Mezolift (Hydrobalans, Hydrolift) Mezoterapie Anti-Aging

Mezolift (Hydrobalans, Hydrolift) - Mezoterapie anti-aging

Idea mezoliftingu (hydrobalansu, hydroliftu) to widoczne odmładzanie skóry za pomocą mezoterapii preparatami o wyższym stężeniu kwasu hialuronowego, który jest też bardziej gęsty niż ten stosowany w koktajlach do mezoterapii. Ta koncepcja daje znaczne odmłodzenie rysów twarzy, bez ingerencji chirurgicznej. Osiągamy efekt liftingu połączony z gruntownym nawodnieniem i rewitalizacją skóry.

Dlaczego kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy pełni w skórze funkcje kluczowe dla jej młodego wyglądu: odpowiednie nawodnienie, tworzenie środowiska optymalnego dla procesów komórkowych, regulacja tych procesów, ochrona antyoksydacyjna. Niestety z wiekiem kwasu hialuronowego bardzo szybko ubywa, jego zawartość w skórze spada już po 25. roku życia! Konsekwencją tego deficytu jest spadek nawilżenia skóry, odżywienia, elastyczności i jędrności, pojawiają się zmarszczki i bruzdy.

Wprowadzenie specjalna techniką softliftingu w głąb skóry kwasu hialuronowego o odpowiednim stężeniu, gęstości i wydłużonym działaniu sprawia, że deficyt jest uzupełniany, a zmiany się cofają: zauważalny jest łagodne uniesienie (liftu) rysów twarzy. Dodatkowe składniki zawarte w preparatach mają za zadanie wzmocnić działanie kwasu i zwiększyć efektywność zabiegu. Co ważne mezolifting nie tylko widocznie odmładza, ale jednocześnie stymuluje skórę do intensywnej regeneracji, przeciwdziałając procesom starzenia, to doskonała metoda anti-aging.

MEZOLIFT w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna uważamy mezolift za jedną z największych zdobyczy medycyny estetycznej! Odmładzanie przez intensywne nawilżanie to rewelacyjny sposób odwrócenie procesów starzenia i zatrzymanie czasu. Z dużą dbałością dobieraliśmy preparaty w tej kategorii, stawiając na ich skuteczność i różnorodność, bo wiemy, że skóry naszych pacjentów są różne i potrzebują celowanego wsparcia najwyższej jakości. Z preparatów do hydrobalansu korzystamy w dwójnasób: polecamy je jako zabieg intensywnie nawilżający i pobudzający skórę (podajemy go wówczas metodą grudkową), lub jako zabieg, który daje efekt softliftingu i uniesienia rysów (preparat podajemy mikrokaniulą, m.in. techniką wachlarzową, a także wprowadzając podłużne depozyty preparatu zgodnie z liniami napięcia skóry oraz miejscowo także w celu delikatnego wypełnienia zmarszczek).

Jak działa MEZOLIFT?

Głębokie i intensywne nawilżenie: to główna rola kwasu hialuronowego, który dzięki właściwościom higroskopijnym potrafi wiązać wodę i w ilości 1000 razy większej niż sama waży. Dzięki temu tworzy lepką substancję wypełniającą przestrzeń międzykomórkową, która „wypełnia” skórę. Kwas hialuronowy w preparatach go hydrobalansu ma wydłużone działanie nawilżające.

Łagodny lifting: kwas hialuronowy zawarty w preparatach do hydroliftu (hydrobalansu) jest stabilizowany w rozmaity sposób, a przez to gęstszy niż nieusieciowany kwas w koktajlach do mezoterapii. Wprowadzony do skóry odpowiednia techniką nici hialuronowych ( w sposób liniowy, zgodnie z kierunkami napięcia skóry), daje efekt łagodnego uniesienia tkanek.

Pobudzenie do odnowy: kwas hialuronowy odgrywa ważną rolę w procesach regeneracyjnych skóry, powoduje rewitalizację fibroblastów, które są zmobilizowane do produkcji kolagenu i elastyny. Wspiera więc regenerację i budowę rusztowania podpierającego skórę.

Działanie antyoksydacyjne: kwas hialuronowy tworzy naturalną barierę przeciwko wolnym rodnikom, które powodują starzenie skóry. Moc antyoksydacyjna preparatów do mezoliftingu wzmacniana jest dodatkowymi składnikami, które stanowią dodatkową tarczę obronną przed wolnymi rodnikami (m. in. witamina C, mannitol, glutation).

Utrzymanie równowagi w skórze: kwas hialuronowy jest ważnym czynnikiem determinującym równowagę środowiska wewnętrznego tkanek, dzięki uzupełnianiu deficytów dochodzi do „zatrzymania” czasu.

Dr Iwona Gnach-Olejniczak, kreator UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna: „Pacjenci naszej kliniki doceniają efekty mezoliftingu! Kilka ukłuć igły lub kaniuli i podanie w ten sposób preparatu zawierającego gęstszy, stabilizowany kwas hialuronowy, daje rewelacyjne odmłodzenie. Najważniejsze dla pacjentów jest to, że poprawa jakości skóry, choć spektakularna, jest bardzo naturalna. Po serii zabiegów twarz wygląda, jakby czas cofnął się o kilka dobrych lat: rysy twarzy są uniesione, skóra jest jędrna, sprężysta i pełna blasku”.

 

Preparaty do mezoliftingu stosowane w Unident Union Medycyna Estetyczna

 

Princess Rich

Princess Rich

Odmładzająca moc intensywnego i długotrwałego nawilżenia! Preparat opracowany w technologii ART. (Advanced Rejuvination Technology), która łączy nawilżające właściwości kwasu hialuronowego i glicerolu. Zabieg Princess Rich jest godny skóry każdej księżniczki ☺.

Wskazania

Zmarszczki: kurze łapki, zmarszczki palacza zmarszczki na czole, skóra, która traci jędrność, elastyczność, objętość i blask, utrata młodzieńczej linii brody cera odwodniona

Działanie

Princess Rich produkowany jest w technologii ART – Advanced Rejuvination Technology, polegającej na połączeniu kwasu hialuronowego i stabilizującego go glicerolu. Glicerol (2%) za pomocą wiązań wodorowym wiąże wodę i tworzy w ten sposób płaszcz ochronny wokół cząsteczek kwasu hialuronowego. Dzięki temu nawilżający kwas hialuronowy (1,8%) jeszcze skuteczniej zatrzymuje wodę i spełnia funkcję nawilżającą. W skórze powstaje swoista zapora chroniąca przed utratą wody i wolnymi rodnikami.

Efekty

Odzyskanie naturalnego napięcia i elastyczności skóry, „wypełnienie” drobnych zmarszczek, przywrócenie skórze blasku i jedwabistego dotyku.

Ważne informacje

Zabieg wykonany preparatem Princess Rich jednorazowo nawilża odwodnioną skórę i odświeża ją, w serii daje długotrwałe efekty subtelnego liftingu. Optymalne efekty uzyskujemy poddając skórę 3 zabiegom, co 2 tygodnie.

 

Jalupro (HMW)

Jalupro (HMW)

Wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy o zwiększonej lepkości + kompleks aminokwasów = efekt naturalnego liftingu oraz przeciwdziałanie procesom starzenia za sprawą mezoliftu preparatem Jalupro HMW!

Wskazania

Skóra odwodniona z widocznymi oznakami fotostarzenia i starzenia: zmarszczki średnio głębokie i głębokie, bruzdy, fałdy.

Działanie

Jalupro HMW to unikalna kompozycja składników:

 • niestablizowanego wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego o zwiększonej lepkości, który pełni funkcję intensywnie nawilżającą
 • kompleksu aminokwasów, których zadaniem jest odżywienie fibroblastów i pobudzenie ich do regeneracji
 • leucyny, składnika kolagenu, odbudowującego jego strukturę.

Efekty

Długotrwałe nawilżenie skóry subtelny efekt „wypełnienia”, zwiększenie gęstości skóry i jej napięcia, co oznacza spłycenie zmarszczek, bruzd i fałd, stymulacja skóry do odnowy, nadanie jej promiennego blasku.

Ważne informacje

Zalecamy 4 mezoterapie anti-aging raz w tygodniu. W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna stosujemy Jalupro HMW jako element terapii łączonych z zabiegami laserowymi.

 

Stylage Hydro

Stylage poleca Danuta Stenka

Odmładzanie we francuskim stylu! Naturalny i długotrwały efekt głębokiego nawilżenia. Dzięki Stylage Hydro Twoja skóra zachowa klasę (czytaj: optymalne nawilżenie), nawet w mało sprzyjających warunkach. Preparaty Stylage doceniła m.in. Danuta Stenka.

Stylage Hydro

Wskazania

Skóra odwodniona, często przebywająca w trudnych warunkach: klimatyzacja, nadmierne nasłonecznienie, wymagająca regeneracji, objawy starzenia, utrata objętości skóry.

Działanie

Połączenie w Stylage Hydro kwasu hialuronowego i antyoksydantu (mannitol) sprawia, że kwas hialuronowy, który w formie nieusieciowanej bardzo szybko ulega degradacji, utrzymuje swoje właściwości znacznie dłużej. Mannitol działa również wzmacniająco na skórę, która skuteczniej potrafi się dzięki niemu bronić, przed wolnym rodnikom.

Efekty

Długotrwałe nawilżenie, poprawienie kondycji skóry: zagęszczenie, ujędrnienie, spłycenie powierzchniowych zmarszczek, nadanie cerze promiennego blasku, uodpornienie skóry na czynniki wywołujące procesy starzenia

Ważne informacje

Zabieg Stylage Hydro może być przeprowadzony jednorazowo, jako natychmiastowe przywrócenie skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia. Hydrolift w serii (3 zabiegi w odstępach tygodniowych) daje efekt uniesienia skóry, głębokiego nawilżenia, wygładzenia i napięcia skóry.

Stylage - efekty

 

Teosyal Redensity I

Teosyal Redensity I

Tak długo jak równowaga pomiędzy przeciwutleniaczami będzie zaburzona na korzyść cząsteczek toksycznych, skóra będzie starzała się szybciej i wyglądała na zmęczoną. Teosyal Redensity I to zabieg, po którym bilans twojej skóry będzie na dużym plusie! Jeden z najlepszych preparatów do mezoterapii na rynku szwajcarskiego koncernu Teoxane długotrwałe efekty nawodnienia i wygładzenia skóry.

Wskazania

Skóra odwodniona, zmęczona, niedotleniona, matowa i pozbawiona blasku z widocznymi oznakami starzenia: zmarszczki, bruzdy, stres oksydacyjny.

Działanie

Teosyal Redensity I to połączenie wysokostężonego kwasu hialuronowego (który nawilża i mobilizuje skórę do odnowy) z kompleksem restrukturyzującym skórę, na który składają się:

 • 8 aminokwasów:
  • Glicyna, Lizyna, Treonina, Prolina (stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny)
   Izoleucyna, Leucyna, Walina (regulatory procesów regeneracji tkanek)
   Arginina (reguluje nawilżenie skóry)
 • 3 antyoksydanty
  • Glutation (antyoksydant neutralizuje wolne rodniki)
   N-Acetylo-L-Cysteina (niezbędne w syntezie glutationu)
   Kwas liponowy (reguluje metabolizm glutationu i wydłuża jego aktywność)
 • 2 minerały
  • Cynk, Miedź (niezbędne do syntezy DNA i ochrony komórkowej)
 • 1 witaminę
  • B6 (niezbędna w metabolizmie komórek skóry)

Efekty

Intensywne rozświetlenie skóry, odzyskanie zdolności odbijania światła, redukcja drobnych zmarszczek odwodnieniowych, spłycenie bruzd, wyrównanie tekstury naskórka.

 • Restrukturyzacja skóry właściwej i regeneracja komórkowa: +98% kolagenu i +26% fibryliny (białko, które jest składową włókien elastycznych)
 • Silna poprawa nawodnienia skóry
 • Ochrona antyoksydacyjna: -28% stresu antyoksydacyjnego

Ważne informacje

Najlepsze efekty osiągamy po przeprowadzaniu 3 mezoterapii anti-aging co 3-4 tygodnie.

Teosyal Redensity - efekty

NCTF 135HA Filorga

NCTF 135HA Filorga

Kwas hialuronowy i kompleks odżywczy złożony z 54 składników aktywnych zatroszczą się o twoją wymagającą odmłodzenia i intensywnej regeneracji skórę. Zabieg mezoliftingu wykonany preparatem NCTF 136HA działa jednocześnie na przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry.

Wskazania

Skóra dojrzała wymagająca zagęszczenia i głębokiego nawilżenia, skóra wiotka z widocznymi zmarszczkami, zmęczona, pozbawiona energii.

Działanie

Za sukcesem, czyli rewelacyjnymi efektami NCTF 135HA, stoi odpowiednio opracowany skład. Silnie nawilżający kwas hialuronowy został połączony z:

 • 13 witaminami: między innymi witaminą A, która przyspiesza odnowę skóry, witaminą B, która zapewnia skórze równowagę biologiczną, witaminą C – zwiększającą syntezę kolagenu i elastyny
 • 6 minerałami, niezbędnymi do budowy i pracy enzymów oraz koordynującymi gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu
 • 6 koenzymami, przyspieszającymi metabolizm skóry i zwiększającymi tempo regeneracji tkanek
 • 5 kwasami nukleinowymi, które regulują syntezę białek
 • 2 czynnikami redukującymi stres oksydacyjny: kwas askorbinowy i glutation

Efekty

Stymulacja wzrostu komórkowego: +147%

Ochrona komórkowa: +90%

Zagęszczenie skóry: +256%

Przywrócenie sprężystości komórek: +366%

oraz: regeneracja uszkodzeń skóry, poprawa kolorytu, intensywne nawilżanie, przywrócenie równowagi jonowej.

 • Wyniki otrzymane podczas badań in vitro w odniesieniu do prób kontrolnych kolonii komórkowych niepoddawanych działaniu NCTF. Badania zostały przeprowadzone przez niezależny francuski instytut badawczy.

Ważne informacje

W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna planujemy długoterminowe terapie za pomocą mezoterapii anti-aging NCTF 135HA:

Faza 1: terapia uderzeniowa 4 zabiegi co 1-2 tygodnie

Faza 2: regeneracja skóry 1 zabieg miesięcznie przez 2 miesiące

Faza 3: podtrzymanie efektów kuracji 1 zabieg co 2-6 miesięcy

 

Neauvia Organic Hydro Deluxe

Neauvia Organic Hydro Deluxe

Metamorfoza skóry dzięki nowatorskiemu połączeniu wysokooczyszczonego, biokompatybilnego kwasu hialuronowego z hydroksyapatytem wapnia CaHA. Neauvia Organic Hydro Deluxe jako preparat do hydroliftingu zapewnia skórze głębokie nawilżenie i zagęszczenie. Koncentrując się na naturalnych efektach, dba również o najwyższe bezpieczeństwo, stąd w nazwie określenie organic.

Wskazania

Odwodnienie, przesuszenie i wiotkość skóry, zmarszczki, skóra wymagająca pobudzenia i regeneracji.

Działanie

Neauvia Deluxe to innowacyjna formuła mezoterapii anti-aging oparta na biokompatybilnym kwasie hialuronowym, pozyskanym z niepatogennych dla człowieka bakterii Bacillus subtilis. Został on połączony z hydroksyapatytem wapnia CaHa (0,01%).Taka zaprojektowany preparat daje wysokie możliwości nawilżające i regenerujące. Efekt nawilżenia wzmocniony został silną regeneracją skóry: CaHA jako stymulator kolagenu pobudza fibroblasty do produkcji białka podporowego skóry. Pogrubienie i zagęszczenie tkanek w połączeniu z gruntownym nawodnieniem daje synergistyczny efekt odmłodzenia.

Efekty

Wszechstronny efekt mezoliftu – widoczny efekt odmłodzenia, znaczne poprawienie nawilżenia skóry, napięcia i sprężystości, zwiększenie odporności na rozciąganie, korekcja zmarszczek.

Ważne informacje

Optymalny efekt osiągamy, zalecając serię 4 zabiegów co 3 tygodnie. Pojedyncza mezoterapia anti-aging Neauvia Deluxe może być stosowana jako SOS dla przesuszonej skóry.

 

Wskazania do mezoliftingu

TWARZ:

 • Skóra z widocznymi oznakami starzenia
 • Oznaki fotostarzenia (nadmiernej ekspozycji na słońce)
 • Wiotka i cienka skóra
 • Zmarszczki, bruzdy
 • Utrata jędrności i elastyczności
 • Cera odwodniona, przesuszona
 • Niedoskonała struktura skóry

SZYJA, DEKOLT:

 • Wiotkość skóry
 • Utrata elastyczności
 • Zmarszczki
 • Oznaki fotostarzenia (siateczka zmarszczek, bruzdy pionowe)

DŁONIE:

 • Starzejące się dłonie
 • Przesuszona i odwodniona skóra dłoni
 • Wiotka i cienka skóra dłoni
 • Zmarszczki na dłoniach

Efekty działania mezoliftingu

 • Efekt liftingu, poprzez odbudowanie „rusztowania” dla skóry
 • Wzrost napięcia i elastyczności skóry
 • Głębokie nawilżenie – podany do skóry kwas długotrwale nawilża tkanki, dzięki czemu zmarszczki i bruzdy „wypełnione”
 • Poprawienie funkcjonowania płaszcza hydro-lipidowego, zwiększenie jego odporności na czynniki zewnętrzne, skuteczniejsza ochrona przed odparowywaniem wody
 • Wygładzenie skóry, jej tekstury
 • Spłycenie zmarszczek i bruzd
 • Poprawienie kolorytu, nadanie blasku i promienności

Ważne przed zabiegiem

Zabiegi mezoterapii anti-aging nie wymagają dodatkowego przygotowania. W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna zalecamy przed przeprowadzaniem softliftingu zaplanowanie peelingu, lub serii peelingów – podnosi to efekt mezoliftu.

Jak wygląda zabieg?

Wykonując mezoterapie anti-aging, jako specjaliści od skutecznych i komfortowych zabiegów, koncentrujemy się także na odpowiednim znieczuleniu skóry. Zabiegi iniekcyjne w naszej klinice są bardzo mało odczuwalne, ponieważ stosujemy unikatowe znieczulenie w formie kremu o wysokiej skuteczności.

Zabieg mezoliftu polega na podaniu do skóry preparatu na bazie wysoko stężonego kwasu hialuronowego, za pomocą odpowiedniej metody. W hydroliftingu najczęściej podajemy preparat trzema metodami (metodę dobieramy do rodzaju preparatu, okolicy i potrzeb skóry):

 • Śródskórną/grudkową, która polega na ostrzyknięciu wybranej okolicy specjalną krótką igłą, w efekcie skóra pokryta jest drobnymi grudkami (depozyty preparatu), które wchłaniają się po kilku dniach.
 • Metoda liniowa – igła lub mikrokaniula wkłuwana jest śródskórnie dość głęboko, przy cofaniu igły preparat jest wpompowywany do skory, pozostają podłużne depozyty preparatu, najczęściej podawane w formie wachlarza, z uwzględnieniem kierunków napięć skóry.
 • Softlifting – żeby osiągnąć efekt delikatnego liftingu i uniesienia skóry, w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna wprowadzamy preparat mikrokaniulami w postaci nici hialuronowych. Pacjenci cenią tę metodę ze względu na niewielką ilość wkłuć i praktycznie brak jakichkolwiek śladów po iniekcjach, które wymagałyby rekonwalescencji.

Ważne po zabiegu

Ważne, żeby po zabiegu zachować zalecania przekazane przez specjalistę, pamiętać o nawodnieniu organizmu (minimum 2 litry wody), unikaniu ekspozycji na słońce, wizyt w saunie itp. Ewentualne skutki uboczne mezoterapii: siniaczki, ślady po ukłuciu, można łatwo zamaskować podkładem. W klinice UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna dostępny jest specjalny podkład, zalecany po zabiegach iniekcyjnych i laserowych.

Rekomendowana liczba zabiegów

Liczba rekomendowanych zabiegów jest uzależniona od stosowanego preparatu.

Odczuwalność zabiegu

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakość znieczulenia zewnętrznego zabiegi mezoliftingu/hydrobalansu/hydroliftu w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna są praktycznie bezbolesne.

Przeciwwskazania

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Alergie na składniki aktywne, zawarte w preparacie
 • Opryszczka
 • Stany zapalne
 • Tendencja do tworzenia się blizn i bliznowców
 • Choroby układu immunologicznego
 • Choroby nowotworowe
 • Nieuregulowana cukrzyca
 • Obniżona krzepliwość krwi
 • Opryszczka

Bezpieczeństwo

W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna stosujemy tylko dokładnie przebadane preparaty, których jakość jest potwierdzona certyfikatami CE dla wyrobów medycznych. Stawiamy na najlepszych, doświadczonych, godnych zaufania producentów i renomowane marki.

Czy wiesz, że...?

Naturalny kwas hialuronowy jest stale produkowany przez organizm, niestety z wiekiem wytwarzamy go coraz mniej, i cały czas ulega degradacji (w skórze rozpada się po upływie około 24 godzin). Dzięki innowacyjnym technologiom medycyna estetyczna może korzystać z formuł kwasu hialuronowego o przedłużonym działaniu.

na zdjęciu: Natalia Siwiec, pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna