Juvéderm® Vycross™

Juvéderm® Vycross™ w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Nowa generacja produktów JUVÉDERM® VYCROSS™ to przełomowe pod względem technologii wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego o doskonałych właściwościach wypełniających, naturalnych efektach i zredukowanym obrzęku. W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna we Wrocławiu specjalizujemy się w wolumetrii na bazie nowoczesnych preparatów: VOLIFT, VOLUMA i VOLBELLA.

Zalety technologii VYCROSS™

 • naturalne efekty wypełnienia dzięki opatentowanej strukturze niezwykle plastycznego i gładkiego żelu
 • redukcja obrzęku i ryzyka zasinień ze względu na mały nacisk preparatu
 • dłuższy czas utrzymywania efektów 12-18 miesięcy

Juvéderm Vycross to gama preparatów wypełniających dedykowanych na każdy obszar twarzy. Delikatnie usuwają oznaki starzenia, podkreślają i poprawiają rysy twarzy, przywracają jędrność i witalność starzejącej się skórze.

Do grupy produktów Juvéderm należą:

JUVÉDERM® VOLBELLA® z lidokainą

JUVÉDERM® VOLBELLA® z lidokainą

Niezwykle plastyczny produkt do modelowania ust z serii Vycross™ delikatnie podkreśla kontury warg, wypełnia objętość ust, redukuje asymetrie, nawilża, wygładza i odświeża skórę warg. Dodatkowo Volbella® wypełnia drobne zmarszczki mimiczne wokół ust (tzw. zmarszczki palacza), unosi opadające kąciki ust i podpiera zmarszczki marionetki, co wpływa na ich redukcję. Usta odzyskują młodzieńczą objętość i atrakcyjność, a twarz nabiera pogodnego wyrazu.

Preparat Volbella ze względu na wyjątkową plastyczność i delikatność struktury daje również doskonałe efekty w rewitalizacji skóry wokół oczu. W klinice Unident Union Medycyna Estetyczna stosujemy Volbellę z powodzeniem do wypełniania drobnych zmarszczek mimicznych tzw. kurzych łapek.

Czytaj więcej: MODELOWANIE UST - VOLBELLA

JUVÉDERM® VOLUMA® z lidokainą

JUVÉDERM ® VOLUMA® z lidokainą

Preparat JUVÉDERM® VOLUMA® o przedłużonym działaniu (do 18 miesięcy) podawany jest podskórnie, dzięki czemu działa w głębszych partiach skóry. Daje subtelny efekt liftingu rysów twarzy bez skalpela. Doskonale zwiększa objętość i modeluje owal w rejonie policzków, kości policzkowych, podbródka. Jest odpowiedzią na utratę objętości w rejonie kości policzkowych, jarzmowych na skutek zaniku tkanek podskórnych w tym tłuszczowej i kostnej, z powodu procesów starzenia. W naturalny sposób odbudowuje ubytki w rysach twarzy wynikające ze spadku wagi. Odtwarza młodzieńcze proporcje, odbudowując wydatność kości policzkowych i wyrównując linię żuchwy. Ponieważ działa nawilżająco i ujędrniająco, w znaczący sposób poprawia także jakość skóry, redukując obwisłość i wiotczenie. Już po jednym zabiegu twarz zyskuje odświeżony i harmonijny wygląd, a efekt wolumetrii jest bardzo naturalny.

Preparat JUVÉDERM® VOLUMA® - efekt działania

JUVÉDERM® VOLIFT® z lidokainą

JUVÉDERM® VOLIFT® z lidokainą

Najnowszy produkt z linii Vycross™ JUVEDÉRM® VOLIFT® powstał, aby poprawić wygląd twarzy poprzez delikatne wygładzenie głębokich zmarszczek i naturalną odbudowę młodzieńczego konturu twarzy zwłaszcza w dolnej jej części. Wolumetria z zastosowaniem preparatu VOLIFT® koncentruje się więc na odmłodzeniu dolnej partii twarzy, ale jednocześnie preparat należy do najbardziej uniwersalnych produktów Vycross®. Znajduje zastosowanie w rejonie kości policzkowych, policzków, czoła, ust, brwi, podbródka, linii żuchwy i bruzd nosowo-wargowych. Volift® działa dwutorowo: redukuje i wygładza linie, zmarszczki, fałdy skórne zapewniając twarzy bardziej zrelaksowany i odmłodzony wygląd. Z drugiej strony, przywraca utraconą objętość w każdym rejonie twarzy, do tego koryguje brwi i może być stosowany do wygładzania statycznych zmarszczek czoła. Ma działanie nawilżające, poprawia elastyczność skóry i zmniejsza jej podatność na wiotczenie. Harmonijne i długotrwałe efekty działania wypełniacza VILIFT® utrzymują się do 15 miesięcy.

JUVÉDERM® VOLIFT® z lidokainą - efekt działania

Jak działa technologia Juvederm® Vycross®?

W technologii VYCROSS™ zastosowano unikatowe połączenie kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej. Ta opatentowana kombinacja sprawia, że stopień usieciowania łańcuchów kwasu hialuronowego jest większy, co zapewnia efekt utrzymania jędrności skóry nawet do 12-18 miesięcy. Jednocześnie struktura wypełniacza w technologii VYCROSS™ jest niezwykle plastyczna i nie obciąża nadmiernie tkanek. Dla lekarza oznacza to doskonałe narzędzie do precyzyjnego wypełniania rysów twarzy, a dla pacjenta najwyższej jakości naturalny efekt przy ograniczeniu obrzęku. Obecna w preparatach firmy Allergan lidokaina miejscowo znieczula obszar poddany zabiegowi i ogranicza ból związany z iniekcją.

Wskazania do zabiegów

 • Utrata jędrności, sprężystości skóry
 • Utrata objętości policzków i podbródka
 • Utrata młodzieńczego owalu twarzy (trójkąta młodości)
 • Zaburzony i rozmyty kontur ust
 • Utrata objętości i wyrazistości warg
 • Asymetria ust
 • Zmarszczki palacza, linie marionetki, opadające kąciki ust z pionowymi bruzdami
 • Przesuszenie i odwodnienie ust
 • Drobne zmarszczki i głębokie bruzdy
 • Fałdy (bruzdy) nosowo-wargowe
 • „Kurze łapki” wokół oczu
 • Redukcja cieni i zasinień pod oczami, wynikających z ubytku tkanki podskórnej
 • Dolina łez
 • Poziome zmarszczki gładzizny czoła
 • Utrata objętości w rejonie skroni
 • Rozmyty kontur twarzy, brak zarysowanej linii żuchwy

Efekty działania

Pierwsze efekty działania wypełniaczy zobaczysz bezpośrednio po zabiegu. Rysy twarzy będą wypełnione, zmarszczki widocznie spłycone, skóra bardziej napięta. Po ok. 2 tygodniach od zabiegu jesteśmy w stanie w pełni ocenić efekt estetyczny. Poprawa i odmłodzenie rysów twarzy wynika z wygładzenia linii, bruzd i zmarszczek oraz z odbudowy wypukłości rysów twarzy w rejonie policzków, skroni i wygładzenia linii żuchwy. Skóra po zabiegach z kwasem hialuronowym jest też lepiej nawilżona, bardziej elastyczna i zrewitalizowana.

Ważne przed zabiegiem

Przed zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego w formie iniekcji nie przyjmuj leków, które mogłyby zmniejszyć krzepliwość krwi. Na kilka dni przed odstaw aspirynę i leki przeciwzakrzepowe.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz skonsultuje rysy twarzy pacjenta i ustali procedurę przeprowadzenia wolumetrii rysów twarzy z zastosowaniem produktów z gamy Juvederm® Vycross®, tak by zaspokoić oczekiwania estetyczne pacjenta i działać zgodnie z zasadami modelowania rysów twarzy. Następnie na obszar zabiegowy zostanie nałożony specjalistyczny krem znieczulający. Preparat zostanie podany do skóry lub podskórnie za pomocą krótkich i szybkich iniekcji lub kaniulą. Dzięki zawartości lidokainy odczucia bólowe zostaną znacząco zredukowane. Następnie lekarz odpowiednio „ułoży” preparat, który dzięki swojej gładkiej, żelowej konsystencji w niezwykle plastyczny sposób odbuduje utraconą objętość i wypełni zmarszczki.

Ważne po zabiegu

Po zabiegu możesz odczuwać niewielką tkliwość tkanek. Może wystąpić także niewielki obrzęk lub zasinienie wokół miejsc iniekcji, które znikną po kilku dniach. Przez ok. 2 tygodnie po zastosowaniu wypełniaczy unikaj słońca, ekstremalnie wysokich temperatur (sauny, solarium), wszystkie te czynniki mogą spowodować zanikanie, rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego.

Rekomendowana liczba zabiegów

Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy JUVEDERM® w technologii VYCROSS™ wymagają powtórzeń w dłuższych odstępach czasu, niż inne wypełniacze – nawet do 18 miesięcy. Jednorazowa metamorfoza może zostać wykonana podczas jednej wizyty. Dla najlepszego efektu kompleksowych zabiegów wolumetrycznych wykonujemy także etapowe modelowanie rysów twarzy.

Odczuwalność zabiegu

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ znieczulamy miejsce zabiegowe za pomocą profesjonalnego kremu do znieczuleń. Wszystkie preparaty z linii JUVEDERM® w technologii VYCROSS™ posiadają w składzie lidokainę.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Skłonność do bliznowacenia
 • Stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • Choroby autoimmunologiczne

Bezpieczeństwo

Wszystkie zabiegi medyczne, w tym także iniekcyjne wypełnianie rysów twarzy, wiąże się z ryzykiem wystąpienia krótkotrwałych działań niepożądanych. Należą do nich zaczerwienienie, obrzęk lub zasinienie w miejscu iniekcji. Opatentowana technologia VYCROSS® wiodącej marki medycznej Allergan charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i mniejszą inwazyjnością, ze względu na mały nacisk wywierany przez tkanki. Preparat jest wzbogacony lidokainą, co skutecznie ogranicza bolesność zastrzyków.

na zdjęciu: Natalia Siwiec, pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna