Mezoterapie lipolityczne

Mezoterapie redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Mezoterapie miejscowo redukujące tkankę tłuszczową to zbawienie dla osób, które pragną udoskonalić swoje ciało w miejscach odpornych na dietę czy ćwiczenia. UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna włącza do swojej oferty nowoczesne i skuteczne preparaty działające na zasadzie lipolizy. Warto je wykonywać także dlatego, że są wszechstronne, oprócz wyszczuplenia miejsca poddanego zabiegowi, dochodzi do redukcji cellulitu i poprawy kondycji skóry, która po zabiegach jest bardziej napięta, wygładzona, jędrna i miękka w dotyku.

Dr Iwona Gnach-Olejniczak, kreator UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna: „Nowoczesne mezoterapie lipolityczne modelują sylwetkę miejscowo. Ale seria mezoterapii nie zastąpi zdrowej, niskokalorycznej diety i sportu. Dlatego nie jest metodą na odchudzanie, chociaż doskonale je wspomaga, ponieważ unikamy wtedy poluzowania skóry w miejscach utraty tkanki tłuszczowej oraz panujemy nad równomiernym rzeźbieniem sylwetki w pożądany kształt!”

Jak działają mezoterapie redukujące tkankę tłuszczową?

Wstrzyknięty do skóry składniki aktywne powodują obrzęk adipocytów (komórek, które magazynują tłuszcz), doprowadzają do ich pękania i uwalniania tłuszczu. Zbędny tłuszcz jest metabolizowany przez i wydalany przez organizm.

Korzyści:

 • Efekt wyszczuplenia
 • Usunięcie złogów – poprawienie krążenia krwi i limfy, przyspieszenie metabolizmu uwolnionych tłuszczów
 • Detoksykacja tkanki – usuwanie toksyn z organizm
 • Poprawienie krążenia krwi i limfy – ogólna poprawa wyglądu skóry, uelastycznienie, dotlenienie, wygładzenie

 

Rodzaje mezoterapii lipolitycznych w Unident Union Medycyna Estetyczna

LL Dermaheal

LL Dermaheal

„Spalacz tłuszczu”! Szybko i skutecznie radzi sobie z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową, wykorzystując do tego wyciąg z soi. Wyszczupla i przy „okazji” redukuje cellulit.

Wskazania

Miejscowe nagromadzeni tkanki tłuszczowej na udach, brzuchu, plecach, nad kolanami, ramionach, cellulit drugi podbródek

Działanie

To koktajl składników aktywnych przyspieszających proces spalania tłuszczu i wspierających usuwanie ubocznych produktów spalania:

 • L-karnityna – podnosi wydolność mitochondriów, które dzięki temu maja większą moc w spalaniu tłuszczów, jednocześnie działa detoksykująco
 • Fosfatydylocholina – wyciąg z soi, który powoduje rozpad komórek tłuszczowych adipocytów.
 • Peptyd biomimetyczny – Decapeptide-4: wspiera rozbijanie adiocytów i opróżnianie ich z nadmiaru tłuszczu, powoduje napięcie i wygładzenie skóry, stymuluje metabolizm mięśni.

Efekt

Zniwelowanie tłuszczyku, wyszczuplenie miejsc poddanych zabiegowi, redukcja cellulitu, efekt napięcia i wygładzenia skóry.

Ważne informacje

Rekomendujemy wykonanie 3-5 zabiegów co 2-3 tygodnie. Preparat nie powoduje dyskomfortu i obrzęku, które występują po przeprowadzeniu klasycznej lipolizy iniekcyjnej. Zabieg nie zapobiega ponownemu nagromadzeniu tkanki tłuszczowej. W UNIDEN UNION Medycyna Estetyczna stosujemy mezoterapię Dermaheal LL jako element terapii modelujących ciało.

 

 

Ważne przed zabiegiem

Zabiegi mezoterapii redukujących miejscowo tkankę tłuszczową nie wymagają specjalnego przygotowania.

Jak wygląda zabieg mezoterapii redukującej nadmiar tkanki tłuszczowej?

Zabieg polega na podaniu preparatu do skóry odpowiednią metodą:

 • Śródskórną/grudkową, która polega na ostrzyknięciu wybranej okolicy oka specjalną krótką igłą, w efekcie skóra pokryta jest drobnymi grudkami (depozyt preparatu), które wchłaniają się po kilku dniach
 • Pistolet do mezoterapii – w Unident Union Medycyna Estetyczna stosujemy FENIX CARBOXYTHERAPY, pistolet pneumatyczny do karbosyterapii. Dzięki temu nasze zabiegi karboksy-mezoterapii mają 30% większą skuteczność. Urządzeniem wprowadzamy w głąb skóry koktajle do mezoterapii.

Ważne po zabiegu

Zabiegi mezoterapii nie wymagają od pacjenta rezygnowania z codziennych aktywności. Po zabiegu należy przestrzegać zalecanej przez naszego specjalistę pielęgnacji domowej, która ma znaczący wpływ na utrzymanie efektów zabiegów. Efekty zabiegu uzależnione są od holistycznego podejścia pacjenta do problemu – najlepsze rezultaty można osiągnąć, równocześnie stosując się do zaleceń stosując odpowiednią dietę i uprawiając sport. Odpowiedni styl życia może uchronić przed ponownym miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Zabieg nie działa profilaktycznie.

Rekomendowana liczba zabiegów

Liczba rekomendowanych zabiegów jest uzależniona od stosowanego preparatu.

Odczuwalność zabiegu

Przed zabiegiem stosujemy dobre znieczulenie miejscowe, dlatego zabiegi mezoterapii w Unident Union Medycyna Estetyczna są praktycznie nieodczuwalne.

Przeciwwskazania

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Alergie na składniki aktywne, zawarte w preparacie
 • Stany zapalne
 • Cukrzyca nieunormowana
 • Skłonność do bliznowców i zwłóknień
 • Choroby nowotworowe

Bezpieczeństwo

W UNIDEN UNION Medycyna Estetyczna pracujemy na sprowadzonych, bezpiecznych preparatach renomowanych firm.

Cena

Cena uzależniona jest od preparatu użytego do mezoterapii.

Czy wiesz, że...?

Nowoczesne mezoterapie lipolityczne to ważny element skutecznych terapii modelujących sylwetkę? Połączenie ich z multipolarną radiofrekwencją VENUS LEGACY oraz z terapią CO2, czyli KARBOKSYTERAPIĄ daje doskonałe, zintensyfikowane efekty.

na zdjęciu: Natalia Siwiec, pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna