Niechirurgiczna korekta nosa kwasem hialuronowym

Niechirurgiczna korekta nosa kwasem hialuronowym w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Korygowanie nosa za pomocą skalpela należy od lat do najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej, jednak coraz więcej osób mających zastrzeżenia do kształtu nosa, wybiera mniej inwazyjną metodę – modelowanie jego kształtu za pomocą gęstego, usieciowanego kwasu hialuronowego. Wiele dysproporcji nie wymaga bowiem interwencji chirurgicznej, a harmonijny kształt nosa można szybko osiągnąć za pomocą wypełniacza, takiego jaki stosuje się do powiększania ust czy modelowania rysów twarzy. Efekty utrzymują się średnio 6-20 miesięcy i zanikają stopniowo, dzięki czemu nie ma gwałtownej zmiany. A co najważniejsze, nadanie nosowi wymarzonego wyglądu nie wymaga operacji, która zawsze wiąże się z ryzykiem, obciążającym organizm znieczuleniem, długą rekonwalescencją i wyłączeniem z normalnej aktywności życiowej. W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym poprzedza konsultacja z analizą rysów twarzy, po której następuje podanie kwasu hialuronowego w celu uzyskania ustalonego efektu. Sam zabieg modelowania kształtu nosa trwa ok. 15-30 minut. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności, efekty zabiegu widoczne są od razu, jednak efekty oceniamy średnio po 14 dniach od wizyty. Zabiegi niechirurgicznej korekty nosa dają nam dużo satysfakcji, ponieważ pozbycie się problemu urodowego, często kompleksu na tle kształtu nosa, poprawia jakość życia pacjentów. Pacjenci decydują się na tę metodę także ze względu na przewidywalność efektów, czego często nie spełniają zabiegi chirurgiczne.

Na czym polega niechirurgiczna korekta kształtu nosa?

Niechirurgiczna korekta nosa w gabinecie medycyny estetycznej opiera się na zastosowaniu kwasu hialuronowego. Związek ten naturalnie występuje w organizmie, gdzie między innymi odpowiada za wiązanie wody, transport substancji odżywczych, stymulację kolagenezy, wspiera utrzymanie jej elastyczności, jędrności i gładkości. Preparat stosowany do modelowania nosa różni się od tych stosowanych do mezoterapii. Ma postać gęstego żelu, czyli jest usieciowanym kwasem hialuronowym dedykowanym wolumetrii. Usieciowany kwas hialuronowy harmonijnie wypełnia miejsca, które wymagają korekty, nadając wybranej partii twarzy zaprojektowany kształt. W klinice UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna stosujemy najlepsze preparaty światowych marek takich jak Restylane, Stylage, Emervel, Teosyal, Neuvia, Princess. Są to wypełniacze posiadające status CE III klasy wyrobu medycznego, są bezpieczne i nie wymagają specjalnych testów skórnych. Dają natychmiastowe efekty, a po określonym czasie całkowicie wchłaniają się, nie pozostawiając śladów w organizmie.

Efekt końcowy niechirurgicznej korekty nosa nie zależy jednak tylko od najwyższej jakości preparatu do wolumetrii. Kluczowe są także kompetencje estetyczne lekarza, wykonującego zabieg. W klinice UNIDENT UNION precyzyjnie analizujemy rysy twarzy, zgodnie z zasadami złotych proporcji. Korekta jest szczegółowo omawiana na konsultacji. Jako specjaliści od metamorfoz mamy ogromną wiedzę na temat proporcji twarzy i nie zawsze jest tak, że to pacjent zgłasza się do nas z zastrzeżeniami do kształtu nosa. W wielu przypadkach podczas analizy rysów twarzy uświadamiamy naszym pacjentom, że niewielka korekta podstawy nosa, jego przebiegu, kształtu koniuszka w spektakularny sposób poprawi wygląd całej twarzy.

Wskazania do zabiegów

  • Niesymetryczny nos
  • Garbek na nosie
  • Nierówności grzbietu nosa
  • Zbyt duża wklęsłość nosa
  • Ubytki i krzywizny w kształcie nosa

Efekty działania

Metamorfoza kształtu nosa osiągana jest bezpośrednio po zabiegu. W niektórych przypadkach szczególnie wymagający pacjenci oczekują stopniowej metamorfozy, wtedy kwas hialuronowy podajemy w 2-3 podejściach na odrębnych wizytach. Zwiększa t koszty metamorfozy, jednak zapewnia stopniowanie efektu.

Ważne przed zabiegiem

Jedynym zaleceniem przedzabiegowym jest nieprzyjmowanie środków medycznych, które mogłyby zmniejszyć krzepliwość krwi, na kilka dni przed wizytą odstawiam więc aspirynę i leki przeciwzakrzepowe.

Jak wygląda zabieg?

Po miejscowym znieczuleniu miejsca zabiegowego lekarz wprowadza kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w odpowiednio dobrane miejsca, tka by osiągnąć pożądany efekt, a następnie modeluje kształt nosa, co przypomina ugniatanie modeliny. Harmonia kształtów osiągnięta podczas „układania” kwasu hialuronowego zależy tutaj do kompetencji estetycznych lekarza, jego wyczucia gustu i znajomości zasad proporcji twarzy. Pacjent od razu po zabiegu ma możliwość ocenienia osiągniętych efektów.

Ważne po zabiegu

Zawsze po wprowadzeniu kwasu hialuronowego należy unikać słońca, ekstremalnie wysokich temperatur (sauny, solarium), wszystkie te czynniki mogą spowodować zanikanie rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego.

Rekomendowana liczba zabiegów

Standardowo korekta nosa osiągana jest podczas jednego zabiegu. Efekty utrzymują się 6-20 miesięcy, można je utrzymywać wykonując powtórzenia zabiegów w określonych odstępach czasu (średnio co 8-12 miesięcy). Kolejne zabiegi z reguły dają trwalsze rezultaty, zwłaszcza gdy wykonujemy je, gdy pacjent zauważy pierwsze symptomy wchłaniania kwasu.

Odczuwalność zabiegu

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ znieczulamy miejsce zabiegowe za pomocą profesjonalnego kremu do znieczuleń. Poza tym większość preparatów do wolumetrii zawiera lidokainę. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, bolesność nosa lub siniak w miejscu iniekcji. Efekty uboczne zanikną najwyżej po kilku dniach.

Przeciwwskazania

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Skłonność do bliznowacenia
  • Stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Choroby autoimmunologiczne

Bezpieczeństwo

Kwas hialuronowy należy do najpowszechniej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej. Nie jest traktowany przez organizm jak ciało obce, nie ma pochodzenia zwierzęcego, a wszystkie produkty stosowane w klinice Unident Union Medycyna Estetyczna posiada CE III klasę wyrobu medycznego. Całkowicie wchłania się po okresie działania.

Czy wiesz, że…

Choć lekarze w Hollywood najczęściej prostują nosy, większość gwiazd nie przyznaje się do tego, że korzystała z pomocy specjalisty od urody. Jedną z nielicznych „odważnych” jest Jennifer Aniston, która potwierdziła , że przeszła zabieg. Twierdzi jednak, że zrobiła to ze względów zdrowotnych, krzywa przegroda utrudniała jej oddychanie.

na zdjęciu: Natalia Siwiec, pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna