Mezoterapie Napinające

MEZOTERAPIE NAPINIĄJĄCE STRETCH

Skóra traci swoją jędrność z różnych powodów. Najbardziej oczywisty to wiek – włókna kolagenowe słabną, zmniejsza się produkcja nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, skóra staje się coraz cieńsza, bardziej wiotka i łatwo poddaje się grawitacji. Do utraty jędrności i elastyczności dochodzi także w przypadku znacznej i szybkiej utraty wagi oraz po ciąży, gdy skóra miejscowo jest bardzo rozciągnięta. Zwiotczała skóra może być też problemem po zabiegach wyszczuplających np. liposukcji. Najbardziej kłopotliwe partie ciała, w których najszybciej i najczęściej zauważamy brak jędrności skóry to: ramiona (te okropne motylki, czyli zwisająca skóra ramion), biust, brzuch, wewnętrzna strona ud i pośladki. Utrata wagi i wiotczenie objawia się także na twarzy, zwłaszcza w rejonie podbródka i owalu. Bez względu na przyczynę i partię ciała rozwiązanie problemu jest proste – MEZOTERAPIA!

Mezoterapie napinające w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

W Unident Union Medycyna Estetyczna do skóry ciała podchodzimy równie uważnie, jak do skóry twarzy. Wiemy, jak dużym obciążeniem jest wewnętrzny przymus ukrywania mankamentów spowodowanych utratą jędrności skóry. Udowadniamy naszym pacjentom, że wykorzystując najlepsze dostępne na rynku preparaty, poddając się odpowiednio łączonym terapiom ułożonym w długoterminowy plan, skóra może wrócić do dobrej formy!

Dr Iwona Gnach-Olejniczak, kreator UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna: „Kiedy zauważamy, że skóra naszej twarzy ma problem z jędrnością i elastycznością – szybko sięgamy po najskuteczniejsze metody, między innymi po mezoterapie. Ale gdy chodzi o skórę ciała kupujemy balsam ujędrniający. To nielogiczne! Powtarzam moim pacjentom: mezoterapia to rewelacyjna metoda poprawiania stanu skóry, nie tylko na twarzy!”

Jak działają mezoterapie napinające?

Jędrna skóra to ta dobrze nawilżona, gęsta, sprężysta. Mezoterapie napinające, żeby osiągnąć swój cel, muszą działać wielokierunkowo, ponieważ jędrność skóry to efekt prawidłowej jej pracy na kilku poziomach.

Nawilżają

Koktajle przywracające jędrność zawierają kwas hialuronowy – substancję naturalnie występującą w organizmie, której rolą jest wiązanie wody. Skóra, która zawiera odpowiednią zawartość kwasu jest jędrna i sprężysta, a jego deficyt sprawia, że staje się wiotka i pojawiają się zmarszczki. Uzupełnienie kwasu metodą mezoterapii znacząco poprawia kondycję skóry, jej nawilżenie i elastyczność.

Aktywizują do odnowy

Skóra swoją jędrność zawdzięcza fibroblastom, odpowiedzialnym za syntezę kolagenu i elastyny. Z wiekiem fibroblasty tracą wydajność metaboliczną i replikacyjną, sprawia to, że spada produkcja kolagenu i elastyny, a rusztowanie dla skóry z nich zbudowane – słabnie. Specjalne składniki i kompleksy napinające zawarte w koktajlach aktywizują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny, dzięki temu przywracają skórze jędrność i sprężystość.

Wspierają procesy metaboliczne

Aminokwasy, witaminy, minerały zawarte w preparatach do mezoterapii kontrolują i wspierają procesy, które zachodzą w skórze, poprawiając jej wydolność i metabolizm. Odpowiednio skomponowane składniki wzmacniają działanie kompleksów i substancji napinających i skutecznie podnoszą funkcje obronne skóry przed wolnymi rodnikami.

 

Rodzaje mezoterapii napinających wykonywane w Unident Union Medycyna Estetyczna

StretchCare

STRETCHCARE

Innowacyjna formuła kompleksu antyoksydantów DMAE o działaniu silnie napinającym. Efekt natychmiastowego liftingu skóry!

Wskazania

Skóra wiotka, która utraciła jędrność i sprężystość zarówno na twarzy jak i na ciele: brzuchu, biuście, udach, przedramionach. Ciało po diecie odchudzającej, zabiegach modelujących, liposukcji.

Działanie

Opracowana przez francuskie laboratorium formuła kompleksowo zajmuje się skórą wymagającą ujędrnienia:

Kwas hialuronowy o wysokim stężeniu – intensywnie nawilża i wspiera regenerację komórek, dobrze nawilżona skóra unosi się, jest „wypełniona”.

Kompleks DMAE – nowoczesny kompleks intensywnie napina i napręża tkanki, wzmacnia rozluźnione włókna kolagenowe, dając efekt liftingu.

Witamina B5 i pierwiastki śladowe – wzmacniają efekty działania kwasu i kompleksu napinającego. Poprawa mechanizmów obronnych skóry, zwiększona ochrona przed wolnymi rodnikami.

Efekt

Zwiększa się napięcie powierzchniowe skóry (łagodzenie efektu rozciągnięcia), tkanki są odpowiednio nawilżone i odżywione, dzięki temu skóra jest bardziej elastyczna i zwarta. Następuje efekt „podniesienia” skóry.

Ważne informacje

Zabieg wymaga 4-6 zabiegów w odstępach co 7-14 dni.

 

Plinest Fast

Plinest Fast

Polinukleotydowa pomoc dla wiotkiej skóry, która potrzebuje natychmiastowego efektu WOW. Żelowa biorewitalizacja i idealna profilaktyka przeciwko utracie jędrności dla skóry młodej.

Wskazania

Skóra cienka, wiotka, młoda skóra z pierwszymi oznakami starzenia i utraty jędrności, skóra wymagająca natychmiastowego efektu np. przed wielkim wyjściem, blizny i rozstępy.

Działanie

Zawarte w koktajlu polinukleotydy stymulują fibroblasty i podnoszą jędrność skóry (efekt udowodniony naukowo). Preparat regularnie stosowany powoduje wydłużone nawilżanie izotoniczne, gwarantujące równowagę osmotyczną.

Efekt

Biorewitalizacja skóry: zwiększenie napięcia, jędrności i elastyczności oraz poprawienie wyglądu skóry z rozstępami i bliznami.

Ważne informacje

Zabieg może być wykonany jednorazowo, jako szybka poprawa wyglądu skóry, lub w seriach, jako zabieg utrzymujący skórę w dobrej kondycji (profilaktyka). W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna stosujemy ten zabieg także do podtrzymywania efektów zabiegów estetycznych.

 

Skin R

Skin R

Koktajl do restrukturyzacji skóry. Składniki aktywne intensywnie aktywują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Efekt – intensywne napięcie skóry, spłycenie powierzchniowych zmarszczek, głębokie nawilżenie.

Wskazania

Wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu, pośladków, bioder, ramion, brzucha, widoczne oznaki starzenia,

Działanie

Składniki aktywne mobilizują fibroblasty, dochodzi do neokolagenezy, czyli powstania nowego kolagenu typu I, który odpowiada za jędrność skóry. Elementy kwasu hialuronowego zawarte w koktajlu poprawiają nawilżenie skóry. Aminokwasy poprawiają kondycję skóry.

Efekt

Solidny efekt napięcia skóry, poprawy elastyczności i jędrności, wygładzenie skóry, zniwelowanie zmarszczek, skóra po zabiegu jest miękka i nawilżona.

Ważne informacje

Zalecamy przeprowadzenie cyklu 4 zabiegów co 15 dni. Serię powinno się powtórzyć 2-3 razy w roku.

 

Ważne przed zabiegiem

Zabiegi mezoterapii napinających typu STRETCH nie wymagają specjalnego przygotowania.

Jak wygląda zabieg mezoterapii napinającej?

Zabieg polega na podaniu preparatu do skóry odpowiednią metodą:

  • Śródskórną/grudkową, która polega na ostrzyknięciu wybranej okolicy oka specjalną krótką igłą, w efekcie skóra pokryta jest drobnymi grudkami (depozyt preparatu), które wchłaniają się po kilku dniach
  • Pistolet do mezoterapii – w Unident Union stosujemy FENIX CARBOXYTHERAPY, pistolet pneumatyczny do karbosyterapii. Dzięki temu nasze zabiegi karboksy-mezoterapii mają 30% większą skuteczność. Urządzeniem wprowadzamy w głąb skóry koktajle do mezoterapii.

Ważne po zabiegu

Zabiegi mezoterapii nie wymagają od pacjenta rezygnowania z codziennych aktywności. Po zabiegu należy przestrzegać zalecanej przez naszego specjalistę pielęgnacji domowej, która ma znaczący wpływ na utrzymanie efektów zabiegów. Efekty zabiegu uzależnione są od holistycznego podejścia pacjenta do problemu – najlepsze rezultaty można osiągnąć, stosując odpowiednie zalecenia dietetyczne i uprawiając sport.

Rekomendowana liczba zabiegów

Liczba rekomendowanych zabiegów jest uzależniona od stosowanego preparatu.

Odczuwalność zabiegu

Przed zabiegiem stosujemy znieczulanie miejscowe, dlatego zabiegi mezoterapii w Unident Union Medycyna Estetyczna są praktycznie nieodczuwalne.

Przeciwwskazania

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Alergie na składniki aktywne, zawarte w preparacie
  • Stany zapalne
  • Cukrzyca nieunormowana
  • Skłonność do bliznowców i zwłóknień
  • Choroby nowotworowe

Bezpieczeństwo

W UNIDEN UNION Medycyna Estetyczna pracujemy na sprowadzonych, bezpiecznych preparatach renomowanych firm.

Cena

Cena uzależniona jest od preparatu użytego do mezoterapii.

Czy wiesz, że...?

Już samo nakłuwanie skóry podczas zabiegu mezoterapii ma dla niej właściwości terapeutyczne? Mikrouszkodzenia mobilizują skórę do odnowy i przyczyniają się do jej przebudowy, w tym do produkcji kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i napięcie skóry.

na zdjęciu: Natalia Siwiec, pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna