Wolumetria twarzy

Młoda twarz ma kształt litery V, który nazywany jest także trójkątem młodości. Jej cechą są atrakcyjnie zarysowane, wypukłe  kości policzkowe, pełne skronie i zwężająca się w kierunku brody linia żuchwy. Związana  wiekiem utrata tkanek podskórnych oraz wiotczenie skóry sprawiają, że policzki wypłaszczają się, pod oczami pojawia się dolina łez, skronie tracą objętość, przybywa jej za to w rejonie żuchwy. To tzw. piramida starości. Za pomocą wolumetrii rysów twarzy jesteśmy w stanie zatrzymać i odwrócić ten proces. W tym celu stosujemy liftingi laserowe, urządzenia high-tech, stymulatory kolagenu, wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego oraz nici liftingujące.

Wolumetrie twarzy wykonywane w klinice UNIDENT UNIO Medycyna Estetyczna często mają wieloetapowy przebieg. Oczywiście podstawowym ich elementem jest odbudowa utraconej objętości tkanek za pomocą wypełniaczy, wśród którym prym wiedzie kwas hialuronowy. Wypełniamy więc zapadnięte skronie, doliny łez, płaskie policzki i rozmyty owal, przez które twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Nie po to by zmieniać rysy twarzy pacjentów, lecz by przywrócić im wygląd sprzed 10-15 lat. Ale często zanim zastosujemy techniki wolumetryczne, uruchamiamy w skórze intensywną produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, by przywrócić skórze jędrność, elastyczność i nawodnienie. W tym, celu jeszcze przed zabiegami na bazie wypełniaczy, stosujemy maszyny high-tech, zwiększające kolagenogenezę i stymulujące autoregenerację.

Żadna technika nie jest stosowana automatycznie, dobieramy je indywidualnie do jakości skóry oraz rysów twarzy naszych pacjentów. We wrocławskiej klinice UNIDENT UNION w ramach zabiegów wolumetrycznych oferujemy unikatową metodę Dental Face Liftingu®, opatentowaną w Polsce przez dr Iwonę Gnach-Olejniczak. Pozwala nam ona odbudować harmonijny wygląd na poziomie fundamentu kostnego, który dla środkowego i dolnego piętra twarzy stanowią kości szczęki i żuchwy. Do terapii wolumetrycznych włączamy autorską ortodoncję dorosłych, niwelującą starzenie dentalne i dającą efekt trwałej metamorfozy.

W ramach terapii wolumetrycznych w klinice UNIDENT UNION stosujemy następujące zabiegi:

na zdjęciu Natalia Siwiec - pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna