Nici Happy Lift

Nici Happy Lift w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna 

Wchłanialne nici Happy Lift to alternatywa dla chirurgicznego liftingu. Nowoczesny lifting nitkowy daje szybkie efekty, bez ryzyka związanego z operacją (bez powikłań i efektów ubocznych). Nici Happy Lift wprowadza się w tkanki podskórne w celu mechanicznego uniesienia wiotczejącej skóry, redukcji zmarszczek i poprawy jędrności. Są szczególnie skuteczne w odmładzaniu okolicy brwi, oczu, policzków, żuchwy i szyi, a także w rejonie szyi i dekoltu.

Pacjenci chętnie decydują się na zabiegi liftingujące z użyciem nici Happy Lift, ponieważ należą one do grupy nici Free Floating. Ich wprowadzenie nie wymaga nacinania skóry, są więc małoinwazyjne i komfortowe w użyciu. Różne rodzaje nici Happy Lift są dostosowane do różnych technik zabiegu, w zależności od miejsca implantacji oraz od potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Perła Dermatologii Estetycznej 2014

Jak działają nici liftingujące Happy Lift?

Happy Lift wywołują natychmiastowy lifting za sprawą mikroskopijnych haczyków o unikalnej długości oraz gęstości. Wprowadzane w tkanki podskórne przez ok. 8-12 miesięcy pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. W ten sposób pełnią funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry. Dlatego efekt uniesienia i ujędrnienia skóry jest widoczny bezpośrednio po zabiegu. Z czasem mechaniczny lifting ustępuje miejsca bio-liftingowi, ponieważ wokół nici Happy Lift tworzy się rodzaj rusztowania, zbudowanego z włókien kolagenu. Rusztowanie to przejmuje stopniowo funkcje liftingujące, dlatego nawet po wchłonięciu nici efekt odmłodzenia i uniesienia skóry utrzymuje się nawet 5-6 lat.

Happy Lift

Wskazania do zabiegów

 • Całościowy lifting twarzy
 • Lifting czoła
 • Lifting policzków
 • Lifting szyi i dekoltu
 • Utrata nawilżenia i elastyczności skóry

Efekty działania

 • Efekt liftingu twarzy utrzymujący się nawet 5-6 lat
 • Wygładzenie i spłycenie bruzd i zmarszczek grawitacyjnych
 • Zarysowanie owalu
 • Likwidacja drugiego podbródka
 • Wygładzenie skóry szyi i dekoltu
 • Ujędrnienie, napięcie i nawilżenie skóry

Ważne przed zabiegiem

Pamiętaj, by przed zabiegiem nie przyjmować leków przeciwzakrzepowych, takich jak aspiryna. Po zabiegu nie planuj aktywność ruchowej i sportowej.

Jak wygląda zabieg?

Cały zabieg trwa ok. 20-40 minut. Pacjent jest znieczulany iniekcyjnie, miejscowo, a także powierzchniowo za pomocą kremu znieczulającego. Lekarz wprowadza nici bez nacinania skóry. Rewolucyjna metoda Free Floating minimalizuje sinienie, nie pozostawia blizn pooperacyjnych ani obrzęków.

Ważne po zabiegu

Po zabiegu skóra może być tkliwa i miejscami zasiniona. Zaleca się, aby nie dotykać miejsc poddanych liftingowi nitkowemu, przez ok. 3-7 dni ograniczyć mimikę, spać na wznak, nie masować skóry, nie wcierać w nią kremów. Warto także w pierwszych dniach po zabiegu spożywać płynne i półpłynne pokarmy. Dodatkowo unikamy leków przeciwzakrzepowych, takich jak aspiryna, ograniczamy spożycie kawy i alkoholu. Do codziennej aktywności można wrócić po 2 tygodniach, a do intensywnego wysiłku po miesiącu. Także przez miesiąc należy chronić skórę przed słońcem za pomocą wysokich filtrów UV.

Rekomendowana liczba zabiegów

Nieoperacyjny lifting nićmi Happy Lift to zabieg samodzielny i jednorazowy, niewymagający powtórzeń wcześniej niż po ok. 1.5-2 latach. Nici wchłaniają się całkowicie po ok. 8-12 miesiącach, w wyniku procesu hydrolizy (rozpadają się na wodę i dwutlenek węgla). Jednak zanim dojdzie do ich bioresorpcji, nici Happy Lift wybudują wokół siebie silne rusztowanie z włókien podporowych skóry. Dlatego efekty liftingu nitkowego mogą się utrzymywać nawet 5-6 lat, w zależności od wieku, trybu życia i uwarunkowań genetycznych.

Odczuwalność zabiegu

Zabieg dzięki dobremu znieczuleniu jest szybki i bezbolesny. Po zabiegu pacjent odczuwa tkliwość skóry i może przez krótki okres przyjmować zalecone leki przeciwbólowe.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Zmiany zapalne skóry w miejscu wykonywania zabiegu
 • Leczenie za pomocą leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych
 • Choroby nowotworowe
 • Niewyrównana cukrzyca
 • Skłonność do bliznowców

Bezpieczeństwo

Nici Happy Lift dystrybuowane są przez Croma Pharma, jednego z wiodących europejskich koncernów, produkujących materiały medyczne stosowane w medycynie estetycznej, takie jak wypełniacze, produkty do mezoterapii, nici i kosmeceutyki. Wykonane są z polikaprolaktonu – całkowicie bioresorbowalnego materiału, którego bezpieczeństwo zatwierdziły: Unia Europejska i Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków. Happy Lift posiadają znak jakości i bezpieczeństwa CE oraz pozwolenie ministerstwa zdrowia.

na zdjęciu Natalia Siwiec - pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna