Nici PDO First Lift

Nie poddajemy się prawu grawitacji! Technologia First Lift w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Nici First Lift

Nici PDO First Lift koncentrują się na syntezie kolagenu, dlatego dają długofalowy efekt ujędrnienia skóry. Ponieważ są gładkie, płynnie przechodzą przez tkanki, minimalizując uszkodzenia podczas implantacji. Stosowane w dużych ilościach (40-100) likwidują opadanie brwi, wszystkie bruzdy i zmarszczki na twarzy, drugi podbródek, worki pod oczami itp. W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna stosujemy je również do rewitalizacji skóry szyi, dekoltu i ciała.

Myślisz o liftingu operacyjnym? STOP!

Mamy sposób na uniesienie wiotczejących policzków, opadających kącików ust i marszczącej się skóry czoła, dekoltu, szyi czy wokół oczu.

Nici PDO First Lift, nazywane pierwszym liftingiem

Nici First Lift znalazły się także w ofercie medycyny estetycznej naszej kliniki. W UNIDENT UNION Dental Spa osiągamy naturalne efekty dzięki niciom PDO, ponieważ wprowadzamy je zgodnie z naturalnymi liniami napięć skóry. Rysy twarzy liftują się, skóra napina – a pacjentki zachwycają efektem „natural look”. Metoda zapewnia odmłodzenie, ale bez zmiany rysów twarzy.

Jak działają nici PDO First Lift ?

Polidioksanon (PDO) to syntetyczne włókno, które z czasem całkowicie rozpuszcza się w tkankach. Jest stosowany od lat w medycynie do produkcji szwów skórnych i podskórnych używanych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce. Obserwacje kliniczne wykazały, że polidioksanon pobudza proces neokolagenezy, czyli produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Badania wykazały również, że obecność polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Proces syntezy naturalnych białek podporowych skóry rozpoczyna się po około 10-14 dniach od zabiegu i trwa przez cały okres obecności nici w tkankach. Szybkie wchłanianie sprawia, że nici PDO First Lift nie wiążą się z ryzykiem bliznowacenia.

Nici First Lift rozpuszczają się po ok. 180-240 dniach W tym czasie wokół nici gromadzi się naturalny kolagen, wyprodukowany przez skórę. Dzięki temu efekt uniesienia rysów twarzy pozostaje mimo rozpuszczenia się nici.

Wskazania do zabiegów

Nici PDO First Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim pacjentom w wieku 30-55 lat.

Zgłoś się na konsultację First Lift, jeśli:

 • Chcesz poprawić owal twarzy
  First Lift - owal twarzy
 • Przeszkadza Ci wiotkość szyi
  First Lift - wiotkość szyi
 • Twoje „kurze łapki” nie znikają mimo zastosowania botoksu
  First Lift - kurze łapki
 • Zależy Ci na zmniejszeniu zmarszczek poziomych czoła
  First Lift - zmarszczki poziome czoła
 • Chcesz unieść opadające brwi
  First Lift - opadające brwi
 • Denerwują Cię zmarszczki palacza wokół ust
  First Lift - zmarszczki palacza wokół ust
 • Twój dekolt staje się wiotki i pomarszczony
  First Lift - dekolt
 • Na ciele nici PDO First Lift stosowane są także na:
  • zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach,
  • otyłość – ramiona, brzuch, żebra.

Efekty działania

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy poprawę wyglądu, któ®a zaczyna być widoczna po ok. 2-3 tygodniach, a jest znacząca po 2-3 miesiącach. Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się do 2 lat.

 • Odmłodzenie skóry
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Zwężenie porów
 • Rozjaśnienie kolorytu
 • Delikatny lifting skóry

Ważne przed zabiegiem

Zabieg należy do oferty całorocznej, może być wykonywany także latem przy dużym nasłonecznieniu. Jak przy wszystkich niemal zabiegach iniekcyjnych zaleca się odstawienie leków przeciwzakrzepowych, np. aspiryny.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa 30-60 minut, jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga uciążliwego okresu rekonwalescencji. Przed wprowadzeniem nici skóra jest znieczulana za pomocą specjalnego kremu, a po ok. 30 minutach lekarz przystępuje do zabiegu.

Nici PDO umieszczone są na sterylnych, bardzo cienkiej igłach. Technika aplikacji opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo wywołuje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Nici PDO w zależności od lokalizacji wprowadzane są śródskórnie, do podskórnej tkanki tłuszczowej lub domięśniowo. Aplikowane domięśniowo poprawiają strukturę skóry – staje się ona grubsza, bardziej napięta, jędrna, poprawa się jej koloryt, a pory zwężają się. Można nimi również wygładzić drobne zmarszczki.

Nici PDO

Ważne po zabiegu

Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, co minie po jednym dniu. W zależności od indywidualnych skłonności mogą pojawić się drobne siniaki w miejscach iniekcji. Cechą charakterystyczną nici PDO First Lift jest niska inwazyjność, praktycznie od razu można wrócić do codziennej aktywności. Pacjent może początkowo wyczuwać nici pod skórą, mimo że nie są one widoczne.

Rekomendowana liczba zabiegów

Zabieg ma charakter jednorazowy, efektywność zabiegu zależy od liczby wprowadzonych nici, których mogą być dziesiątki - w zależności od lokalizacji, potrzeb i oczekiwań pacjenta. Zalecamy powtórzenie procedury po ok. 2 latach.

Odczuwalność zabiegu

Nici PDO są małoinwazyjne i do ich wprowadzenia wystarczy powierzchniowe znieczulenie skóry za pomocą specjalnego kremu. Zabieg jest wtedy bezbolesny, a po nim można wrócić do normalnej aktywności.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Choroba nowotworowa
 • Otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Terapia przeciwzakrzepowa

Bezpieczeństwo

Nici First Lift wykonane są z polidioksanonu, włókna od lat stosowanego w medycynie do zakładania szwów m.in. przez chirurgów, okulistów, ginekologów. System nici PDO powstał pięć lat temu w Korei Południowej, metoda ta wykorzystywana jest na całym świecie. Produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa CE i może być stosowany na terenie Unii Europejskiej.

na zdjęciu: Natalia Siwiec, pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna