Nici liftingujące BARB

Nici liftingujące BARB 4D w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Jedne z najmocniejszych na rynku nici liftingujących Barb 4D dedykowane są skórze, która pod wpływem czasu zaczęła tracić jędrność, opada i wiotczeje. Za ich pomocą wykonujemy niechirurgiczny lifting twarzy. Efekty utrzymują się do 2 lat.

First Lift logo

Nici Barb 4D sprawdzają się szczególne dobrze u pacjentów, którzy narzekają na opadanie tkanek, utratę napięcia i jędrności skóry, szczególnie w okolicy podbródka, brody, policzków. To jedna z najlepszych, niechirurgicznych metod uniesienia rysów twarzy, dająca długotrwałe efekty bez ryzyka związanego z operacją.

Szybka metoda nie pozostawia blizn, wiąże się z krótkim okresem pełnej rekonwalescencji (ok. 2 tygodni). Daje natychmiastowy efekt uniesienia rysów twarzy, ponieważ nici liftują skórę w sposób mechaniczny. 

Jak działają nici liftingujące BARB 4D?

Nici BARB 4D należą do grupy nici z haczykami, jednak ich wyjątkowość polega na tym, że haczyki są rozłożone wokół nici w tzw. czterech wymiarach, stąd ich nazwa. Ponieważ są grubsze, niż tradycyjne nici PDO, dają silny efekt uniesienia skóry. Występują w wielu długościach, dzięki czemu można je stosować nie tylko w rejonie twarzy, ale także na ciele, np. na ramionach. 

Po wprowadzeniu nici zachowują się jak mięśnie napinające, w tym sensie że podtrzymują tkanki podskórne. Efekt mechaniczny z czasem zastępowany jest przez biomedyczne właściwości polidioksanonu. Substancja ta stymuluje neokolagenezę, czyli produkcję kolagenu, odpowiadającego za napięcie i jędrność skóry. Dochodzi również do pobudzenia fibroblastów do wytwarzania elastyny, białka odpowiedzialnego za elastyczność i sprężystość skóry. Badania potwierdzają także, że nici BARB 4D zwiększają produkcję endemicznego kwasu hialuronowego w skórze. W miejscu ich wprowadzenia stopniowo powstaje rusztowanie z naturalnych włókien podporowych skóry. Dzięki niemu nawet po wchłonięciu nici, skóra nie opada, starzeje się wolniej i mniej gwałtownie.

Wskazania do zabiegów

 • Utrata jędrności, wiotczenie skóry
 • Lifting bez skalpela, alternatywa dla liftingu chirurgicznego
 • Utrata owalu, rozmyty kontur twarzy
 • Modelowanie linii żuchwy
 • Chomiki
 • Opadanie górnych powiek i opadanie łuków brwiowych
 • Wiotczejąca skóra ramion, tzw. pelikany

Efekty działania

 • Efekt liftingu rysów twarzy utrzymujący się nawet do 1.5-2 lat
 • Wygładzenie i spłycenie bruzd i zmarszczek grawitacyjnych
 • Zarysowanie owalu
 • Likwidacja chomików poprzez wymodelowanie i uniesienie linii żuchwy
 • Lifting brwi i górnych powiek bez skalpela
 • Ujędrnienie ramion, likwidacja tzw. pelikanów

Ważne przed zabiegiem

Pamiętaj, by przed zabiegiem nie przyjmować leków przeciwzakrzepowych, takich jak aspiryna. Po zabiegu nie planuj aktywność ruchowej i sportowej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu iniekcyjnym, miejscowym i trwa ok. 60 minut. Skóra jest też smarowana powierzchniowo kremem znieczulającym. Gdy ból zostaje całkowicie wyeliminowany, lekarz wykonuje w skórze niewielkie nakłucia, a następnie wprowadza nici Barb 4D pod skórę za pomocą igło-kaniuli lub igły z trokarem. Po wprowadzeniu nici są zaciągane, co powoduje otwarcie i zakotwiczenie haczyków w tkankach. Otrzymujemy efekt mechanicznego uniesienia opadających tkanek, czyli liftingu.

Ważne po zabiegu

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i miejscowo opuchnięta. Mogą pojawić się siniaki i niewielkie krwiaczki w miejscach wprowadzenia nici (z reguły u nasady włosów). Okolice przebiegu nici będą tkliwe nawet do ok. 2 tygodni. W tym okresie pacjent może odczuwać nierówności i asymetrie, jest to zjawisko naturalne, ustępujące po ok. 14 dniach. Należy w tym czasie ściśle stosować się do zaleceń lekarza, spać na wznak, ograniczyć mimikę, zrezygnować ze sportu, spożywania twardych pokarmów, masowania miejsca zabiegu etc. Przez ok. miesiąc zabronione jest intensywne uprawianie sportu oraz wymagana wysoka ochrona UV. 

Rekomendowana liczba zabiegów

Nieoperacyjny lifting nićmi Barb 4D to zabieg samodzielny i jednorazowy, niewymagający powtórzeń wcześniej niż po 2 latach. Nici wchłaniają się całkowicie po ok. 24 miesiącach, ale procesy stymulacyjne, które wywołują, sprawiają że w ich miejscu pozostaje duża ilość kolagenu, podtrzymującego skórę zgodnie z wektorami liftingu.  Rozpuszczenie nici nie oznacza, że skóra wraca do punktu wyjścia, wręcz przeciwnie jest w lepszej kondycji, a dalszy proces starzenia przebiega wolniej.

Odczuwalność zabiegu

Zabieg dzięki dobremu znieczuleniu jest szybki i bezbolesny. Po zabiegu pacjent odczuwa tkliwość skóry i powinien przyjmować zalecone leki przeciwbólowe.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Zmiany zapalne skóry w miejscu wykonywania zabiegu
 • Leczenie za pomocą leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych
 • Skłonność do bliznowców

Bezpieczeństwo 

Nici Barb 4D należą do rodziny nici First Lift PDO marki Croma Pharma, jednego z wiodących europejskich koncernów, produkujących i dystrybuujących materiały medyczne stosowane w medycynie estetycznej, takie jak wypełniacze, produkty do mezoterapii, nici i kosmeceutyki. PDO czyli polidioksanon to dobrze znany materiał stosowany od lat w medycynie w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, urologii, ginekologii etc. Barb 4D są produktem medycznym spełniającym wszystkie europejskie wymagania.

na zdjęciu: Natalia Siwiec, pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna