Endolifting 4D® twarzy laserem Fotona 4D

Endolifting 4D® twarzy laserem Fotona 4D w UNIDENT UNION Dental Spa

Jeszcze nigdy laserowy lifting nie był tak skuteczny! Jeśli chcesz maksymalnych efektów, odwiedź naszą klinikę i poznaj pierwsze na świecie urządzenie do ENDOLIFTINGU 4D®. Najbardziej zaawansowany technologicznie laser FOTONA zagęszcza skórę zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz jamy ustnej. Dzięki endoliftingowi osiągamy silne ujędrnienie i produkcję kolagenu na całej grubości tkanek oraz wypełnienie zmarszczek i bruzd bez wypełniaczy. Odmładzanie nowej generacji to idealne rozwiązanie dla pacjentów, ceniących sobie nieinwazyjne zabiegi laserowe o najwyższej skuteczności.

Pamiętaj, że najnowocześniejszy obecnie laser medyczny FOTONA 4D ma szeroki zakres działania, nieograniczający się do problemów estetycznych. Równolegle z endoliftingiem za pomocą urządzenia wykonujemy zabiegi niwelujące trądzik, blizny potrądzikowe, rumień, rozszerzone naczynka na twarzy i ciele. Najbardziej wszechstronny technologicznie system laserowy FOTONA 4D jest skuteczny w trwałej redukcji zbędnego owłosienia (depilacja laserowa), likwiduje przebarwienia, melasmę, piegi i ogranicza hiperpigementację. W ramach zabiegów anti-aging wykonujemy nim także resurfacing skóry oraz ablacyjne i nieablacyjne odmładzanie.

Lasery Fotona® to najbardziej zaawansowany technologicznie system laserowy na świecie i najpotężniejsza kombinacja laserów neodymowo-yagowego z erbowo-yagowym. Zapewnia najszerszy zakres ablacyjnych i nieablacyjnych zabiegów, jakie może zaoferować pojedynczy system laserowy. Laser ten został wyposażony w innowacyjne rozwiązania, takie jak EFC ( Kontrola Zwrotna Impulsu), który zapewnia najwyższy stopień kontroli nad energią impulsu promienia lasera. Inną innowacją jest system VSP (Zmienny Kwadratowy Impuls – rozwiązanie chronione patentem ), pozwalający na generację impulsu bez narastania oraz opadania energii impulsu. Rozwiązania te zwiększają efektywność wiązki lasera, szybkość i skuteczność leczenia oraz zapewniają najwyższe bezpieczeństwo. Laser Fotona Spectro SP to najszybszy i najbezpieczniejszy laser na rynku.

Jak działa endolifting Fotona?

Zabieg o nazwie EndoLifting® 4D to aż cztery procedury zabiegowe połączone w jedną terapię, która odmładza tkanki na wszystkich poziomach – od najgłębszych włókien podporowych skóry po powierzchniowe warstwy naskórka.

Podczas jednej wizyty w gabinecie czterokrotnie zmieniamy parametry urządzenia, wykonując następujące zabiegi:

EndoLifting®

Zabieg zaczyna Endolifting®, czyli nieinwazyjna terapia laserem, wykonywana wewnątrz jamy ustnej (skanowane są wewnętrzne mięśnie w jamie ustnej, boczne mięśnie jarzmowe oraz górna i dolna część ust). Odpowiednio skalibrowane fale nieablacyjnego lasera Er:Yag powodują delikatne, kontrolowane podgrzanie tkanek, pobudzające kurczenie włókien kolagenowych. Prowadzona w tak unikatowy sposób procedura umożliwia odbudowę kolagenu na całej grubości tkanek. Endolifting zwiększa napięcie i elastyczność policzków, wygładza bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust i linie marionetki. Pacjenci cieszą się z wypełnienia bruzd już po pierwszym zabiegu, bez zastosowania wypełniaczy.

FRAC3®

W drugim etapie koncentrujemy się na działaniu od zewnątrz, ale pracujemy nad jędrnością najgłębszych warstw skóry. Za pomocą rewolucyjnej metody frakcjonowania 3D odpowiednią długością fali lasera Er:Yag tworzymy głęboko w skórze punkty termiczne, które silnie stymulują organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych. Program FRAC3® na platformie laserowej FOTONA jest pierwszą nieablacyjną techniką silnego napinania skóry i w porównaniu do metod ablacyjnych oraz do klasycznego frakcjonowania skóry daje dużo trwalsze efekty, ponieważ oddziałuje na najgłębszym poziomie, w żaden sposób nie uszkadzając powierzchni skóry.

Piano

Trzecia procedura wykorzystuje ultra-długi impuls lasera Nd:Yag do napięcia dużych powierzchni skóry. Lifting termiczny jest bardzo intensywny, a energia dociera aż do tkanki podskórnej ( na głębokość ok. 6mm). W tym trybie zabieg wywołuje głęboki termolifting, likwiduje blizny potrądzikowe, i pourazowe, poprawia jakość i kondycję skóry.

Superfacial™

Czwarty etap Endoliftingu 4D® to wykonanie peelingu laserowego, czyli tzw. zimnej ablacji za pomocą lasera Er:Yag. Zabieg ma na celu poprawić teksturę naskórka, wygładzić ją, zmniejszyć rozszerzone pory i znormalizować pracę gruczołów łojowych. Superfacial™ to dopełnienie wcześniejszych procedur, skoncentrowanych na głębszych warstwach skóry, dzięki któremu Endolifting 4D® jest zabiegiem kompleksowo działającym na problemy skóry na wszystkich poziomach.

Wskazania do Endoliftingu 4D®

 • Utrata elastyczności i jędrności skóry
 • Bruzdy i zmarszczki nosowo-wargowe, linie marionetki, zmarszczki wokół ust, bruzdy grawitacyjne, utrwalone zmarszczki mimiczne, kurze łapki
 • Niedoskonałości, rozszerzone pory
 • Cienka skóra

Laser fotona 4D

Efekty działania endoliftingu

 • Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych już po jednym zabiegu (efekt porównywany jest do zastosowania wypełniaczy)
 • Równomierny wzrost napięcia i elastyczności skóry
 • Wygładzenie zmarszczek grawitacyjnych oraz utrwalonych mimicznych (także kurze łapki i bruzdy na czole)
 • Pogrubienie cienkiej skóry
 • Wygładzenie i poprawa tekstury naskórka (obkurczenie ujść gruczołów łojowych, porów, ujednolicenie kolorytu)
 • Spłycenie drobnych blizn potrądzikowych

Ważne przed zabiegiem

Najważniejsze przed zabiegiem jest zastosowanie się do przeciwwskazań. Należy też pamiętać, że endolifting wykonujemy w okresie jesienno-zimowym oraz wczesną wiosną, by nie narażać skóry na intensywne promieniowanie, które może wywołać pojawienie się przebarwień.

Bezpośrednio przez Endoliftingiem 4D® wykonujemy demakijaż. W przypadku mężczyzn niezbędne jest ogolenie zarostu na twarzy. Przed zabiegiem pacjenci standardowo myją zęby i jamę ustną. Zabieg nie wymaga żadnego znieczulenia.

Jak wygląda zabieg?

Pacjent ma zakładane na oczy okulary ochronne, po czym przystępujemy do poszczególnych etapów zabiegu Endolifting 4D®. Personel zabiegowy wykonuje poszczególne przejścia (pasaże) wewnątrz jamy ustnej, a potem na powierzchni skóry. Na finał skóra pacjenta jest przemywana wodą termalną oraz pokrywana delikatną okluzją z serum na bazie skwalenów. Na pełen endolifting powinieneś/powinnaś zarezerwować ok. 2 godzin, ponieważ każda z czterech procedur zajmuje ok. 30 minut.

Endolifting 4D

Ważne po zabiegu

Po zabiegu występuje zaczerwienienie o średnim lub intensywnym nasileniu, co zależy od typu skóry pacjenta oraz zastosowanych paramentrów. W okresie występowania rumienia (może utrzymywać się do 3 dni) odradzamy stosowanie makijażu. Zalecamy natomiast stosowanie specjalnych preparatów natłuszczających i nawilżających. Po ok. 3 dniach rozpocznie się proces złuszczania, którego w żaden sposób nie należy przyspieszać. Niewskazane jest wykonywanie peelingów, masaży, odradzamy samodzielnie odrywanie fragmentów złuszczającego się naskórka. Twarz należy także chronić przed promieniowaniem UV za pomocą kremów z najwyższym faktorem (50 SPF). Rekonwalescencja po zabiegu trwa z reguły 3-7 dni.

Rekomendowana liczba zabiegów

Już jeden zabieg endolifting daje satysfakcjonujące efekty. W razie potrzeby po ok. 5-8 tygodniach można powtórzyć procedurę w całości lub częściowym wymiarze, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry.

Odczuwalność zabiegu

Podczas zabiegu skóra pacjenta jest chłodzona za pomocą specjalnej dyszy z zimnym powietrzem, zespolonej z głowicą laserową. Dzięki temu zabieg jest komfortowy i nie musisz się obawiać nieprzyjemnych odczuć.

Przeciwwskazania

 • Opalenizna (1 miesiąc)
 • Leki światło uczulające (retinoidy, tetracykliny)
 • Zioła światłouczulające, takie jak dziurawiec, nagietek, należy odstawić na 2-3 tygodnie przed zabiegiem
 • Suplementy żelaza
 • Aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj)
 • Czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec)
 • Peelingi (na 4 tyg. przed zabiegiem)
 • Depilacja woskiem lub pęsetą na 2 tyg. przed zabiegiem – w okolicy poddawanej zabiegowi
 • Bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra
 • Bielactwo
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
 • Stosowanie sterydów (doustnie lub w formie kremu)
 • Stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • Spożycie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania Accutanu
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • Padaczka,
 • Choroba nowotworowa
 • Rozrusznik serca
 • Choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak np.: zespół policystycznego jajnika lub cukrzyca
 • Zakażenia wirusowe: HIV, WZW
 • Czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina)
 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)

Bezpieczeństwo

Fotona to globalny lider technologii laserowych, wykorzystywanych w okulistyce, stomatologii, medycynie estetycznej i chirurgii. Ponad 50 lat doświadczenia firmy Fotona umożliwiło stworzenie najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych technologii laserowych na świecie. Głowice laserowe Fotona, innowacyjne tryby operacyjne i zaawansowane technologie, gwarantują maksymalną wydajność, skuteczność i bezpieczeństwo.

Endolifting 4D® twarzy laserem Fotona 4D

Endolifting 4D® twarzy laserem Fotona 4D

Endolifting 4D® twarzy laserem Fotona 4D

Endolifting 4D® twarzy laserem Fotona 4D