Soft lifiting

SOFT LIFTING, czyli modelowanie rysów twarzy kwasem hialuronowym w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Zamiast skalpela umów się na soft lifting, czyli modelowanie rysów twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. We wrocławskiej klinice UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna specjalizujemy się w kompleksowych metamorfozach i terapiach anti-aging, a lifting hialuronowy, nazywany także miękkim liftingiem należy do najpopularniejszych zabiegów dających całościowy efekt odmłodzenia rysów twarzy.

SOFT LIFTING to nieinwazyjny i komfortowy zabieg, zwłaszcza w odniesieniu do liftingu chirurgicznego. Nie tylko odbudowuje młodzieńczą objętość rysów twarzy, lecz także napina i nawilża skórę, zapobiega tworzeniu się zmarszczek mimicznych i grawitacyjnych oraz obudowuje punkty podparcia skóry, co daje efekt liftingu, czyli uniesienia rysów twarzy. Jego efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu i nie wymagają żadnych specjalnych przegotowań czy ograniczeń pozabiegowych.

Na czym polega SOFT LIFTING kwasem hialuronowym?

Prawidłowo wykonany soft lifting polega na doborze odpowiednich technik podawania kwasu hialuronowego do wieku, rysów twarzy i oczekiwań pacjenta.

W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna wykonujemy między innymi OŚMIOPUNKTOWY LIFTING KWASEM HIALURONOWYM (8 POINT LIFT), który może być zabiegiem samodzielnym lub jednym z etapów Soft Liftingu. Dla uniesienia rysów twarzy stosujemy także techniki liniowego podawania kwasu hialuronowego, nazywane nićmi hialuronowymi.

OŚMIOPUNKTOWY LIFTING KWASEM HIALURONOWYM (8 POINT LIFT)

New 8 point lift

Kwasem hialuronowym odbudowujemy punkty podparcia dla skóry, co pozwala zniwelować wiotczenie skóry policzków, zlikwidować efekt zmęczenia widoczny pod oczami w postaci doliny łez, zredukować drugi podbródek. Tak zwany ośmiopunktowy wolumetryczny lifting za pomocą wypełniacza polega na podaniu kwasu hialuronowego w 8 strategicznych miejsc, które wpływają na uniesienie i odmłodzenie rysów twarzy.

8 punktów liftingu:

1.2. Kości policzkowe – uwypuklenie kości policzkowych i redukcja fałdów nosowo-wargowych

3. Środkowa część twarzy (mid-face) – redukcja zagłębienia pod oczami, zmierzająca od odmłodzenia spojrzenia i delikatnego wypełnienia tzw. doliny łez. W przypadku dużego zaniku tkanek podskórnych w obszarach pod oczami wykonujemy dodatkowo zabieg wypełnienia doliny łez za pomocą dedykowanych temu obszarowi preparatów Teosyal Redensity II.

4. Fałdy nosowo-wargowe – wypełnienie bruzd zmierzające do odmłodzenia wyglądu i redukcji tzw. piramidy starości.

5. Kąciki ust – odbudowa punktów podparcia ust, unoszących kąciki ku górze, likwidacja wrażenie smutnego wyglądu, który wpisuje się w rysy twarzy nazywane „piramidą starości”

6. Okolice brody, żuchwy i podbródka – redukcja opadających policzków, lifting skóry policzków, redukcja drugiego podbródka, wraz z punktem 7 – konturowanie linii żuchwy i poprawa owalu

7. Linia żuchwy – modelowanie kąta żuchwy, lifting policzków, redukcja drugiego podbródka.

8. Policzek w dolnej części – wypełnienie utraconej objętości, która w tym rejonie może powodować powstawanie drobnych zmarszczek oraz zaburzać kształt policzka

LINIOWE PODANIE KWASU HIALURONOWEGO (NICI HIALURONOWE)

Nici hialuronowe

Podanie liniowe kwasu hialuronowego, zarówno podskórnie jak i śródskórnie, na dużych obszarach, zgodnie z kierunkami działania mięśni mimicznych. Takie zastosowanie kwasu hialuronowego w formie nici hialuronowych sprawia, że zabieg zapobiega tworzeniu się zmarszczek mimicznych, dodatkowo intensywnie nawilża i wpływa stymulacyjnie na procesy regeneracji włókien podporowych.

Wskazania do zabiegów

 • Opadający owal twarzy
 • Zanik objętości policzków, płaski profil
 • Zaniki tkanek w rejonie kości skroniowych, jarzmowych
 • Opadające kąciki ust
 • Dolina łez, efekt zmęczonego spojrzenia
 • „Chomiki”, podwójny podbródek
 • Bruzdy nosowo-wargowe
 • Linie marionetki
 • Opadające powieki, obniżenie linii brwi

Efekty działania

 • Odmłodzenie owalu
 • Uniesienie rysów twarzy
 • Napięcie skóry
 • Uwypuklenie policzków
 • Uniesienie opadających kącików ust
 • Wygładzenie zmarszczek i bruzd
 • Odmłodzenie spojrzenia
 • Zarysowanie linii żuchwy
 • Wysmuklenie twarzy
 • Redukcja „chomików”
 • Uniesienie brwi i redukcja opadania powiek
 • Zwiększenie nawilżenia skóry

Ważne przed zabiegiem

Zalecamy, aby przed zastosowaniem kwasu hialuronowego w formie iniekcji nie przyjmować środków medycznych, które mogłyby zmniejszyć krzepliwość krwi. Na kilka dni przed wizytą pacjenci proszeni są o odstawienie aspiryny i leki przeciwzakrzepowych.

Jak wygląda zabieg ? DWA ETAPY

Miejsce zabiegowe jest znieczulane za pomocą specjalnej maści, dzięki któremu pacjenci Unident Union Medycyna Estetyczna przechodzą zabiegi w pełni komfortowo. Lekarz wprowadza usieciowany kwas hialuronowy z gotowej do użycia ampułkostrzykawki za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w zależności od stosowanej techniki SOFT LIFTINGU, a następnie modeluje wypełniacz, aby doprowadzić do jak najbardziej naturalnego efektu wypełnienia. Pacjent od razu po zabiegu ma możliwość ocenienia osiągniętych efektów. Po zabiegu skóra może być tkliwa i delikatnie opuchnięta, możesz też wyczuwać depozyty kwasu. Objawy te zanikną szybko, najdłużej (ok. 4-7 dni) mogą utrzymywać się siniaczki w miejscach iniekcji, do których niektórzy pacjenci mają skłonność. Zalecamy wtedy stosowanie kremów przyspieszających gojenie.

Ważne po zabiegu

Zawsze po wprowadzeniu kwasu hialuronowego należy unikać słońca, ekstremalnie wysokich temperatur (sauny, solarium), wszystkie te czynniki mogą spowodować zanikanie rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego. Przez 2-3 miesiące nie zalecamy wykonywania zabiegów laserowych oraz liftingów termicznych.

Rekomendowana liczba zabiegów

Efekty będą utrzymywać się średnio przez 12-18 miesięcy, jednak indywidualnie są one uzależnione od jakości skóry, wieku i trybu życia. Ze względu na kompleksowy charakter SOFT LIFTINGU wykonujemy go często etapami, które przeprowadzane są na odrębnych wizytach. Pomiędzy nimi rekomendujemy zachowanie 4-5 tygodni odstępu.

Odczuwalność zabiegu

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ znieczulamy miejsce zabiegowe za pomocą profesjonalnego kremu do znieczuleń. Wiele preparatów do wolumetrii ma w składzie znoszącą ból lidokainę. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, bolesność nosa lub siniak w miejscu iniekcji. Efekty uboczne zanikną po kilku dniach.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Skłonność do bliznowacenia
 • Stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Stan zapalny w miejscu zabiegu

Bezpieczeństwo

Kwas hialuronowy należy do najpowszechniej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej. Nie jest traktowany przez organizm jak ciało obce, nie ma pochodzenia zwierzęcego, a wszystkie produkty stosowane w klinice Unident Union Medycyna Estetyczna posiada CE III klasę wyrobu medycznego. Całkowicie wchłania się po okresie działania.

na zdjęciu Natalia Siwiec - pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna