Makijaż Permanentny

MAKIJAŻ PERMANENTNY

Profesjonalny makijaż permanentny, to za jego sprawą linergistki UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna subtelnie podkreślą Twoją naturalną urodę.

 • Mistrzowskie projektowanie kształtu ust, brwi, kresek na powiekach
 • Precyzyjny dobór pigmentacji
 • Pełna harmonia z Twoimi rysami twarzy
 • Zaawansowane techniki

Twoje brwi, oczy, usta nabiorą charakteru, wyrazistości i soczystości, bez efektu przerysowania i przestylizowania.

W zakresie mikropigmentacji stawiamy na naturalny wygląd, precyzję i jakość, którą zapewnia nam wiodąca technologia Conture® Long-Time-Liner Make Up®.

Conture® Long-Time-Liner Make Up®

CO MOŻESZ OSIĄGNĄĆ DZIĘKI MAKIJAŻOWI PERMAMENTNEMU?

USTA

Twoje usta mogą wyglądać pięknie przez całą dobę! Bez poprawiania makijażu po jedzeniu, treningu czy pocałunku! Za pomocą makijażu permanentnego możemy skorygować kształt twoich ust, optycznie je powiększyć, wzmocnić ich kolor, lub dobrać barwnik tak, by wyglądały jak pomalowane szminką w ukochanym przez ciebie – ale delikatnym – kolorze.

Zapomnij o konturówce i kolorowych szminkach! Odświeżysz usta za pomocą jednego pociągniecia warg błyszczykiem.

OCZY

Kreski to nie tylko moda! Dodają oczu głębi, powiększają je, nadają kształtu, a także zagęszczają optycznie rzęsy. Ważne, żeby kształt kreski był odpowiednio dobrany. Dzięki makijażowi permanentnemu Twoje oczy będą zachwycać w każdej sytuacji!

BRWI

Marzysz o idealnym kształcie brwi na stałe? Wybierz makijaż permanentny!

To obecnie najpopularniejszy zabieg z zakresu mikropigmentacji. Kształt brwi wpływa na wygląd całej twarzy. Ważne, żeby były symetryczne, dodawały charakteru, a jednocześnie wyglądały naturalnie i harmonijnie.

Tymczasem kształt brwi jest rzadko idealny. Brwi z reguły rosną nieregularnie, a w łuku brwiowym zdarzają się przerwy. Stałe regulowanie i farbowanie brwi jest uciążliwe. W takich przypadkach makijaż permanentny jest po prostu niezastąpiony!

MAKIJAŻ PERMANENTNY KAMUFLAŻOWY

Mikropigmentacja, to nie tylko „makijaż”. W Unident Union Medycyna Estetyczna wykonujemy:

PIGMENTACJĘ KAMUFLAŻOWĄ – korekcja blizn, skaleczeń.

PIGMENTACJĘ REKONWALESCENCYJNĄ i ODNAWIALNĄ (rekonstrukcja/pigmentacja brwi, warg, brodawek sutkowych).

Wstępna wizualizacja

Long-Time-Liner Make Up®

W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna to standardowa procedura. Przed wykonaniem makijażu permanentnego stosujemy bezpłatną wstępną wizualizację. Linergistka narysuje kształt brwi, kresek na powiece i ust, dopasowany do Twojej urody. Dobierze także odpowiedni pigment.

Metoda

Long-Time-Liner Make Up®

Najbardziej precyzyjny i bezpieczny makijaż permanentny wykonujemy w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna wiodącą techniką Conture® Long-Time-Liner Make Up®.

Technologia ta ma trzy kluczowe cechy:

 • jest delikatna,
 • efekt jest długotrwały,
 • harmonijny, a wygląd po zabiegu naturalny.

Nagrody

Jakość metody Conture® Long-Time-Liner Make Up® potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty:

READER’S CHOICE AWARD 2007/2008, 2009/2010, 2011/2012, 2013/2014 – pierwsze miejsce (nagroda przyznawana przez specjalistów z branży).

BEAUTY FORUM AWARD 2000, 2008, 2012 – pierwsze miejsce.

Conture® Long-Time-Liner Make Up® - nagrody

O jakości sprzętu, barwników i metody Long-Time Liner świadczą liczne nagrody i znaki jakości, które firma otrzymuje każdego roku.

EDUQUA – znak jakości dla usług szkoleniowych Long-Time-Liner.

TÜV – coroczna certyfikacja zgodnie z normą ISO 13485:2003.

Aparat do pigmentacji Conture Liner Duo to najwyższej jakości sprzęt, który jako jedyny na rynku ma certyfikat medyczny. Urządzenie działa jak nowoczesne pióro atramentowe – linergistka nie wykorzystuje kropli barwnika – jest on dostarczany na bieżąco, co gwarantuje pełną kontrolę nad mikropigmentacją. Cienka igła i odpowiedni tryb pracy (szybkość, głębokość wkłucia) zapewnia wyjątkową precyzję.

Najwyższej jakości barwniki

Naturalny wygląd i trwałość to nie tylko zasługa sprzętu i wysokich umiejętności linergistki, ale także najwyższej jakości barwników. Wszystkie barwniki Long-Time-Liner są bezpieczne, nie wywołują alergii, podrażnień i innych niepożądanych reakcji skórynych, mają udowodnione działanie antybakteryjne, spełniają normy EWG i FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), nie zawierają azozwiązków i gliceryny, są pigmentami nieorganicznymi pochodzenia mineralnego. Są produkowane jako produkty medyczne w sterylnych warunkach w laboratorium Lon-Time-Liner w Monachium. Ich najwyższą jakość potwierdzają liczne badania Europejskiego Instytutu Inspekcji.

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

USTA

- w przypadku skłonności do opryszczki na trzy dni przed zabiegiem przyjmuj dwa razy dziennie lek przeciwwirusowy na opryszczkę nr HEVIRAN 800. Receptę na lek otrzymasz od nas, podczas konsultacji.

- zadbaj o nawilżenie i wygładzenie ust, polecamy wykonanie delikatnych peelingów, a także na 1,5 tygodnia przed – intensywnie nawilżającej mezoterapii z kwasem hialuronowym. Jeśli myślisz o zmianie konturu ust, zadbaj także o skórę wokół ust, tu także zalecane są delikatne peelingi i głębokie nawilżenie – nawilżona i głada skóra lepiej przyjmuje barwnik.

POWIEKI

- zadbaj o wygładzenie i nawilżenie tej okolicy: świetnie sprawdzą peelingi i mezoterapie dedykowane tej okolicy.

- jeśli masz tendencje do opuchnięć, przyjmuj przez kilka dni kapsułki np. z arniki.

- nie farbuj rzęs henną przez ok. 1 tydzień przed zabiegiem.

- wyśpij się.

BRWI

- nie depiluj brwi na 1 miesiąc przed zabiegiem.

- zadbaj o skórę w tej okolicy – pozbądź się martwego naskórka, nawilż, oczyść, jeśli masz skłonności do przetłuszczania się skóry w tej okolicy.

Jak wygląda zabieg?

Po omówieniu preferencji klientki i po zapoznaniu się z jej oczekiwaniami zostaje dobrana metoda mikropigmentacji i odpowiedni barwnik – konsultacja kolorystyczna. Następnie wykonywany jest makijaż tradycyjny, za pomocą którego dokładnie projektujemy makijaż permanentny, oceniamy projekt w ruchu i w spoczynku, z profilu i en-face. Po ustaleniu szczegółów rozpoczynamy przygotowania – miejsce zabiegowe zostaje oczyszczone, po czym nałożony zostaje krem znieczulający. W niektórych przypadkach, zwłaszcza w przypadku makijażu permanentnego ust, zespół UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna stosuje znieczulenie iniekcyjne ust, podobne do używanego w stomatologii. Po znieczuleniu linergistka przechodzi do procesu mikropigmentacji. Zabieg trwa ok. 1-2 godzin, w zależności od obszaru i zakresu makijażu permanentnego.

Po zabiegu

 • Bezpośrednio po zabiegu barwa miejsca objętego mikropigmentacją wydaje się intensywna, nawet w przypadku subtelnego makijażu. W ciągu 4-7 dni makijaż zblednie o 50% od barwy wyjściowej!
 • Pamiętaj o obowiązkowej, bezpłatnej wizycie kontrolnej po 2 tygodniach – na tej wizycie makijaż jest korygowany i wzmacniany.

Przez kolejnych 14 dni

 • Po około 2 dniach po zabiegu naskórek zaczyna się delikatnie złuszczać – to naturalne, pamiętaj o nawilżaniu!
 • Delikatnie traktuj miejsca pozabiegowe: nie mocz ich, nie dotykaj i nie trzyj.
 • Nie używaj mydła
 • Do pielęgnacji używaj tylko preparatów wskazanych przez linergistkę, w przypadku oczu wklepuj kosmetyk 0,5-1 cm od kresek
 • Nie używaj kosmetyki kolorowej, szminek, cieni, tuszu do rzęs podkładów
 • Nie korzystaj z sauny, solarium, basenu, SPA
 • Natłuszczaj miejsce poddane zabiegowi cienką warstwą specjalnego kremu
 • W przypadku zabiegu na usta przez 3 dni przyjmuj dwa razy dziennie lek HEVIRAN 800

Po zagojeniu

 • Nie dopuszczaj do wysuszenia skóry
 • Stosuj krem z wysokim filtrem
 • Nie stosuj agresywnych peelingów

Przeciwwskazania

 • Ciąża
 • Infekcje
 • Choroby skóry np. łuszcz
 • Aktywna opryszczka
 • Nieuregulowana cukrzyca

MAKIJAŻ PERMANENTNY - Q&A

Czy mikropigmentacja boli?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, by zniwelować nieprzyjemne odczucia. Większy dyskomfort można odczuwać przy wykonywaniu makijażu permanentnego ust i oczu.

Czy po zabiegu jest się spuchniętym?

Może wystąpić przy zabiegu na oczy i usta, jeśli ma się skłonność do opuchnięć. Obrzęk znika samoistnie następnego dnia.

Czy to naturalne, że barwnik odpada?

To normalne! Należy pamiętać jednak, żeby miejsc tych nie trzeć i nie „skubać”, jest ryzyko oderwania barwnika pozostałego na skórze wraz z tym wprowadzonym do skóry.

Czy makijażem permanentnym mogę powiększyć usta?

Ta, to bardzo częsty trik. Po takim „powiększaniu” usta wyglądają na pełniejsze i większe. W przypadku wąskich ust polecamy jednak połączenie zabiegu z wypełnieniem ust kwasem hialuronowym.

Czy korekta jest wymagana?

Tak! Tym bardziej, że same nie zawsze widzimy, że coś można jeszcze poprawić. Zdaj się na oko i rękę eksperta.

na zdjęciu Natalia Siwiec - pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa