Likwidacja doliny łez – Teosyal Redensity II

Likwidacja doliny łez – Teosyal Redensity II w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Teosyal Redensity II

Odzyskaj atrakcyjny i wypoczęty wygląd dzięki likwidacji „doliny łez”, czyli zagłębienia pod okiem w obrębie oczodołu, przechodzącego na policzek. Jeśli przez dolinę łez masz zmęczone spojrzenie i smutny wyraz twarzy, wypełnimy ją dedykowanym preparatem Teosyal Redensity II.

Jednym z obszarów szczególnie podatnych na starzenie jest skóra pod oczami. Cienka i delikatna może szybciej wiotczeć i tracić swoją gęstość. Medycyna estetyczna stosowana w naszej klinice oferuje wiele sposobów na zagęszczanie i ujędrnianie skóry pod oczami. Aby zapobiegać wiotczeniu oraz likwidować już występujące ścieńczenie skóry, wykonujemy terapie łączone, w skład których wchodzą m.in. MIKRONAKŁUWANIE DERMAPEN, NIEABLACYJNE FRAKCJONOWANIE FRAC3 FOTONA, OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE, PEELINGI NA SKÓRĘ WOKÓŁ OCZU, KARBOKSYTERAPIĘ.

Kiedy mamy pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby zmobilizować skórę pod oczami do ujędrnienia i odmłodzenia, a mimo to „dolina łez”, jest nadal widoczna, sięgamy po Teosyal Redensity II, specjalny kwas hialuronowy dedykowany wypełnieniom w tym rejonie. Wolumetria jest niezbędna, ponieważ dolina łez to efekt nie tylko wiotczenia i utraty gęstości skóry, lecz także przesunięć i zaniku tkanki tłuszczowej pod skórą, a nawet zmian w układzie kostnym oczodołów. „Dolinę łez” tworzą ubytki tkanki podskórnej w oczodołach połączone z zagłębieniem przechodzącym ukośnie w policzek, które układa się tak jak płyną łzy w trakcie płaczu. Aby odbudować utraconą objętość tkanek podskórnych w tym rejonie, najlepsze jest zastosowanie wypełniaczy.

Na czym polega wypełnienie dolny łez kwasem hialuronowym?

W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna precyzyjnie dobieramy preparaty do problemów urodowych i w przypadku walki „doliny łez” rekomendujemy Teosyal Redensity II, uznany na całym świecie kwas hialuronowy o formule dedykowanej okolicy podkrążonego oka.

Teosyal Redensity II, szwajcarski produkt o potwierdzonej klinicznie skuteczności. ma usieciowaną formułę, co oznacza długotrwałą korekcję. Ale jednocześnie delikatny sposób usieciowania sprawia, że produkt nie obciąża nadmiernie wrażliwej okolicy oka, nie prowokuje więc obrzęków związanych z naciskiem na intensywne w rejonie oka krążenie limfatyczne i krwionośne. Plastyczność produktu umożliwia lekarzowi precyzyjne rozłożenie w wypełnianej okolicy. Zapadnięcia pod oczami zostają równomiernie wypełnione. Obecny w składzie Teosyal Redensity II kompleks 8 aminokwasów, 3 antyoksydantów, 2 minerałów i witaminy B6 dodatkowo regeneruje skórę pod oczami.

Teosyal Redensity II

Teosyal Redensity II

Teosyal Redensity II

Wskazania do zabiegów

  • „Dolina łez”
  • Ubytek tkanki w rejonie oczodołów i dolnej powieki
  • Cienie pod oczami wynikające z zapadnięć pod oczami

Efekty działania

Zastosowanie kwasu hialuronowego daje natychmiastowy efekt wypełnienia „doliny łez”. Spłycają się skośne zagłębienia występujące pod oczami. Spojrzenie odzyskuje młody i atrakcyjny wygląd, a cała twarz staje się bardziej pogodna i zrelaksowana. Znikają zasinienia i cienie występujące pod oczami, które były efektem zapadnięcia tej okolicy. Z czasem wzrasta także gęstość i jędrność skóry. Dzięki podaniu kwasu hialuronowego skóra pod oczami jest też lepiej nawilżona, a przez to mnie podatna na zmarszczki. Ponieważ kwas hialuronowy ma zdolność absorbowania wody, efekt wypełnienia doliny łez będzie narastał i może być oceniamy ostatecznie dopiero po kilku tygodniach.

Ważne przed zabiegiem

Jedynym zaleceniem przedzabiegowym jest nieprzyjmowanie środków medycznych, które mogłyby zmniejszyć krzepliwość krwi, na kilka dni przed wizytą odstawiam więc aspirynę i leki przeciwzakrzepowe.

Jak wygląda zabieg?

Po miejscowym znieczuleniu miejsca zabiegowego lekarz wprowadza kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły lub mikrokaniuli, a następnie modeluje i masuje okolicę, aby osiągnąć efekt naturalnego wypełnienia „doliny łez”, bez ryzyka nadkorekty. Wybór techniki podania kwasu nie ma znaczenia dla efektów zabiegu, są one takie same. Jednak w przypadku kaniuli spada ryzyko powstania siniaków lub krwiaków w miejscach iniekcji (rekomendowane pacjentom podatnym na tego typu skutki uboczne nakłuwania skóry). Już bezpośrednio po podaniu wypełniacza pacjent jest w stanie ocenić efekt zabiegu, jednak dopiero po „ułożeniu” kwasu i ustąpieniu ewentualnego obrzęku możemy w pełni podsumować uzyskaną poprawę rysów twarzy okolicy podoczowej. W UNIDENT UNION Dental Spa jesteśmy zwolennikami precyzyjnego wypełniania „doliny łez”. Nasze podejście koncentruje się na tym, by nie wypełnić ubytków tkanki podskórnej zbyt mocno, ponieważ nie chcemy ryzykować efektu „zapuchniętych oczu”. Dlatego chętnie wykonujemy zabieg dwuetapowo. Po ok. 3-4 tygodniach oceniamy efekty i ewentualnie dodajemy preparatu.

Ważne po zabiegu

Zawsze po wprowadzeniu kwasu hialuronowego należy unikać słońca, ekstremalnie wysokich temperatur (sauny, solarium), wszystkie te czynniki mogą spowodować zanikanie, rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego.

Rekomendowana liczba zabiegów

Wszystko zależy od wieku pacjenta i jego cech osobniczych. Osoby starsze lub takie, które naturalnie mają duże zagłębienia pod oczami, powinny liczyć się z wykonaniem 2 zabiegów. U osób młodszych przed 40-tką standardowo wystarczy jeden zabieg, podczas którego w każdą dolinę łez podajemy 0.5-1 ml kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest całkowicie wchłanialny, dlatego po 12-18 miesiącach należy powtórzyć zabieg wypełnienia doliny łez. Na tempo resorpcji wpływa także tryb życia, zwłaszcza kontakt z promieniowaniem UV, suplementacja, dieta.

Odczuwalność zabiegu

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ znieczulamy miejsce zabiegowe za pomocą profesjonalnego kremu do znieczuleń. U pacjentów szczególnie wrażliwych na ból, stosujemy znieczulenie iniekcyjne. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, bolesność lub siniak w miejscu iniekcji. Efekty uboczne zanikną najwyżej po kilku dniach.

Przeciwwskazania

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Skłonność do bliznowacenia
  • Stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Choroby autoimmunologiczne

Bezpieczeństwo

Skuteczność preparatu Teosyal Redensity PureSense II potwierdzają wieloletnie badania klinicznych w Europie Zachodniej. Kwas hialuronowy należy do najpowszechniej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej. Nie jest traktowany przez organizm jak ciało obce, nie ma pochodzenia zwierzęcego, a wszystkie produkty stosowane w klinice Unident Union Medycyna Estetyczna posiada CE III klasę wyrobu medycznego. Całkowicie wchłania się po okresie działania.

na zdjęciu Natalia Siwiec - pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna