Resurfacing erbowo-yagowy Er-YAG (Peeling laserowy FOTONA)

Peeling laserowy (resurfacing erbowo-yagowy) w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Możesz przejść minimum 10 zabiegów mikrodermabrazji i nie osiągnąć takich efektów jak po jednym laserowym peelingu najnowocześniejszym laserem erbowo-yagowym Er-YAG FOTONA®. Ten nowatorski zabieg jest o wiele bardziej precyzyjny niż złuszczanie mechaniczne czy peelingi chemiczne i daje doskonały efekt całościowej poprawy kondycji skóry.

Piksele uszkodzonej skóry powstające za sprawą frakcyjnej penetracji tkanek mobilizują komórki do intensywnej regeneracji. Przebiega ona szybciej, ponieważ mikro-uszkodzenia otoczone są zdrową, nieuszkodzoną skórą. Unikatowość frakcjonowania pixel za pomocą głowicy erbowo-yagowej najbardziej zaawansowanego technologicznie systemu laserowego Fotona polega na tym, że w trackie zabiegu uszkodzone tkanki ulegają ablacji, co oznacza szybsze gojenie i większy komfort zabiegu. Wymiana populacji komórek naskórka i skóry właściwej zapewnia naturalny i trwały efekt przebudowy i odmłodzenia.

UWAGA! W zależności od potrzeb (zła tekstura naskórka, wymagająca gruntownej przebudowy) wykonujemy zabiegi frakcyjne w trybie delikatnym (20% powierzchni ulega ablacji) aż do pełnej ablacji, czyli peelingu laserowego wykonywanego tzw. pełną plamką. Zabieg wiąże się wtedy z dłuższym okresem rekonwalescencji (ok. 3-5 dni rumień), ale przebudowa warstwy rogowej naskórka obejmuje 100% powierzchni poddanej zabiegowi.

W klinice UNIDENT UNION Dental Spa rekomendujemy peeling (resurfacing) laserowy laserem erbowo-yagowym FOTONA:

 • osobom młodym, których skóra wymaga wygładzenia, redukcji rozszerzonych porów, drobnych blizn potrądzikowych czy przebarwień pozapalnych, a także opanowania łojotoku czy szorstkości oraz ujednolicenia kolorytu.
 • pacjentom z pierwszymi i zaawansowanymi objawami starzenia – pomaga odzyskać maksymalną gładkość i blask skóry, redukuje zmarszczki, przebarwienia, mobilizuje syntezę kolagenu i elastyny, co wpływa na wzrost jędrności i elastyczności.

UWAGA! Peeling laserowy doskonale poprawia jakość skóry palaczy. Szary i matowy naskórek oraz skóra o nierównej teksturze przebudowuje się, dzięki czemu cera staje się gładsza, bardziej promienna o wyrównanym kolorycie i strukturze.

Peeling laserowy Fotona

Lasery Fotona – neodymowo-jagowe Nd:YAG oraz Er:YAG – to najbardziej zaawansowany technologicznie system laserowy na świecie!

 • Urządzenia umożliwiają przeprowadzenie szeregu procedur z dziedziny chirurgii, dermatologii oraz medycyny estetycznej, gdzie zastosowanie zaczyna się od epilacji laserowej, poprzez leczenie trądziku, fotoodmładzanie, skończywszy na usuwaniu przebarwień i zamykaniu rozszerzonych naczyń krwionośnych.

Laser Spectro SP to najpotężniejsza kombinacja laserów neodymowo-yagowego z erbowo-yagowym. Zapewnia najszerszy zakres ablacyjnych i nieablacyjnych zabiegów, jakie może zaoferować pojedynczy system laserowy. Osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej.

