Niechirurgiczny lifting brwi

Niechirurgiczny lifting brwi kwasem hialuronowym w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Brwi stanowią nie tylko oprawę oczu, ich kształt wpływa na odbiór rysów całej twarzy. Opadające brwi pod wpływem upływu czasu i wiotczenia skóry czoła, nadmiernej mimiki w tym rejonie oraz na skutek stresu potęgują zmęczony i smutny wygląd. Na kształt brwi wpływa także zanik tkanki podskórnej w rejonie skroni, który związany jest z procesem starzenia i jest naturalnym jego objawem po 40-tym roku życia. Niechirurgiczny lifting brwi za pomocą umiejętnie zastosowanego kwasu hialuronowego zapewnia szybki efekt odmłodzenia spojrzenia, a także nadaje całej twarzy wypoczęty i zrelaksowany wygląd. Pacjenci UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna po zastosowaniu kwasu hialuronowego obserwują uniesienie zewnętrznych krawędzi brwi, co daje efekt tzw. „otwarcia oka”. Jednocześnie zabieg wolumetryczny powoduje wygładzenie i uniesienie górnych powiek, które z wiekiem także zaczynają wiotczeć i opadać. Niechirurgiczny lifting brwi jest więcej jednocześnie alternatywą dla chirurgicznej blefaroplastyki.

Korygowanie kształtu brwi często wymaga miksowania zabiegów.

 • Botox pozwala nam uspokoić nadmierną mimikę czoła, która wpływa niekorzystnie na kształt brwi. Toksyną botulinową relaksujemy działanie wybranych mięśni czoła i okolicy oczu, co wpływa korzystnie na kształt łuków brwiowych. Zobacz więcej: Botoks
 • Dla zagęszczenia skóry w rejonie brwi, co ma wpływ na zahamowanie wiotczenia i opadania skóry czoła, stosujemy rewitalizujące skórę osocze bogatopłytkowe PRP
 • Zagęszczająco na skórę w okolicy brwi i oczu działa radiofrekwencja mikroigłowa VIVACE, która może być wykonywana nawet w zakresie dolnej i górnej powieki. Mikronakłuwanie z RF wzbudza silną syntezę kolagenu i przebudowę wiotczejącej skóry, co zwiększa jej napięcie i minimalizuje opadanie skóry.

Zobacz więcej: VIVACE® BTL™

 • Lifting skóry czoła wspieramy nowoczesnymi zabiegami laserowymi FOTONA, które wywołują obkurczenie istniejących, ale już zwiotczałych, włókien kolagenowych oraz wzbudzające syntezę nowych („młodych”) włókien kolagenowych. Dochodzi do silnego ujędrnienia i napięcia skóry.

Nieablacyjne frakcjonowanie skóry – FRAC3 FOTONA

Frakcjonowanie z elementami ablacji SMOOTH

Endolifting 4D® twarzy laserem Fotona 4D

 • Na finał zabiegów liftingujących rekomendujemy wykonanie najwyższej jakości makijażu permanentnego, który w dyskretny i dopasowany do typu urody sposób podkreśla urodę brwi i wpływa korzystnie na wyraz całej twarzy.

Na czym polega niechirurgiczny lifting brwi kwasem hialuronowym?

Niechirurgiczny lifting brwi wymaga zastosowania usieciowanego kwasu hialuronowego. Naturalnie występujący w skórze polisacharyd odpowiada m.in. za wiązanie wody i transportowanie substancji odżywczych. Wspiera utrzymanie jędrności i elastyczności skóry, ma także działanie stymulujące na syntezę nowego kolagenu. Gęsty, usieciowany kwas harmonijnie wypełnia miejsca, gdzie doszło do zaniku tkanek, nie tylko w rejonie skroni i bocznych części czoła, lecz także dalej pod linią włosów głowy. Wypełnienie zapadniętych obszarów odtwarza utraconą objętość tkanek, w tym maskuje zaniki i migracje tkanki kostnej twarzoczaszki. Skóra czoła napina się, przez co dochodzi do uniesienia brwi i odmłodzenia rysów twarzy. Kwas hialuronowy

W klinice UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna do liftingu chirurgicznego brwi używamy najlepszych preparaty światowych marek takich jak Restylane, Stylage, Emervel, Teosyal, Neuvia, Princess. Są to wypełniacze posiadające status CE III klasy wyrobu medycznego, są bezpieczne i nie wymagają specjalnych testów skórnych. Dają natychmiastowe efekty, a po określonym czasie całkowicie wchłaniają się, nie pozostawiając śladów w organizmie.

Wskazania do zabiegów

 • Opadające brwi
 • Zaniki tkanek w rejonie dołów skroniowych
 • Wiotka, opadająca skóra czoła

Efekty działania

Pierwsze efekty poprawy wyglądu górnego piętra twarzy – wygładzenie czoła, uniesienie brwi i optyczne „otwarcie” oka widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Pełne rezultaty widoczne są po ok. 14 dniach od wizyty. Lifting brwi sprawia, że twarz jest odmłodzona i zyskuje optymistyczny oraz wypoczęty wyraz. Wypełnienie ubytków tkanek w górnym piętrze twarzy sprawia, że odbudowuje się tzw. trójkąt młodości rysów twarzy.

Ważne przed zabiegiem

Zaleca się, by przed iniekcjami kwasem hialuronowym nie przyjmować środków medycznych, które mogłyby zmniejszyć krzepliwość krwi, na kilka dni przed wizytą odstawiam więc aspirynę i leki przeciwzakrzepowe.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg modelowania kształtu brwi kwasem hialuronowym trwa ok. 30 minut, po jego wykonaniu pacjent może wrócić do normalnej aktywności. I choć pierwsze efekty zaobserwujesz od razu, to jednak oceniamy je dopiero po ok. 14 dniach od wizyty. Po miejscowym znieczuleniu miejsca zabiegowego lekarz wprowadza kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły w odpowiednio dobrane miejsca, tak by osiągnąć pożądany efekt. W rejonie czoła często stosowana jest także technika liniowego oraz śródskórnego podawania kwasu hialuronowego, nazywana potocznie nićmi hialuronowymi. Kwas hialuronowy podawany jest wtedy mikrokaniulami, co ogranicza ryzyko wystąpienia siniaków lub krwiaków. Aby zminimalizować ryzyko ich powstania zalecamy przyjmowanie przed zabiegiem witaminy C w formie suplementów oraz w intensywnej pielęgnacji twarzy najlepiej w formule serum.

Ważne po zabiegu

Zawsze po wprowadzeniu kwasu hialuronowego należy unikać słońca, ekstremalnie wysokich temperatur (sauny, solarium). Wszystkie te czynniki mogą spowodować rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego. Jeśli pojawi się niewielki siniak, co może się zdarzyć, można stosować ustalone z lekarzem leki przyspieszające wchłanianie krwiaków oraz przeciwzapalne i przeciwobrzękowe oraz maści i kremy z heparyną, wyciągami z arniki lub kasztanowca.

Rekomendowana liczba zabiegów

Standardowo niechirurgiczny lifting brwi kwasem hialuronowym wymaga tylko jednego zabiegu. Efekty utrzymują się 1-2 lata. Warto poprzedzić lifting hialuronowy brwi zabiegami laserowymi i high-tech, ujędrniającymi i napinającymi skórę czoła. Wypełnienie kwasem hialuronowym stosuje się na finał terapii łączonej.

Odczuwalność zabiegu

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ znieczulamy miejsce zabiegowe za pomocą profesjonalnego kremu do znieczuleń. Poza tym większość preparatów do wolumetrii zawiera lidokainę. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, bolesność lub siniak w miejscu iniekcji. Efekty uboczne zanikną po kilku dniach.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Skłonność do bliznowacenia
 • Stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • Choroby autoimmunologiczne

Bezpieczeństwo

Kwas hialuronowy to po toksynie botulinowej najpowszechniej stosowany preparat w medycynie estetycznej. Nie jest traktowany przez organizm jak ciało obce, nie ma pochodzenia zwierzęcego i tak jak wszystkie produkty stosowane w klinice Unident Union Medycyna Estetyczna posiada CE III klasę wyrobu medycznego. Całkowicie wchłania się po okresie działania.