skuteczności Vi Peel wydał renomowany ośrodek International Services Research, Inc., który po przeprowadzaniu badań klinicznych stwierdził, że

 • Vi Peel jest całkowicie bezpieczny (podczas użytku zgodnie przeznaczeniem),
 • Kurze łapki uległy znacznemu spłyceniu,
 • Znacznie zmniejsza się liczba powierzchownych zmarszczek,
 • 71% uczestników odnotowało znaczną poprawę jędrności skóry,
 • Lekkie podrażnienie po zabiegu szybko ustępuje,
 • Uczestnicy zaobserwowali zmniejszenie zawartości melaniny oraz wzrost zawartości kolagenu w skórze,
 • Dwa tygodnie po zabiegu Vi Peel wykazano zwiększony przepływ krwi do obszarów poddanych leczeniu.

Ważne informacje

Po zabiegu przez dwa dni wymagane jest stosowanie chusteczek post-peelingowych, które są katalizatorem procesu peelingu. Niewielkie złuszczanie zaczyna się 3 dnia po zabiegu i trwa bardzo krótko, bo zaledwie 3 dni. Tydzień po peelingu pacjent powinien zmywać twarz delikatnym preparatem np. Vi Derm Cleanser. Po peelingu bezwzględnie zalecamy wysoką ochronę przeciwsłoneczną. PIELĘGNACJA PO ZABIEGU JEST KLUCZOWA DLA EFEKTÓW ZABIEGU

Już jeden zabieg może zapewnić wystarczające efekty. Zalecamy stosowanie Vi Peel raz w miesiącu do otrzymania oczekiwanych rezultatów, dla potrzymania efektu zaleca się od 2 do 4 zabiegów w roku.

 

Azelac Ru (Mediderma)

Azelac Ru

Zamknięte w liposomach składniki aktywne docierają głębiej i działają na sedno problemów, bez niepotrzebnego podrażnienia wrażliwej skóry. Dlatego skóra z rumieniem, a także taka która walczy z trądzikiem różowatym i jednocześnie boryka się z przebarwieniami, może te problemy redukować za pomocą jednego typu peelingu. Zawarte w formule Azelac RU kwasy mają także działania odmładzające.

Wskazania

Rumień, stany zapalne związane z trądzikiem różowatym, przebarwienia, objawy fotostarzenia

Działanie

Azelac Ru wykorzystuje nowoczesną technologię przenoszenia składników aktywnych w liposomach, które mają wyższe zdolności penetracji skóry niż tradycyjne składniki aktywne, a miejsce ich uwalniania jest docelowe. Dzięki temu rewelacyjnie tolerowane przez skóry połączenie kwasów: azelainowego, migdałowego, fitowego i ferulowego może działać jeszcze skuteczniej.

Efekt

Wyciszenie rumienia, zniwelowanie grudek, rozjaśnienie przebarwień, wygładzenie skóry

Ważne informacje

Peeling Azelac Ru zalecamy w seriach 4-6 zabiegów co 14-30 dni.

 

Azelac M (Mediderma)

Azelac M (Mediderma)

Innowacyjny liposomalny peeling azelainowy, idealny dla skóry wykazującej problemy z nadmiernym rogowaceniem, związanym z trądzikiem różowatym. Wysoka skuteczność w walce przebawieniami i objawami fotostarzenia.

Należy do grupy peelingów opracowanych z myślą o skórach wrażliwych, które nie tolerują innych typów peelingów.

Wskazania

Trądzik różowaty, przebarwienia, nadmierne pogrubienie warstwy rogowej naskórka związane z nadmiernym rogowaceniem (hiperkeratoza), objawy fotostarzenia.

Działanie

Zamknięte w liposomach składniki aktywne zapewniają większą stabilność formuły połączonego działania kwasu azaleinowego , salicylowego i kwasu migdałowego. Dzięki temu działają skuteczniej.

Efekt

Intensywne wygładzenie skóry, złagodzenie stanów zapalnych, rozjaśnienie przebarwień.

Ważne informacje

Peeling zalecany w seriach 4-6 zabiegów co 14-30 dni.

 

Azelac Peel AZ (Mediderma)

Azelac AZ

 

Skuteczny sposób na poradzenie sobie z nieprzyjemnym nawracającym zapaleniem mieszków włosowych! Zawarte w peelingu składniki sprawdzą się także przy trądziku różowatym i przebarwieniach.

Wskazania

Trądzik różowaty, zapalenie mieszków włosowych, łuszczyca, przebarwienia

Działanie

Skojarzone działanie kwasu azelainowego normalizującego proces keratynizacji, nawilżającego kwasu mlekowego i wyciągu z ostropestu (składnik o działaniu antyoksydacyjnym i anti-aging)

Efekt

Zniwelowanie stanów zapalnym, wygładzenie skóry, uregulowanie procesów rogowacenia, uregulowanie pracy gruczołów łojowych.

Ważne informacje

Peeling zalecany w seriach 4-6 zabiegów co 14-30 dni.

 

Retises CT Retinol Yellow Peel (Mediderma)

Retises CT Retinol Yellow Peel (Mediderma)

Bezpieczeństwo I udowodnione działanie odmładzające. Retises CT mimo zawartości retinolu może być stosowany przy skórze z rumieniem i trądzikiem różowatym! Swoją skuteczność zawdzięcza witaminie młodości, czyli witaminie A w formie retinolu oraz propianianu retinylu (bardziej stabilna forma estru) w połączeniu z najbardziej stabilną formułą antyoksydacyjnej witaminy C.

Retises CT działa silnie na przebarwienia, rozjaśnia koloryt, złuszcza nadmiar zrogowaciałego naskórka i odmładza głębokie warstwy skóry.

Wskazania

Produkt dla skóry dojrzałej, matowej o nadmiernym rogowaceniu, której problemy to nie tylko widoczne objawy starzenia (wiotkość, zmarszczki fotostarzenie), ale także przebarwienia (melasma, hiperpigmentacja). Peeling dobrze tolerowany przez skóry naczyniowe, ponieważ pogrubia żywe warstwy naskórka.

Działanie

Opiera się na cudownej mocy witaminy A w postaci retinolu (4%) o udokumentowanych właściwościach odmładzających (przyspiesza mitozę, odżywia skórę, spłyca zmarszczki, poprawia elastyczność, reguluje pracę melanocytów, normalizuje rogowacenie. Działanie anti-aging zawdzięcza także stabilnej 10% witaminie C w formie glukozydu askorbylu, która działa silnie antyoksydacyjnie oraz 5% witaminy B, wspierającej syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, zwiększającej produkcję ceramidów i zapewniającej lepsze nawilżenie skóry.

Efekty

Zagęszczenie i pogrubienie skóry, rozjaśnienie przebarwień hormonalnych i pozapalnych, spłycenie zmarszczek, zwiększenie nawilżenia skóry, usunięcie nadmiaru zrogowaciałego naskórka i normalizacja keratynizacji, co jest bardzo ważne przy skórze naczyniowej i rumieniowej.

Ważne informacje

Preparat jest usuwany z twarzy pacjenta po 1-12 godzinach od nałożenia (zmywa się go wodą w domu). Jeśli wykonujemy zabieg wieczorem, twarz zmywamy dopiero rano. Przez 24 godziny po zabiegu skóra będzie napięta i podrażniona, zalecamy używanie kremów kojących i natłuszczających. Po 2 dniach naskórek zacznie się łuszczyć, a cały proces oczyszczania zakończy się po 3-4 dniach.

Stosuj Retises CT w seriach 4-6 zabiegów w miesięcznych odstępach. Po zabiegu chroń skórę kremami z najwyższym faktorem SPF.

 

Yellow Peel (Fenice)

Yellow Peel

Skuteczny sposób na odmłodzenie wrażliwej skóry, z rumieniem, skłonnością do zaczerwienienia, a nawet z trądzikiem różowatym. Światowy hit w terapiach peelingowych opracowany przez dr Romulo Mene z Brazylii. W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna w najlepszym wydaniu, bo zgodnie z protokołami zabiegowymi z Rio de Janeiro, gdzie na stażu u twórcy Yellow Peel szkolił się jeden z naszych lekarzy medycyny estetycznej – dr Katarzyna Leśniowska.

Wskazania

Zabieg polecany dla skóry naczyniowej, z rumieniem lub z trądzikiem różowatym, która wykazuje objawy starzenia – drobne zmarszczki, wiotkość skóry, przebarwienia. Polecana do skór mieszanych, z zaburzeniami łojotokowymi, które często towarzyszą rumieniowi.

Działanie

Yellow Peel zgodnie z nazwą ma charakterystyczną, żółtą barwę, a jego działanie jest bezbolesne. W składzie preparatu znajduje się kwas retinowy, o udowodnionym naukowo działaniu odmładzającym, oraz trzy inne kwasy: kwas azelainowy, fitowy i kojowy. Peeling działa odmładzająco na naskórek oraz na skórę właściwą, gdzie pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Włókna podporowe skóry są ważne dla kondycji skór naczyniowych lub z trądzikiem różowatym. Peeling Yellow Peel sprawia, że stają się cera naczyniowa staje się gładsza, lepiej odżywiona i dotleniona.

Efekty

Pobudzenie skóry do regeneracji, wzrost napięcia i jędrność, rozjaśnienie przebarwień, ujednolicenie struktury, zwężenie porów.

Ważne informacje

Złuszczanie po zabiegu zależy od typu skóry i trwa 2-5 dni.

W przypadku skór naczyniowych oraz z rumieniem lub z trądzikiem różowatym zalecamy wykonywanie peelingu Yellow Peel regularnie co kilka miesięcy. Zwłaszcza, że powtarzanie zabiegu ma działanie profilaktyczne w terapii anti-aging, chroni przed zmarszczkami i utratą jędrności.

 

Mandelac Peel 50 % (Xylogic)

Xylogic

Zabieg z czynnikiem aktywnym, doskonale znanym skórom z rumieniem i trądzikiem różowatym – kwasem migdałowym, docenianym za łagodność i uniwersalność. MANDELAC PEEL to powierzchniowy peeling chemiczny, stworzony za pomocą nowoczesnej technologii. Może być wykonywany o każdej porze roku, ponieważ nie ma działania fotouczulającego. Ambasadorem innowacyjnych produktów Xylogic w Polsce jest aktorka Danuta Stenka.

Wskazania

Rumień, trądzik różowaty, skóra nosząca znamiona fotostarzenia, niejednolity koloryt, płytkie przebarwienia, powierzchniowe zmarszczki, rozszerzone pory, skóra mieszana.

Działanie

Peeling działa delikatnie i powierzchniowo poprawiający poprawę kondycji skóry, reguluje pracę gruczołów łojowych i działa antybakteryjnie

Efekty

Rozświetlona, wygładzona bardziej napięta skóra, zmniejszenie problemu z przetłuszczaniem się

Ważne informacje

Peeling Mandelac Peel 50% jest bardzo delikatny, nie wymaga żadnego przygotowania, po zabiegu występuje niewidoczne gołym okiem mikrozłuszczanie, które daje szybki efekt – miłej w dotyku i gładkiej skóry.

 

Retix C (Xylogic)

Retix C (Xylogic)

Peeling Retix C to intensywna i innowacyjna terapia anti-aging z maksymalnym wykorzystaniem właściwości odmładzających retinolu w niskim stężeniu. Retix C oczyszcza, wygładza, odmładza i nawilża.

Wskazania

Skóra starzejąca się, niedoskonałości skóry, rozstępy. Zabieg polecany także dla skóry naczyniowej i z trądzikiem różowatym.

Działanie

Oparte jest na synergistycznym wykorzystaniu mocy trzech składników aktywnych retinolu (2%) w postaci stabilnego i innowacyjnego kompleksu polimerowego Matrix, który wykazuje wydłużoną i zwiększoną penetrację skóry, witaminy C 8%, w postaci lewoskrętnego steroizomeru kwasu askorbinowego oraz antyoksydantów 30%.

Efekty

Widocznie odmłodzona: zagęszczona, jędrniejsza, napięta i nawilżona, mniej widoczne zmarszczki; ujednolicona kolorystyka cery (rozjaśnienie przebarwień); ochrona przed fotouszkodzeniami, dzięki prawidłowemu pozimowi witaminy A.

Ważne informacje

Po zabiegu w gabinecie, pacjent wychodzi do domu z maską retinolową, nałożoną na twarz. Maska powinna pozostać na skórze od 6 do 8 godzin. Po tym czasie, pacjent samodzielnie, używając wody, zmywa maskę w domu.

 

Sensi Peel (PCA Skin)

Sensi Peel (PCA Skin)

Skóra z rumieniem fatalnie znoszą działanie szkodliwego promieniowania UVA/UVB . Sensi Peel to sposób na jej wzmocnienie i rozjaśnienie, a jednocześnie terapię dla skóry z trądzikiem różowatym i rumieniem utrwalonym.

Wskazania

Trądzik różowaty, skóra naczyniowa, uszkodzeniami posłonecznymi, odwodniona, z przebarwianiami i skłonnością do zanieczyszczeń, zmarszczki mimiczne

Działanie

Połączenie pobudzającego do odnowy kwasu TCA z nawilżającym kwasem mlekowym, normalizującym kwasem azelainowym, mającym właściwości rozjaśniające kwasem kojowym i blokującą działanie tyrozynazy arbutyną peeling daje rewelacyjne efekty odmładzające i rozjaśniające.

Efekty

Widocznie odmłodzona i rozjaśniona skóra, zniwelowani grudek, wyciszenie trądziku różowatego, zredukowanie rumienia.

Ważne informacje

Zalecamy serię 3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

 

Oxygenating Trio (PCA Skin)

Oxygenating Trio (PCA Skin)

Amerykańska alternatywa dla silnych peelingów. Zabieg, który wolnym rodnikom nie daje szans. Trzy kroki do odświeżonej, młodszej i odporniejszej skóry.

Wskazania

Stres oksydacyjny, objawy fotostarzenia, odwodnienie, zaskórniki, skóra matowa, poszarzała także naczyniowa z trądzikiem różowatym.

Działanie

Protokół zabiegowy składa się z trzech faz: AKTYWACJI skóry, DETOKSYKACJI komórek, DOTLENIENIA I ODŻYWIENIA skóry. Zaawansowane połączenie składników aktywnych aktywnych Oxygenating Trio pobudza regeneracje zdegradowanych włókien elastynowych i kolagenowych oraz zwiększa poziom glikozaminoglikanów w skórze, a kwasy chemiczne zawarte w formule preparatu przyspieszają proces keratynizacji naskórka i odbudowę tkanek. Poprzez stymulację mikrokrążenia dochodzi do znacznego dotlenienia tkanek.

Składniki aktywne stosowane w kroku AKTYWACJA:

 • kwas fumarowy- antyoksydant, pobudzający krążenie krwi
 • dysmutaza ponadtlenkowa - enzym, który chroni tlen przed działaniem wolnych rodników tlenowych

Składniki aktywne użyte w kroku DETOKSYKACJA:

 • olej z nasion dyni - stanowi bogactwo NNKT oraz składników odżywczych
 • hydrolizowany ekstrakt z grzybów Candida Saitoana- ekstrakt wykazuje działanie wzmacniające naturalne procesy antyoksydacyjne w skórze
 • ekstrakt z kory dzikiej wiśni- silny składnik wykazujący działanie przeciwzapalne, redukuje zaczerwienia skóry, dzięki bogactwu flawonoidów oraz antyoksydantów eliminuje działanie wolnych rodników

Składniki aktywne wykorzystane w kroku DOTLENIENIE I ODŻYWIENIE:

 • kwas mlekowy - przyspiesza proces keratynizacji naskórka, jest inhibitorem melanogenezy
 • kwas salicylowy - działa przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie
 • kwas glikolowy - złuszcza martwe komórki naskórka oraz wykazuje działanie przeciwłojotokowe
 • woda utleniona - dotlenia, zapobiega migracji bakterii w skórze i chroni struktury skóry przed uszkodzeniami

Efekty

Pobudzona do regeneracji skóra, dotleniona, rozjaśniona i pełna blasku.

