Mezoterapie na cellulit

MEZOTERAPIE NA CELLULIT (ALIDYA®)

Mezoterapie antycellulitowe w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Cellulit już dawno przestał być kojarzony z nadwagą. Problem dotyczy zarówno osób z tendencją do gromadzenia tkanki tłuszczowej, jak i tych szczupłych, o nienagannej sylwetce i idealnej wadze. Do naszej oferty wyselekcjonowaliśmy najskuteczniejsze na rynku preparaty, które dobieramy dla pacjentów indywidualnie, tworząc plany leczenia uwzględniające typ schorzenia i jego stadium.

Dr Iwona Gnach-Olejniczak: „Producenci kosmetyków przekonują nas kobiety, że cellulit można zwalczyć, smarując się odpowiednimi preparatami. Drogie Panie, muszę Was zmartwić, cellulit jest schorzeniem metabolicznym tkanki podskórnej, którego nie wyleczy balsam antycellulitowy. W Unident Union Medycyna Estetyczna podchodzimy do terapii cellulitu kompleksowo, wspólnie z pacjentem analizujemy jego tryb życia, dietę, przyzwyczajenia, w razie potrzeby zlecamy badania hormonalne. Dzięki holistycznemu podejściu osiągamy najwyższą możliwą skuteczność”

Jak działają mezoterapie antycellulitowe?

Mezoterapie antycellulitowe mają kilka zadań:

 • Usuwają nagromadzony tłuszcz – substancje aktywne zawarte w koktajlach powodują lipolizę, czyli doprowadzają do pęknięcia błony komórek magazynujących tłuszcz i przyspieszają ich opróżnianie, wspierają rozpuszczanie „uwolnionego” tłuszczu.
 • Usuwają złogi – mezoterapia poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki temu przyspiesza usuwanie zbędnych produktów rozkładu tłuszczów.
 • Detoksykują tkanki – skuteczniej działające krążenie wspiera i przyspiesza usuwanie toksyn z organizm.
 • Poprawiają krążenia krwi i limfy – opróżnienie adipocytów uwalnia naczynia krwionośne i układ limfatyczny od ucisku, dzięki temu dochodzi do szybkiej regeneracji uszkodzonych tkanek.
 • Działają profilaktycznie – poprawiają stan skóry, optymalizują jej działanie, nie dopuszczają do przerostu adipocytów i powstawania cellulitu.

 

Rodzaje mezoterapii na antycellulitowych wykonywanych w Unident Union Medycyna Estetyczna

Alidya

Alidya

Rewolucja w walce z cellulitem! Na bazie nowych badań, które wykazały, że winowajcą cellulitu jest żelazo, opracowano preparat, który chelatuje jony żelaza i leczy cellulit.

Wskazania

Cellulit, profilaktyka anty-cellulitowa.

Działanie

Według nowej koncepcji profesora Motolese, twórcy preparatu Alidya, głównym czynnikiem, który przyczynia się do powstawania cellulitu jest żelazo, przedostające się do tkanek z układu krwionośnego. Składniki aktywne zawarte w preparacie chelatują (wiążą) jony żelaza i rozpuszczają toksyny. Zabieg poprawia drenaż osmotyczny substancji międzykomórkowej i krążenie tętnicze – redukują się obrzęki, skóra jest dotleniona. Dochodzi do regeneracji tkanek dzięki odbudowie białka macierzy. Preparat działa antyoksydacyjnie i powoduje odkwaszanie macierzy pozakomórkowej, co zmniejsza odkładanie się żelaza i zapobiega powstawaniu cellulitu.

Efekt

Redukcja cellulitu, wygładzenie skóry i zwiększenie jej napięcia, detoks skóry, utrata objętości w okolicy przeprowadzanego zabiegu.

Ważne informacje

Zabieg przeprowadzamy w serii od 7-12 mezoterapii w odstępach tygodniowych. Zalecamy łączenie zabiegu z drenażem limfatycznym ręcznym lub mechanicznym (np. VENUS LEGACY)– podnosi to skuteczność mezoterapii Alidya.

 

LL Dermaheal

LL Dermaheal

Stymulator miejscowego spalania tkanki tłuszczowej! Działanie wyszczuplające i antycellulitowe.

Wskazania

Cellulit, miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej.

Działanie

Preparat redukujący cellulit, poprzez spalanie tkanki tłuszczowej za pomocą składników aktywnych:

 • L-karnityna – zwiększa wydolność mitochondriów do spalania tłuszczu, działa detoksykująco.
 • Fosfatydylocholina – czynnik lipolityczny uzyskiwany soi, powoduje rozpad komórek tłuszczowych.
 • Peptyd biomimetyczny Decapeptide-4 – wspomaga spalanie i rozbijanie tkanki tłuszczowej, powoduje napięcie i wygładzenie skóry, stymuluje metabolizm mięśni.

Efekt

Zmniejszenie cellulitu i jednoczesny efekt wyszczuplający, zwiększenie napięcia skóry i wygładzenie jej.

Ważne informacje:

Rekomendujemy wykonanie 3-5 zabiegów co 2-3 tygodnie. Preparat nie powoduje dyskomfortu i obrzęku, które występują po przeprowadzeniu klasycznej lipolizy iniekcyjnej.

 

Revital Celluform

Revital Celluform

Nowoczesna lipoliza w formie mezoterapii. Efekt łagodnej liposukcji dzięki odpowiednio skojarzonym składnikom aktywnym. Maksymalny efekt, minimum ingerencji.

Wskazania

Cellulit, miejscowe złogi tłuszczu, utrata jędrności skóry

Działanie

Revital Celluform wykorzystuje synergistyczne działanie kilku kluczowych składników:

 • Fosfatydylocholina: ekstrakt z soi – powoduje lipolizę, czyli opróżnienie przerośniętych komórek magazynujących tłuszcz. Wspiera bezpieczne wydalanie produktów rozkładu tłuszczu. Działa wyszczuplająco.
 • Kwas deoksycholowy – wspomaga wchłanianie uwolnionych z adipocytów tłuszczów w jelicie.
 • Vitamin PP (kwas nikotynowy) – poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i podwyższenie ciśnienia tętniczego poprawia krążenie krwi i limfy, przyspiesza przemianę materii w tkankach.

Efekt

Redukcja cellulitu przez usunięcie złogów tłuszczu, poprawa elastyczności i gładkości skóry, wyszczuplenie miejsc objętych zabiegiem.

Ważne informacje

Rekomendujemy wykonanie 3-6 zabiegów co 3-4 tygodni. Najlepsze efekty uzyskuje się przy zachowaniu wzmożonego wysiłku fizycznego i zdrowej diety.

 

Karboksyterapia

Karboksyterapia - Fenix

CO2 lekarstwem na cellulit! Podskórna iniekcja dwutlenkiem węgla redukuje cellulit nawet o 80% w każdym stadium rozwoju schorzenia, a „przy okazji” wyszczupla.

Wskazania

Cellulit, miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, skóra wymagająca ujędrnienia.

Działanie

Wprowadzony śródskórnie gaz powoduje uszkodzenie komórek magazynujących tłuszcz (adipocytów), powoduje to naturalną lipolizę, czyli usunięcie tłuszczu z przerośniętych komórek. Poprawia się krążenie krwi i limfy, co przyspiesza usunięcie toksyn z organizmu i przywrócenie jej prawidłowej pracy.

Efekt

Redukcja cellulitu, wyszczuplenie miejscowe, zwiększenie elastyczności i napięcia skóry.

Ważne informacje

Zaraz po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk, który znika po kilku minutach. Zalecamy wykonanie 10 -12 zabiegów w tygodniowych odstępach. W naszej klinice łączymy karboksyterapię z radiofrekwencją 4D VENUS LEGACY, wykonywaną w trakcie tego samej wizyty w formie terapii skojarzonej.

 

Wskazania do mezoterapii antyellulitowej

 • Lipodystrofia (cellulit)
 • Profilatyka antycellulitowa
 • Utrata jędrności i elastyczności skóry
 • Miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej

Efekty działania mezoterapii antycellulitowych

 • Redukcja pomarańczowej skórki
 • Ujędrnienie i odmłodzenie skóry
 • Wyszczuplenie miejsc objętych zabiegiem, miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej

Ważne przed zabiegiem

Zabiegi mezoterapii antycellulitowej nie wymagają specjalnego przygotowania.

Jak wygląda zabieg mezoterapii antycellulitowa?

Zabieg polega na podaniu preparatu do skóry odpowiednią metodą:

 • Śródskórną/grudkową, która polega na ostrzyknięciu wybranej okolicy oka specjalną krótką igłą, w efekcie skóra pokryta jest drobnymi grudkami (depozyt preparatu), które wchłaniają się po kilku dniach
 • Pistolet do mezoterapii – w Unident Union stosujemy FENIX CARBOXYTHERAPY, pistolet pneumatyczny do karbosyterapii. Dzięki temu nasze zabiegi karboksy-mezoterapii mają 30% większą skuteczność. Urządzeniem wprowadzamy w głąb skóry koktajle do mezoterapii.

Ważne po zabiegu

Zabiegi nie wymagają rezygnowania z codziennych aktywności. Po zabiegu należy przestrzegać zalecanej przez naszego specjalistę pielęgnacji domowej, która ma znaczący wpływ na utrzymanie efektów zabiegów. Efekty zabiegu uzależnione są od holistycznego podejścia pacjenta do problemu – najlepsze rezultaty można osiągnąć, stosując odpowiednie zalecenia dietetyczne i uprawiając sport.

Rekomendowana liczba zabiegów

Liczba rekomendowanych zabiegów jest uzależniona od stosowanego preparatu.

Odczuwalność zabiegu

Zabiegi mezoterapii w Unident Union są bezbolesne. Każdorazowo przed zabiegiem stosujemy znieczulenie miejscowe.

Przeciwwskazania

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Alergie na składniki aktywne, zawarte w preparacie
 • Stany zapalne
 • Brodawki
 • Alergie na składniki koktajli

Bezpieczeństwo

W UNIDEN UNION pracujemy tylko i wyłączenie na sprowadzonych, bezpiecznych preparatach renomowanych firm.

Cena

Cena uzależniona jest od preparatu użytego do mezoterapii.

Czy wiesz, że...?

CELLULITIS to ostre, szybko rozprzestrzeniające się, bakteryjne zapalenie tkanki łącznej, które może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych i sepsy, i nie ma nic wspólnego z przerostem i deformacją tkanki tłuszczowej, jakim jest CELLULIT.

na zdjęciu: Natalia Siwiec, pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna