JUVÉDERM® VOLBELLA

JUVÉDERM® VOLBELLA w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Najnowsze odkrycie medycyny estetycznej JUVÉDERM® VOLBELLA firmy Allergan to produkt dedykowany modelowaniu ust. Opatentowana formuła kwasu hialuronowego sprawia, że od razu uzyskujemy korektę i powiększenie ust w rzeczywistym wymiarze, bez obrzęków i opuchnięć. Przedłużony czas działania i niezwykła plastyczność sprawiają, że dla lekarzy UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna preparat Volbella jest produktem pierwszego wyboru do modelowania ust.

JUVÉDERM® VOLBELLA® z lidokainą

Dlaczego zabiegi modelowania ust są tak popularne?

Skóra ust jest nieustannie nawilżana od wewnątrz przez kwas hialuronowy, który niczym molekularna gąbka wchłania wodę i utrzymuje skórę nawilżoną, a przez to młodzieńczo napiętą i gładką. Z upływem czasu skóra traci zapas kwasu hialuronowego, a wraz z jego ubywaniem zanika i młodzieńczy wygląd. Jednocześnie towarzyszący starzeniu spadek produkcji włókien podporowych w skórze – kolagenu i elastyny – sprzyja wiotczeniu. Zaczynają się pojawiać zmarszczki wokół ust, tzw. zmarszczki palacza, opadają kąciki ust, a wargi stają się coraz cieńsze.

 • Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego polega na przywracaniu utraconej jędrności i objętości ustom. Dr Iwona Gnach-Olejniczak z zespołem Unident Union Medycyna Estetyczna odtwarza kontury warg, unosi kąciki ust, niweluje zmarszczki wokół ust, kompleksowo rewitalizując tę okolicę twarzy.
 • Drugą grupę pacjentów chętnie korzystających z zabiegów modelowania ust są osoby młode, które potrzebują delikatnego podkreślenia kształtu warg dla pełnej harmonii rysów twarzy, także poprzez zwiększenie objętości, czyli powiększenie ust.
 • Równie częstym zastosowaniem kwasu hialuronowego do modelowania warg jest niwelowanie asymetrii ust, która jest łatwa do likwidacji i niepotrzebnie wywołuje kompleksy. Ten zabieg wykonywany jest u dorosłych pacjentów bez względu na wiek.

Dlaczego wybieramy preparat Volbella®?

Wypełniacz Juvéderm® Volbella® należy do produktów pierwszego wyboru przy zabiegach modelowania ust we wrocławskiej klinice Unident Union, ponieważ zapewnia największą gładkość i najbardziej naturalny efekt bez długotrwałego obrzęku. U wielu pacjentów opuchlizna po zabiegu jest praktycznie niewidoczna , nie ma też ryzyka wystąpienia guzków i innych nierówności.

Juvéderm® VOLBELLA® z lidokainą to najnowsze osiągnięcie z linii wypełniaczy Juvéderm® opracowane specjalnie na potrzeb ust i ich okolic. Gładka konsystencja sprawia, że możemy dostosować terapię do indywidualnego kształtu ust, delikatnie zwiększając ich wypełnienie, a jednocześnie zachowując szczegóły, dzięki którym twoje usta będą nadal niepowtarzalne.

 • Formuła Vycross™ minimalizuje obrzęki po iniekcji – od razu osiągamy naturalny efekt bez obrzęku pozabiegowego.
 • Bezpośrednio po wymodelowaniu ust możesz wrócić do codziennej aktywności!
 • Juvéderm® VOLBELLA® with Lidocaine zawiera środek znieczulający, który sprawia, że zabieg jest przyjemniejszy.

W wypełniaczu tym zastosowano opatentowaną technologię VYCROSS™ – kwas hialuronowy następnej generacji. Wyjątkowość tego preparatu polega na unikatowej budowie cząsteczkowej, która stwarza duży komfort podczas zabiegu poprzez zniwelowanie do minimum uczucia rozpierania w trakcie podawania wypełniacza, dzięki czemu zabiegi przy użyciu Volbella są praktycznie bezbolesne.

JUVÉDERM® VOLBELLA® z lidokainą - efekt działania

JUVÉDERM® VOLBELLA® z lidokainą - efekt działania

Zalety technologii VYCROSS™

 • naturalne efekty wypełnienia dzięki opatentowanej strukturze niezwykle plastycznego i gładkiego żelu
 • redukcja obrzęku i ryzyka zasinień ze względu na mały nacisk preparatu
 • dłuższy czas utrzymywania efektów – do 12miesięcy

Jak działa technologia Juvéderm® Vycross™?

W technologii VYCROSS™ zastosowano unikatowe połączenie kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej. Ta opatentowana kombinacja sprawia, że stopień usieciowania łańcuchów kwasu hialuronowego jest większy, co zapewnia efekt utrzymania jędrności skóry nawet do 12-18 miesięcy. Jednocześnie struktura wypełniacza w technologii VYCROSS™ jest niezwykle plastyczna i nie obciąża nadmiernie tkanek. Dla lekarza oznacza to doskonałe narzędzie do precyzyjnego wypełniania rysów twarzy, a dla pacjenta najwyższej jakości naturalny efekt przy ograniczeniu obrzęku. Obecna w preparatach firmy Allergan lidokaina miejscowo znieczula obszar poddany zabiegowi i ogranicza ból związany z iniekcją.

Czytaj więcej o produktach z linii JUVÉDERM® Vycross™

Wskazania do zabiegów

 • Zaburzony i rozmyty kontur ust
 • Wąskie usta
 • Utrata objętości i wyrazistości warg
 • Starzejące się usta
 • Asymetria ust
 • Zmarszczki palacza, linie marionetki, opadające kąciki ust z pionowymi bruzdami
 • Przesuszenie i odwodnienie ust

Preparat Volbella jest także dedykowany okolicy oczu:

 • „Kurze łapki” wokół oczu
 • Redukcja cieni i zasinień pod oczami, wynikających z ubytku tkanki podskórnej
 • Dolina łez

Efekty działania

Gładkie i naturalnie wyglądające, pełne i harmonijne o ładnie zarysowanym konturze – takie usta to efekt osiągany za pomocą modelowania warg kwasem hialuronowym Volbella w Unident Union Medycyna Estetyczna. Preparat o opatentowanej strukturze w technologii VYCROSS™ charakteryzuje się niezwykłą plastycznością, rozkłada się równomiernie i symetrycznie, bez zgrubień.

Ważne przed zabiegiem

Przed zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego w formie iniekcji nie przyjmuj leków, które mogłyby zmniejszyć krzepliwość krwi. Na kilka dni przed odstaw aspirynę i leki przeciwzakrzepowe.

Jak wygląda zabieg?

Po analizie rysów twarzy i ustaleniu zakresu zabiegu wolumetrycznego preparat wstrzykiwany jest pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły lub kaniuli. Dla komfortu pacjenta można zastosować krem znieczulający. Zabieg trwa około 20 minut. Dzięki zawartości lidokainy odczucia bólowe zostaną znacząco zredukowane. Następnie lekarz odpowiednio „układa ” preparat, który dzięki swojej gładkiej, żelowej konsystencji w niezwykle plastyczny sposób odbudouje utraconą objętość i wypełni zmarszczki.

Ważne po zabiegu

Po zabiegu możesz odczuwać niewielką tkliwość tkanek. Może wystąpić także niewielki obrzęk lub zasinienie wokół miejsc iniekcji, które znikną po kilku dniach. Przez ok. 2 tygodnie po zastosowaniu wypełniaczy unikaj słońca, ekstremalnie wysokich temperatur (sauny, solarium), wszystkie te czynniki mogą spowodować zanikanie, rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego. Pij większe ilości wody – minimum 1.5 l.

Rekomendowana liczba zabiegów

Zabieg wykonuje się jednorazowo w celu poprawy kształtu i objętości ust. Efekt wymodelowania utrzymuje się 6-12 miesięcy, w zależności od tryby życia, wieku i indywidualnych cech pacjenta.

Odczuwalność zabiegu

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ znieczulamy miejsce zabiegowe za pomocą profesjonalnego kremu do znieczuleń. Wszystkie preparaty z linii JUVEDERM® w technologii VYCROSS™ posiadają w składzie lidokainę.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Skłonność do bliznowacenia
 • Stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • Choroby autoimmunologiczne

Bezpieczeństwo

Wszystkie zabiegi medyczne, w tym także iniekcyjne wypełnianie rysów twarzy, wiąże się z ryzykiem wystąpienia krótkotrwałych działań niepożądanych. Należą do nich zaczerwienienie, obrzęk lub zasinienie w miejscu iniekcji. Opatentowana technologia VYCROSS® wiodącej marki medycznej Allergan charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i mniejszą inwazyjnością, ze względu na mały nacisk wywierany przez tkanki. Preparat jest wzbogacony lidokainą, co skutecznie ogranicza bolesność zastrzyków.

na zdjęciu: Natalia Siwiec, pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna