System Regeneris – osocze PRP

System Regeneris – osocze PRP w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna

Zabieg System Regeneris – osocze PRP

To cudowne, że każdy z nas ma receptę na młodość we własnej krwi i cudowne, że medycyna jest w stanie wykorzystać tę receptę do zabiegów anti-aging. Najbardziej znanym na świecie systemem autoregeneracyjnym, opartym na cudownym składzie krwi, jest Regeneris, od lat stosowany w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna. System chroniony szwajcarskim patentem przywraca młodość i opóźnia proces starzenia, wygładza zmarszczki, ujędrnia i napina skórę. Jest nieoceniony w terapiach wzmacniających włosy oraz w leczeniu blizn i rozstępów.

Regeneris wykorzystuje moc osocza bogatopłytkowego, które nazywane jest też skrótem PRP od angielskiej nazwy Platelet-Rich-Plasma. Początkowo osocze PRP było stosowane w innych dziedzinach medycyny, m.in. w stomatologii, chirurgii plastycznej, ortopedii, kardiologii, okulistyce. Powszechnie włącza się osocze do leczenia ciężkich oparzeń. W polskiej medynie estetycznej szwajcarski preparat obecny jest od końca 2008 roku, we wrocławskiej klinice Unident Union jest obecny niemal od momentu jego wprowadzenia na rodzimy rynek.

Osocze bogatopłytkowe zdobyło sławę na całym świecie jako zabieg gwiazd, który media okrzyknęły Wampirzym Liftingiem. Metoda jest bardzo popularna wśród hollywoodzkich gwiazd i celebrytów, którzy chętnie fotografują się nawet w trakcie wykonywania zabiegów osoczem PRP. Najsłynniejsze na świecie zdjęcie prezentujące twarz po Wampirzym Liftingu należy chyba do Kim Kardashian. Warto wspomnieć, że ślady krwi widoczne na twarzy uśmiechniętej gwiazdy są w rzeczywistości efektem mezoterapii (zanikają natychmiast po zabiegu, osocze PRP ma w rzeczywistości żółtawe zabarwienie).

Wampirzy Lifting promują także polskie gwiazdy, które wzorem tych zagranicznych fotografują się w trakcie zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Dr Iwona Gnach-Olejniczak: „To jedna z najbardziej inteligentnych metod odmładzania, oparta na stymulacji naturalnych procesów autoregeneracyjnych skóry. Jest sposobem na odmładzanie bez efektu maski czy nadkorekcji rysów twarzy, metodą demokratyczną, ponieważ może być stosowana także prewencyjnie, aby nie dopuścić do zwolnienia procesów autonaprawczych w skórze. Sama jestem fanką osocza PRP i od lat zalecam tę metodę moim pacjentkom”

Szwajcarski system Regeneris został uznany za najlepszy produkt do biostymulacji tkanek, za co zdobył Perłę Dermatologii Estetycznej w 2015 roku.

Regeneris

Jak działa system Regeneris?

Regeneris to koncentrat płytek krwi, z których uwalniają się czynniki wzrostu. Osocze bogatopłytkowe (Platelet-Rich-Plasma) ma silne działanie samoregulacyjne na procesy biologiczne, wpływa na utrzymanie homeostazy organu skórnego. Regeneracja skóry jest możliwa za sprawą tzw. Autologicznej Odnowy Komórkowej (Autologous Cellular Regeneration). Odmładzająca mieszanina PRP zawiera kilka typów czynników wzrostu m.in.

 • płytkopochodny czynnik wzrostu (PDGF), który jest odpowiedzialny za wzrost i różnicowanie się komórek, a także nieoceniony w gojeniu ran, produkcji kolagenu oraz syntezy glikozaminoglikanów.
 • transformujący czynnik wzrostu (TGF-β), który stymuluje procesy naprawcze skóry w miejscach uszkodzeń (starzenie to m.in. degradacja włókien kolagenowych i elastynowych) oraz pobudza produkcję kolagenu i innych składników macierzy zewnątrzkomórkowej.
 • czynnik wzrostu śródbłonka naczyń (VEGF), wzmagający przede wszystkim proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych – angiogeneza poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek.
 • czynnik wzrostu naskórka (EGF), wpływający na intensyfikację rozbudowy żywych warstw naskórka na poziomie komórkowym.

Osocze PRP zawiera także fibrynę, białko, które podczas krzepnięcia wydziela się jako cienkie splątane nici tworzące sieć, będącą podstawą skrzepu powstającego w procesie gojenia. Wszystkie czynniki wzrostu zawarte w osoczu PRP Regeneris pobudzają odnowę komórkową skóry, która oparta jest na stymulowaniu naturalnych procesów zachodzących w tkankach.

Wskazania do zabiegu

 • Szara, zmęczona i wiotka skóra wymagająca regeneracji
 • Oznaki starzenia na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach
 • Objawy stresu oksydacyjnego
 • Fałdy, zmarszczki, zapadnięcia i obwiśnięcia skóry o zmniejszonej gęstości
 • Statyczne zmarszczki mimiczne (kurze łapki, zmarszczki palacza)
 • Skóra palacza
 • Łysienie oraz przerzedzenie włosów
 • Blizny potrądzikowe
 • Rozstępy
 • Wiotka skóra ud, brzucha, ramion
 • Zabiegi laserowe (zabieg przyspieszający regenerację)
 • Alternatywa dla innych zabiegów w przypadku ryzyka alergii

Efekty działania Regeneris

Oryginalne szwajcarskie zestawy Regeneris zastosowane w terapii PRP skory stymulują komórki macierzyste i fibroblasty do produkcji nowych i regeneracji istniejących w skórze włókien kolagenowych. Osocze bogatopłytkowe wzmacnia także inne procesy autoregeneracyjne związane m.in. z odnową naskórka i poprawą ukrwienia. W ten sposób Regeneris hamuje procesy starzenia się skóry, które wynikają ze spowolnienia mechanizmów autoodnowy. W terapii skóry głowy najbardziej znany na rynku system PRP działa pobudzająco na porost włosów. W UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna stosujemy Regeneris także w terapiach skojarzonych z karboksyterapią oraz jako uzupełnienie terapii laserowych i serii peelingów.

 • Poprawa jakości i odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni
 • Lepsze napięcie skóry dzięki neokolagenezie i regeneracji włókien kolagenowych
 • Zagęszczenie, ujędrnienie i wzrost sprężystości skóry
 • Poprawa ukrwienia, co prowadzi do poprawy kolorytu i odzyskania blasku skóry
 • Wygładzenie lub spłycenie zmarszczek i bruzd
 • Wygładzenie kurzych łapek i innych statycznych zmarszczek mimicznych
 • Przyspieszenie gojenia po zabiegach np. laserowych czy głębokich peelingach
 • Zagęszczenie i odrastanie wypadających włosów
 • Poprawa jakości włosów
 • Wygładzenie blizn potrądzikowych
 • Redukcja rozstępów
 • Odzyskanie napięcia skóry ciała m.in. na udach, brzuchu, ramionach

Efekty działania Regeneris

Efekty działania Regeneris

Efekty działania Regeneris

Efekty działania Regeneris

Ważne przed zabiegiem

 • 2-3 dni przed zabiegiem zrezygnuj z przyjmowania aspiryny i innych leków rozrzedzających krew, ponieważ zwiększają one krwawienie po iniekcji.
 • Na 30 minut przed pobieraniem krwi wypij ok. 2 szklanek wody, co zwiększy dostęp do naczyń krwionośnych.
 • Poza tym zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta.

Jak wygląda zabieg?

Terapia osoczem bogatopłytkowym Regeneris jest prosta i szybka, wykonywana w całości w klinice. Jest zabiegiem autologicznym, który wykorzystuje własny biomateriał pacjenta. Zanim zostanie on pobrany powszechnie znaną metodą pobierania krwi w warunkach laboratoryjnych, skóra pacjenta jest specjalnie przygotowywana. Na wybrany obszar, który ma zostać poddany terapii, nakładamy krem znieczulający, aby zabieg był komfortowy i bezbolesny. Przyjmujemy, że okluzja z kremu znieczulającego powinna być wykonana 20-40 minut przez zabiegiem w zależności od rodzaju preparatu do znieczulenia.

ETAP 1: Pobranie krwi

W pierwszej fazie pobieramy niewielką ilość krwi (6-18 ml) metodą próżniową, która polega na zastosowaniu specjalnego zestawu z igłą motylkową, dzięki któremu personel zabiegowy w trakcie całego procesu nie ma kontaktu z krwią pacjenta. Cała procedura przypomina standardowe pobranie krwi do badań morfologicznych, najczęściej jest ona pobierana z żyły w okolicy zgięcia przedramienia, przy czym pacjent nie musi być na czczo.

ETAP 2: Uzyskanie osocza bogatopłytkowego PRP

Następnie krew trafia do probówki laboratoryjnej, która umieszczona w wirówce zostaje zmieszana ze specjalnym żelem umożliwiającym separację czerwonych krwinek (erytrocytów) od osocza bogatopłytkowego. Po ok. 5 minutach wirowania następuje oddzielenie erytrocytów, leukocytów i osocza bogatopłytkowego, zawierającego „odmładzające” trombocyty. 2-4 krotne zagęszczenie płytek krwi w osoczu sprawia, że otrzymujemy ok. 3-4 ml. osocza.

Tuż przed podaniem osocza do skóry pacjenta dodawany jest do preparatu odczynnik aktywujący wydzielanie czynników wzrostu z płytek krwi.

ETAP 3: Podanie osocza

Regeneris Classic

Oryginalny zestaw Regeneris Classic umożliwia nam uzyskanie 5 ml osocza, które podajemy śródskórnie w formie mezoterapii PRP jednej wybranej okolicy (twarzy, głowy, szyi i dekoltu, dłoni). Wkłucia wykonywane są na całej powierzchni skóry w równomiernych odległościach.

Regeneris Plus One

Ten oryginalny zestaw dedykowany jest zabiegom wypełniającym zmarszczki oraz delikatnie odbudowującym objętość poprzez stymulację kolagenezy. Uzyskujemy 5 ml osocza oraz trombinę, zmieszane substancje tworzą preparat, który podajemy liniowo na zmarszczki i bruzdy.

Regeneris Plus

Zestaw dwa w jednym łączy mezoterapię z działaniem na zmarszczki. Dzięki zastosowaniu Regeneris Plus uzyskujemy aż 10 mln osocza bogatopłytkowego oraz trombinę. Powstałym ze zmieszania obu substancji preparatem żelowym wykonujemy zabiegi wypełniające zmarszczki w okolicach oczu, czoła, szyi. Podajemy go także w bruzdy nosowo-wargowe i linie marionetek. Efekt wolumetrii wynika z miejscowego zagęszczenia i pogrubienia skóry (dochodzi do wypełnienia zmarszczek). Pozostała część osocza bogatopłytkowego jest wykorzystywana do wykonania mezoterapii jednej wybranej okolicy (twarz, dłonie, szyja+ dekolt, skóra głowy)

Regeneris Extra

Oryginalny zestaw Regeneris do wykonania mezoterapii w kilku okolicach zabiegowych. Za jego pomocy uzyskujemy 10 ml osocza bogatopłytkowego, które podajemy w jednym zabiegu np. do skóry twarzy, szyi, dekoltu.

Terapia łysienia i wzmacniająca włosy

W przypadku zabiegów na owłosioną skórę głowy, stosujemy bardziej powierzchowną technikę „nappage” lub podajemy osocze automatycznie za pomocą urządzenia Fenix Carboxytherapy. Urządzenie, na którym pracujemy, jako jedyne na rynku umożliwia przeprowadzenie karboksyterapii i osocza PRP w jednym zabiegu! Połączenie zabiegów w jednej procedurze daje o 30% wyższą skuteczność, niż gdybyśmy wykonywali je oddzielnie.

Regeneris Cellular Mask

Osocze bogatopłytkowe może być także stosowane na skórę w formie maski, która działa łagodząco po zabiegach laserowych i głębokich peelingach.

Ważne po zabiegu

Przez 7 dni po zabiegu unikaj słońca i stosuj ochronę UV. Poza tym zabieg nie wymaga żadnej rekonwalescencji czy ograniczenia aktywności życiowej. Ewentualne ślady po iniekcjach są krótkotrwałe i łatwe do zamaskowania.

Rekomendowana liczba zabiegów

Czynniki wzrostu uwalniają się ok. godziny po zabiegu, na następnie przez 7 dni trwa proces syntezy i wydzielania dodatkowych czynników wzrostu w skórze. Dlatego rekomendujemy, aby mezoterapie Regeneris wykonywać w serii 3 zabiegów wykonywanych co 2 tygodnie. Zabiegi wolumetryczne powtarzamy co 3-4 tygodnie, zalecane są 2 zabiegi. Terapię Regeneris można powtórzyć po pół roku.

Odczuwalność zabiegu

Zabieg jest iniekcyjny, ale ostrzykiwanie skóry jest płytkie jak przy mezoterapii, dlatego zawsze tak jak przy procedurze mezoterapii stosujemy znieczulenie w postaci kremu i chłodzenie skóry cold-packiem. Spodziewaj się, że mogą ale nie muszą wystąpić:

 • Opuchlizna i zaczerwienienie tkanek, które w zależności od typu skóry miną po kilku godzinach lub 1-2 dniach
 • Sporadycznie niewielkie krwiaki lub siniaki w miejsach wkłuć (do zamaskowania makijażem)

Przeciwwskazania

 • Ciąża, karmienie piersią (ze względu na niewykonywanie badań u kobiet ciężarnych i karmiących)
 • Niektóre choroby autoimmunologiczne
 • Nowotwory
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryny) – należy odstawić przyjmowanie 2-3 dni przed zabiegiem
 • Stany zapalne w okolicy zabiegowej w tym aktywna opryszczka

Bezpieczeństwo

Terapia Regeneris pobudza w skórze naturalne procesy autoregeneracyjne przy pomocy preparatu stworzonego z autologicznych (własnych) komponentów krwi, specjalnie z niej wyseparowanych. Naturalność i biokompatybilność metody oznacza zerowe ryzyko reakcji alergicznych, nietolerancji czy innych reakcji immunologicznych.

Czy wiesz, że...?

Osocze bogatopłytkowe wielokrotnie brało udział w gali oscarowej. W 2016 roku wszyscy twórcy nominowani do Amerykańskiej Nagrody Filmowej otrzymali zaproszenia na zabieg o nazwie Vampire Breast Lift o wartości 1900 dolarów – zabieg dedykowany był rewitalizacji skóry dekoltu. Vouchery znalazły się w budzących olbrzymie zainteresowanie mediów „Oscar swag bags”.

Vampire Breast Lift

na zdjęciu Natalia Siwiec - pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa