Laserowe odmładzanie Twinlight w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna
Dwuetapowy zabieg Twinlight daje spektakularne efekty estetyczne na jednej sesji zabiegowej. W bliźniaczą parę łączy dwa typy laserów: neodymowo-yagowy (Nd:YAG) o długości fali świetlnej 1064 nm i erbowo-yagowy (Er:YAG) o długiej fali 2940 nm, oba z najbardziej zaawansowanego technologicznie na świecie systemu Fotona. Zabieg Twinlight jednocześnie nieablacyjne frakcjonuje skórę, co daje efekt silnego liftingu, ujędrnienia i zagęszczenia oraz w sposób minimalnie ablacyjny przebudowuje ją powierzchniowo (wygładza, niweluje niedoskonałości naskórka za pomocą laserowego resurfacingu).
System laserowy FOTONA, na którym pracuje zespół UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna, to najbardziej innowacyjny, bezpieczny i skuteczny system na rynku. FOTONA jest liderem produkcji i rozwoju zaawansowanych systemów laserowych na świecie. Ich możliwości są tak szerokie, że w jednej procedurze zabiegowej jesteśmy w stanie osiągnąć więcej niż za pomocą pojedynczych zabiegów wykonywanych oddzielnie innymi urządzeniami. Idea synergii jest bliska klinice UNIDENT UNION i szczególnie doceniana przez pacjentów, którzy podczas jednej wizyty chcą osiągnąć jak najlepszy efekt estetyczny, rozwiązujący jednocześnie wiele problemów skóry. W przypadku Twinlight jeden zabieg zarówno liftinguje, zagęszcza i ujędrnia skórę, jak i wygładza naskórek, rozjaśniając przebarwienia, wyrównując koloryt i niwelując niedoskonałości takie jak: rozszerzone pory, ziemistość, nadmierne zrogowacenie.
Jak działa zabieg Twinlight?
Etap pierwszy: Nieablacyjne frakcjonowanie
W pierwszym etapie zabiegu Twinlight sięgamy po laser neodymowo-yagowy i za jego pomocą pracujemy nad jędrnością najgłębszych warstw skóry. Wykorzystujemy do tego pierwszą nieablacyjną technikę silnego napinania skóry FRAC3®. Światło lasera dociera do głębokich warstw skóry i tworzy w nich wiele punktowych mikro-uszkodzeń, które są miejscami wokół których koncentrują się silne procesy regeneracyjne. Punkty te rozmieszczone w skórze przypominają obraz płatków śniegu w szklanej kuli wypełnionej śniegiem. FRAC3® daje najsilniejsze efekty przebudowy skóry właściwej, ponieważ nieablacyjne frakcjonowanie dociera dużo głębiej bez uszkodzenia powierzchniowego skóry. Mikro-urazy w strefie skóry właściwej uruchamiają naturalne procesy regeneracyjne, a ciepło towarzyszące zabiegowi przebudowuje (skręca) poluzowane włókna kolagenowe i pobudza fibroblasty do produkcji nowych tkanek podporowych skóry.
Etap drugi: Fotoodmładzanie ablacyjne (resurfacing , peeling laserowy)
W drugim etapie wykonujemy peeling laserowy, którego moc możemy dostosować indywidualnie do potrzeb skóry, poruszając się pomiędzy minimalnym frakcyjnym resurfacingiem, a zabiegiem wykorzystującym całą plamkę do pełnej ablacji.
Laser erbowo-yagowy, wchodzący w skład wiodącego systemu laserowego Fotona, korzysta z fali o długości 2940 nm, którą wykonujemy szybkie zabiegi przebudowujące powierzchnię skóry. Ich skuteczność jest dużo wyższa niż mechaniczna mikrodermabrazja (efektywność pojedynczego zabiegu laserem erbowo-yagowym Fotony jest wyższa niż seria 10 dermabrazji).
Podczas fotoodmładzania frakcyjnego działamy powierzchownie – złuszczamy naskórek i wywołujemy przebudowę kolagenu. Dzięki minimalnej ablacji uszkodzone fragmenty skóry są od razu odparowywane, dzięki czemu gojenie przebiega szybciej, bez niepotrzebnego dyskomfortu. Głowica frakcjonująca Fotony niweluje gorące fragmenty uszkodzonej tkanki w skórze, a czyste mikro-kanaliki goją się i zamykają w rekordowym tempie. Skuteczność resurfacingu jest taka sama jak przy technikach nieablacyjnych, jednak unikamy bólu, obrzęków i podrażnień. Laser Er:YAG daje efekt wygładzenia powierzchniowych zmarszczek, usunięcia przebarwień, zmniejszenia widoczności blizn i poprawienia kolorytu skóry, a efekt liftingu jest następnie pogłębiany przez narastający w czasie rezultat pierwszej części zabiegu, czyli nieablacyjnego frakcjonowania FRAC3®.
Wskazania do zabiegu Twinlight
- Wiotka skóra, podatna na bruzdy grawitacyjne i zmarszczki
- Utrata owalu twarzy
- Przebarwienia
- Drobne blizny np. potrądzikowe i inne nierówności cery
- Nierównomierny koloryt skóry
- Ziemista cera
- Rozszerzone pory (ujścia gruczołów łojowych)
- Naczyniaki
Efekty działania
- Wygładzenie zmarszczek
- Zagęszczenie i ujędrnienie skóry
- Poprawa sprężystości skóry
- Lifting bez skalpela
- Poprawa owalu twarzy
- Rozjaśnienie przebarwień
- Wyrównanie kolorytu, przywrócenie kolorytu zdrowej, wypoczętej skóry
- Spłycenie blizn,
- Zwężenie porów skórnych
- Wyrównanie faktury (wygładzenie) naskórka
Ważne przed zabiegiem
Planując frakcyjny peeling laserowy, weź pod uwagę, że przez 1-3 dni po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona, a potem będzie się łuszczyć. Pełna rekonwalescencja w wersji maksymalnej (zastosowanie tzw. pełniej plamki) potrwa nawet tydzień. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i nie możesz sobie pozwolić na 3-5 dni rekonwalescencji, wykonaj peeling frakcyjny w wersji delikatnej i powtórz procedurę pięciokrotnie w odstępie ok. 5-8 tygodni.
Dokładnie przeczytaj przeciwwskazania, tak by odpowiednio przygotować się do zabiegu, wykluczyć niewskazane kosmetyki, leki i zioła.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg zaczyna się od dokładnego demakijażu, a następnie przywrócenia odpowiedniego pH skóry za pomocą wody termalnej.
W pierwszym etapie do skóry przykładana jest głowica, przypominająca długopis, która emituje krótkie impulsy. W ich trakcie pacjent odczuwa jedynie ciepło oraz delikatne mrowienie.
Następnie personel zabiegowy przykłada do skóry laser erbowo-yagowy Fotona® i, przesuwając głowicę zgodnie z techniką wykonywania pasaży, naświetla powierzchnię wiązką lasera. Na skutek działania wiązki laserowej dochodzi do odparowania wody z naskórka. W zależności od potrzeb skóry i oczekiwań pacjenta podczas zabiegu Twinlight wykonujemy delikatny peeling laserowy w trybie frakcjonowania (w skórze tworzy się siateczka mikrouszkodzeń, otoczonych nienaruszoną tkanką) lub intensywny – przy pełnej ablacji, czyli tzw. pełną plamką.
Ważne po zabiegu
Efekt dwuetapowego zabiegu Twinlight jest znakomity.. Pacjent przez ok. 4-7 dni musi spodziewać się efektów pozabiegowych. Bezpośrednio po zabiegu wystąpi zaczerwienienie, które w zależności od typu skóry i siły ablacji ustąpi po 1-3 dniach. Następnie naskórek napnie się mocno, by po 3-4 dniach od zabiegu zacząć się złuszczać. Nie należy w żaden sposób przyspieszać tego procesu, wykonywać peelingów czy nawet zrywać fragmentów naskórka. Proces ten powinien przebiegać w sposób niezakłócony. W czasie rekonwalescencji należy nawilżać skórę, można stosować dermokosmetyki i kosmoceutyki regeneracyjne, dedykowane po zabiegach laserowych. Objawy te zazwyczaj ustępują po upływie 7 dni. Na pełen efekt, związany z zagęszczeniem i ujędrnieniem skóry, należy poczekać od 4 tygodni do 6 miesięcy.