Nowoczesny laser Fotona został wyposażony w innowacyjne rozwiązania, takie jak EFC ( Kontrola Zwrotna Impulsu), który zapewnia najwyższy stopień kontroli nad energią impulsu promienia lasera. Inną innowacją jest system VSP (Zmienny Kwadratowy Impuls – rozwiązanie chronione patentem ), pozwalający na generację impulsu bez narastania oraz opadania energii impulsu. Rozwiązania te zwiększają efektywność wiązki lasera, szybkość i skuteczność leczenia oraz zapewniają najwyższe bezpieczeństwo.Laser Fotona Spectro SP to najszybszy i najbezpieczniejszy laser na rynku.

Jak działa peeling laserowy Er-YAG FOTONA®?

W trakcie jednego impulsu laser wytwarza od kilkudziesięciu do kilkuset mikro-uszkodzeń, które dzięki technice frakcjonowania są otoczone zdrową skórą, niepoddaną wiązce lasera. Metoda sprawia, że skóra regeneruje się bardzo szybko, dochodzi do przebudowy skóry, która podczas procesów naprawczych wytwarza nowy kolagen i elastynę. Tkanka zagęszcza się, co sprawia, że skóra jest bardziej jędrna i elastyczna.

Siła nowatorskiego zabiegu frakcyjnego laserem Er-YAG FOTONA® Spectro SP polega na wykorzystaniu długiej fali świetlnej 2940 nm do minimalnie ablacyjnych i szybkich zabiegów, które od razu usuwają najmniejsze nawet mikroelementy uszkodzonej tkanki. W tradycyjnym rozwiązaniu po zabiegu w punktowo uszkodzonej skórze pozostają tysiące mikro-fragmentów tkanek, które ponieważ są uwięzione w skórze, i wywołują niepotrzebne przegrzanie tkanek, a u pacjenta – ból i dyskomfort. Głowica erbowo-yagowa w innowacyjnym urządzeniu FOTONA® Spectro SP od razu usuwa gorące pozostałości uszkodzonych tkanek, co zmniejsza ból i skraca rekonwalescencje.

Czyste mikrokanaliki z taką samą intensywnością oddziałują cieplnie na naskórek i skórę właściwą, pobudzając je do regeneracji. Bez nadmiernego podrażnienia, obrzęku i bólu. Proces gojenia pikseli przebiega szybciej z zachowaniem maksymalnych efektów.

Podsumowując, najlepszy na rynku laser Er-YAG Fotona® Spectro SP osiąga maksimum efektów. Dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa jest uważany za najszybszy i najbardziej bezpieczny system laserowy.

Wskazania do peelingu laserowego

 • Pierwsze oznaki starzenia twarzy, szyi i dekoltu
 • Szorstkość i nierówność naskórka, powodująca matowy koloryt cery
 • Rozszerzone pory (ujścia gruczołów łojowych) i łojotok
 • Zmarszczki i uszkodzenia posłoneczne
 • Przebarwienia związane z wiekiem
 • Przebarwienia pozapalne po trądziku młodzieńczym i osób dorosłych
 • Blizny potrądzikowe
 • Niejednolity koloryt skóry
 • Pierwsze objawy utraty jędrności i elastyczności skóry
 • Zła jakość skóry pleców (łojotok, wypryski, rozszerzone pory, przebarwienia, uszkodzenia posłoneczne)
 • Objawy starzenia skóry dłoni (zmarszczki, przebarwienia, utrata jędrności)

Efekty działania resurfacingu Er-YAG

Pierwsze efekty peelingu (resurfacingu) laserowego widoczne są tydzień po zabiegu, kiedy minie faza złuszczania. Cera stanie się promienna o wyrównanym kolorycie i lepszej fakturze. Przez 3-6 miesięcy po zabiegu trwać będzie proces regeneracji włókien kolagenowych i elastynowych. I tyle czasu zajmie pełna regeneracja, która spowoduje lepsze napięcie skóry, spłycenie zmarszczek i redukcję blizn.

 • Odmłodzenie skóry i redukcja zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie (zwłaszcza siateczki drobnych zmarszczek na policzkach, wokół oczu i ust)
 • Wyrównanie struktury skóry i odzyskanie blasku
 • Zwężenie porów i normalizacja pracy gruczołów łojowych
 • Likwidacja przebarwień
 • Likwidacja lub zmniejszenie blizn potrądzikowych
 • Wyrównanie kolorytu
 • Ujędrnienie skóry, wykazującej pierwsze objawy wiotczenia
 • Pobudzenie włókien kolagenowych do regeneracji
 • Odmłodzenie i wyrównanie skóry dłoni
 • Poprawa jakości skóry pleców

Ważne przed zabiegiem

Planując frakcyjny peeling laserowy, weź pod uwagę, że przez 1-3 dni po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i nie warto przykrywać rumienia makijażem, aby nie osłabić procesu przebudowy naskórka. Następnie będzie się łuszczyć, a pełna rekonwalescencja w wersji maksymalnej (zastosowanie tzw. pełniej plamki) potrwa nawet tydzień. Przełóż zatem na później ważne uroczystości i publiczne wystąpienia.

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i nie możesz sobie pozwolić na 3-5 dni rekonwalescencji, wykonaj peeling frakcyjny w wersji delikatnej i powtórz procedurę pięciokrotnie w odstępie ok. 5 tygodni.

Dokładnie przeczytaj przeciwwskazania, tak by odpowiednio przygotować się do zabiegu, wykluczyć niewskazane kosmetyki, leki i zioła. Na sam zabieg zarezerwuj ok. 30 minut. Jeśli masz możliwość przed wizytą w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna zrezygnuj z makijażu, jeśli nie – wykonamy demakijaż na miejscu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg zaczyna się od dokładnego demakijażu, a następnie przywrócenia odpowiedniego pH skóry za pomocą wody termalnej. Następnie personel zabiegowy przykłada do skóry laser erbowo-yagowy Fotona® i przesuwając głowicę zgodnie z techniką wykonywania pasaży naświetla powierzchnię wiązką lasera. Na skutek działania wiązki laserowej dochodzi do odparowania wody z naskórka, przez co za ok. 3 dni o zabiegu zacznie się złuszczanie.

W zależności od potrzeb skóry i oczekiwań pacjenta wykonujemy delikatny peeling laserowy w trybie frakcjonowania (w skórze tworzy się siateczka mikrouszkodzeń, otoczonych nienaruszoną tkanką) lub intensywny – przy pełnej ablacji, czyli tzw. pełną plamką.

Ważne po peelingu laserowym FOTONA®

 • Musisz liczyć się z tym, że po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i wygląda jak po nadmiernym opalaniu. Zaczerwienienie mija z reguły po ok. 3 dniach przy pełnej ablacji i po kilku godzinach po peelingu laserowym w wersji delikatnej. W drugiej dobie po peelingu laserowym może dodatkowo pojawić się obrzęk, który mija po 1-2 dniach. Następnie skóra delikatnie ściemnieje i zacznie się łuszczyć. Przyjmujemy, że okres rekonwalescencji trwa maksymalnie około tygodnia od zabiegu.
 • W okresie zaczerwienienia skóry odradzamy stosowanie makijażu, który mógłby spowodować zaburzenie w kontrolowanym procesie zapalnym, zmierzającym do przebudowy naskórka. Twarz należy delikatnie myć bez pocierania, najlepiej za pomocą wody termalnej oraz intensywnie nawilżać lub natłuszczać.
 • Nie rekomendujemy stosowanie kremów przeciwzapalnych (takich jak Cicalfate, Cicaplast itp.), ponieważ ograniczą one stan zapalny, celowo wywołany przez laser ablacyjny.
 • Po peelingu laserowym we wskazanym przez personel okresie nie należy stosować kremów z kwasem glikolowym, retinolem czy na bazie alkoholu.
 • Przez 14 dni po peelingu laserowym Fotona® nie korzystamy z gorących kąpieli i sauny, a przez okres rekonwalescencji (7 dni) nie pływamy w basenie.
 • Przez 4 tygodnie po zabiegu unikamy słońca i co najmniej przez ten okres (a najlepiej dla ochrony przed fotostarzeniem przez cały czas) chronimy skórę filtrem UV 50 SPF.
 • Dla wzmocnienia procesu przebudowy skóry zalecamy suplementację doustną witaminą C oraz stosowanie na skórę serum ze stabilną formą witaminy C.

Rekomendowana liczba zabiegów

Przyjmujemy, że najłagodniejsza wersja peelingu laserowego Fotona® uszkadza ok. 20 % wierzchniej warstwy skóry, w bardziej intensywnych zabiegach procent naskórka, na który działamy ablacyjnie zwiększa się aż do 100% przy pełnej plamce. Stąd wynika konieczność powtórzenia zabiegu przy wersjach frakcyjnych od 2 do nawet 5 razy, jeśli chcemy by przebudowa była całkowita. W UNIDENT UNION Dental Spa przyjmujemy, że optymalna przerwa w wykonywaniu peelingu laserowego to 5 tygodni, ale możemy wydłużyć ten okres do 8 tygodni. Częstotliwość zależy także od mocy resurfacingu, przy intensywnym zabiegu warto wydłużyć odstęp między zabiegami.

Odczuwalność peelingu laserowego

W trakcie pracy wiązki lasera erbowo-yagowego skóra pacjenta jest cały czas chłodzona za pomocą specjalnej dyszy, zintegrowanej z platformą laserową. Dlatego zabieg dla pacjenta nie jest odczuwalny jako nieprzyjemny. Bezpośrednio po zabiegu przez ok. 15 minut występuje pieczenie skóry, przypominające odczucia po nałożeniu na twarz peelingu chemicznego. Wrażenie to mija po kwadransie.

Przeciwwskazania dla peelingów laserowych

 • Ciąża
 • Nieustabilizowana cukrzyca
 • Rozrusznik serca
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Epilepsja
 • Opalenizna (4 tygodnie przed zabiegiem i 4 tygodnie po zabiegu należy unikać słońca)
 • Skłonność do przebarwień
 • Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze
 • Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • Stosowanie sterydów, leków i ziół fotouczulających, niektórych antybiotyków (m.in.) tetracykliny, doksycykliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych i innych np. furaginy
 • Stosowanie kremów z re tinolem
 • Peelingi (niewskazane na ok. 7-10 dni przez zabiegiem)
 • Spożycie alkoholu 24 godziny przed zabiegiem

Bezpieczeństwo

Laser erbowo-yagowy najbardziej zaawansowanego technologicznie systemu laserowego Fotona® to nowoczesne urządzenie umożliwiające wykonanie wielu procedur z dziedziny chirurgii, dermatologii oraz medycyny estetycznej. Osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej, bez przegrzewania sąsiednich tkanek, co zapewnia komfort dla pacjenta i jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny laser na świecie.

 • O koncentracji systemu FOTONA® na bezpieczeństwie wykonywanych zabiegów świadczy wbudowana Technologia Kontroli Zwrotnej Impulsu (EFC), która gwarantuje, że energia wyjściowa jest zawsze zgodna z parametrami. Oznacza to najwyższą kontrolę energii impulsów laserowych, bez skoków i niepełnych impulsów (bez ryzyka przegrzania lub niepełnej skuteczności).
 • Kolejną innowacją najlepszego obecnie systemu laserowego jest opatentowana Technologia Zmiennego Kwadratowego Impulsu ( VSP ), która dostosowuje parametry laserowe do zabiegu z pominięciem okresu narastania i opadania energii impulsu. Rozkład energii jest równy, co zabezpiecza nas przed ryzykiem przegrzania lub poparzenia tkanek i gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo. Rozwiązanie to zwiększa także efektywność wiązki laserowej (pełne wykorzystanie energii laserowej) oraz wpływa na szybkość zabiegu (bez niepotrzebnych przestojów).

Galeria zdjęć