Ważne informacje

Zalecamy serię 3-6 zabiegów co 2 tygodnie.

 

Maska terapeutyczna Hydrate

Maska terapeutyczna Hydrate

Skóra z rumieniem potrzebuje nawilżenia! A dobrze nawilżona odwdzięcza się uspokojeniem naczyń krwionośnych, rozświetlonym i młodszym wyglądem. Maska Hydrate zawiera owies, który doskonale utrzymuje wilgoć.

Wskazania

Skóra sucha, z rumieniem, wrażliwa i reaktywna.

Działanie

Maska bazuje na mleku owsianym bogatym w kwasy tłuszczowe, działającym antyoksydacyjnie i nawilżająco. Ekstrakt z arniki i wyciąg ogórka działają uspokajająco, a pantenol, gliceryna i hialuronian sodowy (który ma zdolność utrzymywania wody w ilości 1000 krotnie większej niż własna waga) wzmacnia efekt nawilżenia.

Główne składniki

 • Ekstrakt z ziaren owsa – składnik NNKT – Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Mleko owsiane łagodzi, koi skórę podrażnioną, jednocześnie wykazując działanie przeciwzapalne. Powoduje silne nawilżenie skóry oraz chroni przed działaniem wolnych rodników.
 • Pantenol, wyciągi z arniki górskiej, ogórka zielonego i chrzęścicy kędzierzawej to składniki o działaniu przeciwzapalnym.
 • Gliceryna – jeden z najbardziej efektywnych składników zatrzymujących wilgoć w komórkach skóry. Poprawia barierę ochronną poprzez regulację funkcjonowania keratynocytów.
 • Hialuronian sodu – pochodna kwasu hialuronowego, naturalny składnik GAG, przywraca film ochronny oraz wykazuje właściwości silnie wiążące wodę.

Efekty

Zredukowany rumień, uspokojona cera, efekt nawilżenia i „wypełnienia”.

Ważne informacje

Uniwersalny zabieg, z którego można korzystać w celu uspokojenia, nawilżenia każdego rodzaju nawet najbardziej wrażliwej skóry z zaburzoną barierą hydrolipidową.

 

Argipeel

Argipeel

Peeling, który daje efekt flash – natychmiastowego rozświetlenia i nawilżenia skóry!

Połączenie delikatnych składników aktywnych w formułę, która przynosi korzyści porównywalne do zastosowania kwasów AHA (wzrost napięcia skóry, poprawa kondycji, wygładzenie), ale bez podrażniania, złuszczania itp. Peeling dla najbardziej wrażliwych skór.

Wskazania

Skóra wrażliwa, z rumieniem, nietolerująca innych peelingów odnawiających wierzchnią warstwę skóry.

Działanie

Arginina jest aminokwasem pochodzącym z fermentacji i oczyszczenia węglowodanów roślinnych (trzcina cukrowa). Posiada cząsteczkę o dużym rozmiarze, której penetracja przez warstwę rogową zachodzi bardzo wolno. Pozwala to uniknąć wszelkich podrażnień. Połączenie jej z kwasem mlekowym zapewnia zwiększenie wymiany komórkowej, poprawę napięcia skóry, redukcję przebarwień, ale bez uczucia swędzenia, szczypania ani pieczenia. Ageipeel ma działanie nawilżające, przeciwzapalne, peeling ten stymuluje pracę naczyń krwionośnych skóry oraz normalizuje pracę gruczołów łojowych.

Efekty

Skóra rozjaśniona i pełna blasku, nawilżona i zregenerowana. Ujednolicony koloryt, redukcja przebarwień i zmarszczek. Zwężone pory.

Ważne informacje

Zabieg można stosować przez cały rok. Zalecana jest seria 3-6 zabiegów co 7-14 dni. Sprawdza się jako profilaktyczna terapia anti-aging po 25 roku życia.