- W okresie zaczerwienienia skóry nie wolno stosować makijażu, który mógłby spowodować zaburzenie w kontrolowanym procesie zapalnym, zmierzającym do przebudowy naskórka. Twarz należy delikatnie myć bez pocierania, najlepiej za pomocą wody termalnej oraz intensywnie nawilżać lub natłuszczać za pomocą wazeliny.
- Po peelingu laserowym we wskazanym przez personel okresie nie należy stosować kremów z kwasem glikolowym, retinolem czy na bazie alkoholu.
- Przez 14 dni nie korzystamy z gorących kąpieli i sauny, a przez okres rekonwalescencji (7 dni) nie pływamy w basenie.
- Przez 4 tygodnie po zabiegu unikamy słońca i co najmniej przez ten okres (a najlepiej dla ochrony przed fotostarzeniem przez cały czas) chronimy skórę filtrem UV 50 SPF.
- Dla wzmocnienia procesu przebudowy skóry zalecamy suplementację doustną witaminą C oraz stosowanie na skórę serum ze stabilną formą witaminy C.
Rekomendowana liczba zabiegów
W zależności od kondycji skóry zalecamy wykonanie 2-5 zabiegów co 5 tygodni. Częstotliwość zależy także od mocy resurfacingu, przy intensywnym zabiegu warto wydłużyć odstęp między zabiegami do 8 tygodni.
Odczuwalność zabiegu
Pierwsza część zabiegu jest w pełni komfortowa, może pojawić się wrażenie ciepła. W drugim etapie zabiegu Twinlight Fotona, czyli w trakcie pracy wiązki lasera erbowo-yagowego nad resurfacingiem, skóra pacjenta jest cały czas chłodzona za pomocą specjalnej dyszy, zintegrowanej z platformą laserową. Bezpośrednio po zabiegu występuje pieczenie skóry, przypominające odczucia po nałożeniu na twarz peelingu chemicznego. Wrażenie to mija po kwadransie.
Przeciwwskazania
- Ciąża i karmienie piersią
- Nieuregulowana cukrzyca
- Choroba nowotworowa (zwłaszcza czerniak)
- AIDS, zarażenie wirusem HIV
- Żółtaczka (typu B i C)
- Rozrusznik serca
- Nadciśnienie
- Zaburzenia krzepnięcia i choroby krwi
- Epilepsja
- Opalenizna (ryzyko przebarwienia skóry przy nadmiernej ilości melaniny w skórze) – należy unikać słońca 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu
- Skłonność do przebarwień lub bliznowców
- Bielactwo
- Aktywna faza łuszczycy
- Stany zapalne, choroby wirusowe lub bakteryjne w miejscu zabiegu
- Stosowanie leków obniżających krzepliwość (aspiryna), sterydów, leków światłouczulających
- Stosowanie ziół fotouczulających np. nagietek, rumianek, dziurawiec (odstawić 2 tygodnie przed zabiegiem)
- Peelingi (nie wykonywać ok. 7 dni przed zabiegiem)
- Spożywanie alkoholu na dobę przez zabiegiem
- Stosowanie kremów z retinolem (witaminą A) lub suplementacja witaminą A
- Stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu
Bezpieczeństwo
Najbardziej zaawansowane technologicznie systemy laserowe FOTONA przeszły wiele badań klinicznych, a ich efektywność i bezpieczeństwo jest potwierdzona naukowo. Wśród rozwiązań związanych z bezpieczeństwem na uwagę zasługują zwłaszcza technologia Zmiennego Kwadratowego Impulsu (VSP), dzięki której laser precyzyjnie dopasowuje parametry do zabiegów, tak że w trakcie emisji fali świetlnej nie dochodzi do podgrzania sąsiednich tkanek. Z kolei Technologia Kontroli Impulsu Zwrotnego (EFC) zapewnia, że emitowana energia jest zgodna z wybranymi parametrami.